Kiedy aktualizacja Nokia Lumia 820

W tym dziale na Wasze pytania dotyczące Abonamentu odpowiadają specjaliści Plusa
Regulamin forum
Specjaliści odpowiadają na posty w dni robocze, w godzinach 10:00 – 18:00
misieknet
Nowy
Posty: 4
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 14 lut 2013, o 15:46

Kiedy aktualizacja Nokia Lumia 820

Post autor: misieknet »

Witam

Trafiłem na forum ponieważ nie mam ochoty płacić za połączenie z konsultantem który technicznie za dużo mi tu nie pomoże.

Otóż zakupiona ok 2 tygodni temu Nokia Lumia 820 z WP 8 czarna w abonamencie rozmowna 79,90 + net smartfonowy 10zł.

Po przejrzeniu telefonu i aktualizacji wstępnej brakowało mi w nim kilku funkcji które mam w drugim nie brandowanym telefonie. I po poszukiwaniach znalazłem różnice Otóż Plus nie wypuścił aktualizacji którą mają już Orange i T-Mobile. oznaczoną numerem 1232.5951.1249.1001 a moje oprogramowanie w telefonie to 1232.2109.1242.1001
a numer oprogramowania systemu operacyjnego to 8.0.9903.10 a aktualne jest o oznaczeniu 8.0.10211.

Proszę o informację kiedy pojawi się oprogramowanie aktualizacja dla noki lumii 820 bo w serwisie nokii mogą wgrać nowe oprogramowanie ale tylko gdyby telefon nie był brandowany, a w przypadku Plusa telefon ma branding a serwis nie ma oprogramowania,

Na potwierdzenie linki do artykułów potwierdzających o tym co piszę

Tu jest informacja o aktualizacjach i ich braku w Plusie: http://nokiawindowsphone.pl/firmware/ak ... oczta.html

Natomiast tu o nowych funkcjach i numerze oprogramowania http://www.chip.pl/news/oprogramowanie/ ... 8-juz-jest

Dziękuję za odpowiedź
Krzysiek
Awatar użytkownika
Krzysiek_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 17730
Rejestracja: 18 gru 2012, o 17:58

Re: Kiedy aktualizacja Nokia Lumia 820

Post autor: Krzysiek_Plus »

Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
robson
Początkujący PlusManiak
Posty: 26
Rejestracja: 12 lut 2013, o 16:40
Lokalizacja: Wrocław

Re: Kiedy aktualizacja Nokia Lumia 820

Post autor: robson »

Krzysiek_Plus pisze: Krzysiek_Plus
chyba kolega Krzysiek_Plus źle zrozumiał pytanie. Misieknet pyta o Lumię 820 a tam na pokładzie jest WP8, a nie WP7.5:)
Więc chyba zaproponowane linki nieco mijają się z odpowiedzią na to pytanie :-D
Awatar użytkownika
Krzysiek_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 17730
Rejestracja: 18 gru 2012, o 17:58

Re: Kiedy aktualizacja Nokia Lumia 820

Post autor: Krzysiek_Plus »

robson ale zasady samej aktulizacji są takie same dla wszystkich produkntów opartych o platformę Windows Phone. ;-)
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
misieknet
Nowy
Posty: 4
Rejestracja: 14 lut 2013, o 15:46

Re: Kiedy aktualizacja Nokia Lumia 820

Post autor: misieknet »

Dziękuję za odpowiedź ale ona nie wyjaśnia nic w tej sprawie.

Po kontakcie z firmą Nokia uzyskałem informację iż tylko sieć Plus w Polsce nie wprowadziła aktualizacji dla telefonu Nokia Lumia 820 z windows Phone 8 którą to można przeprowadzić tylko po zaakceptowaniu i zbrandowaniu systemu przez operatora. Serwis Nokii oficjalnie potwierdził iż dopóki Plus nie zatwierdzi oprogramowania oni ręcznie go nie wgrają i w powyższej sprawie należy się kontaktować TYLKO z operatorem PLUS.

Wobec powyższego i tego co napisał "Krzysiek_Plus" w dniu dzisiejszym udaję się do salonu Plusa celem zerwania umowy i zwrotu telefonu, gdyż blokowanie aktualizacji podanych przez wytwórcę a uznanych przez innych operatorów umniejsza wartość sprzedanego towaru i zarazem jest towarem niezgodnym z umową za co użytkownik od sprzedawcy ma prawo żądać naprawienia szkody lub zwrotu gotówki za zakupiony towar z jednoczesnym zwrotem towaru i zerwaniem umowy ze strony operatora za co nie należy się odszkodowanie operatorowi gdyż on łamie warunki umowy której dodatkowym elementem jest telefon.
Awatar użytkownika
Xcz
PlusManiak
Posty: 137
Rejestracja: 8 lis 2011, o 00:03

Re: Kiedy aktualizacja Nokia Lumia 820

Post autor: Xcz »

Gdzie wyczytałeś o blokowaniu aktualizacji?
Brak jej na dzień dzisiejszy nie równa się temu, że się nie pojawi _-_

Podasz źródło z którego jasno wynika, że operator ma x czasu na wprowadzenie aktualizacji oprogramowania?
"Więc idź, są światy inne niż ten"
misieknet
Nowy
Posty: 4
Rejestracja: 14 lut 2013, o 15:46

Re: Kiedy aktualizacja Nokia Lumia 820

Post autor: misieknet »

Witam
@Xcz - a jak nazwać to iż pozostali operatorzy najdalej na poczatku stycznia wpuscili aktualizacje a Plus ponad miesiąc później jeszcze nie.

Aktualnie swoją sprawę złożyłem w Federacji Konsumentów bo nie podoba mi się takie traktowanie klientów.
Skoro producent telefonu i producent oprogramowania do niego wydali aktualizację to znaczy że jest ona wskazana i inni operatorzy się nie ociągali tylko PLUS to robi.

Jednej z ważniejszych funkcji której mi brakuje to rozłączanie WIFI po zablokowaniu telefonu a po aktualizacji utrzymuje transfer w związku z czym non-stop wiszę na pakiecie danych a rozmowy przez komunikator po GPRS/3G zawsze są bardziej opóźnione niż po WIFI gdzie mam stały zasięg w pracy.

Fakt operatorowi to pasuje że lecę po pakiecie ale mnie użytkownikowi już nie bo będąc w pracy tracę transfer który mogę wykorzystać tam gdzie nie ma WIFI. Oczywiście mogę nie blokować telefonu ale nie jest to wskazane jeśli się go ma w kieszeni itp.

Pozdrawiam

Edit:

Właśnie pojawiła sie aktualizacja dla Plusa oznaczona numerem 059R083 wiec może wkrótce pojawi się w telefonach
Załączniki
plik z aktualizacja w Nokia DataPackageManager
plik z aktualizacja w Nokia DataPackageManager
Awatar użytkownika
Krzysiek_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 17730
Rejestracja: 18 gru 2012, o 17:58

Re: Kiedy aktualizacja Nokia Lumia 820

Post autor: Krzysiek_Plus »

misieknet pisze:Tu jest informacja o aktualizacjach i ich braku w Plusie: http://nokiawindowsphone.pl/firmware/ak ... oczta.html
Odświeżam temat, gdyż z tego co widzę autor( w komentarzach) tego artykułu jak i sama Nokia i MS dementują, iż aktualizacja dla telefonów w PL się nie rozpoczęła.

Z informacji które uzyskałem Nokia nie podaje dokładnej daty rozpoczęcia aktualizacji dla 820, ale stanie się to już niedługo. Podejrzewam, że jest to kwestia miesiąca.

Proponuje śledzenie oficjalnych kanałów Nokii, gdyż jak widać nieoficjalne portale podają błędne informacje i mogą wprowadzać w błąd.

Strona http://nokiawindowsphone.pl nie jest prowadzona przez Nokię i niema wpływu na jej treść.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
misieknet
Nowy
Posty: 4
Rejestracja: 14 lut 2013, o 15:46

Re: Kiedy aktualizacja Nokia Lumia 820

Post autor: misieknet »

Witam

Dziś w godzinach 9:00 - 9:30 telefon poinformował o aktualizacji i ją wykonał.

Oficjalne stanowisko firmy Nokia i Microsoft które otrzymano w Federacji Konsumentów mówi o wydaniu aktualizacji i dopiero po akceptacji sieci komórkowej jest one odblokowywane do aktualizacji telefonu.

Tak jak zamieściłem zrzut ekranu w poprzednim poście w momencie kiedy oprogramowanie pojawi się w DataPackageManager w krótkim czasie powinno być na telefonie. Operator po zbrandowaniu softu przesyła info do Noki i Microsoftu i dalej idzie już szybko.

Od udostępnienia na serwerze wersji nie brandowanej do aktualizacji w telefonie minęło 1,5 miesiąca.

Dziekuję za informacje ale nadal śmiem twierdzić że jeśli użytkownik/abonent za dużo pyta lub wie to nie udzieli mu się dobrej odpowiedzi bo po co, i w drugą stronę po co mówić że będzie coś lepszego.

Co do stron które podałem to są one w celach informacyjnych zamieszczone bo tylko te strony korzystają z tych samych narzędzi co serwisy Nokia i Microsoft a często są to osoby związane z tymi serwisami więc wiedzą co piszą.

Pozdrawiam i Dziękuję
Krzysztof Z.
obcypowraca

Re: Kiedy aktualizacja Nokia Lumia 820

Post autor: obcypowraca »

Operator nie branduje softu tylko robi to producent na prośbę operatora, a potem tylko aktualki do tego softu w zależności od umowy. Żaden szanujący się producent nie pozwoli grzebać we własnym oprogramowaniu. Już wyobrażam sobie jak to Samsung albo Apple pozwalają grzebać w telefonach przez China Mobile.
ODPOWIEDZ