Przejście z Mixa/Simplusa na abonament (konwersja)

W tym dziale na Wasze pytania dotyczące Abonamentu odpowiadają specjaliści Plusa
Regulamin forum
Specjaliści odpowiadają na posty w dni robocze, w godzinach 10:00 – 18:00
Lukas
Nowy
Posty: 3
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 25 cze 2013, o 14:32

Re: Przejście z mixa na abonament - parę pytań (konwersja)

Post autor: Lukas »

Chciałem skorzystać z opcji konwersji mix na abonament - Mam najlepszy smartfon. Chciałem kupić Samsunga Ace 2, ale w regulaminie/cenniku znalazłem inny telefon Samsung Galaxy S III Mini. Niestety w salonie formowym w Krakowie przy Al. Powstania Warszawskiego telefonu nie ma, pracowniczka salonu powiedziała że już go raczej nie będzie. Po powrocie do domu zadzwoniłem do kilku partnerów Plusa - ul. Karmelicka, M1, Galeria Kazimierz - telefonu brak. Może będzie.
Zadzwoniłem też do drugiego salonu firmowego przy ul. Królewskiej. Tam pracownik poinformował mnie, że faktycznie oni też go nie mają, ale możliwe że pojawi się z początkiem lipca. Niestety gdzieś w internecie znalazłem informację, że obniżka ceny na ten telefon (Samsung Galaxy SIII Mini) będzie tylko do 30 czerwca. Pracownik z salony przy Królewskiej powiedział też, że może sieć przedłuży tę promocję ale jeszcze nic w tym temacie nie wiadomo. I tu rodzi się problem. Oferta aktualna - telefonów brak. Nie mogę doczytać się w regulaminie czy promocja dotyczy określonej ilości telefonów.

Dodam jeszcze, że dzwoniłem nawet na infolinię. Tam tez telefonu nie było, może będzie dostawa. Nie mogę dowiedzieć się jego ceny, bo nie ma go w systemie.
Awatar użytkownika
Magda_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 5614
Rejestracja: 18 gru 2012, o 19:21

Re: Przejście z mixa na abonament - parę pytań (konwersja)

Post autor: Magda_Plus »

Lukas pisze: Niestety gdzieś w internecie znalazłem informację, że obniżka ceny na ten telefon (Samsung Galaxy SIII Mini) będzie tylko do 30 czerwca. Pracownik z salony przy Królewskiej powiedział też, że może sieć przedłuży tę promocję ale jeszcze nic w tym temacie nie wiadomo. I tu rodzi się problem. Oferta aktualna - telefonów brak. Nie mogę doczytać się w regulaminie czy promocja dotyczy określonej ilości telefonów.

Dodam jeszcze, że dzwoniłem nawet na infolinię. Tam tez telefonu nie było, może będzie dostawa. Nie mogę dowiedzieć się jego ceny, bo nie ma go w systemie.

Lukas faktycznie, obniżka cen telefonów jest dostępna do 30 czerwca. Dostawa obydwu telefonów: Samsung ACE 2 oraz Samsung Galaxy S III Mini jest planowana około 28 czerwca. Jeśli planujesz skorzystanie z tej oferty, to sprawdzaj, proszę, stronę WWW.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
Lukas
Nowy
Posty: 3
Rejestracja: 25 cze 2013, o 14:32

Re: Przejście z mixa na abonament - parę pytań (konwersja)

Post autor: Lukas »

Magda_Plus pisze:Lukas faktycznie, obniżka cen telefonów jest dostępna do 30 czerwca. Dostawa obydwu telefonów: Samsung ACE 2 oraz Samsung Galaxy S III Mini jest planowana około 28 czerwca. Jeśli planujesz skorzystanie z tej oferty, to sprawdzaj, proszę, stronę WWW.
Sprawdziłem podaną stronę/regulaminy. Proszę tylko o uzasadnienie/wskazanie co ma mi dać przejrzenie/przeczytanie po raz kolejny ww. strony.
Jest informacja, że promocja jest do odwołania, nie ma żadnej informacji kiedy przewidziane są dostawy telefonów :) Nie widzę tez aby ilość telefonów w promocji była ograniczona.

PS. Planowana dostawa 28.06 jest do magazynu centralnego czy może do salonów w Krakowie? Próbuję dowiedzieć się tylko co dzieje się w sytuacji kiedy operator oferuje coś czego de facto nie ma.
Awatar użytkownika
Magda_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 5614
Rejestracja: 18 gru 2012, o 19:21

Re: Przejście z mixa na abonament - parę pytań (konwersja)

Post autor: Magda_Plus »

Lukasna stronie WWW, nie znajdziesz informacji dotyczących terminów dostawa. Niemniej przekazałam Ci przybliżoną datę kolejnej dostawy.
W regulaminie promocji którą wskazujesz "Mam najlepszy smartfon" – w § 2 UPRAWNIENIA ABONENTA w punkcie 1 jest następujący zapis cyt: Aparaty telefoniczne, tablety nie są samodzielnie przedmiotem Promocji. Polkomtel zastrzega, iż dostępność poszczególnych modeli aparatów, tabletów telefonicznych uzależniona jest od aktualnych stanów magazynowych punktów sprzedaży (obsługi).

Zaproponowałam Ci możliwość skorzystania też z oferty Sklepu internetowego, w którym te modele telefonów też będziesz mógł nabyć.
Chodziło mi o to abyś sprawdzał stronę w celu zweryfikowania czy wybrany aparat już się pojawił.
Ponadto promocja o której wspominasz - Mam najlepszy smartfon. dotyczy zakupu wspomnianego przez Ciebie telefonu za pośrednictwem kontaktu z telefonicznego.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
HaPe
Szalony PlusManiak
Posty: 424
Rejestracja: 5 maja 2013, o 17:14

Re: Przejście z mixa na abonament - parę pytań (konwersja)

Post autor: HaPe »

Konwersja MixPlus>Abonament. Czy osoby upoważnione do zmian na koncie zostają zachowane?
Awatar użytkownika
Ewa_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 6975
Rejestracja: 18 gru 2012, o 18:37
Lokalizacja: Warszawa

Re: Przejście z mixa na abonament - parę pytań (konwersja)

Post autor: Ewa_Plus »

Aimer pisze:Konwersja MixPlus>Abonament. Czy osoby upoważnione do zmian na koncie zostają zachowane?


Osoby upoważnione nie zostaną automatycznie zachowane. Będzie trzeba jeszcze raz wysłać upoważnienie zgodnie ze wskazówkami podanymi tutaj.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
HaPe
Szalony PlusManiak
Posty: 424
Rejestracja: 5 maja 2013, o 17:14

Re: Przejście z mixa na abonament - parę pytań (konwersja)

Post autor: HaPe »

Ok.
Jeszcze tak, dzwoniąc na bok system poinformował mnie, aby ustalić plus kod wciśnij X, więc wcisnąłem i prosi mnie o podanie kodu aktywacji. Jak go uzyskać?
Awatar użytkownika
Ewa_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 6975
Rejestracja: 18 gru 2012, o 18:37
Lokalizacja: Warszawa

Re: Przejście z mixa na abonament - parę pytań (konwersja)

Post autor: Ewa_Plus »

Aimer - kod do aktywacji Plus Kodu 5 uzyskasz kod konsultanta telefonicznego Działu Obsługi Klienta. Podany był on również na pierwszej fakturze od nas.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
HaPe
Szalony PlusManiak
Posty: 424
Rejestracja: 5 maja 2013, o 17:14

Re: Przejście z mixa na abonament - parę pytań (konwersja)

Post autor: HaPe »

Ewa_Plus pisze:Aimer - kod do aktywacji Plus Kodu 5 uzyskasz kod konsultanta telefonicznego Działu Obsługi Klienta. Podany był on również na pierwszej fakturze od nas.
Dzięki. Rozumiem, że jest on potrzebny do weryfikacji przy dzwonieniu na BOK. Jednak czy osoba upoważniona do zmian na koncie będzie musiała go znać?
Awatar użytkownika
Ewa_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 6975
Rejestracja: 18 gru 2012, o 18:37
Lokalizacja: Warszawa

Re: Przejście z mixa na abonament - parę pytań (konwersja)

Post autor: Ewa_Plus »

Aimer pisze:Dzięki. Rozumiem, że jest on potrzebny do weryfikacji przy dzwonieniu na BOK. Jednak czy osoba upoważniona do zmian na koncie będzie musiała go znać?
- jeśli imię i nazwisko osoby upoważnionej będzie zapisane na Twoim koncie, to nie będzie jej potrzebny Plus Kod 5, aczkolwiek nie zaszkodzi, żeby go znała, przyda się podczas kontaktów telefonicznych - skraca je o etap identyfikacji ;-)
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
HaPe
Szalony PlusManiak
Posty: 424
Rejestracja: 5 maja 2013, o 17:14

Re: Przejście z mixa na abonament - parę pytań (konwersja)

Post autor: HaPe »

Ewa_Plus pisze:
Aimer pisze:Dzięki. Rozumiem, że jest on potrzebny do weryfikacji przy dzwonieniu na BOK. Jednak czy osoba upoważniona do zmian na koncie będzie musiała go znać?
- jeśli imię i nazwisko osoby upoważnionej będzie zapisane na Twoim koncie, to nie będzie jej potrzebny Plus Kod 5, aczkolwiek nie zaszkodzi, żeby go znała, przyda się podczas kontaktów telefonicznych - skraca je o etap identyfikacji ;-)
W taki razie ostatnie już pytanie. Czy mogą np. bratu podać pluskod5 nie upoważniając go i będzie on w stanie załatwić jakąś sprawę na infolinii?
Awatar użytkownika
Krzysiek_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 17730
Rejestracja: 18 gru 2012, o 17:58

Re: Przejście z mixa na abonament - parę pytań (konwersja)

Post autor: Krzysiek_Plus »

Aimer pisze:W taki razie ostatnie już pytanie. Czy mogą np. bratu podać pluskod5 nie upoważniając go i będzie on w stanie załatwić jakąś sprawę na infolinii?
Tak, Plus kod 5 umożliwia uzyskanie wszelkich informacji i dokonywanie zmian dla wszystkich numerów telefonów zarejestrowanych na danym koncie.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
HaPe
Szalony PlusManiak
Posty: 424
Rejestracja: 5 maja 2013, o 17:14

Re: Przejście z mixa na abonament - parę pytań (konwersja)

Post autor: HaPe »

Pluskod4 jest tylko dla firm?
Awatar użytkownika
Magda_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 5614
Rejestracja: 18 gru 2012, o 19:21

Re: Przejście z mixa na abonament - parę pytań (konwersja)

Post autor: Magda_Plus »

Aimer pisze:Pluskod4 jest tylko dla firm?
Nie, ale jest Plus kod 4 jest przydatny kiedy masz kilka numerów i każdy z tych numerów ma inny użytkownik.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
HaPe
Szalony PlusManiak
Posty: 424
Rejestracja: 5 maja 2013, o 17:14

Re: Przejście z mixa na abonament - parę pytań (konwersja)

Post autor: HaPe »

A mając dwa numery, każdy na innym koncie abonenckim można także uzyskać pluskod4? Infolinia odmówiła jak na razie jego wydania i mam wątpliwości, chciałbym użytkownikowi dać taki kod, aby miał wgląd, co jest na koncie.
ODPOWIEDZ