Problem z zasięgiem / Brak zasięgu / Problem z połączeniami

W tym dziale na Wasze pytania dotyczące Abonamentu odpowiadają specjaliści Plusa
Regulamin forum
Specjaliści odpowiadają na posty w dni robocze, w godzinach 10:00 – 18:00
Awatar użytkownika
Ewa_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 6975
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 18 gru 2012, o 18:37
Lokalizacja: Warszawa

Re: brak zasięgu

Post autor: Ewa_Plus »

andziac14,
- umowa podpisana była u kuriera? Może po prostu nie nastąpiła jeszcze aktywacja?
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
andziac14
Nowy
Posty: 4
Rejestracja: 19 maja 2016, o 09:03

Re: brak zasięgu

Post autor: andziac14 »

Niestety w salonie. Raczej aktywacja juz pomyslnie przebiegla bo w innych miejscowosciach zasieg jest. Przed podpisaniem umowy pytalam pania w salonie czy zasieg bedzie. Twierdzila ze tak. Ale niestety nie moge korzystac wcale
Ostatnio zmieniony 20 maja 2016, o 08:15 przez Magda_Plus, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: połączenie wątków
Awatar użytkownika
Ewa_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 6975
Rejestracja: 18 gru 2012, o 18:37
Lokalizacja: Warszawa

Re: Problem z zasięgiem / Brak zasięgu / Problem z połączeni

Post autor: Ewa_Plus »

andziac14,
- czy problem występuje zarówno w 2G, jak i 3G?
Prześlij mi może swój numer telefonu przez ten formularz wraz z dokładnym opisem - jaka lokalizacji, jaki model telefonu, jakie komunikaty się pojawiają.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
andziac14
Nowy
Posty: 4
Rejestracja: 19 maja 2016, o 09:03

Re: Problem z zasięgiem / Brak zasięgu / Problem z połączeni

Post autor: andziac14 »

Aktualnie dalam karte mojem mamie ktora mieszka w narzymiu, tam zasięg jest idealny. Mam pytanie czy jest w ogóle szansa żeby mieć ten zasięg w Gnojnie? W weekend przywiozę kartę więc jakby Pani mogła to dopiero w poniedziałek proszę to sprawdzić.
Awatar użytkownika
Krzysiek_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 17730
Rejestracja: 18 gru 2012, o 17:58

Re: Problem z zasięgiem / Brak zasięgu / Problem z połączeni

Post autor: Krzysiek_Plus »

andziac14, w Narzymiu jest nasz BTS więc rzeczywiście w tej lokalizacji nie będzie problemu. Jeśli chodzi o Gnojno to niestety najbliższy BTS jest oddalony o 9-10km, zaś przy takiej odległości mogą występować problemy z połączeniami czy tez z samym zasięgiem.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
andziac14
Nowy
Posty: 4
Rejestracja: 19 maja 2016, o 09:03

Re: Problem z zasięgiem / Brak zasięgu / Problem z połączeni

Post autor: andziac14 »

Szkoda tylko że pani w salonie twierdziła że zasięg jest dobry, gdybym wiedziała to nie podpisałabym umowy na abonament z którego nie mogę korzystać. No cóż trudno, następnym razem nie popełnię tego błędu. Tak czy inaczej dziękuję za pomoc i informację.
lech_g
Nowy
Posty: 2
Rejestracja: 6 cze 2016, o 11:23

Re: Problem z zasięgiem / Brak zasięgu / Problem z połączeni

Post autor: lech_g »

Witam!

Od około miesiąca przeszedłem na sieć plusa z taryfą JA+79. Nie mam w miejscu zamieszkania oraz miejscu pracy zasięgu plusa. Rozmowy są przerywane do tego stopnia, że nie można się porozumieć. Mieszkam w miejscowości Rydułtowy ul. Leona oraz os. Orłowiec. Niestety uległem reklamie smart dom ( mam jeszcze tv satelitarną). Przed przejściem do plusa sprawdziłem mapę zasięgu sieci telefonicznej i internetu i powinno być pełne pokrycie. Co mi po dobrej taryfie skoro nie można z niej skorzystać. Czuję się oszukany. Chciałem zaznaczyć , że telefon działa w innych miejscowościach. Nie wiem czy operator (plus) ma sprawny na tym terenie "nadajnik". Nie wiem co mam zrobić. Telefon jest mi potrzebny, więc chyba będę musiał zerwać umowę i przenieść numer do innej sieci. Nie wiem czy mogę to zrobić bez kar (opłat) skoro operator nie wywiązał się z umowy i nie ma pokrycia (na mapce plusa jest pełne pokrycie - nie zgodne z rzeczywistością. Co mam zrobić?
Awatar użytkownika
Basia_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 5187
Rejestracja: 8 wrz 2015, o 14:25

Re: Problem z zasięgiem / Brak zasięgu / Problem z połączeni

Post autor: Basia_Plus »

Witaj lech_g,

czy problem występuje zarówno w 2G jak i 3G?
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
lech_g
Nowy
Posty: 2
Rejestracja: 6 cze 2016, o 11:23

Re: Problem z zasięgiem / Brak zasięgu / Problem z połączeni

Post autor: lech_g »

Witam Basia_plus!

Problem istnieje zarówno w 2G jak i 3G. Sprawdzałem to już wielokrotnie. Obecnie telefon mam ustawiony na auto 2G/3G/LTE. W domu na os. Orłowiec czasem da się przeprowadzić rozmowę będąc przy oknie lub na balkonie ale i tak występują przerywania rozmów. W pracy na ul. leona jest totalny "zonk". Zarówno w budynkach jak i na podwórzu. Dociera "co drugie słowo". Zresztą kolega który także niedawno przeszedł na plusa ma ten sam problem w pracy. Zresztą Plus nie ma w Rydułtowach nadajników BTS. Najbliższy jest w Pszowie i w Rybniku na ul Raciborskiej. Obie stacje są za wzniesieniami w stosunku do mojej lokalizacji. Nie wiem co mam dalej robić?
Awatar użytkownika
Basia_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 5187
Rejestracja: 8 wrz 2015, o 14:25

Re: Problem z zasięgiem / Brak zasięgu / Problem z połączeni

Post autor: Basia_Plus »

lech_g,

prześlij numer telefonu przez ten formularz.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
Harry Callahan

Re: Problem z zasięgiem / Brak zasięgu / Problem z połączeni

Post autor: Harry Callahan »

lech_g pisze:Witam Basia_plus!

Problem istnieje zarówno w 2G jak i 3G. Sprawdzałem to już wielokrotnie. Obecnie telefon mam ustawiony na auto 2G/3G/LTE. W domu na os. Orłowiec czasem da się przeprowadzić rozmowę będąc przy oknie lub na balkonie ale i tak występują przerywania rozmów. W pracy na ul. leona jest totalny "zonk". Zarówno w budynkach jak i na podwórzu. Dociera "co drugie słowo". Zresztą kolega który także niedawno przeszedł na plusa ma ten sam problem w pracy. Zresztą Plus nie ma w Rydułtowach nadajników BTS. Najbliższy jest w Pszowie i w Rybniku na ul Raciborskiej. Obie stacje są za wzniesieniami w stosunku do mojej lokalizacji. Nie wiem co mam dalej robić?
Do andziac14, lech_g i wszystkich innych, ktorzy planuja zakup telefonu w sieci Plus.
Mapa na plus.pl nie mowi prawdy, generalnie dezinformuje zamiast informowac i jako taka powinna byc zlikwidowana, przynosi bowiem wiecej szkody niz pozytku. Polecam http://beta.btsearch.pl/ - wersja BTSearch, bo UKE to czasami koncert zyczen tylko.

Swoja droga, zeby przez 20 lat nie wybudowac stacji w Rydultowach to takie rzeczy moga byc tylko w sieci Plus.
Awatar użytkownika
Basia_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 5187
Rejestracja: 8 wrz 2015, o 14:25

Re: Problem z zasięgiem / Brak zasięgu / Problem z połączeni

Post autor: Basia_Plus »

Harry Callahan,
Harry Callahan pisze:Mapa na plus.pl nie mowi prawdy,
mapa przedstawia orientacyjny zasięg sieci.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
Harry Callahan

Re: Problem z zasięgiem / Brak zasięgu / Problem z połączeni

Post autor: Harry Callahan »

Basia_Plus pisze:Harry Callahan,
Harry Callahan pisze:Mapa na plus.pl nie mowi prawdy,
mapa przedstawia orientacyjny zasięg sieci.
Za pomoca tzw. korpo zargonu powiedzialas dokladnie to samo co ja powyzej.
Awatar użytkownika
Krzysiek_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 17730
Rejestracja: 18 gru 2012, o 17:58

Re: Problem z zasięgiem / Brak zasięgu / Problem z połączeni

Post autor: Krzysiek_Plus »

Harry Callahan pisze:Swoja droga, zeby przez 20 lat nie wybudowac stacji w Rydultowach to takie rzeczy moga byc tylko w sieci Plus.
Taki BTS jest w planach, ale na obecną chwile nie jesteśmy w stanie jeszcze podać żadnego, nawet przybliżonego terminu.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
YossiMZ
Początkujący PlusManiak
Posty: 16
Rejestracja: 2 lip 2013, o 12:05

Re: Problem z zasięgiem / Brak zasięgu / Problem z połączeni

Post autor: YossiMZ »

Warszawa Wawer ul. Rochodnikowa/ ul. Ogórkowa

14.06 w godzinach wieczornych mulił internet LTE.
Mogło to być spowodowane zwiększonym zainteresowaniem związanym z meczem via ipla.
15.06 w godzinach ok 18 była chyba jakaś poważniejsza awaria, bo rwały się również połączenia głosowe, nie można było się nigdzie dodzwonić (sprawdzane na 3 różnych telefonach w PLUS).
Inne sieci - ok.

Bardzo proszę o przekazanie w/w informacji do odpowiedniego działu.

M.
ODPOWIEDZ