Problem z zasięgiem / Brak zasięgu / Problem z połączeniami

W tym dziale na Wasze pytania dotyczące Abonamentu odpowiadają specjaliści Plusa
Regulamin forum
Specjaliści odpowiadają na posty w dni robocze, w godzinach 10:00 – 18:00
Awatar użytkownika
Basia_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 5174
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 8 wrz 2015, o 14:25

Re: Problem z zasięgiem / Brak zasięgu / Problem z połączeni

Post autor: Basia_Plus »

Ron,

sprawdź pocztę.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
Awatar użytkownika
Ron
V.I.P.
Posty: 1171
Rejestracja: 18 maja 2015, o 18:24
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój

Re: Problem z zasięgiem / Brak zasięgu / Problem z połączeni

Post autor: Ron »

Basia_Plus pisze:Ron,

sprawdź pocztę.
Tak czytałem wczoraj odpowiedź. Wszystko fajnie wiem, że 2 stację mnie obsługują, ale już położenia tych stacji nie znam, a prosiłem. Wiem gdzie są, ale które to dwie stacje już nie. :->
Awatar użytkownika
Krzysiek_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 17730
Rejestracja: 18 gru 2012, o 17:58

Re: Problem z zasięgiem / Brak zasięgu / Problem z połączeni

Post autor: Krzysiek_Plus »

Ron, orientacyjne położenie BTS'ów możesz sprawdzić na mape: http://beta.btsearch.pl/.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
Awatar użytkownika
Ron
V.I.P.
Posty: 1171
Rejestracja: 18 maja 2015, o 18:24
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój

Re: Problem z zasięgiem / Brak zasięgu / Problem z połączeni

Post autor: Ron »

Tak, znam na pamięć każdy nadajnik i domyślam się o które chodzi ;-)
Tośka89
Nowy
Posty: 2
Rejestracja: 12 paź 2016, o 15:09

Re: Problem z zasięgiem / Brak zasięgu / Problem z połączeni

Post autor: Tośka89 »

Witam. Mam problem z zasięgiem w Karsinie przy ul. Długiej w Gminie Karsin, powiat kościerski. Problem trwa od kilku miesięcy. Po kontakcie z biurem obsługi dostałam informację, że mogę napisać wypowiedzenie umowy z powodu braku zasięgu i nie zostanę obciążona karą umowną. Czy to prawda? Aczkolwiek dotychczas byłam zadowolona z tej sieci i może coś się zmieni?
Awatar użytkownika
Basia_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 5174
Rejestracja: 8 wrz 2015, o 14:25

Re: Problem z zasięgiem / Brak zasięgu / Problem z połączeni

Post autor: Basia_Plus »

Witaj Tośka89,
Tośka89 pisze:Mam problem z zasięgiem w Karsinie przy ul. Długiej
czy problem występuje zarówno w 2G jak i 3G?
Tośka89 pisze:dostałam informację, że mogę napisać wypowiedzenie umowy z powodu braku zasięgu i nie zostanę obciążona karą umowną.
Jeżeli rozwiążesz umowę przed jej zakończeniem zostanie naliczona kara umowna z tytułu niedotrzymania warunków umowy.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
Harry Callahan

Re: Problem z zasięgiem / Brak zasięgu / Problem z połączeni

Post autor: Harry Callahan »

Tośka89 pisze:Witam. Mam problem z zasięgiem w Karsinie przy ul. Długiej w Gminie Karsin, powiat kościerski. Problem trwa od kilku miesięcy. Po kontakcie z biurem obsługi dostałam informację, że mogę napisać wypowiedzenie umowy z powodu braku zasięgu i nie zostanę obciążona karą umowną. Czy to prawda? Aczkolwiek dotychczas byłam zadowolona z tej sieci i może coś się zmieni?
http://beta.btsearch.pl/?dataSource=loc ... 71&zoom=13

Do stacji bazowej Osowo masz jakies 5 km. To nie malo, ale tez nie za duzo. Piszesz, ze wczesniej bylo OK i na to wygladaloby. Spytaj lepiej czy Plus nie wylaczyl stacji Osowo, Odry lub Wiele
jack4x4
PlusManiak
Posty: 81
Rejestracja: 4 cze 2015, o 13:55

Re: Problem z zasięgiem / Brak zasięgu / Problem z połączeni

Post autor: jack4x4 »

Krzysiek_Plus pisze:
jack4x4 pisze:Widzę że Specjaliści Plusa wrócili z wakacji i znowu pojawiają się na forum. Dlatego przypominam, że w mojej lokalizacji po awarii z przed kilku miesięcy nadal prawie nie ma zasięgu.
Nie stwierdzono żadnej awarii, BTS z którego korzystałeś przez cały ten czas działał prawidłowo (obsługiwał innych użytkowników itp).

Sam zaś poziom sygnału nie jest stały i jest zależy o wielu czynników i uwarunkowań zewnętrznych (niezależnie od działania/ustawień BTS'a), w tym geograficznych (np.: wysokie budynki wokoło, ukształtowanie terenu) i urbanistyczne (np. typ zabudowy, odległość do okna) miejsca w którym użytkownik się znajduje, zmienności naturalnych warunków propagacji fal radiowych (np. pogorszenie wynikające z warunków atmosferycznych) oraz odległość od najbliższego nadajnika i aktualne obciążenia stacji nadawczo-odbiorczych wynikające z okoliczności, więc nie ma stałej odległości która gwarantuje bezproblemowe korzystanie.
jack4x4 pisze:Po trwającej wiele tygodni interwencji techników nadal jest znacznie gorzej niż było przed awarią, ale przedstawiciele Polkomtela czują się rozgrzeszeni, bo przecież:
"wszelkie dostępne rozwiązania zostały już wdrożone
Tak, technicy już zweryfikowali wszystkie możliwości, ustawienia anteny były zmieniane kilkakrotnie, niestety jak sam zauważyłeś nie miało to wpływu na poprawę sygnału w Twojej lokalizacji.
Przez ostatnie parę tygodni sygnał Plusa w mojej okolicy znacznie się poprawił. Naiwny sądziłem, że technicy po cichu coś poprawili w ustawieniach BTS-a. Niestety od wczoraj czy przedwczoraj sygnał ciągle zanika do 0 nawet na zewnątrz budynków. Czyli jest jeszcze gorzej nawet niż było latem.
devhost97
Nowy
Posty: 1
Rejestracja: 1 gru 2016, o 18:35

Re: Problem z zasięgiem / Brak zasięgu / Problem z połączeni

Post autor: devhost97 »

Czy ma ktoś może poza mną problemy z zasięgiem w Wieliczce ? Problem polega na tym że podczas korzystania z 3G zdarzają się przypadki gdzie podczas rozmowy (ostatnio coraz częsciej) - po losowym czasie (od 15 sekund do nawet godziny rozmowy bez problemów) nagle przestaje słyszeć rozmówce - natomiast on mnie słyszy świetnie. Nie jest to zależne od telefonu ponieważ na dwóch innych telefonach oraz numerach w Plus jest to samo. Natomiast po przełączeniu na zasięg 2G problem znika :/ Niestety jest to uporczywe ponieważ cały czas muszę przełączać między zasięgiem 2G/4G :/
Zgłosiłem usterkę telefonicznie na infolini ale do tej pory nie dostałem żadnej odpowiedzi - w związku z tym podaje numer zgłoszenia: C00000001319325

Pozdrawiam,
Dominik
Awatar użytkownika
Basia_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 5174
Rejestracja: 8 wrz 2015, o 14:25

Re: Problem z zasięgiem / Brak zasięgu / Problem z połączeni

Post autor: Basia_Plus »

devhost97,
devhost97 pisze:podaje numer zgłoszenia: C00000001319325
wysłałam do działu technicznego prośbę o przyspieszenie rozwiązania tego zgłoszenia.

EDYCJA:
Podaj proszę poprzez ten formularz kilka przykładów, kiedy występowały problemy ze słyszalnością.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
madi89
Nowy
Posty: 4
Rejestracja: 25 lis 2016, o 19:44

Re: Problem z zasięgiem / Brak zasięgu / Problem z połączeni

Post autor: madi89 »

Witam,
mieszkam w miejscowości Cekanowo (ul. Fiołkowa) między Płockiem a Słupnem (woj. mazowieckie)

Jest problem z zasięgiem... Wychylając się do okna jakoś można gadać, ale jest to męczące... Wg mapy też tutaj występuje brak zasięgu.

Co mogę zrobić ? Czy są jakieś plany wzmocnienia zasięgu w tym rejonie ?
Awatar użytkownika
Basia_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 5174
Rejestracja: 8 wrz 2015, o 14:25

Re: Problem z zasięgiem / Brak zasięgu / Problem z połączeni

Post autor: Basia_Plus »

Witaj madi89,

prześlij proszę numer telefonu poprzez ten formularz.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
zSzymek122
Nowy
Posty: 1
Rejestracja: 19 gru 2016, o 23:22

Błąd

Post autor: zSzymek122 »

Witam
Mam taki problem w dn 9 grudnia zarejestrowalem się
Ale później (ten sam dzień) wziąłem abonament z telefonem. Występują często problemy nie mogę zadzwonić, wysłać SMsa i niedziela internet na początku wszystko działało przez ok 5dni. Więc proszę o pomoc bo niewiem co się dzieje np w dn 19 grudnia 2016 do godziny 9:00 działały wszystkie usługi wymienione powyżej. Mam tel sony xperia e5.
Dziękuję za przeczytanie i proszę o pomoc
Ostatnio zmieniony 20 gru 2016, o 10:14 przez Basia_Plus, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: połączono wątki- podobny temat
Awatar użytkownika
Basia_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 5174
Rejestracja: 8 wrz 2015, o 14:25

Re: Problem z zasięgiem / Brak zasięgu / Problem z połączeni

Post autor: Basia_Plus »

Witaj zSzymek122,
zSzymek122 pisze: Występują często problemy nie mogę zadzwonić, wysłać SMsa i niedziela internet
jak wygląda kwestia zasięgu, czy problem występuje zarówno w 2 G, jak i 3 G?
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
Tomasz Zbroński
Prawie PlusManiak
Posty: 33
Rejestracja: 9 kwie 2015, o 19:26

Re: Problem z zasięgiem / Brak zasięgu / Problem z połączeni

Post autor: Tomasz Zbroński »

Dzień dobry,

nie chciałem zakładać nowego tematu. Numer dezaktywowany mimo iż po rezygnacji została podpisana umowa. Reklamacja uwzględniona, numer miał zostać ponownie włączony przed 06.01.2017. Zbliża się koniec kolejnego weekendu i nadal numer nie działa.

Poproszę o interwencję w tej sprawie.
ODPOWIEDZ