Problem z zasięgiem / Brak zasięgu / Problem z połączeniami

W tym dziale na Wasze pytania dotyczące Abonamentu odpowiadają specjaliści Plusa
Regulamin forum
Specjaliści odpowiadają na posty w dni robocze, w godzinach 10:00 – 18:00
mpmdembi
Szalony PlusManiak
Posty: 290
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 4 mar 2014, o 23:53

Re: Problem z zasięgiem / Brak zasięgu / Problem z połączeni

Post autor: mpmdembi »

Od co najmniej dwóch tygodni są problemy z dodzwonieniem się do telefonów znajdujących się w miejscowości Zawadka (woj. małopolskie, powiat myślenicki). Oczywiście wcześniej tych problemów nie było, zasięg 3-4 kreski. Problem dotyczy wielu numerów (czyli nie ma znaczenia numer i aparat). Próba połączenia się z telefonem albo kończy się udanym połączeniem, albo informacją "abonent nie osiągalny", albo "sieć w tym rejonie niedostępna" (ostatni komunikat nie jest dosłowny). Zgłaszałem to wraz z numerami telefonów do DOK i przyjęto zgłoszenie, niestety nadal problem występuje. Telefon loguje się tam do: BT24417, BT24780 i czasem BT24708. Telefony były w LTE i 3G, więc raczej problem dotyczy 3G.
Próba połączenia na telefon T-Mobile leżący obok w 100% kończy się połączeniem, więc to ewidentnie problem po stronie połączeń przychodzących.
Jak już wspomniałem w tym miejscu wcześniej problem nie istniał, raczej nie ma nic wspólnego z ewentualną rozbudową sieci, bo jak Państwo wiedzą w rejonie Małopolski rozbudowy i nowe inwestycje praktycznie zostały wstrzymane.
Bardzo proszę o rozwiązanie problemu.
Awatar użytkownika
Daniel_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 1629
Rejestracja: 5 wrz 2016, o 14:01

Re: Problem z zasięgiem / Brak zasięgu / Problem z połączeni

Post autor: Daniel_Plus »

mpmdembi, prześlij mi proszę tym formularzem numer, na którym występuje problem oraz jeśli to możliwe to podaj też przykład niezrealizowanego połączenia.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
piorok
Prawie PlusManiak
Posty: 36
Rejestracja: 29 wrz 2013, o 19:21

Re: Problem z zasięgiem / Brak zasięgu / Problem z połączeni

Post autor: piorok »

Witam
od dłuższego czasu mamy problem z zasięgiem GSM a nawet LTE nie można nawet wysłać prostego MMS. Moja miejscowość to Chałupki gmina Krzyżanowice pow. raciborski. Proszę o kontakt w tej sprawie.
Awatar użytkownika
Krzysiek_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 17730
Rejestracja: 18 gru 2012, o 17:58

Re: Problem z zasięgiem / Brak zasięgu / Problem z połączeni

Post autor: Krzysiek_Plus »

piorok, w Chałupkach jest BT22100 (GSM i U2100), zaś najbliższy BTS z LTE800 to 22428 Gorzyce lub 22915 Tworków. Przy tej odległości mogą rzeczywiście występować problemy z zasięgiem LTE, sugeruje zmienić w ustawieniach tryb pracy telefonu na 2G/3G (GSM/UMTS) i sprawdzić czy jest poprawa.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
piorok
Prawie PlusManiak
Posty: 36
Rejestracja: 29 wrz 2013, o 19:21

Re: Problem z zasięgiem / Brak zasięgu / Problem z połączeni

Post autor: piorok »

Krzysiek_Plus pisze:piorok, w Chałupkach jest BT22100 (GSM i U2100), zaś najbliższy BTS z LTE800 to 22428 Gorzyce lub 22915 Tworków. Przy tej odległości mogą rzeczywiście występować problemy z zasięgiem LTE, sugeruje zmienić w ustawieniach tryb pracy telefonu na 2G/3G (GSM/UMTS) i sprawdzić czy jest poprawa.
Dziękuje za podpowiedź sprawdzę, ale się powoli denerwuje jak dostanę MMS-a i muszę przełączać tryby pracy w telefonie aby odebrać lub wysłać coś. Nie mówię już o korzystania z LTE w moim telefonie w okolicy zamieszkania.
mpmdembi
Szalony PlusManiak
Posty: 290
Rejestracja: 4 mar 2014, o 23:53

Re: Problem z zasięgiem / Brak zasięgu / Problem z połączeni

Post autor: mpmdembi »

Daniel_Plus pisze:mpmdembi, prześlij mi proszę tym formularzem numer, na którym występuje problem oraz jeśli to możliwe to podaj też przykład niezrealizowanego połączenia.
Przesłałem, kilka dni później dostałem SMSa o zamknięciu zgłoszenia. Problem jednak nie został rozwiązany (ot indywidualne podejście do klienta...)
Ostatni raz wystąpił o godz. 13.46, 10.06.2017.
Czy jest jakaś szansa, że ktoś przyglądnie się problemowi, czy tylko problem będzie zamykany bez jego usunięcia?
aga12345
Nowy
Posty: 2
Rejestracja: 10 cze 2017, o 22:21

Re: Problem z zasięgiem / Brak zasięgu / Problem z połączeni

Post autor: aga12345 »

Witam,
chciałam zgłosić reklamację odnośnie usług Plus. Mieszkam 10 km od Krzeszowic i mam problem z połączeniem. Uzyskanie połączenia i rozmowy są praktycznie niemożliwe. Jeżeli nie uzyskam poprawy będę zmuszona zerwać umowę, gdyż Państwo się z niej nie wywiązują. Abonament płacę regularnie, zawsze kilka dni przed terminem płatności. Proszę o pilną i skuteczną interwencję.
HAL 9000

Re: Problem z zasięgiem / Brak zasięgu / Problem z połączeni

Post autor: HAL 9000 »

aga12345 pisze:Witam,
chciałam zgłosić reklamację odnośnie usług Plus. Mieszkam 10 km od Krzeszowic i mam problem z połączeniem. Uzyskanie połączenia i rozmowy są praktycznie niemożliwe. Jeżeli nie uzyskam poprawy będę zmuszona zerwać umowę, gdyż Państwo się z niej nie wywiązują. Abonament płacę regularnie, zawsze kilka dni przed terminem płatności. Proszę o pilną i skuteczną interwencję.
Od momentu zlikwidowania stacji na kominie PHRO w Krzeszowicach wiosna 2014 Plus nie umie sobie poradzic z problemem. Buduja, miejmy nadzieje, druga stacje w Krzeszowicach, ale ona tez nie pomoze w rej. Rudawy czy Czernej (polnoc i wschod). Stacja w Rudawie buduje sie juz kilka lat i nie umie zbudowac, choc byloby to podpiecie sie do wiezy Play czyli koszt grubo nizszy niz budowa wlasnej wiezy.
Plus czesto usprawiedliwia swoja indolencje brakiem zgloszen. Jak widac gdy zgloszenia wystapia jest tak samo.

Jedynym skutecznym rozwiazaniem jest odejscie do konkurencji, ale obawiam sie, ze rozwiazanie umowy bedzie obarczone kara umowna, poniewaz z tego co pamietam, moze sie myle, brak zasiegu nie jest wystarczajacym powodem do jednostronnego zerwania umowy.
aga12345
Nowy
Posty: 2
Rejestracja: 10 cze 2017, o 22:21

Re: Problem z zasięgiem / Brak zasięgu / Problem z połączeni

Post autor: aga12345 »

Muszę doczytać umowę, bo nie wiem dokładnie jak to jest. W pobliżu mojej miejscowości jest Paryż, gdzie znajduje się wieża nadawcza, ale pewnie bez nadajnika Plus, inne sieci z niej korzystają o ile się dobrze orientuję.
HAL 9000

Re: Problem z zasięgiem / Brak zasięgu / Problem z połączeni

Post autor: HAL 9000 »

aga12345 pisze:Muszę doczytać umowę, bo nie wiem dokładnie jak to jest. W pobliżu mojej miejscowości jest Paryż, gdzie znajduje się wieża nadawcza, ale pewnie bez nadajnika Plus, inne sieci z niej korzystają o ile się dobrze orientuję.
Paryz? To przy samej wiezy gdzie tez jest Plus - BT22816. Chyba, ze stacje zlikwidowano, ale trudno mi w to uwierzyc, choc obecnie Plus wiecej stacji kasuje niz buduje. Tam jest 2G i 3G, ale nie ma 4G LTE znaczy - rozumiem, ze chodzi Ci o to tzn. o internet? Musisz wybrac 3G w takim razie. Piszesz jednak o voice. To juz sam nie wiem - moze stacja jest rzeczywiscie offline. Konsultanci Ci pewnie powiedza.
Awatar użytkownika
Krzysiek_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 17730
Rejestracja: 18 gru 2012, o 17:58

Re: Problem z zasięgiem / Brak zasięgu / Problem z połączeni

Post autor: Krzysiek_Plus »

mpmdembi pisze:Przesłałem, kilka dni później dostałem SMSa o zamknięciu zgłoszenia. Problem jednak nie został rozwiązany (ot indywidualne podejście do klienta...)
Zgłoszenie zostało zamknięte, gdyż problem nie powinien już występować.
Jeśli jednak dalej zdarzają się takie przypadki, to proszę o przesłanie numeru telefonu zarówno osoby dzwoniącej, jak i odbierającej oraz dokładną datę godzinne takiej nieudanej próby.
aga12345 pisze:W pobliżu mojej miejscowości jest Paryż, gdzie znajduje się wieża nadawcza, ale pewnie bez nadajnika Plus, inne sieci z niej korzystają o ile się dobrze orientuję.
Niestety w związku z występowaniem zewnętrznego źródła zakłóceń (sprawa zgłoszona do UKE) mogą występować problemy z działaniem sieci 3G z tego BTS'a. Do czasu rozwiania problemu ze strony UKE sugeruje w telefonie wybrać tryb tylko GSM/2G.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
vexi1
Nowy
Posty: 1
Rejestracja: 28 cze 2017, o 13:20

Re: Problem z zasięgiem / Brak zasięgu / Problem z połączeni

Post autor: vexi1 »

Od dwóch tygodni mam problem z zasięgiem w domu (3G zrywa 4G max 1 kreska wcześniej 3-4) Jest kilka miejsc w których zasięg jest znośny. Wcześniej bezproblemowo. Czy są jakieś prace na moim terenie? Podkarpacie, Łęki Strzyżowskie k. Krosna
Awatar użytkownika
Krzysiek_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 17730
Rejestracja: 18 gru 2012, o 17:58

Re: Problem z zasięgiem / Brak zasięgu / Problem z połączeni

Post autor: Krzysiek_Plus »

vexi1, na obecną chwile nie realizujemy żadnych prac bezpośrednio w Twojej okolicy. W sprawie pogorszenia sygnału wysłałem zapytanie do naszych techników. Dam znać jak tylko otrzymam odpowiedź.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
janwik
Nowy
Posty: 4
Rejestracja: 23 cze 2017, o 10:46

Re: Problem z zasięgiem / Brak zasięgu / Problem z połączeni

Post autor: janwik »

Witam. Mam problem z połączeniami oraz z zasięgiem. 3g całkowity brak, a nawet jak się pojawi jest fałszywe ponieważ nie jestem w stanie wykonać żadnego połączenia ani nikt nie może się do mnie dodzwonić po czym znów znika. Natomiast sieć 2g łączy bez problemu z tym że w domu nie posiadam zasięgu. Włączam wtedy LTE które daje mi zasięg maksymalnie dwóch kresek, ale dzięki niemu mogę chociaż wysyłać SMS bo o połączeniach nie ma mowy (wiadomo-przełącza na 3g w trakcie łączenia ale połączenie nie dochodzi do skutku. Po pewnym czasie łączenia pisze połączenie zakończone.)
Zaczęło się to jakieś dobre 2 tyg temu i nie wiem czym jest to spowodowane gdyż wcześniej było wszystko w porządku zwłaszcza że mieszkam we Wrocławiu w centrum gdzie nie powinny się dziać takie rzeczy. Reszta moich znajomych z plusa nie ma takich problemów, co tym bardziej mnie dziwi. Czy jest u Was jakaś awaria lub prace które to powodują?
Awatar użytkownika
Krzysiek_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 17730
Rejestracja: 18 gru 2012, o 17:58

Re: Problem z zasięgiem / Brak zasięgu / Problem z połączeni

Post autor: Krzysiek_Plus »

janwik, proszę, podaj dokładniejszą lokalizację (ulice). Twoi znajomy w tej samej lokalizacji nie mają problemu z wykonywaniem połączeń w sieci 3G?
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
ODPOWIEDZ