Problem z zasięgiem / Brak zasięgu / Problem z połączeniami

W tym dziale na Wasze pytania dotyczące Abonamentu odpowiadają specjaliści Plusa
Regulamin forum
Specjaliści odpowiadają na posty w dni robocze, w godzinach 10:00 – 18:00
Awatar użytkownika
Daniel_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 1629
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 5 wrz 2016, o 14:01

Re: Problem z zasięgiem / Brak zasięgu / Problem z połączeni

Post autor: Daniel_Plus »

mati55, po sprawdzeniu - stacje działają poprawnie, ustawienia są w porządku, więc od strony sieci analiza nie wykazała problemu.
Daniel_Plus pisze:Sam odbiór może być jednak utrudniony w przypadku jakichś zakłóceń, które występują na drodze zasięgu (z powodu urządzeń lub budowy budynku, gdy jego konstrukcja skutecznie tłumi zasięg).
Zatem powodem być może jest powyższa teza.

W najbliższych tygodniach będzie uruchamiana jeszcze jedna nowa stacja przy ul. Korotyńskiego, więc zaczekajmy na rezultat tych działań ;-)
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
HAL 9000

Re: Problem z zasięgiem / Brak zasięgu / Problem z połączeni

Post autor: HAL 9000 »

Daniel_Plus pisze:mati55, po sprawdzeniu - stacje działają poprawnie, ustawienia są w porządku, więc od strony sieci analiza nie wykazała problemu.
Daniel_Plus pisze:Sam odbiór może być jednak utrudniony w przypadku jakichś zakłóceń, które występują na drodze zasięgu (z powodu urządzeń lub budowy budynku, gdy jego konstrukcja skutecznie tłumi zasięg).
Zatem powodem być może jest powyższa teza.

W najbliższych tygodniach będzie uruchamiana jeszcze jedna nowa stacja przy ul. Korotyńskiego, więc zaczekajmy na rezultat tych działań ;-)
Mozna prosic o nieco dokladniejsza lokalizacje?
Awatar użytkownika
Daniel_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 1629
Rejestracja: 5 wrz 2016, o 14:01

Re: Problem z zasięgiem / Brak zasięgu / Problem z połączeni

Post autor: Daniel_Plus »

HAL 9000, jeszcze nie mam dokładnej lokalizacji, ale to będzie między ul. Korotyńskiego, a ul. Księcia Trojdena.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
HAL 9000

Re: Problem z zasięgiem / Brak zasięgu / Problem z połączeni

Post autor: HAL 9000 »

Daniel_Plus pisze:HAL 9000, jeszcze nie mam dokładnej lokalizacji, ale to będzie między ul. Korotyńskiego, a ul. Księcia Trojdena.
BT10066?
Awatar użytkownika
Ewa_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 6975
Rejestracja: 18 gru 2012, o 18:37
Lokalizacja: Warszawa

Re: Problem z zasięgiem / Brak zasięgu / Problem z połączeni

Post autor: Ewa_Plus »

HAL 9000,
- tak, BT10066.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
HAL 9000

Re: Problem z zasięgiem / Brak zasięgu / Problem z połączeni

Post autor: HAL 9000 »

Ewa_Plus pisze:HAL 9000,
- tak, BT10066.
Dzieki Ewa!
Stacja ta nie bedzie miala bezposredniego znaczenia dla omawianego tematu, ale jak wiadomo przy wlaczaniu nowych stacji sykronizuje sie sasiednie, wiec moze to cos zmieni.
Mic2
PlusManiak
Posty: 84
Rejestracja: 23 lut 2017, o 19:15

Re: Problem z zasięgiem / Brak zasięgu / Problem z połączeni

Post autor: Mic2 »

Mam co prawda ofertę na kartę, ale tu jest wątek na temat zasięgu. Który bts obsługuje LTE w Gliwicach osiedle Gwardii Ludowej? Czy jest to Gliwice Karolinki?
Mam co prawda stary bo 2 letni telefon Samsung Galaxy Core Prime i przy włączonym LTE w mieszkaniu 1-2 kresek zasięgu ( konkurencja na tym samym telefonie w tym samym miejscu 3 kreski zasięgu ). Przy przełączeniu na 3G zasięg Plusa wzrasta. Który bts obsługuje LTE w tym rejonie?
Awatar użytkownika
Daniel_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 1629
Rejestracja: 5 wrz 2016, o 14:01

Re: Problem z zasięgiem / Brak zasięgu / Problem z połączeni

Post autor: Daniel_Plus »

Mic2, najbliższa stacja LTE to BT20019 z LTE800 i LTE1800 w odległości kilkuset metrów na południe od osiedla. Nazwa stacji to Gliwice Andersa.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
Mic2
PlusManiak
Posty: 84
Rejestracja: 23 lut 2017, o 19:15

Re: Problem z zasięgiem / Brak zasięgu / Problem z połączeni

Post autor: Mic2 »

Dziękuję. Kupiłem dziś nowy telefon i zasięg w mieszkaniu tylko 1 kreska.
Michal_L
Nowy
Posty: 2
Rejestracja: 3 lis 2017, o 12:38

Re: Plush Abonament

Post autor: Michal_L »

Witam; może mi pomożecie w temacie: ktoś do mnie dzwoni wymienię z rozmówcą "halo" po czy rozmówca mnie nie słyszy. Dzwonimy do siebie ponownie i już wszystko jest ok - rozmowa bez "głuszy" w telefonie. Wcześniej miałem Tmobile i nie było tego problemu.
Ostatnio zmieniony 3 lis 2017, o 13:59 przez Marta_Plus, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: połączenie wątków: przeniesienie postu do istniejącego wątku.
Awatar użytkownika
Marta_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 3108
Rejestracja: 11 lip 2017, o 10:52

Re: Problem z zasięgiem / Brak zasięgu / Problem z połączeni

Post autor: Marta_Plus »

Witaj Michal_L,
Michal_L pisze: ktoś do mnie dzwoni wymienię z rozmówcą "halo" po czy rozmówca mnie nie słyszy. Dzwonimy do siebie ponownie i już wszystko jest ok - rozmowa bez "głuszy" w telefonie.
czy opisana sytuacja dotyczy połączeń z jednego konkretnego numeru czy też wszystkich połączeń? Sprawdzałeś, czy problem występuje w innym telefonie?
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
Michal_L
Nowy
Posty: 2
Rejestracja: 3 lis 2017, o 12:38

Re: Problem z zasięgiem / Brak zasięgu / Problem z połączeni

Post autor: Michal_L »

Witam;
prawie wszystkie rozmowy tak przebiegają - nie ma znaczenia odnośnie konkretnego numeru. Innego telefonu nie podłączałem. Tak jak pisałem wcześniej problem pojawił się po "przejściu" do Plusha - używam tego samego telefonu.
Awatar użytkownika
Marta_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 3108
Rejestracja: 11 lip 2017, o 10:52

Re: Problem z zasięgiem / Brak zasięgu / Problem z połączeni

Post autor: Marta_Plus »

Michal_L,

wyłączenie i włączenie telefonu nie przynosi poprawy? Czy podłączając słuchawki nadal nie słyszysz rozmówcy? Przeloguj telefon do technologii 2G (jeśli telefon jest zalogowany do 3G) i sprawdź, jak wygląda sytuacja. Podaj mi również proszę dokładną lokalizację (miejscowość, ulica), w której zaobserwowałeś utrudnienia.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
marchelmza
Nowy
Posty: 9
Rejestracja: 2 lis 2017, o 20:36

Re: Problem z zasięgiem / Brak zasięgu / Problem z połączeni

Post autor: marchelmza »

Przeszedłem z Virgina do Plusha no i taka sytuacja najbliższy bts 300metrów. Mój telefon jak i innej marki żony telefon zanikamy-nie słychać nas losowo. My słyszymy do końca natomiast nawet konsultant powiedział też zanika mi Pan i 5 sekund i koniec. Czasem 3 połączenia po minucie czasem dłużej 5 minut czasem jeszcze dłużej się da pogadać.
87-140 Chełmża ul. Frelichowskiego

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka
Ostatnio zmieniony 5 lis 2017, o 21:18 przez marchelmza, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Ron
V.I.P.
Posty: 1176
Rejestracja: 18 maja 2015, o 18:24
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój

Re: Problem z zasięgiem / Brak zasięgu / Problem z połączeni

Post autor: Ron »

marchelmza pisze:Przeszedłem z Virgina do Plusha no i taka sytuacja najbliższy bts 300metrów. Mój telefon jak i innej marki żony telefon zanikamy-nie słychać nas losowo. My słyszymy do końca natomiast nawet konsultant powiedział też zanika mi Pan i 5 sekund i koniec. Czasem 3 połączenia po minucie czasem dłużej 5 minut czasem jeszcze dłużej się da pogadać.
87-140 Chełmża
Skasuj dokładny adres.
Co do nadajnika z tego co widać jest pełny zestaw do rozmów (2G/3G) - maszt własny na terenie Zakładu Energetycznego. Sprawdź jakie parametry sa ustawione:

Automat 2G/3G/4G(LTE)
Automat 2G/3G
Tylko 3G
Tylko 2G

Proponuję sprawdzić połączenia w technologi 2G, wejdź w ustawienia i najlepiej przelogować się na 2G Only. Następnie sprawdzić połączenia w 3G Only. Po wszystkim napisz czy problem dalej występuje :->
ODPOWIEDZ