Problem z zasięgiem / Brak zasięgu / Problem z połączeniami

W tym dziale na Wasze pytania dotyczące Abonamentu odpowiadają specjaliści Plusa
Regulamin forum
Specjaliści odpowiadają na posty w dni robocze, w godzinach 10:00 – 18:00
Awatar użytkownika
Daniel_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 1629
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 5 wrz 2016, o 14:01

Re: Problem z zasięgiem / Brak zasięgu / Problem z połączeni

Post autor: Daniel_Plus »

mati55, tak, nowa stacja działa komercyjnie od połowy maja. Zlokalizowana jest na dachu budynku przy ulicy Baleya. Dostępne technologie: GSM, U900, U2100 i LTE1800. Czy mieszkasz na parterze od strony zachodniej budynku? Czy w każdym miejscu w domu telefon traci zasięg? Czy na zewnątrz budynku zasięg jest dobry? Czy problem zasięgu dotyczy usługi głosowej, czy internetowej? W jakiej technologii: 2G, 3G, czy LTE?
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
habish
Szalony PlusManiak
Posty: 5656
Rejestracja: 19 maja 2012, o 14:14
Lokalizacja: Polska

Re: Problem z zasięgiem / Brak zasięgu / Problem z połączeni

Post autor: habish »

@Daniel_Plus
Mógłbyś podać ID tej stacji przy ul. Baleya? Dokładniejszy adres oraz liczbę sektorów?
Awatar użytkownika
Daniel_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 1629
Rejestracja: 5 wrz 2016, o 14:01

Re: Problem z zasięgiem / Brak zasięgu / Problem z połączeni

Post autor: Daniel_Plus »

patryk7588, BT11056, ul. Baleya 7. Po 3 sektory.

EDIT:
Prawidłowy adres to: ul. Żwirki i Wigury 31
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
mati55
PlusManiak
Posty: 61
Rejestracja: 3 sty 2013, o 16:21

Re: Problem z zasięgiem / Brak zasięgu / Problem z połączeni

Post autor: mati55 »

Hmm problem występuje niezmiennie od stycznia br. Mieszkam na pierwszym piętrze w budynku nr 6 przy ulicy Okińskiego, okna od strony rzekomego nadajnika, który w linii prostej znajduje się 200 metrów ode mnie. Dziś jadąc ulicą Gorlicką zatrzymalem się przy bloku nr 11 i zasięg także osiągał maksymalnie 3 kreski 3G. Coś jest ewidentnie nie tak w tej lokalizacji...
Awatar użytkownika
Ewa_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 6975
Rejestracja: 18 gru 2012, o 18:37
Lokalizacja: Warszawa

Re: Problem z zasięgiem / Brak zasięgu / Problem z połączeni

Post autor: Ewa_Plus »

mati55,
- nie ma takiej możliwości żeby w każdym miejscu był zasięg maksymalny. Czy pomimo tego, że widzisz tylko 2-3 kreski, możesz korzystać z usług?
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
mati55
PlusManiak
Posty: 61
Rejestracja: 3 sty 2013, o 16:21

Re: Problem z zasięgiem / Brak zasięgu / Problem z połączeni

Post autor: mati55 »

Właśnie w tym rzecz, że nie.. w tamtej lokalizacji korzystanie z internetu jest bardzo utrudnione głównie przez zasięg 3G. Co powinienem zrobić? Składać reklamacje na brak dostępu do usług w podanej lokalizacji? Przecież to centrum stolicy... Jeśli reklamacja to będę ją składał na 4 numerach...
HAL 9000

Re: Problem z zasięgiem / Brak zasięgu / Problem z połączeni

Post autor: HAL 9000 »

mati55 pisze:Właśnie w tym rzecz, że nie.. w tamtej lokalizacji korzystanie z internetu jest bardzo utrudnione głównie przez zasięg 3G. Co powinienem zrobić? Składać reklamacje na brak dostępu do usług w podanej lokalizacji? Przecież to centrum stolicy... Jeśli reklamacja to będę ją składał na 4 numerach...
Masz jeszcze BT11060 Moldawska 9, taka sama odleglosc, nawet ciut blizej od ZiW (chyba, ze to jest piko w budynkach). Nie lapiesz w ogole Moldawskiej 9?
Cos tam moze byc na rzeczy, bo Plus planowal w najblizszej okolicy Twojego mieszkania dwie stacje jeszcze Sachocka 7, a z ZiW jest zamieszanie, bo stacja zaznaczona jest takze przy Baleya 7 (Daniel z rozpedu taki adres zreszta podal)

Co ciekawe w okolicy nie ma konkurencji, ktora bylaby blizej niz Plus - najblizej sa stacje przy parku Kotanskiego od strony ul. 1 Sierpnia

Dziwna sprawa.
Awatar użytkownika
Daniel_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 1629
Rejestracja: 5 wrz 2016, o 14:01

Re: Problem z zasięgiem / Brak zasięgu / Problem z połączeni

Post autor: Daniel_Plus »

mati55, z rozmieszczenia stacji i ich wyposażenia wynika, że zasięg w Twojej lokalizacji powinien być wystarczający, a wręcz dobry do korzystania z sieci w 2G,3G i LTE. Rozumiem, że wcześniej taki problem mógł istnieć, ale odkąd działa nowa stacja to pokrycie zasięgiem jest bardzo dobre. Sam odbiór może być jednak utrudniony w przypadku jakichś zakłóceń, które występują na drodze zasięgu (z powodu urządzeń lub budowy budynku, gdy jego konstrukcja skutecznie tłumi zasięg). Trudno to jednak zweryfikować. Prześlij mi proszę tym formularzem numer telefonu, a ja przekażę jeszcze sprawę do działu technicznego, abyśmy się upewnili, że od strony sieci na pewno wszystko działa prawidłowo.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
mati55
PlusManiak
Posty: 61
Rejestracja: 3 sty 2013, o 16:21

Re: Problem z zasięgiem / Brak zasięgu / Problem z połączeni

Post autor: mati55 »

Daniel_Plus pisze:mati55, z rozmieszczenia stacji i ich wyposażenia wynika, że zasięg w Twojej lokalizacji powinien być wystarczający, a wręcz dobry do korzystania z sieci w 2G,3G i LTE. Rozumiem, że wcześniej taki problem mógł istnieć, ale odkąd działa nowa stacja to pokrycie zasięgiem jest bardzo dobre. Sam odbiór może być jednak utrudniony w przypadku jakichś zakłóceń, które występują na drodze zasięgu (z powodu urządzeń lub budowy budynku, gdy jego konstrukcja skutecznie tłumi zasięg). Trudno to jednak zweryfikować. Prześlij mi proszę tym formularzem numer telefonu, a ja przekażę jeszcze sprawę do działu technicznego, abyśmy się upewnili, że od strony sieci na pewno wszystko działa prawidłowo.
Przesłałem dwa numery przez formularz ;)
Awatar użytkownika
Daniel_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 1629
Rejestracja: 5 wrz 2016, o 14:01

Re: Problem z zasięgiem / Brak zasięgu / Problem z połączeni

Post autor: Daniel_Plus »

mati55, dziękuję. Przekazałem zgłoszenie.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
PWojciechowska
Szalony PlusManiak
Posty: 270
Rejestracja: 29 kwie 2015, o 11:27

Re: Problem z zasięgiem / Brak zasięgu / Problem z połączeni

Post autor: PWojciechowska »

Witam. Co się dzieje z nadajnikiem w Rogowie Żnińskim, 88 -420, nadajnik w Rogówki? Internet nie działa, a jeżeli już to po 3g i 2g. Problemu z zasięgiem w telefonie.

Wysłane z mojego LG-K420 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
Basia_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 5177
Rejestracja: 8 wrz 2015, o 14:25

Re: Problem z zasięgiem / Brak zasięgu / Problem z połączeni

Post autor: Basia_Plus »

Witaj PWojciechowska,

ten problem jest nam znany. Nasz dział techniczny już pracuje nad przywróceniem pełnego zasięgu sieci. Najmocniej przepraszamy za niedogodności.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
PWojciechowska
Szalony PlusManiak
Posty: 270
Rejestracja: 29 kwie 2015, o 11:27

Re: Problem z zasięgiem / Brak zasięgu / Problem z połączeni

Post autor: PWojciechowska »

Basia_Plus pisze:Witaj PWojciechowska,

ten problem jest nam znany. Nasz dział techniczny już pracuje nad przywróceniem pełnego zasięgu sieci. Najmocniej przepraszamy za niedogodności.
Witam. Znowu problem z tym samym nadajnikiem. Przez pół dnia brak zasięgu, a tym samym i Internetu. Teraz jest ale szczątkowy. Brak LTE, działa tylko H i 3G.

Wysłane z mojego LG-K420 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
Daniel_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 1629
Rejestracja: 5 wrz 2016, o 14:01

Re: Problem z zasięgiem / Brak zasięgu / Problem z połączeni

Post autor: Daniel_Plus »

PWojciechowska, problem ze stacją jest w trakcie rozwiązywania. Wyłącz i włącz telefon wieczorem - zasięg LTE być może będzie już dostępny.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
mati55
PlusManiak
Posty: 61
Rejestracja: 3 sty 2013, o 16:21

Re: Problem z zasięgiem / Brak zasięgu / Problem z połączeni

Post autor: mati55 »

Daniel_Plus pisze:mati55, dziękuję. Przekazałem zgłoszenie.
Zgłoszenie C00000001430909 zostało zamknięte - treść smsa z dzisiaj.

Co w związku z tym? Dobiega końca moja umowa, jeśli faktycznie jest taak jak pisze
HAL 9000 pisze: Masz jeszcze BT11060 Moldawska 9, taka sama odleglosc, nawet ciut blizej od ZiW (chyba, ze to jest piko w budynkach). Nie lapiesz w ogole Moldawskiej 9?
Cos tam moze byc na rzeczy, bo Plus planowal w najblizszej okolicy Twojego mieszkania dwie stacje jeszcze Sachocka 7, a z ZiW jest zamieszanie, bo stacja zaznaczona jest takze przy Baleya 7 (Daniel z rozpedu taki adres zreszta podal)

Co ciekawe w okolicy nie ma konkurencji, ktora bylaby blizej niz Plus - najblizej sa stacje przy parku Kotanskiego od strony ul. 1 Sierpnia
Dziwna sprawa.
To czas najwyższy zabrać swoje zabawki i od Was uciekać 25 października.. tym bardziej po akcjach z przedłużeniem umowy - w odpowiednim temacie już opisałem.
ODPOWIEDZ