Rejestracja Numeru

W tym dziale pytamy o Plus Mix i Plus na Kartę. Odpowiedzi udzielą Wam specjaliści Plusa
Regulamin forum
Specjaliści odpowiadają na posty w dni robocze, w godzinach 10:00 – 18:00
dareios
PlusManiak
Posty: 77
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 7 sie 2014, o 21:40
Lokalizacja: WL

Re: Rejestracja Numeru

Post autor: dareios »

Udało się dopisać numer przez sms,dzięki.
Awatar użytkownika
PC174
PlusManiak
Posty: 79
Rejestracja: 22 maja 2012, o 16:21
Lokalizacja: Olesno

Re: Rejestracja Numeru

Post autor: PC174 »

Zarejestrowałem kilka numerów na siebie ponad miesiąc temu w salonie Plusa i do dzisiaj brak informacji na stronie Plus online. Czy ten proces musi tak długo trwać? SMS potwierdził, że numer jest zarejestrowany. Zniecierpliwiony udałem się dzisiaj do salonu konkurencji, aby testowo przenieść jeden numer. Po kilkudziesięciu minutach dostaję SMS, że jest problem z przeniesieniem numeru...
Obrazek
Gordek
PlusManiak
Posty: 138
Rejestracja: 23 cze 2012, o 17:42

Re: Rejestracja Numeru

Post autor: Gordek »

U mojej Narzeczonej problem występuje od 1 sierpnia. Wtedy nastąpiło dopisanie 2 numerów do aktualnie zarejestrowanego numeru. Niby wszystko poszło OK. Status po wysłaniu SMS informuje, że numery są zarejestrowane. Bonusy działają i już się prawie kończy miesięczne 500 zł, a informacji w Plus Online jak nie było, tak nie ma.
Trochę to niepoważne.
Awatar użytkownika
Ewa_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 6975
Rejestracja: 18 gru 2012, o 18:37
Lokalizacja: Warszawa

Re: Rejestracja Numeru

Post autor: Ewa_Plus »

PC174 pisze:(...) dostaję SMS, że jest problem z przeniesieniem numeru...
- przeniesienie numeru jest możliwe tylko przy pełnej rejestracji. Zatem pytanie do Ciebie, czy miesiąc temu dokonywana była jedynie rejestracja ustawowa (imię i nazwisko i PESEL/ nr dowodu), czy też pełna (podanie pełnych danych osobowych)?


Jeśli po wysłaniu wiadomości SMS weryfikującej status rejestracji przychodzi odpowiedź potwierdzająca, to wszystko jest w porządku. Dane rejestracyjne będą widoczne w Plus online po wgraniu nowej aktualizacji aplikacji.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
Awatar użytkownika
PC174
PlusManiak
Posty: 79
Rejestracja: 22 maja 2012, o 16:21
Lokalizacja: Olesno

Re: Rejestracja Numeru

Post autor: PC174 »

Byłem w salonie, dałem dowód i Pan w salonie spisał dane. Zawsze tak samo to wyglądało. Teraz i jak rejestrowałem kilka lat temu. Jak można to stwierdzić?
Awatar użytkownika
Magda_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 5614
Rejestracja: 18 gru 2012, o 19:21

Re: Rejestracja Numeru

Post autor: Magda_Plus »

PC174 procedura rejestracji pełnej trawa do 7 dni. Wygląda na to, że Twój numer został zarejestrowany w rejestracji ustawowej.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
Ama
Nowy
Posty: 1
Rejestracja: 29 maja 2016, o 15:45

Re: Rejestracja Numeru

Post autor: Ama »

Szanowni,

Chciałbym zwrócić uwagę na konieczność rejestracji karty pomimo tego, że przez ostatnie lata miałem u Państwa na numerze abonament, przy migracji numeru na prepaid z oferty abon., musiałem udać się do do salonu w celu rejestracji numeru.

Zmuszony byłem w nocnych godzinach jechać po doładowanie drugiej karty, ponieważ oczywiście kody sms z banku nie dojdą na nieaktywny numer, następnie zadzwoniłem do Państwa bok z innego sim i na nic zdały się argumenty, że przez ostatnie lata otrzymywałem fakturę za usługi i mają Państwo stworzoną moją kartotekę i łatwo to zweryfikować również po pluskodzie, dodatkowo numer był przeniesiony do Państwa od innego operatora, więc zgodność danych musiała być zachowana przy procesie mnp.
Od Konsultanta otrzymałem informacje, że po migracji jestem traktowany jakbym kupił niezarejestrowany starter.

Przed końcem wypowiedzenia umowy otrzymałem smsa "zostań z nami i korzystaj z oferty na kartę. Włącz telefon i w ciągu 30 dni zasil się. W plus na kartę możesz mieć rozmowy......." - Nijak się to ma do zaistniałem sytuacji.

W sumie skończyło się na straconym czasie, paliwie, pieniądzach wydanych na kontakt z bok.

Na prośbę rekompensaty zostałem delikatnie mówiąc zignorowany.

Pozdrawiam,
Ama
Awatar użytkownika
Magda_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 5614
Rejestracja: 18 gru 2012, o 19:21

Re: Rejestracja Numeru

Post autor: Magda_Plus »

Ama faktycznie zgodnie z informacją jaką otrzymałeś od konsultant Działu Obsługi Klienta,Twój numer po przeniesieniu do opcji na kartę, wymaga rejestracji ustawowej, stąd konieczność wizyty w punkcie sprzedaży. Twoje dane nie są przenoszone razem z numerem do nowej opcji.
Czy możesz mi przesłać treść całego komunikatu SMS jaki otrzymałeś?
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
fajny52
Starszy Plusmaniak
Posty: 182
Rejestracja: 7 wrz 2008, o 23:57

Re: Rejestracja Numeru

Post autor: fajny52 »

Witam serdecznie
Ile mamy czasu na włączenie bonusu RWK i 500 zł od momentu zarejestrowania numeru ?
Pozdrawiam
Darek
Awatar użytkownika
Basia_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 5188
Rejestracja: 8 wrz 2015, o 14:25

Re: Rejestracja Numeru

Post autor: Basia_Plus »

Witaj fajny52,
fajny52 pisze:Ile mamy czasu na włączenie bonusu RWK i 500 zł od momentu zarejestrowania numeru ?
bonus może być aktywowany w dowolnym momencie obowiązywania promocji w okresie od 11.07.2016 do 01.02.2017 r. Warunkiem włączenia bonusu jest aktywne konto.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
fajny52
Starszy Plusmaniak
Posty: 182
Rejestracja: 7 wrz 2008, o 23:57

Re: Rejestracja Numeru

Post autor: fajny52 »

Dziękuję. Bonus otrzymuje się na 5 zarejestrowanych numerów czy dobrze rozumiem?
Awatar użytkownika
Basia_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 5188
Rejestracja: 8 wrz 2015, o 14:25

Re: Rejestracja Numeru

Post autor: Basia_Plus »

fajny52,
fajny52 pisze:Bonus otrzymuje się na 5 zarejestrowanych numerów czy dobrze rozumiem?
zgodnie z regulaminem promocji http://www.plus.pl/documents/16/806fe79 ... 231d8ec70c § 1 punkt 7.
Z Promocji można skorzystać tylko raz na jeden numer telefonu. Abonent może skorzystać z Promocji maksymalnie 5 razy bez względu na liczbę posiadanych numerów.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
Awatar użytkownika
Joanna_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 22378
Rejestracja: 18 gru 2012, o 19:40

Re: Rejestracja Numeru

Post autor: Joanna_Plus »

Została udostępniona nowa możliwość rejestracji karty SIM SMS-em, gdzie inicjatorem procesu jest aktywny niezarejestrowany numer prepaid.

Aby zarejestrować numer w ofercie na kartę, należy wysyłać darmowego SMS-a z niezarejestrowanego numeru pod numer 80106 w treści wpisując:

REJESTRACJA
• Numer telefonu na abonament, Mix lub zarejestrowany numer w ofercie na kartę
Np.: REJESTRACJA 601100200
http://www.plus.pl/rejestracja
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
slamer
PlusManiak
Posty: 69
Rejestracja: 5 sie 2016, o 21:10

Re: Rejestracja Numeru

Post autor: slamer »

Czyli mam rozumieć,że ten niezarejestrowany numer,zostanie zarejestrowane na dane osoby z abonamentu/mixa? Trochę dziwne,ale mi akurat ten sposób odpowiada :-)
Awatar użytkownika
Joanna_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 22378
Rejestracja: 18 gru 2012, o 19:40

Re: Rejestracja Numeru

Post autor: Joanna_Plus »

slamer,
Zarejestruj się bez wychodzenia z domu!

Jeśli Ty lub Twój bliski macie numer w Plusie na abonament, MIX lub inny zarejestrowany numer na kartę, możecie zarejestrować kartę SIM sms-em na dane z umowy lub rejestracji innego numeru na kartę.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
ODPOWIEDZ