Słaby lub BRAK zasięgu sieci Plus.

W tym dziale pytamy o Plus Mix i Plus na Kartę. Odpowiedzi udzielą Wam specjaliści Plusa
Regulamin forum
Specjaliści odpowiadają na posty w dni robocze, w godzinach 10:00 – 18:00
Awatar użytkownika
Joanna_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 22378
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 18 gru 2012, o 19:40

Re: Słaby lub BRAK zasięgu sieci Plus.

Post autor: Joanna_Plus »

Witaj aparat456,
aparat456 pisze:mieliście cos zrobić z zasięgiem w okolicach Gostynia (woj wielkopolskie)
Na stacji w południowo-wschodniej części miasta pod koniec listopada planowane jest dodanie G900/U900/L1800. Zmiany te powinny spowodować poprawę zasięgu w tej części miasta (i pobliskich miejscowościach, położonych przy południowo-wschodniej części Gostynia).
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
aparat456
Początkujący PlusManiak
Posty: 10
Rejestracja: 17 sie 2015, o 21:26

Re: Słaby lub BRAK zasięgu sieci Plus.

Post autor: aparat456 »

Wszystko ładnie pięknie ale miejscowości której nie mają zasięgu znajdują sie na północno-zachodniej części Gostynia i to nie ze nie ma zasiegu gdzies w piwnicy tylko na zewnątrz juz trudno złapać.
habish
Szalony PlusManiak
Posty: 5656
Rejestracja: 19 maja 2012, o 14:14
Lokalizacja: Polska

Re: Słaby lub BRAK zasięgu sieci Plus.

Post autor: habish »

W tamtej części miasta jest nowy maszt Plusa na terenie Ardagh Glass Gostyń S.A. (ul. Starogostyńska 9).
aparat456
Początkujący PlusManiak
Posty: 10
Rejestracja: 17 sie 2015, o 21:26

Re: Słaby lub BRAK zasięgu sieci Plus.

Post autor: aparat456 »

A niech se jest nawet najnowszy ale zasiegu jak nie było tak nie ma a nawet jest jeszcze gorzej bo maszt ten jest nizszy od byłego komina huty gdzie był nadajnik.
daroo
Początkujący PlusManiak
Posty: 24
Rejestracja: 26 lut 2015, o 22:47

Re: Słaby lub BRAK zasięgu sieci Plus.

Post autor: daroo »

Witam

Czy są aktualnie prowadzone jakieś prace modernizacyjne w miejscowości Muszyna (woj. Małopolskie)?

Pytam, ponieważ dzisiaj od rana występuje całkowity brak sygnału Plusa. Sprawdzane na dwóch telefonach. Oba urządzenia były restartowane.

I nie chodzi mi teraz o notoryczne problemy z zasięgiem jakie występują w tej miejscowości (pisałem już o tym wielokrotnie we wcześniejszych postach), ale o całkowity brak zasięgu nawet w miejscach w których nie było wcześniej problemu.
Awatar użytkownika
Krzysiek_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 17730
Rejestracja: 18 gru 2012, o 17:58

Re: Słaby lub BRAK zasięgu sieci Plus.

Post autor: Krzysiek_Plus »

daroo, prace związane z przeniesieniem urządzeń z starej wieży na nową były zaplanowane na 21/10, ale związku z Twoim brakiem zasięgu najprawdopodobniej rozpoczęły się jednak wcześniej. Prace nie powinny potrwać dłużej niż 2 dni.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
kujon98
Nowy
Posty: 6
Rejestracja: 25 wrz 2013, o 11:37

Re: Słaby lub BRAK zasięgu sieci Plus.

Post autor: kujon98 »

Witam, a czy posiadacie Państwo informację o problemach z zasięgiem w Świebodzinie, woj. Lubuskie, powiat Świebodziński? Od mniej więcej 2 tygodni mam poważne problemy z zasięgiem w centrum miasta w budynku. Po wyjściu z niego zasięg wskakuje na LTE ale nie jest on pełny- są to jakieś 2/3 skali. Początkowo myślałem, że to wina mojego telefonu, natomiast po zaaplikowaniu karty sim konkurencyjnego operatora wszystko działa poprawnie. Wysłałem też zapytanie przez formularz ze strony internetowej Plusa, jednak nikt nie raczył mi na niego odpowiedzieć.
Będę wdzięczny za informacje kiedy i czy owa sytuacja ulegnie poprawie/stabilizacji.
Awatar użytkownika
Przemek_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 1261
Rejestracja: 17 mar 2016, o 13:51

Re: Słaby lub BRAK zasięgu sieci Plus.

Post autor: Przemek_Plus »

kujon98, na chwilę obecną nie mamy zgłoszeń o awarii któregoś z nadajników w centrum Świebodzina. Czy zaobserwowałeś spadek poziomu zasięgu tylko w przypadku LTE, czy również 2G lub 3G?
kujon98 pisze:Wysłałem też zapytanie przez formularz ze strony internetowej Plusa, jednak nikt nie raczył mi na niego odpowiedzieć.
Masz może numer tego zgłoszenia? Jeżeli tak, podaj je proszę – postaram się przyśpieszyć weryfikację sprawy.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
kujon98
Nowy
Posty: 6
Rejestracja: 25 wrz 2013, o 11:37

Re: Słaby lub BRAK zasięgu sieci Plus.

Post autor: kujon98 »

Niestety nie mam numeru zgłoszenia. Tak, problemy są też na sieci 2g i 3g. Jak wspomniałem, zasięg potrafi zniknąć i pomaga tylko restart telefonu. Dlatego też wymieniłem kartę sim na nowszą żeby mieć teoretycznie lepszy zasięg. Problem nie jest tylko u mnie. Przy okazji- pytając w punkcie Plusa na terenie Świebodzina o problemy z zasięgiem, obsługująca mnie pracownica ( kierowniczka ) stwierdziła, że słyszała od klientów o problemach z zasięgiem ale oficjalnie problemu nie ma. Utrudnia mi to jakąkolwiek pracę, dlatego nie ukrywam, że od rozwiązania tego problemu uzależniam dalsze korzystanie z usług Plusa.
Awatar użytkownika
Przemek_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 1261
Rejestracja: 17 mar 2016, o 13:51

Re: Słaby lub BRAK zasięgu sieci Plus.

Post autor: Przemek_Plus »

kujon98 pisze:Niestety nie mam numeru zgłoszenia.
Rozumiem, wobec tego poproszę Cię o wysłanie mi tym formularzem numeru telefonu, na którym obserwujesz problem oraz dokładną lokalizację (ulica i numer). Przekażę sprawę do naszych techników.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
Awatar użytkownika
Anti
Początkujący PlusManiak
Posty: 13
Rejestracja: 8 wrz 2011, o 14:36

Re: Słaby lub BRAK zasięgu sieci Plus.

Post autor: Anti »

Witam,
pewnie i tak nikt z tym nic nie zrobi, ale chciałbym zgłosić bardzo słaby zasięg sieci w gminie Obrowo (woj. kuj-pom niedaleko Torunia), miejscowość Osiek nad Wisłą oraz miejscowości ościenne. Problem występuje od 3 lat odkąd się tu przeprowadziłem. Lata mijają, ludzi przybywa coraz więcej, a mimo to zasięg jest nadal taki sam czyli słaby. Nie mówię o LTE czy nawet HSPA. Tu nawet GSM nie ma. Sprawdzałem już kilka telefonów, a ostatnio to już nawet w starym Samsungu Solid nie chce mi łapać więcej niż jednej kreski GSM. Żeby gdziekolwiek zadzwonić muszę stać przy oknie a i to nie zawsze pomaga. Czy nie można postawić tu jakiegoś masztu w okolicy? Czuję się jakbym mieszkał gdzieś na końcu świata... Takich osób jak ja jest zdecydowanie, zdecydowanie więcej.
Z różnych miast pochodzą, zawsze najwierniejsi. Biały orzeł w sercu, BLAUGRANA na piersi!
Awatar użytkownika
Krzysiek_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 17730
Rejestracja: 18 gru 2012, o 17:58

Re: Słaby lub BRAK zasięgu sieci Plus.

Post autor: Krzysiek_Plus »

Anti, niestety na obecną chwile brak planów na rozbudowę sieci w tym rejonie.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
seba18vw
Nowy
Posty: 2
Rejestracja: 25 paź 2016, o 20:07

Re: Słaby lub BRAK zasięgu sieci Plus.

Post autor: seba18vw »

woj. łódzkie, powiat Rawa Mazowiecka, miejscowość Zabłocie i okolica, od ponad miesiąca bardo słaby zasięg ( sprawdzane na kilku telefonach). a jak pojadę do miejscowości oddalonej o 4 km Sadkowic to jet pełen zasięg i internet LTE. co może być przyczyną??
Awatar użytkownika
Daniel_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 1629
Rejestracja: 5 wrz 2016, o 14:01

Re: Słaby lub BRAK zasięgu sieci Plus.

Post autor: Daniel_Plus »

seba18vw, czy problem z zasięgiem występuje zarówno w 2G, jak i w 3G? Poproszę o sprawdzenie.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
Awatar użytkownika
Anti
Początkujący PlusManiak
Posty: 13
Rejestracja: 8 wrz 2011, o 14:36

Re: Słaby lub BRAK zasięgu sieci Plus.

Post autor: Anti »

A czy mógłby ktoś w takim razie sprawdzić tą miejscowość pod kątem awarii? Od 2-3 tygodni zasięg raz jest a raz go nie ma. Telefon leży na stole i ma 3 kreski, a za chwilę żadnej. Sprawdzałem to na kilku telefonach. Problem dotyczy tylko 2G gdyż innego zasięgu tutaj nie ma.
Z różnych miast pochodzą, zawsze najwierniejsi. Biały orzeł w sercu, BLAUGRANA na piersi!
ODPOWIEDZ