Błąd wysyłania sms do niektórych numerów...

W tym dziale pytamy o Plus Mix i Plus na Kartę. Odpowiedzi udzielą Wam specjaliści Plusa
Regulamin forum
Specjaliści odpowiadają na posty w dni robocze, w godzinach 10:00 – 18:00
Rafix16
Nowy
Posty: 9
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 8 kwie 2013, o 14:16

Błąd wysyłania sms do niektórych numerów...

Post autor: Rafix16 »

Witam zamieściłem tu swojego posta ponieważ męcze się od wielu miesięcy z dosć irytującym mnie problemem mianowicie mam telefon w Plusie na kartę (taryfa simplus) a w zasadzie to dwa telefony bo w tamtym tygodniu kupiłem drugi. Jeden to galaxy mini 2 drugi Xperia E obydwa mają czysty niebrandowany soft i na obydwu występuje ten sam problem przy czym na mini 2 próbowałem już wgrywania wielu softów i klapa. Więc problem w tym że nie mogę odpisać na sms osobie od której go otrzymałem bo po chwili wyskakuje błąd wysyłania a mimo to nalicza mi go i pobiera pieniądze z konta. Jeśli usunę cały wątek rozmowy i napiszę do tej osoby jako pierwszy sms zostaje wysłany ale problem zaczyna się znów jak ona mi odpisze i ja jej znów chce w tej samej rozmowie... Dodam jeszcze że po zmianie karty na Orange problem ustapił więc wydaje mi się że to winna jest sieć. Pozatym w plusie jak do tej pory błąd wysyłania ''dopadł'' mnie na trzech numerach zazwyczaj zaczynają się od 7xx ale i jedno 5xx miałem natomiast co dziwne z reszta osób pisze normalnie bez problemów. Więc w czym może tkwić problem w ustawieniach? Numer centrum sms mam poprawny, na nowym starterze z plusa problem ten sam więc to nie wina karty sim. Zmiana WCDMA na samo GSM nie pomaga też. Rozkładam ręce i proszę o pomoc bo juz nie mam pomysłów wygląda mi to ewidetnie na problem w sieci plus skoro na Orange jest ok. PS ostatnio poprosiłem znajomą która ma telefon w Plusie też lecz w abonamencie Xperia P by wysłała pod numer z którym wyskakuje ten błąd i okazuje się również że mogła wysłać pierwszego smsa ale gdy osoba już odpisała i przy próbie napisania do niej kolejnego smsa pojawia się błąd że nie wysłano wiadomości. Z tego co zauważyłem to problem występuje jedynie z pewnymi osobami z orange ale nie mam pojęcia co go może powodować...
Awatar użytkownika
Krzysiek_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 17730
Rejestracja: 18 gru 2012, o 17:58

Re: Błąd wysyłania sms do niektórych numerów...

Post autor: Krzysiek_Plus »

Rafix16, numery na które nie możesz wysłać to numery Plusa, czy innej sieci?

W kontaktach w jaki sposób są zapisane numery: +48<numer>, 0048<numer>, czy sam numer?
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
Rafix16
Nowy
Posty: 9
Rejestracja: 8 kwie 2013, o 14:16

Re: Błąd wysyłania sms do niektórych numerów...

Post autor: Rafix16 »

Numery z którymi mam problem są w orange choć są też i w orange co dziwne numery z którymi mogę normalnie pisać. Nie zauważyłem tego błędu przy osobach z innych sieci. Błąd pojawia się przy próbie wysłania drugiego sms w tym samym wątku rozmowy. Pierwszy sms zawsze wychodzi... Probowałem już z +48 i bez a nawet nie zapisywałem osoby do kontaktów na próbe bez rezultatu...
psia_krew
Nowy
Posty: 1
Rejestracja: 27 lip 2013, o 19:37

Re: Błąd wysyłania sms do niektórych numerów...

Post autor: psia_krew »

Mam to samo od co najmniej kilku miesięcy, SMS-y nie wychodzą ale kasa z karty oczywiście znika. Póki co trafiło się to z dwoma numerami - jeden przeniesiony z Plusa do Play a drugi zaczyna się od 507, nie wiem w jakiej sieci. Tak samo z +48 czy bez - SMS nie dochodzi. Centrum SMS ustawione jak trzeba, próbowałem wysyłać z różnych telefonów dopóki się nie zorientowałem, że Plus mimo nie dostarczenia SMS-a zdziera kasę z konta - parę złociszy poszło w czarną dziurę.
Awatar użytkownika
Joanna_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 22376
Rejestracja: 18 gru 2012, o 19:40

Re: Błąd wysyłania sms do niektórych numerów...

Post autor: Joanna_Plus »

Witaj Rafix16,

a próbowałeś sprawdzić powyższą sytuację, korzystając z aplikacji GO SMS?

psia_krew,

jaki pojawia się komunikat przy próbie wysłania wiadomości do tych dwóch numerów? Z jakiego aparatu korzystasz i w jakich telefonach testowana była powyższa sprawa?
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
Rafix16
Nowy
Posty: 9
Rejestracja: 8 kwie 2013, o 14:16

Re: Błąd wysyłania sms do niektórych numerów...

Post autor: Rafix16 »

Błąd nie występuje na alternatywnej aplikacji do sms czego tu swiadomie nie napisalem bo to nie rozwiązuje problemu. Dlaczego zatem blad występuje tylko na karcie plusa przy stockowej aplikacji do sms cos musi powodować ten konflikt napewno nie soft...Problem wystepuje u mnie na samsungu mini 2 xperi e i u kolezanki na xperi P. Dodam ze na karcie orange wysyła normalnie. Wiadomosc niedostarczona nie mozna wysłac tej wiadomosci taki komunikat jest i wykrzyknik w kółeczku.
Awatar użytkownika
Joanna_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 22376
Rejestracja: 18 gru 2012, o 19:40

Re: Błąd wysyłania sms do niektórych numerów...

Post autor: Joanna_Plus »

Rafix16,

a masz możliwość sprawdzenia jak wygląda kwestia tych SMS-ów, na aparacie z innym systemem operacyjnym niż Android?
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
Rafix16
Nowy
Posty: 9
Rejestracja: 8 kwie 2013, o 14:16

Re: Błąd wysyłania sms do niektórych numerów...

Post autor: Rafix16 »

Sprawdzałem na starym sony ericssonie z fizyczną klawiaturą i działa no ale tam nie ma rozmowy przedstawionej w wątkach tylko wysyła sie bezpośrednio więc to nic nie pomoże. Może zaznacze jeszcze raz że w sieci Orange przy próbie wysłania drugiego sms nie ma żadnego błędu sprawdzałem to kilkakrotnie używając nawet pare dni tylko karty z Orange z żadnym numerem nie było problemów tak więc jest to ewidętnie wina waszej sieci a może problem leży w jakimś nadajniku który nie umie tego przekierować czy sam nie wiem dziwne bo pomimo błędu pobiera pieniądze z konta jak za wysłany sms a on nawet odemnie nie wychodzi z telefonu... Przeszukując internet znalazłem bardzo dużo osob z podobnym problemem co ciekawe przeważnie wszystkie tyczyły sie sieci Plus i to na różnych telefonach galaxy s2, s3 nawet jedna osoba jakaś która miała to na Lg L9.. Strasznie irytujące to jest bo za każdym razem trzeba cały wątek rozmowy usuwać gdy otrzymam już sms bo wysypuje błędy nawet ponawianie próby nic nie daje i pobiera kolejny raz opłate za sms, tylko pierwszy sms na czysto zawsze wyjdzie gdy ja zaczne rozmowe w wątku...
Awatar użytkownika
Magda_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 5614
Rejestracja: 18 gru 2012, o 19:21

Re: Błąd wysyłania sms do niektórych numerów...

Post autor: Magda_Plus »

Rafix16 przez ten formularz- podajmi mi, proszę, swój numer telefonu, numer telefonu na jaki wysłasza SMS-y i nie dochodząc i na jaki dochodzą, podanto podaj mi datę i godzinę wysłania ostatniego SMS-a jakiego nie udało się doręczyć. To istotne informacje. Sprawę zgłoszę do Działu Technicznego.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
pingwin1212
Nowy
Posty: 1
Rejestracja: 11 maja 2014, o 21:29

Re: Błąd wysyłania sms do niektórych numerów...

Post autor: pingwin1212 »

Mam identyczny problem, jak ten opisany w powyższym poście.
Korzystam z Samsunga Galaxy mini 2.

Praktycznie na wszystkie numery telefonów nie mam problemu z wysyłaniem wiadomości, z wyjątkiem jednego zaczynającego się na 504...
Gdy wysyłam pierwszą wiadomość- jest OK. Kiedy przychodzi do odpowiedzi na smsa, który dostałem z tego numeru, to pojawia się komunikat "Błąd. Nie wysłano wiadomości". Muszę wtedy usunąć cały wątek lub przynajmniej wiadomość, którą dostałem i wtedy sms ode mnie wychodzi. I tak za każdym razem...
Problem dotyczy tylko "nowszych modeli telefonów", w których rozmowa sms wyświetlana jest w wątkach.

Bardzo proszę o zajęcie się tą sprawą. Problem trwa już od około roku i jest strasznie irytujący.:/

W punkcie Plusa patrzono na mnie wielkimi oczami i nikt nie potrafił mi pomóc.:(
Awatar użytkownika
Joanna_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 22376
Rejestracja: 18 gru 2012, o 19:40

Re: Błąd wysyłania sms do niektórych numerów...

Post autor: Joanna_Plus »

pingwin1212,

jest to błąd po stronie oprogramowania telefonu. Spróbuj wykasować historię wiadomości oraz dany kontakt z książki telefonicznej i wprowadź go ponownie.

Jeżeli to nie zadziała, pozostaje reset do ustawień fabryczny (pamiętając o skopiowaniu ważnych danych i kontaktów) lub oddanie aparatu do serwisu.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
Rafix16
Nowy
Posty: 9
Rejestracja: 8 kwie 2013, o 14:16

Re: Błąd wysyłania sms do niektórych numerów...

Post autor: Rafix16 »

Reset ustawien, wykasowanie kontaktu nic nie pomoze ja zglaszalem sprawe jakies trzy razy do biura obslugi i o dziwo ustapil jest to najwyrazniej jakis konflikt stockowej aplikacji do sms pozostaje tylko kasowanie watku badz pobranie np go sms pro. Ja mam natomiast pytanie zgola inne i przepraszam ze nie w temacie od jakis 2-3 tyg zauwazylem problem z osoba z orange bardzo duzo pisze i srednio po pare sms na zalozmy 100 do mnie nie dochodzi zasieg mam osoba w orange tez ona dostaje raport dostarczenia tez a u mnie nic nie ma nawet po wlaczeniu na nowo telefonu. Centrum sms poprawne podobno we wrzesniu byla jakas duza awaria moze jakis przekaznik nie domaga?
Awatar użytkownika
Joanna_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 22376
Rejestracja: 18 gru 2012, o 19:40

Re: Błąd wysyłania sms do niektórych numerów...

Post autor: Joanna_Plus »

Rafix16,

temat ten poruszaliśmy np. w tym wątku: http://www.plusforum.pl/viewtopic.php?f=98&t=14403.
Rafix16 pisze: Centrum sms poprawne podobno we wrzesniu byla jakas duza awaria moze jakis przekaznik nie domaga?
W tym aspekcie pełna funkcjonalność sieci została przywrócona.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
ODPOWIEDZ