Oszustwo w liczbie doładowań!

W tym dziale pytamy o Plus Mix i Plus na Kartę. Odpowiedzi udzielą Wam specjaliści Plusa
Regulamin forum
Specjaliści odpowiadają na posty w dni robocze, w godzinach 10:00 – 18:00
karo
Nowy
Posty: 2
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 2 wrz 2013, o 17:33

Oszustwo w liczbie doładowań!

Post autor: karo »

Jak tak można oszukiwać ludzi?! W październiku 2010 roku wzięłam umowę na 42 doładowania + z poprzedniej umowy zostały mi 3. Łącznie 45 doładowań. Telefon zasilałam minimalną kwotą + czasami dodatkowymi zasileniami, które miały skrócić czas umowy. Na dany moment podstawowych zasileń miałam już 35 z czego wynika, że zostaje mi 10. Jednak zasilałam dodatkowymi doładowaniami, dlatego tych doładowań powinno być jeszcze mniej.
Dwa tygodnie temu byłam w punkcie Plusa i zapytałam Pana, ile doładowań zostało mi do końca umowy. Powiedział, że 11. Pokazałam więc mu umowę i policzyłam przy nim dokładnie, że obowiązkowych doładowań musiało być już 35. Więc Pan sporządził reklamację i wysłał do Warszawy.

Dzisiaj otrzymałam odpowiedź. Moja reklamacja nie została rozpatrzona - to było oczywiste...
W piśmie zostały ukazane daty moich doładowań, oto jak zostało to rozpisane:
13.10.2010, 20.10.2010, 8.11.2010, 7.12.2010, 22.12.2010, 10.01.2011, 1.02.2011, 24.02.2011, 2.04.2011, 13.05.2011, 22.07.2011, 10.08.2011, 7.09.2011, 9.10.2011, 4.11.2011, 6.12.2011, 5.01.2012, 8.02.2012.

Następnie nie było mnie w kraju i nie doładowałam konta za minimalną kwotę w marcu 2012 roku. W kwietniu próbowałam doładować konto i okazało się, że nastąpiła windykacja, dlatego już w kwietniu nie mogłam doładowań konta. Pojechałam do punktu do innego miasta, bo w moim nie mogli tego zrobić i dokonałam reaktywacji numeru. Miałam wykonać pozostałe zasilenia czyli 27 i dwa dodatkowe.

Od maja znów zaczęłam normalnie zasilać konto. I było to tak:
16.05.2012, 16.05.2012, 12.06.2012, 5.07.2012, 18.07.2012, 13.08.2012, 11.09.2012, 14.10.2012, 13.11.2012, 11.12.2012, 5.01.2013, 6.02.2013, 5.03.2013, 7.04.2013, 8.05.2013, 8.06.2013, 8.07.2013, 2.08.2013.

I dalej w piśmie piszą, że do końca zostało mi 11 zasileń.

Otóż, czuje się bardzo oszukana, ponieważ zasilałam konto dodatkowymi doładowaniami a one nie zostały naliczane. Windykacja zaczyna się jeżeli nie doładuje się na czas konta. Trzeba doładowań minimum raz w miesiącu do daty, z jaką była podpisana umowa (przynajmniej tak powiedział mi Pan w punkcie). Sami gubią się w swoich zeznaniach. Nie jest możliwe, abym w 2011 roku nie doładowała konta w marcu oraz czerwcu, ponieważ od razu rozpocząłby się proces windykacji, tak jak miało to miejsce w 2012 roku.

Ta sieć staje się coraz bardziej marna... Wszyscy się przenoszą do innych sieci i sami sobie są winni, bo tak traktują użytkowników. Nie jestem pierwszą osobą, którą próbują oszukać. Kpina! Jak tak można?!
Awatar użytkownika
sl@w_es
Moderator
Posty: 4063
Rejestracja: 4 cze 2011, o 12:09
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Oszustwo w liczbie doładowań!

Post autor: sl@w_es »

karo pisze:(...) czuję się bardzo oszukana, ponieważ zasilałam konto dodatkowymi doładowaniami a one nie zostały naliczane. Windykacja zaczyna się jeżeli nie doładuje się na czas konta. Trzeba doładowań minimum raz w miesiącu do daty, z jaką była podpisana umowa (przynajmniej tak powiedział mi Pan w punkcie). Sami gubią się w swoich zeznaniach. Nie jest możliwe, abym w 2011 roku nie doładowała konta w marcu oraz czerwcu, ponieważ od razu rozpocząłby się proces windykacji, tak jak miało to miejsce w 2012 roku. (...)
Dodatkowe doładowania - nie ma takich, bo wszystkie doładowania zaliczane są na poczet podpisanego zobowiązania chyba, że były wykonane kwotą niższą niż określona w umowie.
Doładowanie w Mixie wymagane jest przynajmniej 1 x na 30 dni, a nie miesiąc co ma znaczenie w miesiącach dłuższych niż 30 dni lub w lutym, który jest krótszy.
Nie znając szczegółów aktywacji umowy pozwoliłem sobie na hipotetyczne rozpisanie podanych przez Ciebie terminów doładowań i jasno z nich wynika, że brak doładowań w marcu i w czerwcu 2011 nie wszczął procesu windykacji z prostej przyczyny - ważność konta wybiegała w przyszłość.
Nie podzielam Twojego zdania, że Plus dopuścił się oszustwa, bo jakże w dobie komputeryzacji miałby to zrobić? System popełnił jednostkowy błąd tylko w Twoim przypadku (brak występowania opisów podobnych problemów)? Nierealne. Ręcznie też nikt raczej nie zliczał Twoich zasileń.

P.S.
Pomimo zakończenia postępowania reklamacyjnego przenoszę do Oficjalnego Działu Sieci Plus - pewnie któryś ze Specjalistów Plusa pokusi się o udzielenie Ci po raz kolejny wyczerpującej odpowiedzi.
„Nie wystarczy mówić do rzeczy, trzeba mówić do ludzi.” - Stanisław Jerzy Lec
Awatar użytkownika
Joanna_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 22365
Rejestracja: 18 gru 2012, o 19:40

Re: Oszustwo w liczbie doładowań!

Post autor: Joanna_Plus »

karo,

tak jak napisał sl@w_es, każde zasilenie kwotą wynikającą z kontraktu (bądź też wyższą) pomniejsza liczbę wymaganych doładowań. Mniejsze nominały dodają tylko środki na konto lecz nie nadają terminu ważności i nie skracają umowy.
Termin zasileń jest ruchomy, ponieważ doładowanie należy zrealizować raz na 30 dni, a każdy miesiąc który ma tych dni mniej bądź więcej skraca czy też wydłuża datę kolejnego doładowania.

karo odpowiedź Departamentu Reklamacji udzielana jest po szczegółowym zapoznaniu się z historią numeru i na pewno zrealizowane doładowania zostały wnikliwie sprawdzone.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
agn11
Nowy
Posty: 2
Rejestracja: 6 wrz 2013, o 09:11

Re: Oszustwo w liczbie doładowań!

Post autor: agn11 »

W sierpniu tego roku przeszlam na mixa, mam do wykonania 24 doladowania do lipca 2015 r i moje pytanie jest takie czy jak wczesniej czyli do lipca 2015 wykorzystam te doladowania to umowa mi sie skróci ?
Awatar użytkownika
Joanna_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 22365
Rejestracja: 18 gru 2012, o 19:40

Re: Oszustwo w liczbie doładowań!

Post autor: Joanna_Plus »

agn11,

jeżeli umowa została zawarta na 24 doładowania, to ich zrealizowanie jest równoznaczne z zakończeniem umowy. Jeżeli będziesz zasilać konto częściej niż raz na 30 dni, to kontrakt będzie zamknięty wcześniej :-).
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
agn11
Nowy
Posty: 2
Rejestracja: 6 wrz 2013, o 09:11

Re: Oszustwo w liczbie doładowań!

Post autor: agn11 »

dzieki :) a jak moge sprawdzic ile doladowan mi jeszcze zostalo?
Awatar użytkownika
sl@w_es
Moderator
Posty: 4063
Rejestracja: 4 cze 2011, o 12:09
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Oszustwo w liczbie doładowań!

Post autor: sl@w_es »

SMS o treści PZ na nr 2585
„Nie wystarczy mówić do rzeczy, trzeba mówić do ludzi.” - Stanisław Jerzy Lec
Awatar użytkownika
Joanna_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 22365
Rejestracja: 18 gru 2012, o 19:40

Re: Oszustwo w liczbie doładowań!

Post autor: Joanna_Plus »

agn11,
sl@w_es pisze:SMS o treści PZ na nr 2585
Dokładnie. Koszt SMS-a to 0,29 zł z VAT.
Inna możliwość, to aplikacja Plus online i zakładka Konto i formalności -> Dane telefonu.
Informacje na temat, jak zalogować się do aplikacji Plus online znajdują się tutaj.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
karo
Nowy
Posty: 2
Rejestracja: 2 wrz 2013, o 17:33

Re: Oszustwo w liczbie doładowań!

Post autor: karo »

O tym właśnie pisałam. Doładowania (drugi raz w miesiącu, czyli te nieobowiązkowe) w ogóle nie skróciły czasu mojej umowy. Każde doładowanie nieobowiązkowe było za kwotę 30 złotych. Więc powinno zostać policzone do liczby doładowań obowiązkowych - a nie zostało. O to moje halo.

W 2011 roku plus nie wszczął postępowania windykacyjnego, bo te doładowania były, jednak nie zostały policzone. A nie tak jak piszecie, dlatego że ważność konta nadal była czy coś. W umowie było napisane, że do 6 dnia każdego miesiąca muszę doładować konto kwotą minimum 30 złotych. Więc gdybym nie doładowała to postępowanie windykacyjne zostałoby wszczęte tak jak w roku 2012.
Awatar użytkownika
Joanna_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 22365
Rejestracja: 18 gru 2012, o 19:40

Re: Oszustwo w liczbie doładowań!

Post autor: Joanna_Plus »

karo,

tak jak pisałam, każde doładowanie kwotą zadeklarowaną w umowie (lub też wyższą) pomniejsza liczbę wymaganych doładowań. Nie ma takiej sytuacji, że wprowadzasz jedną kartę w miesiącu, to już druga nie zostanie policzona.
karo pisze:W umowie było napisane, że do 6 dnia każdego miesiąca muszę doładować konto kwotą minimum 30 złotych.
Nie ma stałego terminu w którym konto należy zasilać. Doładowanie musi być zrealizowane raz na 30 dni, a termin kolejnego zasilenia jest ruchomy i zależny od liczby dni w poprzednim miesiącu.

Tak jak pisałam w poście powyżej, realizowane zasilenia są widoczne w aplikacji Plus online. Prezentowana jest historia z ostatnich 12 miesięcy. Tam możesz weryfikować realizowane transakcje jak i liczbę wymaganych jeszcze zasileń.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
ODPOWIEDZ