Kiedy nowe promocje?

W tym dziale pytamy o Plus Mix i Plus na Kartę. Odpowiedzi udzielą Wam specjaliści Plusa
Regulamin forum
Specjaliści odpowiadają na posty w dni robocze, w godzinach 10:00 – 18:00
Awatar użytkownika
g-rs
Szalony PlusManiak
Posty: 416
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 5 kwie 2013, o 17:54

Re: Kiedy nowe promocje?

Post autor: g-rs »

Nie liczyłbym na żadne znaczące zmiany w ofercie. Mam wrażenie, że Plus od pewnego czasu traktuje segment usług na kartę jak kulę u nogi i powoli, po cichu próbuje je wygaszać. Zapewne prepaid nie przynosi takich zysków jak abonament, pakiety smartdom czy usługi bankowe. Sądzę, że taką strategią próbuje skłonić użytkowników do zawarcia terminowych umów abonamentowych. Tacy klienci bez wątpienia przynoszą większy zysk i są bardziej lojalni.

Pamiętam czasy, gdy Simplus był na naszym rynku na kartę bezkonkurencyjny. Oferty były proste i tanie w stosunku do innych operatorów. Obecnie nikt chyba nawet nie wie z jakiej taryfy korzysta. Czy to jest PNK, PNK więcej, PNK bez limitu czy JA+PNK - nie mówiąc już o różnicach pomiędzy tymi taryfami. Każda kolejna oferta wprowadza bardzo kosmetyczne zmiany, nie mające żadnego znaczenia dla kieszeni użytkownika. Zupełnie pominięci są klienci, którzy nie potrzebują no limit a wystarczyłoby im np. 100 min i 100 SMS w miesiącu. Dodatkowo co jakiś czas tworzone są nowe submarki typu Sami Swoi, 36i6 czy Plush by po 2-3 latach je zlikwidować. Kto dziś korzysta z dwóch pierwszych, podczas gdy np. NJU czy Heyah mają się całkiem dobrze?
Ale cóż... ja na razie trwam w PNK (choć nie wiem którym i jak długo jeszcze). Siła przyzwyczajenia :-)
karoo
Szalony PlusManiak
Posty: 278
Rejestracja: 14 lip 2013, o 02:41

Re: Kiedy nowe promocje?

Post autor: karoo »

g-rs - masz sporo racji... Plus abonentów pre-paid traktuje po macoszemu. Mogą się kiedyś na tym przejechać bo lepiej mieć po ok. 15 zł od 4 mln abonentów prepaid niż ok. 15 zł od 100 tysięcy(takich jak ja i Ty, którzy są w Plusie wyłącznie z przyzwyczajenia- kiedyś Plus oznaczał jakość..._). Ofertę wystarczyło by delikatnie podrasować i wprowadzić jakoś pakiet dla mniej aktywnych abonentów. Chyba lepiej mieć niezbyt duży a pewny zysk nic wcale :P

Moja propozycja:

-10 zł (nielimitowane rozmowy i SMS-y w Plusie + 60 minut i 100 SMSów do wszystkich sieci(w tym na stacjonarne)+300 MB internetu
-15 zł(nielimitowane rozmowy i SMS-y w Plusie + 100 minut i 200 SMS-ów do wszystkich(w tym na stacjonarne) + 0,5 GB internetu
-20 zł(nielimitowane rozmowy i SMS-y do wszystkich+ 200 minut na stacjonarne + 1 GB internetu)
-25 zł(nielimitowane rozmowy i SMS-y do wszystkich +200 minut na komórki+ 6 Gb Internetu)

ps. Jeśli Plus boi sie "eksperymentowasz" z ofertą Plus na karte to powinni to zrobić z Plushem! Stworzyli sub-markę która nieznacznie różni oferty Plusa na kartę i spoczęli na laurach... Obudźcie się!!! Plush ma już 2 lata, a oferta oferta praktycznie niezmieniona od startu. Przydałoby się więcej polotu!!!
Awatar użytkownika
Joanna_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 22365
Rejestracja: 18 gru 2012, o 19:40

Re: Kiedy nowe promocje?

Post autor: Joanna_Plus »

karoo,
karoo pisze:Moja propozycja:

-10 zł (nielimitowane rozmowy i SMS-y w Plusie + 60 minut i 100 SMSów do wszystkich sieci(w tym na stacjonarne)+300 MB internetu
-15 zł(nielimitowane rozmowy i SMS-y w Plusie + 100 minut i 200 SMS-ów do wszystkich(w tym na stacjonarne) + 0,5 GB internetu
-20 zł(nielimitowane rozmowy i SMS-y do wszystkich+ 200 minut na stacjonarne + 1 GB internetu)
-25 zł(nielimitowane rozmowy i SMS-y do wszystkich +200 minut na komórki+ 6 Gb Internetu)

ps. Jeśli Plus boi sie "eksperymentowasz" z ofertą Plus na karte to powinni to zrobić z Plushem! Stworzyli sub-markę która nieznacznie różni oferty Plusa na kartę i spoczęli na laurach... Obudźcie się!!! Plush ma już 2 lata, a oferta oferta praktycznie niezmieniona od startu. Przydałoby się więcej polotu!!!
Przekazana.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
karoo
Szalony PlusManiak
Posty: 278
Rejestracja: 14 lip 2013, o 02:41

Re: Kiedy nowe promocje?

Post autor: karoo »

Fajnie ze przekazane, tylko szkoda ze nie idą za tym czyny.. Miałem chociaż nadzieje, że na 2 urodziny Plusha zaszalejecie i wprowadzicie jakieś ciekawe taryfy...Zmiany kosmetyczne to za mało:(

Niestety, ale po "narodzinach" misiek zapadł w sen zimowy " i nie chce się obudzić ;p
habish
Szalony PlusManiak
Posty: 5656
Rejestracja: 19 maja 2012, o 14:14
Lokalizacja: Polska

Re: Kiedy nowe promocje?

Post autor: habish »

1 października 2016 Plus kończy 20 lat. Może z tej okazji pojawią się jakieś nowe promocje / taryfy. :-)
Remislanc
Szalony PlusManiak
Posty: 266
Rejestracja: 20 lis 2011, o 10:23

Re: Kiedy nowe promocje?

Post autor: Remislanc »

20 zl extra do pierwszego doładowania dla pierwszych 20 klientów z 20-letnim stażem... :mrgreen:
Ostatnio zmieniony 17 wrz 2016, o 06:33 przez Remislanc, łącznie zmieniany 1 raz.
asandrzej
Szalony PlusManiak
Posty: 362
Rejestracja: 29 wrz 2010, o 06:54
Lokalizacja: Polska

Re: Kiedy nowe promocje?

Post autor: asandrzej »

Z każdym doładowaniem za min. 30 zł dostępny 1 zł. Maksymalnie 20 zł.
karoo
Szalony PlusManiak
Posty: 278
Rejestracja: 14 lip 2013, o 02:41

Re: Kiedy nowe promocje?

Post autor: karoo »

Znając Plusa będę jedynie jakies bonusy do doładowania... Okazja do wprowadzenia nowych lepszych taryf wymarzona więc moge się mylić :)

ps.Oprócz promocji stawiam na start VoLTE i Wificalling.
Pugilares
PlusManiak
Posty: 132
Rejestracja: 17 cze 2013, o 12:45

Re: Kiedy nowe promocje?

Post autor: Pugilares »

g-rs pisze:Nie liczyłbym na żadne znaczące zmiany w ofercie. Mam wrażenie, że Plus od pewnego czasu traktuje segment usług na kartę jak kulę u nogi i powoli, po cichu próbuje je wygaszać. Zapewne prepaid nie przynosi takich zysków jak abonament, pakiety smartdom czy usługi bankowe. Sądzę, że taką strategią próbuje skłonić użytkowników do zawarcia terminowych umów abonamentowych. Tacy klienci bez wątpienia przynoszą większy zysk i są bardziej lojalni.

Pamiętam czasy, gdy Simplus był na naszym rynku na kartę bezkonkurencyjny. Oferty były proste i tanie w stosunku do innych operatorów. Obecnie nikt chyba nawet nie wie z jakiej taryfy korzysta. Czy to jest PNK, PNK więcej, PNK bez limitu czy JA+PNK - nie mówiąc już o różnicach pomiędzy tymi taryfami.
Tęsknisz za starymi dobrymi czasami, kiedy oferta Simplusa była prosta (brak pakietów, brak internetu ew. CSD), tania (2,90 zł za każdą rozpoczętą minutę do innej sieci)?
Nie rozumiem takich wypowiedzi - czego byś chciał, żeby Polkomtel dopłacał Ci do korzystania z komórki?
To co, jest teraz to faktycznie zagmatwana oferta taryfowo-pakietowo-promocyjna. Za to, jeśli już komuś uda się przebić przez zawiłości, to korzystanie z nielimitowanego dzwonienia, SMSowania i pod dostatkiem danych LTE wychodzi żenująco tanio.
Awatar użytkownika
g-rs
Szalony PlusManiak
Posty: 416
Rejestracja: 5 kwie 2013, o 17:54

Re: Kiedy nowe promocje?

Post autor: g-rs »

Pugilares pisze: Tęsknisz za starymi dobrymi czasami, kiedy oferta Simplusa była prosta (brak pakietów, brak internetu ew. CSD), tania (2,90 zł za każdą rozpoczętą minutę do innej sieci)?
Nie, nie tęsknię. Miałem dokładnie taką taryfę i pamiętam, że była bardzo konkurencyjna w tamtych czasach.
Pugilares pisze: Nie rozumiem takich wypowiedzi - czego byś chciał, żeby Polkomtel dopłacał Ci do korzystania z komórki?
Absolutnie nie. Chciałbym tylko, żeby nie był najdroższym operatorem w segmencie pre-paidów.
Pugilares pisze: To co, jest teraz to faktycznie zagmatwana oferta taryfowo-pakietowo-promocyjna. Za to, jeśli już komuś uda się przebić przez zawiłości, to korzystanie z nielimitowanego dzwonienia, SMSowania i pod dostatkiem danych LTE wychodzi żenująco tanio.
No właśnie... tylko mało komu się to udaje. Poza tym nie każdy potrzebuje nielimitowanych minut i SMS-ów... Kto w dobie Whatsappa czy Facebooka pisze SMS-y?
Pugilares
PlusManiak
Posty: 132
Rejestracja: 17 cze 2013, o 12:45

Re: Kiedy nowe promocje?

Post autor: Pugilares »

Nie wiem, czy Simplus jest obecnie najdroższy. Przy obecnym poziomie cen, to nie ma żadnego znaczenia. Ile można zaoszczędzić? Za tyle wszystkiego, ile nie jestem w stanie wykorzystać (rozmowy na komórki i SMSy bez limitu, na stacjonarne 200 minut, 6 GB internetu) płacę jakieś 25 zł miesięcznie, albo i mniej (5 doładowanie gratis, 30% do doładowania w piątek, elektronicznego itp.). Czy by mi robiło różnicę, gdybym płacił 17 zł/mies.? A może robiłoby mi, gdbym płacił 7 zł mies.? Nie robiłoby mi w ogóle. Różnicę robi uciążliwość pseudousług (notki SMS, wkręcanie z zagmatwanymi promocjami itp.), zasięg, obsługa klienta.
melan
PlusManiak
Posty: 74
Rejestracja: 12 wrz 2016, o 08:29

Re: Kiedy nowe promocje?

Post autor: melan »

Pugilares pisze:Nie wiem, czy Simplus jest obecnie najdroższy. Przy obecnym poziomie cen, to nie ma żadnego znaczenia. Ile można zaoszczędzić? Za tyle wszystkiego, ile nie jestem w stanie wykorzystać (rozmowy na komórki i SMSy bez limitu, na stacjonarne 200 minut, 6 GB internetu) płacę jakieś 25 zł miesięcznie, albo i mniej (5 doładowanie gratis, 30% do doładowania w piątek, elektronicznego itp.). Czy by mi robiło różnicę, gdybym płacił 17 zł/mies.? A może robiłoby mi, gdbym płacił 7 zł mies.? Nie robiłoby mi w ogóle. Różnicę robi uciążliwość pseudousług (notki SMS, wkręcanie z zagmatwanymi promocjami itp.), zasięg, obsługa klienta.
Dlatego dobrze by było gdyby PLUS NA KARTĘ dał prawdziwą pełną ofertę bez limitu- pakiet za 25-29zł:
- bez limitu rozmowy na komórki i na stacjonarne,
- bez limitu smsy oraz mmsy,
- internet 6-10GB z lejkiem 128-256 kb/s

Bez konieczności włączania dodatkowych pakietów i dodatkowych kosztów (rozmowy na stacjonarne, mmsy).
Wtedy można będzie mówić o prawdziwej ofercie bez limitu i reklamować jako najlepsza na tle konkurencji.
Awatar użytkownika
g-rs
Szalony PlusManiak
Posty: 416
Rejestracja: 5 kwie 2013, o 17:54

Re: Kiedy nowe promocje?

Post autor: g-rs »

melan pisze: Dlatego dobrze by było gdyby PLUS NA KARTĘ dał prawdziwą pełną ofertę bez limitu- pakiet za 25-29zł:
- bez limitu rozmowy na komórki i na stacjonarne,
- bez limitu smsy oraz mmsy,
- internet 6-10GB z lejkiem 128-256 kb/s

Bez konieczności włączania dodatkowych pakietów i dodatkowych kosztów (rozmowy na stacjonarne, mmsy).
Wtedy można będzie mówić o prawdziwej ofercie bez limitu i reklamować jako najlepsza na tle konkurencji.
I byłby to pokazowy strzał w stopę... :mrgreen: Zapewniam Cię, że w interesie żadnego operatora nie leży robienie konkurencji dla swojej własnej oferty abonamentowej. Tu właśnie pasuje wpis Pugilaresa:
Pugilares pisze:czego byś chciał, żeby Polkomtel dopłacał Ci do korzystania z komórki?
który był skierowany do mnie - tyle, że mnie chodziło o coś zupełnie innego. Prepaid powinien być skierowany do ludzi korzystających z telefonu w sposób mniej intensywny (chyba dla takich założeń został stworzony). Moim zdaniem brakuje pakietów 100/200 minut za np. 5/10 zł przy równoczesnym maksymalnym uproszczeniu oferty. Jeśli ktoś rozmawia dużo i potrzebuje no limit, niech przeniesie się do abonamentu.
melan
PlusManiak
Posty: 74
Rejestracja: 12 wrz 2016, o 08:29

Re: Kiedy nowe promocje?

Post autor: melan »

g-rs pisze:
melan pisze: Dlatego dobrze by było gdyby PLUS NA KARTĘ dał prawdziwą pełną ofertę bez limitu- pakiet za 25-29zł:
- bez limitu rozmowy na komórki i na stacjonarne,
- bez limitu smsy oraz mmsy,
- internet 6-10GB z lejkiem 128-256 kb/s

Bez konieczności włączania dodatkowych pakietów i dodatkowych kosztów (rozmowy na stacjonarne, mmsy).
Wtedy można będzie mówić o prawdziwej ofercie bez limitu i reklamować jako najlepsza na tle konkurencji.
I byłby to pokazowy strzał w stopę... :mrgreen: Zapewniam Cię, że w interesie żadnego operatora nie leży robienie konkurencji dla swojej własnej oferty abonamentowej. Tu właśnie pasuje wpis Pugilaresa:
Pugilares pisze:czego byś chciał, żeby Polkomtel dopłacał Ci do korzystania z komórki?
który był skierowany do mnie - tyle, że mnie chodziło o coś zupełnie innego. Prepaid powinien być skierowany do ludzi korzystających z telefonu w sposób mniej intensywny (chyba dla takich założeń został stworzony). Moim zdaniem brakuje pakietów 100/200 minut za np. 5/10 zł przy równoczesnym maksymalnym uproszczeniu oferty. Jeśli ktoś rozmawia dużo i potrzebuje no limit, niech przeniesie się do abonamentu.
Jakoś inne sieci -play, orange potrafią dać podobną ofertę w prepaid i nie jest to sprzeczne z interesem ich sieci, czy ofertami abonamentowymi.
Abonament to jednak trochę inna kategoria ofert gdzie bardziej liczy się wygoda, telefon w ofercie a nie pilnowanie doładowań, ważności itp. Raczej z tego powodu niektórzy wybierają abonament, w innym przypadku większość i tak przeniosłaby się już do prepaida.
Jeśli oferta jest dobra na tle konkurencji to czy to będzie prepaid to i tak nikt nie pomyśli o przeniesieniu się do innej sieci.
karoo
Szalony PlusManiak
Posty: 278
Rejestracja: 14 lip 2013, o 02:41

Re: Kiedy nowe promocje?

Post autor: karoo »

Według danych GUS przeciętny Polak miesięcznie wysyła do 100 SMS-ów i rozmawia przez telefon do 100 minut. Dlaczego Plus nie wyjdzie temu na przeciw??? Zobaczcie, że pozostali operatorzy nie mają oferty dla mniej aktywnych abonentów.

-9 zł(no-limit w sieci + 60 minut + 60 SMS-ów + 250 MB internetu)
-15 zł (no limit w sieci + 100 minut + 100 SMS-ów + 500 MB internetu)

* pakiet minut dotyczy także połączeń na tel stacjonarne,
oplata za roczną ważność konta 5 zł
ODPOWIEDZ