Zakończenie umowy.

W tym dziale pytamy o Plus Mix i Plus na Kartę. Odpowiedzi udzielą Wam specjaliści Plusa
Regulamin forum
Specjaliści odpowiadają na posty w dni robocze, w godzinach 10:00 – 18:00
Naaaatalia
Nowy
Posty: 1
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 27 wrz 2013, o 17:05

Zakończenie umowy.

Post autor: Naaaatalia »

Witam.
Jestem w mixplusie. Zostały mi 4 doładowania. Chciałabym się dowiedzieć jaka kwota byłaby za zerwanie umowy?
ekdar
Szalony PlusManiak
Posty: 1029
Rejestracja: 8 sty 2009, o 17:34
Lokalizacja: Wielkie Księstwo Łowickie

Re: Zakończenie umowy.

Post autor: ekdar »

w umowie masz napisana kare umowna.
podziel ja przez ilosc doladowan na jaka mialas umowe a po0em pomnoz przez 4.
ale w ogole warto? chcesz przejsc do innej sieci?
Awatar użytkownika
Ewa_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 6975
Rejestracja: 18 gru 2012, o 18:37
Lokalizacja: Warszawa

Re: Zakończenie umowy.

Post autor: Ewa_Plus »

Naaaatalia - wszystko zależy od tego, na ile doładowań miałaś podpisaną umowę i jaka była określona wartość kary umownej podczas zawierania umowy. Poszukaj tego w dokumentacji. Umożliwi nam to obliczenia.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
Giega
PlusManiak
Posty: 108
Rejestracja: 24 cze 2013, o 19:03

Re: Zakończenie umowy.

Post autor: Giega »

Tak mocno popadł Ci plus?, jeśli mix to chyba najkorzystniej kupić te 4 karty

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalk 4
lidka2907
Nowy
Posty: 2
Rejestracja: 31 lip 2013, o 16:53

Re: Zakończenie umowy.

Post autor: lidka2907 »

W lipcu skończyła mi sie umowa w mix plusie i nie chcę jej dalej przedłużać, czy musze udac sie do punkt i tam zrezygnować? Czy po prostu po wykonaniu wszystkich doładowan następuje jej rozwiązanie? Jak mam zmienić taryfe na normalnego plusa? Czy jest na to jakiś kod?
Awatar użytkownika
pepcia2
Szalony PlusManiak
Posty: 2903
Rejestracja: 21 sty 2013, o 17:54
Lokalizacja: małopolska

Re: Zakończenie umowy.

Post autor: pepcia2 »

Nic nie musisz robić. Twoja umowa została zakończona.
Możesz zostać na pokontraktowym systemie zasileń, albo przejść na ofertę na kartę.
Jednak możesz przejść tylko na te nowe taryfy więcej. Poczytaj o nich zanim zmienisz taryfę.
którego mix-a miałaś? Moim zdaniem lepiej zostań z nim ;-)
Awatar użytkownika
Joanna_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 22378
Rejestracja: 18 gru 2012, o 19:40

Re: Zakończenie umowy.

Post autor: Joanna_Plus »

lidka2907,

wykonanie wszystkich wymaganych doładowań, jest równoznaczne z zakończeniem umowy. Informacje na temat przejścia do oferty Plus na Kartę, znajdziesz np. w tym wątku: http://plusforum.pl/viewtopic.php?f=99& ... mix#p79455 + oczywiście opcja SZUKAJ na forum.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
paulinaaa1989
Nowy
Posty: 1
Rejestracja: 9 lut 2014, o 17:23

Re: Zakończenie umowy.

Post autor: paulinaaa1989 »

witam,
widzę, że na forum już niejednokrotnie został poruszany temat kary za zerwanie umowy w mix plusie.
również chciałabym zmienić operatora i moje pytanie jest nieco inne:
chcę zgodnie z umową wykonać wszystkie obowiązujące mnie doładowania, ale umowa w mix plusie została podpisana na czas określony, do 01.03.2015 - zostało mi 6 doładowań, czyli w "najgorszym" wypadku wykupię je ok. pół roku przed końcem umowy - czy naliczona mi zostanie kara i w jakiej wysokości? kara umowna to 1112zł (umowa na 24 miesiące/24 doładowania)? interesuje mnie również w jaki sposób nalicza się taką karę jeśli wszystkie obowiązkowe doładowania zostały wykupione?
pozdrawiam
Awatar użytkownika
sl@w_es
Moderator
Posty: 4064
Rejestracja: 4 cze 2011, o 12:09
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Zakończenie umowy.

Post autor: sl@w_es »

@ „paulinaaa1989”,

w Plus Mix umowa opiewa na ilość zasileń. Termin obowiązywania kontraktu podany w umowie jest obligatoryjny i uwzględnia doładowania po jednym raz na 30 dni. Doładowujesz częściej to szybciej zakończysz zobowiązanie.
Pozostałe 6 zasileń możesz wykonać choćby w ciągu jednego dnia i "bezkarnie" podpisać wniosek o przeniesienie do innej sieci. Jednak po takim jednodniowym zasilaniu nie zdążysz wykorzystać środków zgromadzonych na koncie i w takim przypadku przepadną.
Sądzę, że wobec powyższych informacji interesujący Cię temat kary umownej możemy sobie darować.
„Nie wystarczy mówić do rzeczy, trzeba mówić do ludzi.” - Stanisław Jerzy Lec
Awatar użytkownika
~~hh
PlusManiak
Posty: 105
Rejestracja: 4 lut 2014, o 11:43

Re: Zakończenie umowy.

Post autor: ~~hh »

sl@w_es pisze:Pozostałe 6 zasileń możesz wykonać choćby w ciągu jednego dnia i "bezkarnie" podpisać wniosek o przeniesienie do innej sieci. Jednak po takim jednodniowym zasilaniu nie zdążysz wykorzystać środków zgromadzonych na koncie i w takim przypadku przepadną.
cos pomieszales :) miales na mysli chyba jednodniowe przeniesienie numeru :)

bez zadnych konsekwencji finansowych w przypadku przeniesienia z mixa moze ustawic dowolna date
przeniesienia numeru: na dzien nastepny, za 3, za 5 czy nawet za 15 dni. do tego czasu moze spokojnie
wydzwonic zgromadzone srodki.
Awatar użytkownika
sl@w_es
Moderator
Posty: 4064
Rejestracja: 4 cze 2011, o 12:09
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Zakończenie umowy.

Post autor: sl@w_es »

@ „~~hh”,

nic nie pomieszałem; dokładnie miałem na myśli to co napisałem, czyli realizację wszystkich zasileń w ciągu jednego dnia, bez wdawania się w szczegóły przeniesienia. Skoro użycie zwrotu "jednodniowym zasilaniu" skojarzyło Ci się z "jednodniowym przeniesieniem" nic na to nie poradzę.
Cóż, mam tylko nadzieję, że paulinaaa1989, nie zrozumiała tego podobnie jak Ty.
„Nie wystarczy mówić do rzeczy, trzeba mówić do ludzi.” - Stanisław Jerzy Lec
Awatar użytkownika
~~hh
PlusManiak
Posty: 105
Rejestracja: 4 lut 2014, o 11:43

Re: Zakończenie umowy.

Post autor: ~~hh »

jedno z drugim nie ma nic wspolnego.... realizacja zasilen w jednym dniu z brakiem mozliwosci wydzwonienia
srodkow.

napisales:
> Jednak po takim jednodniowym zasilaniu nie zdążysz wykorzystać środków zgromadzonych na koncie i w takim przypadku przepadną.
to w zwiazku z czym przepadna te srodki?
Awatar użytkownika
sl@w_es
Moderator
Posty: 4064
Rejestracja: 4 cze 2011, o 12:09
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Zakończenie umowy.

Post autor: sl@w_es »

~~hh pisze:(...) to w zwiazku z czym przepadna te srodki?
W związku z przeniesieniem numeru do innej sieci którego termin nie został bliżej określony, ale wnioskując z treści posta, który napisała paulinaaa1989 nastąpi to w możliwie najkrótszym czasie.
„Nie wystarczy mówić do rzeczy, trzeba mówić do ludzi.” - Stanisław Jerzy Lec
Awatar użytkownika
~~hh
PlusManiak
Posty: 105
Rejestracja: 4 lut 2014, o 11:43

Re: Zakończenie umowy.

Post autor: ~~hh »

sl@w_es pisze:W związku z przeniesieniem numeru do innej sieci którego termin nie został bliżej określony
Skoro skojarzyło Ci się z "jednodniowym przeniesieniem" nic na to nie poradzę.

:lol:

jesli pracujesz dla plusa to pisz tak zeby inni tacy jak ja nie mieli problemow z interpretacja :)
i co najwazniejsze mieli mozliwosc wyboru i podjecia slusznej decyzji ;) milego dnia, EOT
Awatar użytkownika
pepcia2
Szalony PlusManiak
Posty: 2903
Rejestracja: 21 sty 2013, o 17:54
Lokalizacja: małopolska

Re: Zakończenie umowy.

Post autor: pepcia2 »

~~hh pisze:
sl@w_es pisze:W związku z przeniesieniem numeru do innej sieci którego termin nie został bliżej określony
Skoro skojarzyło Ci się z "jednodniowym przeniesieniem" nic na to nie poradzę.

:lol:

jesli pracujesz dla plusa to pisz tak zeby inni tacy jak ja nie mieli problemow z interpretacja :)
i co najwazniejsze mieli mozliwosc wyboru i podjecia slusznej decyzji ;) milego dnia, EOT
Nie wiem po co mieszasz i się odzywasz, skoro nie umiesz przeczytać postu i go zrozumieć :roll:
ODPOWIEDZ