Plus Kazam 5.5

W tym dziale pytamy o Plus Mix i Plus na Kartę. Odpowiedzi udzielą Wam specjaliści Plusa
Regulamin forum
Specjaliści odpowiadają na posty w dni robocze, w godzinach 10:00 – 18:00
Awatar użytkownika
Joanna_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 22374
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 18 gru 2012, o 19:40

Re: Plus Kazam 5.5

Post autor: Joanna_Plus »

Marta.K,
Marta.K pisze:Sformatowalam kartę przez przypadek usuwając z niej wszystko no ale trudno.
To formatowanie było z pozycji telefonu, nie komputera?
Marta.K pisze:jest moja. ale chyba lepiej mieć 16giga niz 1 :P
Te karty są różnych producentów?
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
Marta.K
Nowy
Posty: 7
Rejestracja: 27 sie 2014, o 18:09

Re: Plus Kazam 5.5

Post autor: Marta.K »

tak z pozycji telefonu. Wydaje mi się, że tak, że są dwóch innych producentów.
Awatar użytkownika
Joanna_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 22374
Rejestracja: 18 gru 2012, o 19:40

Re: Plus Kazam 5.5

Post autor: Joanna_Plus »

Marta.K,

spróbuj jeszcze formatowania karty z pozycji komputera.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
Marta.K
Nowy
Posty: 7
Rejestracja: 27 sie 2014, o 18:09

Re: Plus Kazam 5.5

Post autor: Marta.K »

Witam, Odzywam się po dłuższym czasie, ale kupiłam nową kartę (z tamtą dałam sobie spokój) 8 GB. I nadal to samo. Sformatowałam z pozycji komputera- nic. Z pozycji telefonu- nic. Ciągle to samo z tym że jak kiedyś działo mi się to ok. 5 razy na dzień to teraz mam ok. 10 razy, ale na godzinę ;/ Jak zaraz mi ktoś nie pomoże telefon poleci przez okno!!

Działa to tak: wszystko ok. telefon leży sobie i nagle Dyń! karta się wyłącza i tak samo jak szybko się wyłącza, tak szybko się włącza i zaraz komunikat, że jest gotowa do działania i czy ma być pamięcią domyślną. Masakra! I nie ważne czy nic na niej nie mam, czy mam zajęte 4 GB.
Awatar użytkownika
Joanna_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 22374
Rejestracja: 18 gru 2012, o 19:40

Re: Plus Kazam 5.5

Post autor: Joanna_Plus »

Marta.K,

jeżeli wcześniejsze sugestie nie przyniosły rezultatu, to obawiam się, że pozostaje jedynie pomoc serwisu :-(.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
Eladria
Początkujący PlusManiak
Posty: 13
Rejestracja: 14 lis 2013, o 15:22

Re: Plus Kazam 5.5

Post autor: Eladria »

Witam, mam problem z ciągle samoistnie odłączającą się kartą pamięci. Telefon oddałam do serwisu, po czym przysłano mi go z powrotem stwierdzając iż żadnej wady telefon nie posiada. Od jakiegoś czasu notorycznie karta sama jakby się wyłączała nawet kilka razy w ciągu dnia! Kiedy zapytałam w punkcie obsługi klienta powiedziano mi żebym wymieniała kartę - bo prawdopodobnie jest uszkodzona. Kupiłam. Wymieniłam. A telefon wciąż pyta czy chcę zmienić domyślną strefę zapisu? Czy mogę ubiegać się o wymianę telefonu? Skoro nikt go nie chce naprawić, to Plus nie wywiązuje się z umowy gwarancyjnej, a prawnik doradził mi iż mogę ubiegać się o wymianę telefonu na nowy lub zerwanie umowy z Plusem z powodu niedopatrzenia i zaniedbania klienta. Również sieć Plus nie wywiązuje się z umowy, jaką podpisałam, gdyż telefon jest na gwarancji a nikt nie chce go naprawić. Co zrobić?
niko10
Szalony PlusManiak
Posty: 860
Rejestracja: 1 cze 2014, o 18:58

Re: Plus Kazam 5.5

Post autor: niko10 »

Mi się tak działo z kartami jak miałem podróby kart z allegro. A tak na marginesie Plus nie produkuje telefonów, więc nie wiem o jakiej umowie gwarancyjnej piszesz. Coś kiepski ten prawnik, skoro Ci każe pytać na forum. Co najwyżej masz rękojmię lub niezgodność towaru z umową, lub gwarancję u producenta, a nie u operatora. Dziwne by było gdyby operator jeszcze odpowiadał za to, że Samsung, Nokia, HTC, czy Apple wyprodukowali bubla i obciążali kogoś innego.
Eladria
Początkujący PlusManiak
Posty: 13
Rejestracja: 14 lis 2013, o 15:22

Re: Plus Kazam 5.5

Post autor: Eladria »

Super odpowiedź .. czy ty człowieku pracujesz dla konkurencji?
Nigdy nie kupuję podrób kart na allegro - mam oryginalną kartę pamięci.
Towar zgodny z opisem i tak dalej - tylko ciągle wyskakuje komunikat czy chcę zmienić domyślną pamięć i tylko ok i anuluj. Masakra - jak widać Plus schodzi na dno skoro sprzedaje do umowy szajs i na dodatek nie jest wstanie naprawić tego błędu.
Awatar użytkownika
Joanna_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 22374
Rejestracja: 18 gru 2012, o 19:40

Re: Plus Kazam 5.5

Post autor: Joanna_Plus »

Witaj Eladria,
Eladria pisze:to Plus nie wywiązuje się z umowy gwarancyjnej
Gwarantem jest producent, nie my. My nie naprawiamy telefonów.
Eladria pisze:Czy mogę ubiegać się o wymianę telefonu?
Jeżeli umowa była zawarta do 24 grudnia 2014 r., możesz skorzystać z niezgodności z umową. Decyzja jest podejmowana na podstawie ekspertyzy, którą przygotowuje autoryzowany serwis producenta.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
Eladria
Początkujący PlusManiak
Posty: 13
Rejestracja: 14 lis 2013, o 15:22

Re: Plus Kazam 5.5

Post autor: Eladria »

Jeżeli umowa była zawarta do 24 grudnia 2014 r., możesz skorzystać z niezgodności z umową. Decyzja jest podejmowana na podstawie ekspertyzy, którą przygotowuje autoryzowany serwis producenta.
Tak, była, czyli rozumiem, że telefon zostanie wymieniony na nowy?
Awatar użytkownika
Joanna_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 22374
Rejestracja: 18 gru 2012, o 19:40

Re: Plus Kazam 5.5

Post autor: Joanna_Plus »

Eladria,

decyzja jest podejmowana na podstawie protokoły reklamacyjnego, w którym zamieszczasz informacje o wadzie i określasz swoje żądania. Autoryzowany serwis producenta, dokonuje ekspertyzy.

Więcej na ten temat pisałam np. w tym wątku: http://www.plusforum.pl/viewtopic.php?f ... jny#p81118.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
ODPOWIEDZ