problemy z pakietem facebook

W tym dziale pytamy o Plus Mix i Plus na Kartę. Odpowiedzi udzielą Wam specjaliści Plusa
Regulamin forum
Specjaliści odpowiadają na posty w dni robocze, w godzinach 10:00 – 18:00
pharadize
Nowy
Posty: 8
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 9 sty 2014, o 10:30

problemy z pakietem facebook

Post autor: pharadize »

Witam!

Wczoraj zakupilam pakiet facebook za 5zl na 31dni.Dostalam potwierdzenie sms-em ze pakiet zostal wlaczony.Zalogowalam sie przez telefon na facebook,po czym po okolo 15minutach przyszla mi informacja,ze mam niskie saldo,sprawdzilam konto na ktorym jest ujemna kwota -0,4 a przeciez zanim zalogowalam sie na fb na koncie mialam ponad 10zl. Dlaczego sa sciagane pieniadze z konta za korzystanie z tego portalu skoro wykupilam pakiet na korzystanie z niego?Moj telefon to Samsung Galaxy Young

Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Joanna_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 22376
Rejestracja: 18 gru 2012, o 19:40

Re: problemy z pakietem facebook

Post autor: Joanna_Plus »

Witaj pharadize,

jaki punkt dostępowy (APN) ustawiony jest w aparacie?
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
pharadize
Nowy
Posty: 8
Rejestracja: 9 sty 2014, o 10:30

Re: problemy z pakietem facebook

Post autor: pharadize »

Interner- PLUS
Awatar użytkownika
Joanna_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 22376
Rejestracja: 18 gru 2012, o 19:40

Re: problemy z pakietem facebook

Post autor: Joanna_Plus »

pharadize,

czyli Internet czy Plus?
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
pharadize
Nowy
Posty: 8
Rejestracja: 9 sty 2014, o 10:30

Re: problemy z pakietem facebook

Post autor: pharadize »

wchodze w opcje -nazwy punktow dostepu-> i wyskakuja mi dwie opcje- INTERNET(plus) i MMS(mms) i zielona kropka jest na opcji INTERNET(plus),jak w to wejde to jest
Nazwa-Internet
APN-plus
Proxy -puste
Port- puste
Nazwa Uzytkownika-plus
Haslo-puste
Serwer-nieustawione
MMSC-nieustawione
Proxy MMS -nieustawione
MCC-260
MNC-01
Typ uwierzytelniania-brak
Typ APN-default,supl
Polaczenie-nieokreslony
Awatar użytkownika
Joanna_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 22376
Rejestracja: 18 gru 2012, o 19:40

Re: problemy z pakietem facebook

Post autor: Joanna_Plus »

pharadize,
pharadize pisze:APN-plus
To ustawienia są poprawne.
pharadize pisze:Dlaczego sa sciagane pieniadze
Zapewne przy włączonej transmisji danych, przez aplikacje działające w tle nastąpiło połączenie z internetem i stąd opłaty, o których piszesz.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
pharadize
Nowy
Posty: 8
Rejestracja: 9 sty 2014, o 10:30

Re: problemy z pakietem facebook

Post autor: pharadize »

az 10zl przez 15minut korzystania?to co zrobic aby mozna bylo korzystac z pakietu facebook ktory wykupilam i zeby jednoczesnie pieniadze nie zostaly sciagane z konta?bo nie chce doladowac znow konta zeby moc polaczyc sie z fb(domyslam sie ze poki mam -0,4 to sie nie zaloguje) i zeby znow za 10minut byc na minusie,nie po to przeciez kupowalam pakiet facebook
Awatar użytkownika
Joanna_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 22376
Rejestracja: 18 gru 2012, o 19:40

Re: problemy z pakietem facebook

Post autor: Joanna_Plus »

pharadize,
pharadize pisze:az 10zl przez 15minut korzystania?
Bez aktywnego pakietu internetowego, takie połączenie zostanie rozliczone zgodnie z cennikiem taryfy. Nie wiem jaki plan cenowy posiadasz, ale np. w przypadku Mix VI zapłacisz 0,49 zł za każde rozpoczęte 100 kB odebranych i wysłanych danych naliczane oddzielnie.
pharadize pisze:to co zrobic aby mozna bylo korzystac z pakietu facebook ktory wykupilam i zeby jednoczesnie pieniadze nie zostaly sciagane z konta?
W smartfonie nie da się wyłączyć procesów działających w tle. W tym przypadku sprawdzi się jedynie standardowy pakiet internetowy.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
pharadize
Nowy
Posty: 8
Rejestracja: 9 sty 2014, o 10:30

Re: problemy z pakietem facebook

Post autor: pharadize »

nie rozumiem w takim razie po co w ogole taka opcja -pakiet facebook?skoro i tak pieniadze sa pobierane a ja nic nie moge na to poradzic,moim zdaniem to jest oszustwo bo nigdzie nie ma powiadomienia o tym,ze w opcji smartfon pakiet facebook jest bezuzyteczny bo taka jest prawda.Ja wydaje pieniadze na pakiety ktore i tak nie spelniaja swojej roli,a pieniadze znikaja w mgnieniu oka,z kazdego jednego powodu.Juz 4ty rok jestem w tej sieci i zaluje ze przedluzylam umowe bo odkad jestem na nowej umowie warunki sa tragicznie,wiecznie doladowauje konto i wiecznie jest 0 pomimo tego ze pisze smsy sporadycznie,a dzwonie jeszcze rzadziej.Poprzednie 3lata 30zl wystarczylo mi na wszystko,a i tego jeszcze nie umialam wykorzystac do konca.I jeszcze teraz ten pakiet ktory wykupilam zupelnie niepotrzebnie bo nic mi po nim.Z ta siecia coraz gorzej sie dzieje,jestem rozczarowana.
Awatar użytkownika
Joanna_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 22376
Rejestracja: 18 gru 2012, o 19:40

Re: problemy z pakietem facebook

Post autor: Joanna_Plus »

pharadize,
pharadize pisze:nie rozumiem w takim razie po co w ogole taka opcja -pakiet facebook?
Niektórzy Użytkownicy posiadają jeszcze „klasyczne” telefony.
pharadize pisze:odkad jestem na nowej umowie warunki sa tragicznie,wiecznie doladowauje konto i wiecznie jest 0 pomimo tego ze pisze smsy sporadycznie,a dzwonie jeszcze rzadziej
Każde, nawet przypadkowe uruchomienie transmisji danych, powoduje dodatkowe koszty. Aby w pełni korzystać ze wszystkich funkcji swojego telefonu, włącz któryś z pakietów internetowych.
Twoja taryfa to Mix VI (kod na sprawdzenie to: *147#)?
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
pharadize
Nowy
Posty: 8
Rejestracja: 9 sty 2014, o 10:30

Re: problemy z pakietem facebook

Post autor: pharadize »

tak, Mix6

moim zdaniem ja sama powinnam moc decydowac o tym czy chce korzystac z internetu,a nie na zasadzie- w kazdej chwili cos moze sie wlaczyc i pobrac pieniadze z konta pomimo nie korzystania z jakiejkolwiek uslugi.
pharadize
Nowy
Posty: 8
Rejestracja: 9 sty 2014, o 10:30

Re: problemy z pakietem facebook

Post autor: pharadize »

Joanna_Plus pisze:pharadize,
pharadize pisze:nie rozumiem w takim razie po co w ogole taka opcja -pakiet facebook?
Niektórzy Użytkownicy posiadają jeszcze „klasyczne” telefony.
jak najbardziej zdaje sobie z tego sprawe,szkoda tylko ze nie ma zadnej informacji przy pakietach facebook ze dla posiadaczy smartfonow sa one bezuzyteczne bo tak czlowiek tylko moze sie 'nadziac' jak i w moim przypadku sie stalo,myslalam,ze ta usluga bedzie korzystna,a okazala sie bezuzyteczna,a nawet i dla mnie stratna bo 10zl przepadlo jak i 5zl na pakiet z ktorego i tak nie jestem w stanie korzystac.
Awatar użytkownika
Joanna_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 22376
Rejestracja: 18 gru 2012, o 19:40

Re: problemy z pakietem facebook

Post autor: Joanna_Plus »

pharadize,
pharadize pisze: moim zdaniem ja sama powinnam moc decydowac o tym czy chce korzystac z internetu,a nie na zasadzie- w kazdej chwili cos moze sie wlaczyc i pobrac pieniadze z konta pomimo nie korzystania z jakiejkolwiek uslugi.
To jest funkcja/cecha aparatu na jaki się zdecydowałaś.

W każdym Regulaminie Promocji znajdziesz naszą informację o takim stanie rzeczy:
Polkomtel informuje również, że aparaty telefoniczne z wbudowanym systemem operacyjnym takim jak Apple Iphone OS, Android, Bada, Symbian, Windows Phone mogą łączyć się z Internetem w celu pobrania danych, aktualizacji bazy danych, dokonywania aktualizacji i synchronizacji. Pobrane dane zmniejszają limity danych w posiadanych przez Abonenta pakietach internetowych, a jeżeli Abonent nie posiada pakietów internetowych lub wyczerpał limit jednostek w ramach posiadanych pakietów, opłaty naliczane są zgodnie z cennikiem właściwym dla posiadanej przez Abonenta taryfy/promocyjnego planu cenowego. W przypadku korzystania z usług telekomunikacyjnych za pomocą wskazanych aparatów za granicą w ramach roamingu międzynarodowego, konsekwencją automatycznej wymiany danych (o ile taka usługa będzie dostępna) jest konieczność ponoszenia dodatkowo opłat za transmisję danych w sieci operatora zagranicznego, zgodnie z aktualnym Cennikiem opłat roamingowych właściwym dla posiadanej przez Abonenta taryfy/promocyjnego planu cenowego. Lista partnerów roamingowych Polkomtel dostępna jest na stronie internetowej http://www.plus.pl.
pharadize pisze:jak najbardziej zdaje sobie z tego sprawe,szkoda tylko ze nie ma zadnej informacji przy pakietach facebook ze dla posiadaczy smartfonow sa one bezuzyteczne bo tak czlowiek tylko moze sie 'nadziac' jak i w moim przypadku sie stalo,myslalam,ze ta usluga bedzie korzystna,a okazala sie bezuzyteczna,a nawet i dla mnie stratna bo 10zl przepadlo jak i 5zl na pakiet z ktorego i tak nie jestem w stanie korzystac.
Jeżeli nie posiadałabyś tego pakietu naliczenia byłyby jeszcze większe z tytułu przeglądania stron Facebook’a.
pharadize pisze:tak, Mix6
Opis pakietów internetowych dla tej taryfy znajdziesz na tej stronie: http://internet.plus.pl/indywidualni/in ... w-plus-mix.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
ODPOWIEDZ