Jak długo PLUS będzie blokował przeniesienie numeru?

W tym dziale pytamy o Plus Mix i Plus na Kartę. Odpowiedzi udzielą Wam specjaliści Plusa
Regulamin forum
Specjaliści odpowiadają na posty w dni robocze, w godzinach 10:00 – 18:00
KSI
Prawie PlusManiak
Posty: 30
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 21 kwie 2013, o 12:32

Jak długo PLUS będzie blokował przeniesienie numeru?

Post autor: KSI »

Muszę anulować wniosek o przeniesienie numeru, bo został źle sporządzony - brakowało mojego upoważnienia do przeniesienia numeru do innego operatora, który nie może złożyć nowego poprawnego wniosku, puki pierwszy nie zostanie "zamknięty".

Polecono mi w salonie autoryzowanym wysłać SMS o treści ZOSTAJE na numer 101, co uczyniłem w piątek przed godziną 16. Aby przyspieszyć proces dzwoniłem do BOK (telefon na kartę). W sumie na słuchawce "wisiałem" około 40 minut i dopiero po przełączeniu do 3 osoby, udzielono mi informacji po kontakcie z działem przenoszenia numerów, że procesu ZOSTAJE nie da się przyspieszyć. Otrzymam sms z potwierdzeniem w ciągu 24 godzin.

Po odczekaniu 24 godzin w sobotę, w czasie których nie otrzymałem smsa z potwierdzeniem, zadzwoniłem drugi raz do BOK. Tym razem "wisiałem" na słuchawce trochę krócej bo około 30 minut ale i tak druga osoba odpowiedziała mi, że nie ma czegoś takiego jak zatrzymanie tego procesu w ciągu 24 godzin tj. otrzymanie smsa z potwierdzeniem i ogólnie dział przenoszenia numerów nie działa w weekendy, więc nic nie można zrobić.

Dziś byłem przed godz. 16 w salonie autoryzowanym, połączono mnie z BOK i uzyskałem informację od pani z BOK, która wiedziała że wysłałem dwa smsy - zgadza się (drugi był wysłany po ponad godzinie w piątek), że wszystko jest już OK i mogę udać się do nowego operatora celem zrobienie drugiego poprawnego wniosku o przeniesienie. SMSa nie otrzymałem najprawdopodobniej z powodu problemów z siecią.

Niestety w salonie nowego operatora sprawdzono możliwość przeniesienia numeru i znowu się nie dało - taki mój numer miał status przy zgodzie na przeniesienie.

Udałem się do sklepu firmowego i tam po sprawdzeniu wielu rzeczy jak poprawienie danych rejestracyjnych, skontaktowano się z działem przenoszenia numerów i uzyskano informację, że operator nie ma określonego czasu na anulowanie mojego wniosku, to może trwać, dzień, tydzień a nawet dłużej.

To kurka ile mam czekać maksymalnie i czy nie możne tego anulowania do kurki wodnej przyspieszyć z Waszej strony? Odchodząc moglibyście chociaż mi nie przeszkadzać i nie utrudniać przeniesienia, nawet jeśli pracownik nowego opa się pomylił, a teraz chcemy cała procedurę zrobić poprawnie na nowo.
Awatar użytkownika
Joanna_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 22365
Rejestracja: 18 gru 2012, o 19:40

Re: Jak długo PLUS będzie blokował przeniesienie numeru?

Post autor: Joanna_Plus »

KSI,

prześlij proszę numer telefonu przez ten formularz. Sprawdzę wówczas status tego przeniesienia.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
KSI
Prawie PlusManiak
Posty: 30
Rejestracja: 21 kwie 2013, o 12:32

Re: Jak długo PLUS będzie blokował przeniesienie numeru?

Post autor: KSI »

W jakim czasie uzyskam odpowiedź?

Pisałem przez formularz około godz. 11.10.
Awatar użytkownika
Joanna_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 22365
Rejestracja: 18 gru 2012, o 19:40

Re: Jak długo PLUS będzie blokował przeniesienie numeru?

Post autor: Joanna_Plus »

KSI,

przekazałam sprawę do weryfikacji – będę pisać.

Edycja:
KSI, wniosek możesz złożyć ponownie.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
ODPOWIEDZ