Czy mogę zrezygnować z przedłużającej umowy?

W tym dziale pytamy o Plus Mix i Plus na Kartę. Odpowiedzi udzielą Wam specjaliści Plusa
Regulamin forum
Specjaliści odpowiadają na posty w dni robocze, w godzinach 10:00 – 18:00
mila99114
Nowy
Posty: 3
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 4 lut 2014, o 16:16

Czy mogę zrezygnować z przedłużającej umowy?

Post autor: mila99114 »

Dzień Dobry
tydzień temu zadzwonił do mnie Pan z Plusa z ofertą przedłużającą umową z telefonem, ponieważ do końca umowy pozostało 7 doładowań. Zdecydowałam się, lecz nie wiedziałam co to dokładnie za telefon. Musiałam wnieść opłatę 49,00zł. Otrzymałam telefon LG L3 II. Na 24 doładowania po 30zł. Niestety telefon nie spełnia moich oczekiwań. Chciałabym zrezygnować z tej umowy i tego telefonu. Umowa była sporządzona tylko telefonicznie. Wraz z telefonem otrzymałam aneks do umowy, w której jest wniosek o odstąpieniu od umowy. Czy mogę zrezygnować bez żadnej kary? I jak mogłabym to zrobić? Dziękuje.
Awatar użytkownika
pepcia2
Szalony PlusManiak
Posty: 2903
Rejestracja: 21 sty 2013, o 17:54
Lokalizacja: małopolska

Re: Czy mogę zrezygnować z przedłużającej umowy?

Post autor: pepcia2 »

Możesz zrezygnować w ciągu 10 dni ;-)
Awatar użytkownika
Joanna_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 22374
Rejestracja: 18 gru 2012, o 19:40

Re: Czy mogę zrezygnować z przedłużającej umowy?

Post autor: Joanna_Plus »

Witaj mila99114,

tak, odstąpienie od umowy przysługuje Klientowi indywidualnemu w terminie 10 dni kalendarzowych (bierzemy pod uwagę datę otrzymania przesyłki) w przypadku umów zawieranych na odległość.

Warunkiem przyjęcia zwrotu jest dostarczenie:

- kompletnej przesyłki w oryginalnym opakowaniu w stanie niezmienionym;
- wraz z dokumentami - oświadczeniem o odstąpieniu od umowy oraz kopią dokumentu zakupu (faktura bądź dowód wydania).

Zwrotu przesyłki należy dokonać najlepiej za pośrednictwem firmy kurierskiej, która dostarczała umowę lub za pośrednictwem innej firmy kurierskiej z zastrzeżeniem, że odbiorca przesyłki będzie miał zapewnioną możliwość sprawdzenia zawartości przesyłki pod względem jej kompletności, stanu zwracanego towaru oraz zasadności zwrotu w momencie przyjmowania przesyłki. W przypadku braku takiej możliwości przesyłka nie zostanie przyjęta i zostaje zwrócona do nadawcy.

Przesyłkę należy kierować pod adres nadawcy, który znajduje się na formularzu odstąpienia od umowy.

Zwrotu przesyłki dokonujesz na swój koszt.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
mila99114
Nowy
Posty: 3
Rejestracja: 4 lut 2014, o 16:16

Jak dostarczyć umowę zawartą na odległość?

Post autor: mila99114 »

Przedłużam umowę w MixPlusie. Na 24 miesiące po 30zł doładowania. Umowa była zawarta telefonicznie, na odleglość. Niedawno otrzymałam telefon wraz z umową. Jak mam teraz dostarczyć podpisaną umowę? Czy mam ją wysłać listem przez pocztę? Czy istnieje jakaś inna mozliwość?
Awatar użytkownika
pepcia2
Szalony PlusManiak
Posty: 2903
Rejestracja: 21 sty 2013, o 17:54
Lokalizacja: małopolska

Re: Jak dostarczyć umowę zawartą na odległość?

Post autor: pepcia2 »

Kopię umowy zabrał kurier ;-)
Nic nie musisz wysyłać.
Awatar użytkownika
Joanna_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 22374
Rejestracja: 18 gru 2012, o 19:40

Re: Czy mogę zrezygnować z przedłużającej umowy?

Post autor: Joanna_Plus »

mila99114,

jeżeli pytanie nawiązuje do tego o co pytałaś wcześniej, to moja odpowiedź powyżej.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
ODPOWIEDZ