Znikający zasięg LG L9II D605

W tym dziale pytamy o Plus Mix i Plus na Kartę. Odpowiedzi udzielą Wam specjaliści Plusa
Regulamin forum
Specjaliści odpowiadają na posty w dni robocze, w godzinach 10:00 – 18:00
dymekcool
Początkujący PlusManiak
Posty: 10
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 23 lut 2014, o 23:35

Znikający zasięg LG L9II D605

Post autor: dymekcool »

Witam od kilku dni jestem posiadaczem telefonu marki LG, model L9 II generacji z przypisanym symbolem D605. Po pierwszym uruchomieniu prosiło o aktualizację softu i tak tez zrobiłem. Aktualizacja była automatyczna z wersji v10A do v10B która widnieje nawet na stronie producenta jako (POLAND) PLUS. Problem który mnie bardzo irytuje polega na gubieniu sygnału. Typowy przykład: siedzę w domu, pogrywam w gierki na telefonie nagle tel. stacjonarny dzwoni i moja ukochana pyta dlaczego mam wyłączony telefon? Nie mam, przecież gram na nim. Wyłączam grę, patrzę pisze PLUS są 3 kreski na 5, ale powiadomień żadnych nie dostałem. Chcę zadzwonić albo napisać i nagle okazuje się, że sieci brak. Mało tego telefon nie łapie jej automatycznie, a ponowne zalogowanie się do sieci ma miejsce dopiero po ponownym uruchomieniu telefonu. Wejście w ustawienia i próba manualnego bądź automatycznego wyboru sieci kończy się komunikatem iż nie było to możliwe po czym restart i sieć już jest. Nie jest istotne czy przebywam ciągle w mieszkaniu czy też wyjdę i spaceruję po mieście telefon sieci nie łapie, bo sam nawet chyba nie zauważył, że ją zgubił - ciągle widnieje PLUS i są jakieś kreski. Nie będę przecież miał telefonu, który działa tylko określony czas od ponownego uruchomienia. Gdyby był on tylko na potrzeby wykonywanych przeze mnie połączeń było by to znośne, ale brak połączeń od innych czy też brak wiadomości tekstowych stawia ten telefon na półce z konsolami do grania, a nie urządzeniami do komunikacji.
Chciałbym, aby ekspert z PLUSA powiedział co mam w takim przypadku zrobić.
Z tego co się orientuję bardzo dużo osób boryka się z tym samym problemem w sieci PLAY i wygląda to jakby na błąd w oprogramowaniu.
Dla szczegółowej informacji, która może wam pomóc:
Oferta - MIX Plus.
Miejscowość - Głubczyce.
Testowałem kartę w innych aparatach telefonicznych - tak bez zarzutów.
Kombinacje w sofcie/oprogramowaniu - brak za wyjątkiem aktualizacji automatycznej.
Problem występuje od początku tj. 19.02.2014.
W ustawieniach nie ma nic odnośnie łączenia z siecią, żadnych kolejkowań, priorytetów zupełnie nic.
Ostatnio zmieniony 24 lut 2014, o 07:39 przez sl@w_es, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Przeniesienie do oficjalnego działu
Awatar użytkownika
Joanna_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 22378
Rejestracja: 18 gru 2012, o 19:40

Re: Znikający zasięg LG L9II D605

Post autor: Joanna_Plus »

Witaj dymekcool,
dymekcool pisze:Problem który mnie bardzo irytuje polega na gubieniu sygnału.
Taka sama sytuacja występuje przy wybraniu trybu pracy sieci na 2G?
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
dymekcool
Początkujący PlusManiak
Posty: 10
Rejestracja: 23 lut 2014, o 23:35

Re: Znikający zasięg LG L9II D605

Post autor: dymekcool »

Szczerze przyznam się, że nie wybieram opcji tylko 2G gdyż smartfon na wolnym internecie jest bezużyteczny jak dla mnie. Wszyscy wiemy jak płynnie chodzi internet z prędkością 48kbs a w dzisiejszych czasach wszystko na smartach opiera się na internecie nie licząc rozmów i smsów. Zależy mi na tym telefonie ale żeby działał w 3G, mój poprzednik - samsung galaxy mini nie miał najmniejszych problemów D605 rozkłada w tym przypadku na łopatki. Włączenie ciągłego 2G jest porównywalne dla mnie z awarią typu - nie możesz wysyłać smsów? to dzwon do ludzi. Specjalnie dla Pani włączę tylko 2G i zobaczymy, choć powtarzam zależy mi na 3G
Awatar użytkownika
Joanna_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 22378
Rejestracja: 18 gru 2012, o 19:40

Re: Znikający zasięg LG L9II D605

Post autor: Joanna_Plus »

dymekcool,

a była próba przywrócenia ustawień fabrycznych?
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
dymekcool
Początkujący PlusManiak
Posty: 10
Rejestracja: 23 lut 2014, o 23:35

Re: Znikający zasięg LG L9II D605

Post autor: dymekcool »

2G dziala bez zastrzezen tylko internet z pakietow nie dziala. Czy ustawienia fabryczne usuna dane zainstalowanych aplikacji? Nie robilem kopii zapasowej dlatego nie wiem czy przywroci tylko ustawienia czy cofnie wersje oprogramowania
Awatar użytkownika
Krzysiek_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 17730
Rejestracja: 18 gru 2012, o 17:58

Re: Znikający zasięg LG L9II D605

Post autor: Krzysiek_Plus »

dymekcool, przywróci tylko ustawienia i usunie wszystkie dane/aplikacje z pamięci aparatu.

Wersja oprogramowania telefonu nie ulegnie zmianie.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
dymekcool
Początkujący PlusManiak
Posty: 10
Rejestracja: 23 lut 2014, o 23:35

Re: Znikający zasięg LG L9II D605

Post autor: dymekcool »

czyli nie ma sensu dawania przywrócenia ustawień fabrycznych w takim wypadku. czytam ciągle na internecie na temat LG i zauważyłem że spora część osób skarży się na brak zasięgu po odłączeniu od ładowania telefonu. Zastanawiam się czy w l9 problem ten nie występuje przy ładowaniu, jak pisałem poprzednio pogrywam na telefonie, teraz musze to tylko jakoś sprawdzić a to jest problematyczne. Właśnie była u mnie moja ukochana i mówi że ja znowu poza zasięgiem jak dzwoniła a patrzę na telefon pisze PLUS i sa 2kreski.
Awatar użytkownika
Joanna_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 22378
Rejestracja: 18 gru 2012, o 19:40

Re: Znikający zasięg LG L9II D605

Post autor: Joanna_Plus »

dymekcool,

przywrócenie ustawień fabrycznych nie przywróci wcześniejszej wersji oprogramowania, niemniej jednak często rozwiązuje liczne problemy z aparatami. Jak dla mnie nie zaszkodzi spróbować. Gdyby to rozwiązanie okazało się nieskuteczne to pozostaje skierowanie telefonu do ekspertyzy do producenta :-(.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
dymekcool
Początkujący PlusManiak
Posty: 10
Rejestracja: 23 lut 2014, o 23:35

Re: Znikający zasięg LG L9II D605

Post autor: dymekcool »

Witam zrobiłem przywrócenie ustawień fabrycznych, wydawało się że wszystko było już dobrze... wydawało się. Nie dostawałem sms z banku o doładowaniu konta, chciałem gdzieś zadzwonić i było cały czas wybieranie. Jak zwykle pisało PLUS i były jakieś kreski a po restarcie telefonu pełen zasięg i spam wiadomościami sms kto chciał się połączyć ze mną. Czy jestem jedyną osobą która ma taki błąd czy takich osób jest więcej? Na forach widzę, że z tym problemem boryka się duża ilość posiadaczy D605 będących w różnych sieciach. Danie telefonu do ekspertyzy byłoby dla mnie bardzo kłopotliwe bo musiałbym kupić dodatkowy telefon gdyż poprzedniego samsunga musiałem się pozbyć. A oczywiste jest, że w dzisiejszych czasach brak telefonu jest problematyczny, zwłaszcza gdy nie ja jestem odpowiedzialny za taka awarie a doładowywać trzeba bo umowa się nie zawiesi.
Awatar użytkownika
Joanna_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 22378
Rejestracja: 18 gru 2012, o 19:40

Re: Znikający zasięg LG L9II D605

Post autor: Joanna_Plus »

Witaj dymekcool,
dymekcool pisze:Czy jestem jedyną osobą która ma taki błąd czy takich osób jest więcej?
Na forum nie mieliśmy więcej takich przypadków.
dymekcool pisze:Danie telefonu do ekspertyzy byłoby dla mnie bardzo kłopotliwe
W powyższej sytuacji nie widzę innego rozwiązania niż skierowanie telefonu do serwisu :-(.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
Fakers50
Nowy
Posty: 1
Rejestracja: 21 kwie 2014, o 09:36

Re: Znikający zasięg LG L9II D605

Post autor: Fakers50 »

Witam.
Mam identyczny przypadek co prawda w innej sieci czy mógłbym prosić o informację od "dymekcool" jak się sprawa zakończyła? Telefon nowiutki ledwo co z pudełka wyjęty, a tu taki klops. ;-)
Pozdrawiam Artur
Awatar użytkownika
sl@w_es
Moderator
Posty: 4064
Rejestracja: 4 cze 2011, o 12:09
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Znikający zasięg LG L9II D605

Post autor: sl@w_es »

Fakers50 pisze:Witam.
Mam identyczny przypadek co prawda w innej sieci czy mógłbym prosić o informację od "dymekcool" jak się sprawa zakończyła? (...)
Regulamin PlusForum:
1. Forum jest miejscem wymiany informacji, poglądów, pomysłów pod warunkiem respektowania postanowień niniejszego regulaminu. PlusForum.pl dotyczy oferty operatora sieci Plus.

(...)

25. PlusForum.pl dotyczy oferty operatora sieci Plus, posty lub wątki dotyczące usług innych operatorów będą usuwane.
Uprzejmie proszę o stosowanie się do zasad obowiązujących na FORUM, a do rozwikłania nurtującego Cię problemu proponuję zwrócić się do swojego operatora lub producenta telefonu.
„Nie wystarczy mówić do rzeczy, trzeba mówić do ludzi.” - Stanisław Jerzy Lec
ODPOWIEDZ