Sprzedam wypasiona karte na koncie -46000

W tym dziale pytamy o Plus Mix i Plus na Kartę. Odpowiedzi udzielą Wam specjaliści Plusa
Regulamin forum
Specjaliści odpowiadają na posty w dni robocze, w godzinach 10:00 – 18:00
wacław gietki
Początkujący PlusManiak
Posty: 19
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 2 mar 2014, o 22:14

Sprzedam wypasiona karte na koncie -46000

Post autor: wacław gietki »

Jak w temacie, iż nie uznaliscie poprzedniej reklamacji w ramach dowodu waszego zepsutego systemu zrobiłem minus na karcie, licze na pozytywne rozpatrzenie reklamacji bierzącej i poprzedniej

Obrazek
wacław gietki
Początkujący PlusManiak
Posty: 19
Rejestracja: 2 mar 2014, o 22:14

Re: Sprzedam wypasiona karte na koncie -46000

Post autor: wacław gietki »

maila macie dam wam numer jaki sprzedaje :) Nr. 726589613
Jak działa idealnie to działa :) Sami napisaliscie w poprzedniej reklamacji, że system jest sprawny i nie ma mowy o błednym naliczaniu.


Ps nie piszcie mi, że poprawnie nie pisze może poprawnie nie czytacie powtórze MINUS czterdzieści sześć tyśięcy złotyczh Polskich

Ps2. szkoda, że to nie euro
iPure
Początkujący PlusManiak
Posty: 24
Rejestracja: 29 sty 2013, o 16:25

Re: Sprzedam wypasiona karte na koncie -46000

Post autor: iPure »

Jestem w tej samej sytuacji... Ten system nie jest sprawny... Ja już napisałem do UOKiK w tej sprawie !
iPure
Początkujący PlusManiak
Posty: 24
Rejestracja: 29 sty 2013, o 16:25

Re: Sprzedam wypasiona karte na koncie -46000

Post autor: iPure »

Tutaj dowód:
Załączniki
Dowód
Dowód
Awatar użytkownika
Joanna_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 22378
Rejestracja: 18 gru 2012, o 19:40

Re: Sprzedam wypasiona karte na koncie -46000

Post autor: Joanna_Plus »

wacław gietki,

sprawa przekazana do Departamentu Reklamacji.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
wacław gietki
Początkujący PlusManiak
Posty: 19
Rejestracja: 2 mar 2014, o 22:14

Re: Sprzedam wypasiona karte na koncie -46000

Post autor: wacław gietki »

Na wstępie przepraszam za ton w jakim napisałem co widać po błędach z irytacji.

Radzę przekazać do najwyższego działu technicznego by zabrali sie za naprawienie naliczania uslug internetowych.Dam przykład jak łamiecie prawo zgodnie z nowym postanowieniem które nakazuje w momencie skończenia się pakietu dostarczenia informacji o tym fakcie np. w formie sms. Sprawa wygląda prosto, nie naprawicie uoik zabierze się za to i żadne odwołanie nic nie da a firma zapłaci grube pieniądze i naprawicie wtedy problem w jeden dzień by nie płacić kolejnej kary. Jak widać w ostatnich dniach jest multum informacji o tym jak znikają pieniadze itp


1. "Kowalski" zakupił starter sieci plus i aktywował pakiet internetowy np 300MB

Kod: Zaznacz cały

Data/czas: 03/03/2014 03:29:58 +0100
Nadawca: 119119 
Linked (1/2):
Aktywne pakiety: Pakiet Internetowy 300 MB (294700 KBYTES) 01-04-2014 20:52, 30 bezplatnych wizytowek (30 SMS), Pa
2. "Kowalski" to rozważny człowiek i szanuje swoje pieniadze i często sprawdza stan pakietu *121#
3."Kowalski" Doładował konto kwotą 10zł, więc ma pakiet 300MB i parę złociszy zł na rozmowy i inne usługi
4. Widząc duża ilość danych w pakiecie postanowił zaktualizować swoje aplikacje itp
5. Jak wcześniej pisałem to rożważny człowiek więc sprawdzał często stan pakietu

Kod: Zaznacz cały

Data/czas: 03/03/2014 12:39:18 +0100
Nadawca: 119119 
Linked (1/2):
Aktywne pakiety: Pakiet Internetowy 300 MB (294700 KBYTES) 01-04-2014 20:52, 30 bezplatnych wizytowek (30 SMS), Pa
6. Widząc dane jakie są używał internetu ostrożnie z umiarem bo nie mógł sprawdzićile danych mu pozostało gdyż wciąż wskazywało tyle samo
7."Kowalskiemu" rozłaczyło internet, patrzy, przeciera gały i? nie ma tych paru zł ani pakietu mimo ze minutke wcześniej go sprawdzał i miał go bardzo dużo a technologia EDGE nie pozwoliła by mu przesłac ponad 250MB w ciagu minuty.

Kod: Zaznacz cały

 
Data/czas: 03/03/2014 12:39:18 +0100
Nadawca: 119119 
Linked (2/2):
kiet kwotowy 4 zl - starter (4.00 PLN)

 
Data/czas: 03/03/2014 12:41:54 +0100
Nadawca: 119119 
Treść wiadomości:
Pakiet Internetowy 300 MB zostal wykorzystany.

 
Data/czas: 03/03/2014 12:41:54 +0100
Nadawca: 119119 
Treść wiadomości:
Pakiet kwotowy 4 zl - starter zostal wyczerpany.

 
Data/czas: 03/03/2014 12:41:55 +0100
Nadawca: 119119 
Treść wiadomości:
Koncza Ci sie srodki na koncie. Pamietaj, aby doladowac konto.


Jest to niezgodne z prawem, nie dostarczyliście sms w chwili skonczenia pakietu :) pakiet skonczył sie o 4 w nocy. Nowoczesne smartfony trzymaja sesje i nie rozłaczaja z internetem jak 10 lat temu i nie można sprawdzić stanu pakietu, wy natomiast nie informujecie sms o wyczerpaniu pakietu.


Powyższy przykład to mój test, zakupiłem starter doładowałem i patrzyłem co się dzieje, i dokładnie wyliczyłem skonczenie się pakietu o godzinie 4:00 :)
iPure
Początkujący PlusManiak
Posty: 24
Rejestracja: 29 sty 2013, o 16:25

Re: Sprzedam wypasiona karte na koncie -46000

Post autor: iPure »

Jest tak jak osoba wyżej mówi. Tu jest mail jaki dostałem od prawnika:
"Konsumenckie Centrum E-porad


do mnie
Szanowny Panie

Zgodnie z art. 63a ustawy z 16 lipca 2004 - Prawo telekomunikacyjne dostawca publicznie dostępnych usług telekomunikacyjnych świadczący usługę dostępu do sieci Internet w sieci komórkowej jest obowiązany do oferowania pakietów transmisji danych oraz do natychmiastowego nieodpłatnego informowania abonenta o przekroczeniu przez abonenta limitu transmisji danych w ramach wybranego przez abonenta pakietu. Niewykonanie tego obowiązku rodzi odpowiedzialność odszkodowawczą operatora na podstawie art. 471 Kodeksu cywilnego (w Pańskim wypadku obowiązek umorzenia należności za usługi po przekroczeniu limitu). Jeśli reklamacja zostanie odrzucona, można skontaktować się z właściwym miejscowo rzecznikiem konsumentów (http://www.konsumenci.org/pomoc-konsume ... c,2,1.html) lub najbliższym oddziałem Federacji Konsumentów (http://www.federacja-konsumentow.org.pl ... php?top=19), które to instytucje mogą wystąpić w Pani imieniu do przedsiebiorcy. Jeśli interwencja tych instytucji nie przyniesie rezultatu, należy przedstawić sprawę przed instytucjami UKE. Można złożyć wniosek o przeprowadzenie mediacji do prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej"
wacław gietki
Początkujący PlusManiak
Posty: 19
Rejestracja: 2 mar 2014, o 22:14

Re: Sprzedam wypasiona karte na koncie -46000

Post autor: wacław gietki »

dokładnie interesuje nas ten kawałek

art. 1 pkt. 50 Prawa Telekomunikacyjne 22.06.2013

oraz do natychmiastowego nieodpłatnego informowania abonenta o przekroczeniu przez abonenta limitu transmisji danych w ramach wybranego przez abonenta pakietu.


Pomijam fakt błędnych naliczen oraz możliwości uzywania internetu po zablokowaniu połaczeń wychodzących, wedle prawa można ubiegać się nawet o odszkodowanie :)


Jednym słowem naprawcie to, Taka reklamacja powinna być rozpatrzona od ręki, jak w t-mobile weszło mi na minus po 1 dniu wyzerowali i 20zł na konto doszło z uwagi na dlugoletni staż i poprawę wizerunku czy jakoś tak, nie pamiętam rok temu to było. Tam minus zrobiłem używając sim extra, mimo że nic w zamian nie dostałem znikneło 5zł
Awatar użytkownika
Joanna_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 22378
Rejestracja: 18 gru 2012, o 19:40

Re: Sprzedam wypasiona karte na koncie -46000

Post autor: Joanna_Plus »

wacław gietki,
wacław gietki pisze:Na wstępie przepraszam za ton w jakim napisałem co widać po błędach z irytacji.
Jak najbardziej rozumiem Twoje stanowisko. Najmocniej przepraszam za tę sytuację.
W dniu dzisiejszym zostały usunięte ujemne salda.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
wacław gietki
Początkujący PlusManiak
Posty: 19
Rejestracja: 2 mar 2014, o 22:14

Re: Sprzedam wypasiona karte na koncie -46000

Post autor: wacław gietki »

Ok saldo jest 0. Prosze przekazać do techników co wcześniej pisałem, nadal testuję na innej karcie, teraz pakiet 1GB, nie można sprawdzić stanu pakietu(aktualnie zostało z 300mb), czesto sie zawiesza i wtedy nie można wcale połączyć się z internetem(połaczenie trwa zero internetu po rozłaczeniu nie można się połaczyć) po wysłaniu kodu *121# nadal jest stan wceśniejszy nie podliczony, jak złapie i zadziała internet wtedy dopiero podlicza. Reasumując stan konta podliczany jest z czasem nawet jak połaczenie jest zakonczone.
Awatar użytkownika
Joanna_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 22378
Rejestracja: 18 gru 2012, o 19:40

Re: Sprzedam wypasiona karte na koncie -46000

Post autor: Joanna_Plus »

wacław gietki,
wacław gietki pisze:Prosze przekazać do techników co wcześniej pisałem
Twoje uwagi zostały przekazane.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
wacław gietki
Początkujący PlusManiak
Posty: 19
Rejestracja: 2 mar 2014, o 22:14

Re: Sprzedam wypasiona karte na koncie -46000

Post autor: wacław gietki »

Kod: Zaznacz cały

Data/czas: 04/03/2014 14:34:02 +0100
Nadawca: 119119 
Linked (1/2):
Aktywne pakiety: Pakiet Internetowy 1 GB (353376 KBYTES) 02-04-2014 17:58, Pakiet Internetowy 300 MB (0 KBYTES) 01

Kod: Zaznacz cały

 
Data/czas: 04/03/2014 17:47:04 +0100
Nadawca: 119119 
Linked (1/2):
Aktywne pakiety: Pakiet Internetowy 1 GB (353376 KBYTES) 02-04-2014 17:58, Pakiet Internetowy 300 MB (0 KBYTES) 01]
O to mi chodzi mimo, że stan już jest inny i wynosi poniżej 200MB wskazuje nadal tyle samo, za pare dni dam znać czy coś się zmieniło z naliczaniem.



Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Joanna_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 22378
Rejestracja: 18 gru 2012, o 19:40

Re: Sprzedam wypasiona karte na koncie -46000

Post autor: Joanna_Plus »

wacław gietki,

czy pomiędzy tą weryfikacją, nastąpiło wyłączenie transmisji danych?
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
wacław gietki
Początkujący PlusManiak
Posty: 19
Rejestracja: 2 mar 2014, o 22:14

Re: Sprzedam wypasiona karte na koncie -46000

Post autor: wacław gietki »

Nie, i własnie o to chodzi, telefony w dzisiejszych czasach trzymaja sesje, znam ludzi co mają aktywne po 30dni. Skonczyły się czasy gdy używało sie internetu by sprawdzić pogode w telefonie.

Stan konta w dniu dzisiejszym podlicza po zakonczeniu sesji, więc problem nadal jest. Od lat w plusie sesje były podliczane max do 20min bez rozłaczania. W takim wypadku jak teraz jest, gdy podliczacie stan pakietu po zakonczeniu sesji, należy rozłaczyć klienta by dostał info o zakonczeniu pakietu i nie narażać na koszty.

Rozumiem, że np. system obecny nie pozwala w czasie rzeczywistym sprawdzać ilości danych, więc wymagam by mnie rozłączyło gdy pakiet się skończy i chcę dostać wiadomość która ustawowo powinno się dostawać po zakonczeniu pakietu a nie sesji, teraz pakiet idzie do 0, pieniadze z konta do 0 i wtedy przychodzą hurtowo wiadomości o zakonczonym pakiecie, który faktycznie skonczył sie np 2 dni temu i zabrało klientowi 200zł.

Stara nokia z 2000r trzyma sesje :) wystarczy połaczyć sie z internetem i schować aplikacje, lub nawet poczte ustawić po pierwszym sprawdzeniu sesja zostaje zachowana i widnieje na wyswietlaczu i w menadzerze połaczen jako aktywna.



Ja się nie martwie, po prostu będe kupował pakiety jak do tej pory z 'lejkiem' w starej taryfie i już nie zapomne go reaktywować i doładować konta oraz rozłączać przed upływem ważności, jak to się stało w tym wątku. Niestety w nowych taryfach 'lejka' nie ma więc problem jest i to duży jak dla mnie. Bo nawet jak bym miał ochote przejść na nową taryfe to tego nie zrobie, bo będą mi pieniadze znikać gdyż nie dostane info o zakonczonym pakiecie :)
wacław gietki
Początkujący PlusManiak
Posty: 19
Rejestracja: 2 mar 2014, o 22:14

Re: Sprzedam wypasiona karte na koncie -46000

Post autor: wacław gietki »

Uwaga edycja posta! Wycofuje pytanie. Moje roszczenia zostały zaspokojone wpłynięciem srodków na konto, co prawda marnych ale zawsze coś i świadczy o dobrej woli operatora :)
ODPOWIEDZ