Nowy starter

W tym dziale pytamy o Plus Mix i Plus na Kartę. Odpowiedzi udzielą Wam specjaliści Plusa
Regulamin forum
Specjaliści odpowiadają na posty w dni robocze, w godzinach 10:00 – 18:00
Awatar użytkownika
Joanna_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 22363
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 18 gru 2012, o 19:40

Re: Nowy starter

Post autor: Joanna_Plus »

Ron,

tu znajdziesz interesujące Cię informacje: http://www.uke.gov.pl/tablice/NumerPlmn ... ution=e1s1.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
Awatar użytkownika
Ron
V.I.P.
Posty: 1176
Rejestracja: 18 maja 2015, o 18:24
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój

Re: Nowy starter

Post autor: Ron »

Rozumiem, że typ PLMN i te oznaczone na żółto, co znaczy ostatnie zmiany?
Czyli:
727...
7277...
7370...
7371 i 7372...
Awatar użytkownika
Joanna_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 22363
Rejestracja: 18 gru 2012, o 19:40

Re: Nowy starter

Post autor: Joanna_Plus »

Ron,

zgodnie z informacją na stronie:
Ostatnie zmiany oznaczono kolorem żółtym.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
Awatar użytkownika
Ron
V.I.P.
Posty: 1176
Rejestracja: 18 maja 2015, o 18:24
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój

Re: Zakończenie umowy MIX Plus

Post autor: Ron »

Mam starter nowy jeszcze niezarejestrowany. Powiedzcie mi czy macie możliwość w wiadomości prywatnej sprawdzenia czy numer był już używany?? Czy jest z nowej puli ?? Nie chcę numeru po innej osobie, ponieważ już kiedyś to przerabiałem.
Ostatnio zmieniony 7 lip 2017, o 15:55 przez Joanna_Plus, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Przeniesiono do właściwego wątku.
Awatar użytkownika
Joanna_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 22363
Rejestracja: 18 gru 2012, o 19:40

Re: Zakończenie umowy MIX Plus

Post autor: Joanna_Plus »

Ron,
Ron pisze:Powiedzcie mi czy macie możliwość w wiadomości prywatnej sprawdzenia czy numer był już używany?? Czy jest z nowej puli ??
Nie.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
Awatar użytkownika
Ron
V.I.P.
Posty: 1176
Rejestracja: 18 maja 2015, o 18:24
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój

Re: Zakończenie umowy MIX Plus

Post autor: Ron »

To nie rejestruje, bo prefiks już jakiś czas jest na rynku. Post znalazł się w zakończeniu umowy w MIX, a pytałem o starter i numer :-)
kaska251
Starszy Plusmaniak
Posty: 185
Rejestracja: 3 lut 2014, o 09:58

Nowy starter z numerem

Post autor: kaska251 »

Witam.Mam.pytanie czy kupujac nowy numer telefonu(starter) może sie okazać- zdarzyć że ten numer juz do kogoś należał?Od pewnego czasu caly czas sa telefonu z jakis kredyt banków i firm windyfikacyjnych i poszukuja kogoś.
Ostatnio zmieniony 8 sty 2019, o 13:20 przez Joanna_Plus, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Połączono wątki - ten sam temat.
Awatar użytkownika
sl@w_es
Moderator
Posty: 4063
Rejestracja: 4 cze 2011, o 12:09
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Nowy starter z numerem

Post autor: sl@w_es »

kaska251,

oczywiście, że tak może tak być, ale jeśli podmioty wydzwaniające do Ciebie reprezentują wysoki poziom usług to z pewnością wykasują ten numer ze swojego systemu po Twoim oświadczeniu (telefonicznym, bez podawania jakichkolwiek danych), że nie masz nic wspólnego z osobą z którą próbują się skontaktować.
Miałem taką samą sytuację tyle, że w abonamencie (po zmianie numeru).
„Nie wystarczy mówić do rzeczy, trzeba mówić do ludzi.” - Stanisław Jerzy Lec
kaska251
Starszy Plusmaniak
Posty: 185
Rejestracja: 3 lut 2014, o 09:58

Re: Nowy starter z numerem

Post autor: kaska251 »

sl@w_es pisze:kaska251,

oczywiście, że tak może tak być, ale jeśli podmioty wydzwaniające do Ciebie reprezentują wysoki poziom usług to z pewnością wykasują ten numer ze swojego systemu po Twoim oświadczeniu (telefonicznym, bez podawania jakichkolwiek danych), że nie masz nic wspólnego z osobą z którą próbują się skontaktować.
Miałem taką samą sytuację tyle, że w abonamencie (po zmianie numeru).
No wlasnie nie mogą się odczepić telefonow juz było ok 20 i za każdym razem dzwonią z innego numeru tłumaczę im zeby sobie wkoncu zaznaczyli a te dalej to samo.Sytuacja np.z dzisiaj rano był znowu telefon nie mineła nawet godzina i dalej telefon i od poczatku gatka
Awatar użytkownika
Joanna_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 22363
Rejestracja: 18 gru 2012, o 19:40

Re: Nowy starter

Post autor: Joanna_Plus »

Witaj kaska251,
kaska251 pisze:Od pewnego czasu caly czas sa telefonu z jakis kredyt banków i firm windyfikacyjnych
Tak jak napisał sl@w_es, sprawę tę należny zgłosić do powyższych firm.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
Awatar użytkownika
sl@w_es
Moderator
Posty: 4063
Rejestracja: 4 cze 2011, o 12:09
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Nowy starter

Post autor: sl@w_es »

Joanna_Plus pisze:Witaj kaska251,
kaska251 pisze:Od pewnego czasu caly czas sa telefonu z jakis kredyt banków i firm windyfikacyjnych
Tak jak napisał sl@w_es, sprawę tę należny zgłosić do powyższych firm.
Bez przesady,

kaska251,

nie radzę, abyś to Ty podejmowała inicjatywę nawiązania kontaktu z tymi firmami ponieważ wtedy będą próbować wydobyć od Ciebie Twoje dane - możesz wykorzystywać ich kontakt na Twój numer telefonu; wspomnij o nowym RODO i że nie upoważniałaś ich do kontaktów na ten numer telefonu. Z pewnością wystraszą się :lol: i jak znam życie będą dzwonić dalej.
To, że połączenia przychodzą z rożnych numerów wcale nie musi oznaczać, że wydzwaniają różne firmy; po prostu sprawdzają, ale ile można sprawdzać?
Uporczywe namierzanie dłużników po numerze telefonu niezbyt dobrze świadczy o tych podmiotach; mają przecież adres dłużnika i właśnie to powinni wykorzystać.
Zdaję sobie sprawę, że takie połączenia są uciążliwe, ale może pora by zacząć traktować je jak dobrą zabawę.

Możesz również napisać reklamację do Plusa o zmianę nr telefonu z powodu uciążliwości/nękania niechcianymi połączeniami (może zostanie uznana, a wtedy zmiana numeru byłaby bezpłatna) lub wyrejestrować numer i zakupić nowy starter, jednak gwarancji, że sytuacja się nie powtórzy mieć nie będziesz, w żadnym przypadku.
„Nie wystarczy mówić do rzeczy, trzeba mówić do ludzi.” - Stanisław Jerzy Lec
marekkalisz19
PlusManiak
Posty: 59
Rejestracja: 16 sie 2014, o 12:09

Re: Nowy starter

Post autor: marekkalisz19 »

Wątpie żeby zmienili numer na ich koszt, bo sam to przerabiałem. Zazwyczaj odpisują tak: ,,Wyjaśniam, iż numery telefonów przydzielane są z puli nowych numerów. Istnieje jednak możliwość, że numer przydzielony Użytkownikowi będzie numerem wcześniej użytkowanym. Polkomtel Sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za realizację połączeń wykonywanych na Pana numer przez osoby trzecie, nie jest również możliwe zablokowanie połączeń realizowanych z innego numeru, na numer Pana telefonu.
Informuję, iż ma Pan możliwość zablokowania połączeń przychodzących z konkretnego numeru z pozycji aparatu telefonicznego. Opcje te są dostępne w ustawieniach telefonu i są uzależnione od posiadanego modelu aparatu." No i że mogę odwołać się do sądu jak mi się coś nie podoba. A ze trzy strony numerów z banków i komorników wysłałem w reklamacji :D
Awatar użytkownika
sl@w_es
Moderator
Posty: 4063
Rejestracja: 4 cze 2011, o 12:09
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Nowy starter

Post autor: sl@w_es »

marekkalisz19 pisze:Wątpie żeby zmienili numer na ich koszt, bo sam to przerabiałem. (...)
Złożenie reklamacji jest bezpłatne, więc nic nie stoi na przeszkodzie, aby skorzystać z tej możliwości, jeśli ktoś ma na to ochotę, a to, że w Twoim przypadku reklamacja nie została uznana wcale nie oznacza, że tak będzie za każdym razem w podobnych przypadkach.
„Nie wystarczy mówić do rzeczy, trzeba mówić do ludzi.” - Stanisław Jerzy Lec
ODPOWIEDZ