Teraz jest 29 cze 2017, o 13:24

Zostaw Kontakt

Rejestracja Numeru

W tym dziale pytamy o Plus Mix i Plus na Kartę. Odpowiedzi udzielą Wam specjaliści Plusa
Specjaliści odpowiadają na posty w dni robocze, w godzinach 10:00 – 18:00
Przed założeniem tematu należy użyć opcji szukaj. Jeżeli temat był już poruszany to od razu otrzymasz odpowiedź.
  • Autor
  • Wiadomość

icemac

Prawie PlusManiak

• Podziękował : 0 raz
    Otrzymał podziękowań: 0 raz

Re: Rejestracja Numeru

Post10 sty 2017, o 08:56

j52016

witam,

od dwóch dni próbuję zarejestrować numer na kartę - kiedyś to byli "sami swoi", teraz jest "plus na kartę".

Telefon pod który próbuję podpiąć numer jest abonamentowy, wysyłam SMSy zgodnie z instrukcjami i ... NIC się nie dzieje.Od soboty 07.01. poszły dwa SMSy o treści DOPISZ XXXXXXXXX, później TAK. Do dnia dzisiejszego numer na kartę po wysłaniu SMSa o treści STATUS otrzymuje informację zwrotną, iż nie jest zarejestrowany.

dziękuję za informację.

Gżegżółka

PlusManiak

• Podziękował : 5 razy
    Otrzymał podziękowań: 7 razy
  • Moja taryfa: Ja + Na Kartę; NPInK
  • Model telefonu: Xiaomi Redmi Note 4

Post10 sty 2017, o 09:39

icemac napisał(a):witam,

od dwóch dni próbuję zarejestrować numer na kartę - kiedyś to byli "sami swoi", teraz jest "plus na kartę".

Telefon pod który próbuję podpiąć numer jest abonamentowy, wysyłam SMSy zgodnie z instrukcjami i ... NIC się nie dzieje.Od soboty 07.01. poszły dwa SMSy o treści DOPISZ XXXXXXXXX, później TAK. Do dnia dzisiejszego numer na kartę po wysłaniu SMSa o treści STATUS otrzymuje informację zwrotną, iż nie jest zarejestrowany.

dziękuję za informację.

Witam.

A czy po wysłaniu z tel. abonamentowego smsa DOPISZ XXXXXXXXX, wysłałeś z tego który chcesz zarejestrować sms o treści REJESTRACJA XXXXXXXXX też na 80106 ?

icemac

Prawie PlusManiak

Post10 sty 2017, o 10:40

Gżegżółka napisał(a):
icemac napisał(a):witam,

dziękuję za informację.

Witam.

A czy po wysłaniu z tel. abonamentowego smsa DOPISZ XXXXXXXXX, wysłałeś z tego który chcesz zarejestrować sms o treści REJESTRACJA XXXXXXXXX też na 80106 ?

oczywiście i nawet w obu przypadkach wysłałem - TAK

Joanna_Plus

Specjalista Plusa

• Podziękował : 42 razy
    Otrzymał podziękowań: 1443 razy

Post10 sty 2017, o 11:12

Kokos,
Kokos napisał(a):Spróbowałem, dalej nie działa.

Będąc w Polsce SMS-y na numery skrócone mogłeś wysyłać? Jeżeli posiadasz telefon z Androidem to sprawdź proszę czy w Ustawienia-> Menedżer aplikacji -> Wszystkie -> Wiadomości (po otwarciu informacji o aplikacji Wiadomości jest lista rozwijalna pod opcją "Wyślij SMS Premium" w Zezwoleniach), posiadasz ustawioną opcję "Zawsze zezwalaj" albo "Pytaj".
Kokos napisał(a):Co prawda jest już bardzo wytarty, ale udało się odczytać. Ma 13 cyfr, mam nadzieję, że to ten numer.

To jest ten numer. Jeżeli dysponujesz kodem PUK do tego konta (dokładnie będą potrzebne 4 jego ostatnie cyfry), to numer seryjny karty możesz również zweryfikować w aplikacji Plus online (zakładka Konto i formalności - Dane telefonu).
Kokos napisał(a):W takim razie czy ktoś z rodziny może go zarejestrować na siebie?

To już Twoja decyzja. Osoba, która zarejestruje numer na siebie, uzyskuje w ten sposób dostęp do pewnych informacji o nim. Ale w rodzinie to zapewne nie problem. Po powrocie do Polski możesz zawsze przerejestrować numer na siebie: http://bok.plusgsm.pl/Scripts/rightnow. ... faqid=1380. Rozumiem, że to dłuższy pobyt i nie wrócisz do kraju do 01/02/2017 r.?

Witaj icemac,

prześlij mi proszę numer, który miał zostać zarejestrowany oraz numer, z którego dane mają zostać przepisane przez ten formularz.

Gżegżółka,
Gżegżółka napisał(a):A czy po wysłaniu z tel. abonamentowego smsa DOPISZ XXXXXXXXX, wysłałeś z tego który chcesz zarejestrować sms o treści REJESTRACJA

Nie trzeba tego czynić. To są dwa oddzielne sposoby rejestracji. Wymagane jest tylko wyrażenie zgody na drugim numerze, przez wysłanie komendy TAK.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ

Za ten post autor Joanna_Plus otrzymał podziękowanie od
Kokos(23 sty 2017, o 05:27)

icemac

Prawie PlusManiak

Post10 sty 2017, o 14:47

Joanna_Plus napisał(a):Witaj icemac,

prześlij mi proszę numer, który miał zostać zarejestrowany oraz numer, z którego dane mają zostać przepisane przez ten formularz.

podziękował, przyszedł SMS, że numer został zarejestrowany. Sprawdzę w domu na telefonie z prepaidem.

Joanna_Plus

Specjalista Plusa

Post10 sty 2017, o 15:14

icemac,
icemac napisał(a):przyszedł SMS

SMS jest potwierdzeniem zakończenia procesu :-).

Obrazek

Alek74

Początkujący PlusManiak

• Podziękował : 3 razy

Post13 sty 2017, o 16:14

Dzień Dobry,

Czy bonusy za zarejestrowanie numeru trzeba jakoś aktywować ?
Zarejestrowałem numer, ale nie mam żadnego bonusu, rok ważności i innych.
Mam taryfę PnK bez limitu.
Numer używany od ponad roku. Miałem na nim wykupiony rok ważności, który skończył się w grudniu.
Pozdrawiam.

Joanna_Plus

Specjalista Plusa

Post13 sty 2017, o 16:45

Witaj Alek74,

tak, bonusy należy samodzielnie aktywować. Pisaliśmy o tym np. w tym wątku: viewtopic.php?f=99&t=21638&hilit=500+z%C5%82.

Obrazek

ladzik92

Nowy

Rejestracja plus na karte

Post13 sty 2017, o 18:26

Witam,

do mojej babci dzwonił pan przedstawiając się jako konsultant z sieci PLUS (numer telefonu 607727734). Zaproponował rejestrację karty przez telefon. Babcia się zgodziła i podała mu swoje dane na podstawie których ma przygotować dokumenty które w ciągu 3 dni mają być dostarczone do niej kurierem. Czy możecie sprawdzić czy to nie jest jakiś podstęp? Numer telefonu babci podam poprzez formularz.
Ostatnio edytowano 16 sty 2017, o 07:42 przez Basia_Plus, łącznie edytowano 1 raz
Powód: przeniesienie do odpowiedniego działu-połączono wątki

lukasz282016

Nowy

• Moja taryfa: JA + NA KARTE
  • Model telefonu: NOKIA

Rejestracja Numeru

Post14 sty 2017, o 12:37

Witam, moja taryfa to mixPlus (MIX III), ale doładowania dawno już wszystkie wymagane zrobiłem, i ładuje normalnie kartą za np 10zł, byłem w kiosku ruchu i chciałem zarejestrować numer, wysłałem sms na 80105 o treści Karta ale dostałem taki zwrotny sms witam numer nie należy do oferty na kartę w sieci plus, skoro mam powyższą taryfę to muszę rejestrować numer czy nie, co dalej ?

Joanna_Plus

Specjalista Plusa

Post16 sty 2017, o 10:16

Witaj ladzik92,
ladzik92 napisał(a):do mojej babci dzwonił pan przedstawiając się jako konsultant z sieci PLUS (numer telefonu 607727734).

Powyższy numer należy do nas i kampania, o której piszesz też jest przez nas prowadzona.

Witaj lukasz282016,
lukasz282016 napisał(a):moja taryfa to mixPlus (MIX III)

lukasz282016 napisał(a):skoro mam powyższą taryfę to muszę rejestrować numer czy nie, co dalej ?

Zawarcie umowy w usługach Plus Mix, wiązało się z koniecznością podania danych i przedstawienia odpowiednich dokumentów. Tym samym numery w tej ofercie nie wymagają rejestracji, ani żadnych dodatkowych czynności w wyniku wprowadzenia ustawy z dnia 10 czerwca 2016 r. o działaniach antyterrorystycznych.
lukasz282016 napisał(a):moja taryfa to mixPlus (MIX III)

To nasza bardzo stara taryfa. Nie rozważałeś opcji przedłużenia umowy, albo przejścia do oferty Plus na Kartę?

Obrazek

lukasz282016

Nowy

Post16 sty 2017, o 17:57

Pani Joanna_Plus czyli przedłużenie umowy na kolejne ładowania co miesiąc mi się nie widzi i nie potrzebuje, ładuje normalnie kartą teraz, ale szczerze przyznam, że tania ta taryfa to nie jest, czyli jeżeli teraz nic nie zmienię, chodzi o tę taryfę (MIX III) to nie muszę rejestrować numeru ?, jeśli przejdę na taryfę plus na kartę to zmiana nastąpi w ciągu 7 dni i 3zł koszt wynosi i numer wtedy muszę już rejestrować ?
Ostatnio edytowano 16 sty 2017, o 18:03 przez lukasz282016, łącznie edytowano 1 raz

Joanna_Plus

Specjalista Plusa

Post16 sty 2017, o 18:02

lukasz282016,
lukasz282016 napisał(a):jeśli przejdę na taryfę plus na kartę to zmiana nastąpi w ciągu 7 dni i 3zł koszt wynosi i numer wtedy muszę już rejestrować ?

Aktualnie zmiana odbywa się na taryfę Ja+ na Kartę (jest bezpłatna): http://www.plus.pl/documents/16/848e317 ... _Karte.pdf. W tym przypadku rejestracja również nie będzie wymagana (dane zostaną przeniesione).
Ważne: powrót do usług Plus Mix, będzie dostępny tylko po podpisaniu nowej umowy.

Obrazek

lukasz282016

Nowy

Post16 sty 2017, o 18:12

Pani Joanna_Plus czyli teraz wystarczy tylko wysłać sms na ten bezpłatny numer 2699 odnośnie zmiany aktualnej taryfy Ja+ na Kartę i nie będę też musiał rejestrować numeru ?

Joanna_Plus

Specjalista Plusa

Post17 sty 2017, o 10:23

lukasz282016,

tak.
Ważne:
7. Jeżeli w okresie siedmiu dni, o których mowa w ust. 5 powyżej upłynie Okres ważności dla
usług wychodzących, o czym Abonent zostanie powiadomiony za pomocą wiadomości SMS, rozwiązanie Dotychczasowej Umowy nie nastąpi. W takim przypadku Abonent będzie mógł skorzystać z Promocji dopiero po zasileniu konta i ponownym wysłaniu wiadomości SMS, o której mowa w ust. 4.

Obrazek

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Plus Mix/Plus na Kartę - Oficjalny dział Plusa