Rejestracja Numeru

W tym dziale pytamy o Plus Mix i Plus na Kartę. Odpowiedzi udzielą Wam specjaliści Plusa
Regulamin forum
Specjaliści odpowiadają na posty w dni robocze, w godzinach 10:00 – 18:00
Awatar użytkownika
Magda_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 5614
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 18 gru 2012, o 19:21

Re: Rejestracja Numeru

Post autor: Magda_Plus »

pawel384 taka ewentualność będzie możliwa, jeśli będziesz się legitymował upoważnieniem notarialnym.
Ponadto, można zarejestrować numer bez wychodzenia z domu za pomocą SMS-a, pod warunkiem, że posiada się już aktywną usługę w Plusie (zarejestrowaną, chyba że to jest numer abonamentowy). Szczegóły procedury tutaj - http://www.plus.pl/rejestracja.

Istnieje również możliwość rejestracji numeru na kartę, na dane konta bankowego poprzez system transakcyjny Banku Millennium. Konieczne jest podanie numeru telefonu oraz numeru seryjnego karty SIM.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
Robertus
Starszy Plusmaniak
Posty: 151
Rejestracja: 20 lut 2013, o 15:36

Wezwanie do ponownej rejestracji numeru

Post autor: Robertus »

Wczoraj otrzymałem od Plusa sms-a o takiej treści: "Informujemy że Twój numer jest zarejestrowany, lecz niezweryfikowany. Zgodnie z obowiązkiem Ustawy Antyterrorystycznej potwierdź dane z dowodem osobistym w punkcie sprzedażny Plusa lub Cyfrowego polsatu, inaczej numer zostanie wylączony. Miej przy sobie numer karty SIM."
W związku z tym mam pytanie czy to nie jest pomyłka albo co gorsza sprytna próba wezwania mnie do punktu aby namówić mnie na abonament?
Moje wątpliwości wynikają z tego że numer na kartę w Plusie mam już od 2000 roku, parę lat temu numer zarejestrowałem w punkcie stacjonarnym gdzie do mojego profilu wpisano wszystkie moje dane (nie tylko numer karty pessel ale również adres). Poza tym po wysłaniu sms-a o treści STATUS na numer 80104 przychodzi informacja że numer jest zarejestrowany. Również zrealizowałem w sierpniu jeden z bonusów za rejestracje.
Ostatnio zmieniony 6 gru 2016, o 14:06 przez Joanna_Plus, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Połączono wątki - ten sam temat.
Awatar użytkownika
Joanna_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 22363
Rejestracja: 18 gru 2012, o 19:40

Re: Rejestracja Numeru

Post autor: Joanna_Plus »

Robertus,

prześlij mi proszę numer tego telefonu przez ten formularz. Poproszę wówczas o weryfikację sprawy.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
Robertus
Starszy Plusmaniak
Posty: 151
Rejestracja: 20 lut 2013, o 15:36

Re: Rejestracja Numeru

Post autor: Robertus »

Zaniepokojony całą tą sytuacją skontaktowałem sie telefonicznie z BOK gdzie poinformowano mnie że wszystko jest OK a sms został wysłany omyłkowo. Mimo wszystko dziękuje za chęć pomocy :-)
Awatar użytkownika
Joanna_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 22363
Rejestracja: 18 gru 2012, o 19:40

Re: Rejestracja Numeru

Post autor: Joanna_Plus »

Robertus,

cieszę się, że wszystko udało się wyjaśnić i dziękuję za informację.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
gohan263
PlusManiak
Posty: 59
Rejestracja: 2 lis 2011, o 23:18

Rejestracja numeru.

Post autor: gohan263 »

Cześć

Chciałbym zarejestrować numer na kartę (bez mixa), przez numer abonamentowy mojej mamy, gdzie i co trzeba wysłać i czy później i tak muszę zgłosić się do salonu czy nie?

I jak wygląda te 500zł, czy to tylko do plusa, czy także do innych sieci i smsy premium?
Ostatnio zmieniony 8 gru 2016, o 11:25 przez Joanna_Plus, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Połączono wątki - ten sam temat.
Awatar użytkownika
Gżegżółka
PlusManiak
Posty: 62
Rejestracja: 27 wrz 2015, o 08:32

Re: Rejestracja numeru.

Post autor: Gżegżółka »

Jeśli jest to już aktywny numer to:

1. Wyślij z telefonu abonamentowego, Mix lub zarejestrowanego numeru w ofercie na kartę darmowego SMS-a pod numer 80106 w treści wpisując:
• DOPISZ
• Numer telefonu na kartę

Np.: DOPISZ 601100200

2. Wyślij z niezarejestrowanego numeru w ofercie na kartę darmowego SMS-a pod numer 80106 w treści wpisując:
• REJESTRACJA
Numer telefonu na abonament, Mix
lub zarejestrowany numer w ofercie na kartę

Np.: REJESTRACJA 601100200

Jeśli to nowy starter to:

Wyślij z telefonu abonamentowego darmowego SMS-a pod numer 80106 w treści wpisując:
• ZAREJESTRUJ
• Numer telefonu na kartę
• Numer karty SIM (znajdziesz go na starterze)

Np.: ZAREJESTRUJ 601100200 141528061628

Bonus 500 zł można wykorzystać na połączenia i smsy do wszystkich operatorów, z wyłączeniem SMS premium i numerów specjalnych.
Bonus jest ważny przez 30 dni.
gohan263
PlusManiak
Posty: 59
Rejestracja: 2 lis 2011, o 23:18

Re: Rejestracja numeru.

Post autor: gohan263 »

Czyli promocja wydmuszka, to niech kasują ;)
Awatar użytkownika
Joanna_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 22363
Rejestracja: 18 gru 2012, o 19:40

Re: Rejestracja Numeru

Post autor: Joanna_Plus »

Witaj gohan263,
gohan263 pisze:Chciałbym zarejestrować numer na kartę (bez mixa), przez numer abonamentowy mojej mamy, gdzie i co trzeba wysłać i czy później i tak muszę zgłosić się do salonu czy nie?
Wybierając którąś z form rejestracji ustawowej, o której powyżej pisze Gżegżółka, dodatkowa wizyta w punkcie nie jest wymagana.
gohan263 pisze:I jak wygląda te 500zł, czy to tylko do plusa, czy także do innych sieci i smsy premium?
1. Pakiet kwotowy o wartości 500 zł jest do wykorzystania w ciągu 720 godzin, co odpowiada 30-stu dniom („Okres Ważności Pakietu”) w Okresie ważności dla Usług wychodzących oraz gdy konto jest dodatnie (min. 1 gr) na wszystkie usługi dostępne dla Abonentów zgodnie z Cennikiem Taryfy z której korzysta Abonent z wyjątkiem: usług o podwyższonej opłacie (SMS-ów i połączeń głosowych premium rate), usługi Teleprzelew, międzynarodowych połączeń głosowych oraz międzynarodowych wiadomości SMS i MMS, usług wykonywanych w roamingu (połączeń głosowych, wiadomości SMS, MMS i transmisji danych), a także opłat za aktywację usług, promocji i pakietów oraz opłat cyklicznych za ich odnowienie.
Szczegóły w regulaminie: http://www.plus.pl/documents/16/806fe79 ... 231d8ec70c.

Gżegżółka
,

mega profesjonalna odpowiedź - dziękuję za pomoc :-).
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
Awatar użytkownika
Gżegżółka
PlusManiak
Posty: 62
Rejestracja: 27 wrz 2015, o 08:32

Re: Rejestracja Numeru

Post autor: Gżegżółka »

Joanna_Plus pisze: Gżegżółka,
mega profesjonalna odpowiedź - dziękuję za pomoc :-).
:oops:

Bardzo proszę i również dziękuję :-)
jakub2006
Początkujący PlusManiak
Posty: 11
Rejestracja: 19 sty 2015, o 15:42

Re: Rejestracja Numeru

Post autor: jakub2006 »

Witam czy podczas rejestracji może być inny dokument niż dowód osobisty? Np książeczka wojskowa?
Awatar użytkownika
Joanna_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 22363
Rejestracja: 18 gru 2012, o 19:40

Re: Rejestracja Numeru

Post autor: Joanna_Plus »

Witaj jakub2006,
Jakich danych potrzebujemy do rejestracji numeru?

• numeru telefonu;
• numeru seryjnego karty SIM;
Numer karty SIM możesz uzyskać poprzez:
- odczytanie z nowo zakupionego startera,
- odczytanie z karty SIM,
- odczytanie z pozycji urządzenia,
- przesłanie bezpłatnego SMS o treści KARTA na numer 80105 z numeru, który chcesz zarejestrować.
dokumentu tożsamości (dowód osobisty, paszport, a dla obcokrajowców z poza UE Karta Pobytu).
Jeśli chcesz zarejestrować numer na firmę, wymagane jest podanie nazwy firmy, numeru identyfikacyjnego REGON lub NIP, lub numeru w Krajowym Rejestrze Sądowym albo ewidencji działalności gospodarczej lub innym właściwym rejestrze prowadzonym w państwie członkowskim.
FAQ: http://bok.plusgsm.pl/Scripts/rightnow. ... faqid=2817.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
Kokos
Nowy
Posty: 2
Rejestracja: 9 sty 2017, o 17:51

Re: Rejestracja Numeru

Post autor: Kokos »

Witam.

Mam pewien problem z rejestracją mojego numeru. Od kilku lat mieszkam za granicą i nie mam możliwości żeby osobiście zarejestrować numer. Chciałbym, żeby ktoś z mojej rodziny zrobił to za mnie jednak do tego celu potrzebuje znać numer karty SIM. Niestety próbując wysłać smsa o treści KARTA na 80105 otrzymuję komunikat o błędzie (sms nie zostaje wysłany). Próbowałem to zrobić z dwóch różnych telefonów z takim samym skutkiem. Nadmienię również, że wypełniłem kartę rejestracyjną kiedy kupiłem starter (kilkanaście lat temu), dlatego próbowałem również wysłać smsa o treści REJESTRACJA na numer 80106, jednak z takim samym skutkiem jak poprzedni sms. Sms o treści STATUS również w moim przypadku nie działa. Być może to wina starych telefonów których używam?

Moje pytania są następujące - w jaki inny sposób mogę dowiedzieć się jaki numer ma moja karta SIM? Czy w takim razie ktoś z rodziny może zarejestrować mój numer za mnie?

Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Joanna_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 22363
Rejestracja: 18 gru 2012, o 19:40

Re: Rejestracja Numeru

Post autor: Joanna_Plus »

Witaj Kokos,
Kokos pisze:Niestety próbując wysłać smsa o treści KARTA na 80105 otrzymuję komunikat o błędzie (sms nie zostaje wysłany).
Z zagranicy numer należy poprzedzić +48.
Na karcie SIM numer seryjny jest nieczytelny?
Kokos pisze:Nadmienię również, że wypełniłem kartę rejestracyjną kiedy kupiłem starter (kilkanaście lat temu)
Jeżeli numer nie został zweryfikowany po 20 lipca 2010 roku, to nie będzie możliwości przepisania danych (ponieważ według ustawy dane muszą zostać zweryfikowane - taki numer również wymaga rejestracji: http://www.plus.pl/informacja-o-zmianach-rsut).
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
Kokos
Nowy
Posty: 2
Rejestracja: 9 sty 2017, o 17:51

Re: Rejestracja Numeru

Post autor: Kokos »

Joanna_Plus pisze: Z zagranicy numer należy poprzedzić +48.
Spróbowałem, dalej nie działa.
Joanna_Plus pisze: Na karcie SIM numer seryjny jest nieczytelny?
Co prawda jest już bardzo wytarty, ale udało się odczytać. Ma 13 cyfr, mam nadzieję, że to ten numer.
Joanna_Plus pisze: Jeżeli numer nie został zweryfikowany po 20 lipca 2010 roku, to nie będzie możliwości przepisania danych
Nie został. W takim razie czy ktoś z rodziny może go zarejestrować na siebie?
ODPOWIEDZ