Rejestracja Numeru

W tym dziale pytamy o Plus Mix i Plus na Kartę. Odpowiedzi udzielą Wam specjaliści Plusa
Regulamin forum
Specjaliści odpowiadają na posty w dni robocze, w godzinach 10:00 – 18:00
Awatar użytkownika
Joanna_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 22376
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 18 gru 2012, o 19:40

Re: Rejestracja Numeru

Post autor: Joanna_Plus »

WAŻNE!!!

Od 25 lipca 2016 r. każdy nowy Abonent numeru prepaid, aby móc korzystać z oferty, będzie zobowiązany do rejestracji numeru.

Abonenci korzystający już z oferty na kartę, mają czas na dokonanie rejestracji do 1 lutego 2017 r.. Po tym terminie dostawca usług przedpłaconych zaprzestaje świadczenia tych usług Abonentom.

Od 1 lipca można sprawdzić czy numer jest zarejestrowany czy nie, za pomocą bezpłatnego SMS-a.
Należy wysłać komendę o treści: STATUS na nr 80104.

Można również zweryfikować numer swojej karty SIM. Należy w tym celu wysłać SMS o treści: KARTA na nr 80105.
Informacje na temat rejestracji: http://bok.plusgsm.pl/Scripts/rightnow. ... faqid=2817.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
Awatar użytkownika
sl@w_es
Moderator
Posty: 4064
Rejestracja: 4 cze 2011, o 12:09
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Rejestracja Numeru

Post autor: sl@w_es »

[color=#00BF00]Joanna_Plus[/color] pisze:WAŻNE!!!

Od 25 lipca 2016 r. każdy nowy Abonent numeru prepaid, aby móc korzystać z oferty, będzie zobowiązany do rejestracji numeru. (...)
W uzupełnieniu dodam, że wymóg rejestracji nie jest wymysłem Operatora, a narzucony został przez kontrowersyjną Ustawę Antyterrorystyczną.
„Nie wystarczy mówić do rzeczy, trzeba mówić do ludzi.” - Stanisław Jerzy Lec
habish
Szalony PlusManiak
Posty: 5656
Rejestracja: 19 maja 2012, o 14:14
Lokalizacja: Polska

Re: Rejestracja Numeru

Post autor: habish »

A ja dopytam czy w związku z tym operator wprowadzi jakieś akcje promocyjne zachęcające do rejestracji numeru w Plusie na wzór tego jak robi to konkurencja?
Awatar użytkownika
sl@w_es
Moderator
Posty: 4064
Rejestracja: 4 cze 2011, o 12:09
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Rejestracja Numeru

Post autor: sl@w_es »

@ patryk7588,

promocje? Nie spodziewałbym się tego. Rejestracja leży w gestii i interesie użytkownika i jeśli ktoś nie zarejestruje numeru w oznaczonym czasie to nie będzie mógł korzystać z usług tego czy innego operatora, a pretensje po wyłączeniu numeru i tak będą kierowane do opa. :lol:
„Nie wystarczy mówić do rzeczy, trzeba mówić do ludzi.” - Stanisław Jerzy Lec
habish
Szalony PlusManiak
Posty: 5656
Rejestracja: 19 maja 2012, o 14:14
Lokalizacja: Polska

Re: Rejestracja Numeru

Post autor: habish »

Tak, bo jest to bardzo dobry moment aby zachęcić abonentów innych sieci do przeniesienia i rejestracji numerów w Plusie.
Konkurencja daje duże pakiety kwotowe (na 30 dni, na konto promocyjne, więc za wiele z tego nie skorzystają), duże pakiety GB (też tylko na 30dni), Roczne Ważności Konta.

Dla operatora coś takiego nie powinno być problemem, a marketingowo można bardzo wiele zyskać.
Awatar użytkownika
sl@w_es
Moderator
Posty: 4064
Rejestracja: 4 cze 2011, o 12:09
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Rejestracja Numeru

Post autor: sl@w_es »

@ patryk7588,

w pełni podzielam Twoje zdanie, ale ludziska muszą mieć jeszcze ochotę na odwiedzenie punktów Plusa, a z tym moim zdaniem będzie problem i wprowadzenie promocji jako zachęty do rejestracji niewiele tu zmieni, bo taki jest Polak - za mało dają.
Poza tym ilu będzie o tej promocji wiedziało? Młodzi owszem, może i większość dowie się, a co ze starszymi, samotnymi osobami? Pewnego dnia ich telefon zamilknie i nie znając przyczyny być może, że dopiero wtedy udadzą się do salonu o ile będzie to w zasięgu ich możliwości.
„Nie wystarczy mówić do rzeczy, trzeba mówić do ludzi.” - Stanisław Jerzy Lec
habish
Szalony PlusManiak
Posty: 5656
Rejestracja: 19 maja 2012, o 14:14
Lokalizacja: Polska

Re: Rejestracja Numeru

Post autor: habish »

Reklama w TV, Internecie, powiadomienia przez SMS, trochę jest możliwości komunikacji, zadaniem operatora jest teraz odpowiednio zachęcić ludzi aby odwiedzili jego salony...
To własnie młodzi generują największy ruch a co za tym idzie także i zysk, więc myślę że i tak warto to promować.
Każdy operator jest w podobnej sytuacji, niektórzy już zaczęli działać...
Awatar użytkownika
Joanna_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 22376
Rejestracja: 18 gru 2012, o 19:40

Re: Rejestracja Numeru

Post autor: Joanna_Plus »

patryk7588,
patryk7588 pisze:A ja dopytam czy w związku z tym operator wprowadzi jakieś akcje promocyjne zachęcające do rejestracji numeru w Plusie na wzór tego jak robi to konkurencja?
Na tę chwilę nie posiadamy takich informacji. Jak tylko pojawią się jakieś "nowości" w tym temacie - jak zawsze dam znać.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
Awatar użytkownika
lodyga
Szalony PlusManiak
Posty: 1502
Rejestracja: 9 maja 2009, o 19:49
Lokalizacja: Legnica

Re: Rejestracja Numeru

Post autor: lodyga »

Super, nie trzeba iść do salonu:))
Pozdrawiam z całego serduszka moderatorów <3
Awatar użytkownika
Joanna_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 22376
Rejestracja: 18 gru 2012, o 19:40

Re: Rejestracja Numeru

Post autor: Joanna_Plus »

lodyga,

zgadza się - w Twoim przypadku już nie trzeba ;-). Mam nadzieję, że numer okazał się zarejestrowany i w tym temacie wizyta też nie będzie konieczna.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
Awatar użytkownika
lodyga
Szalony PlusManiak
Posty: 1502
Rejestracja: 9 maja 2009, o 19:49
Lokalizacja: Legnica

Re: Rejestracja Numeru

Post autor: lodyga »

Oczywiście :) Dzieki za taką możliwość :))
Pozdrawiam z całego serduszka moderatorów <3
Anka124
Nowy
Posty: 1
Rejestracja: 22 maja 2014, o 21:10

Rejestracja telefonu

Post autor: Anka124 »

Dostałam od Państwa e-mail na temat nowego "antyterrorystycznego" prawa, że trzeba zarejestrować telefon. Przebywam na stałe za granicą (od dobrych paru lat nie byłam w PL). Jednak ten numer był rejestrowany w książce telefonicznej sieci Plus a także był konwertowany z karty na abonament i był używany na abonament przez ok. 3 lata (rachunek był na moje nazwisko), po czym przeszłam z powrotem na kartę. Czy to oznacza, że numer będzie się liczył jako zarejestrowany? A jeśli nie, czy mam jakąś możliwość zarejestrować go bez fizycznej obecności w Polsce?
Ostatnio zmieniony 13 lip 2016, o 10:30 przez Joanna_Plus, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Połączono wątki - ten sam temat.
habish
Szalony PlusManiak
Posty: 5656
Rejestracja: 19 maja 2012, o 14:14
Lokalizacja: Polska

Re: Rejestracja telefonu

Post autor: habish »

Status rejestracji numeru prepaid można sprawdzić przez wysyłanie pod numer 80104 darmowego SMS-a o treści STATUS.
Awatar użytkownika
Joanna_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 22376
Rejestracja: 18 gru 2012, o 19:40

Re: Rejestracja Numeru

Post autor: Joanna_Plus »

Anka124,
Anka124 pisze:był konwertowany z karty na abonament i był używany na abonament przez ok. 3 lata (rachunek był na moje nazwisko), po czym przeszłam z powrotem na kartę.
Nie wiem kiedy ta konwersja miała miejsce, ale od kilku lat w przypadku migracji numeru z usług Plus Abonament na Plus na Kartę, dane nie są migrowane.
Dla pewności dokonaj proszę weryfikacji, za pomocą komendy SMS, o której pisał patryk7588 w poście powyżej.
Anka124 pisze:A jeśli nie, czy mam jakąś możliwość zarejestrować go bez fizycznej obecności w Polsce?
Na tę chwilę nie. Jednakże z czasem sytuacja może ulec zmianie, dlatego polecam śledzenie forum i informacji na naszej stronie internetowej ;-).
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
lazik83
Nowy
Posty: 5
Rejestracja: 18 lut 2013, o 09:47

Re: Rejestracja Numeru

Post autor: lazik83 »

Mam nietypową sytuację. Ok 12 lat temu zakupiłam na allegro telefon z kartą sim (prepaid).
W związku z nowym obowiązkiem rejestracji, po sprawdzeniu okazało się, że nr jest już zarejestrowany. Niestety nie wiem na kogo. Danych osoby która mi sprzedała telefon oczywiście, że nie mam. Posiadam jedynie ówczesny "pakiet startowy" min. z nr puk. Co w takim przypadku? Co można zrobić aby zarejestrować użytkowany przeze mnie od tych kilkunastu lat numer na siebie?
ODPOWIEDZ