mix a przeniesienie numeru na abonament

W tym dziale pytamy o Plus Mix i Plus na Kartę. Odpowiedzi udzielą Wam specjaliści Plusa
Regulamin forum
Specjaliści odpowiadają na posty w dni robocze, w godzinach 10:00 – 18:00
sansit12
Nowy
Posty: 9
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 22 kwie 2014, o 14:49

mix a przeniesienie numeru na abonament

Post autor: sansit12 »

Witam mam pytanie,zostało mi jeszcze jedno doładowanie w mix plus z tego co wiem po wykonaniu ostatniego doładowania kończę z nimi umowę i chciałabym przenieść numer do play i to na abonament.Co mam zrobić czy doładować i isc do play,czy doładować wykorzystać środki i dopiero isc do salonu czy oni sami z play za mnie zrobią wszystkie formalności oczywiście kiedy już doładuje ostatnią kwotę.
bardzo prosze o pomoc
Awatar użytkownika
Joanna_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 22376
Rejestracja: 18 gru 2012, o 19:40

Re: mix a przeniesienie numeru na abonament

Post autor: Joanna_Plus »

Witaj sansit12,

można przenieść numer w trybie jednodniowym, n- dni roboczych, z końcem okresu promocyjnego. Wariant wybierasz u operatora do którego przenosisz numer.
sansit12 pisze:czy oni sami z play za mnie zrobią wszystkie formalności
Dostępna jest opcja z pełnomocnictwem i bez. O szczegóły pytaj w Play.
Ważne: środki zgromadzone na koncie numeru, nie zostają przeniesione do innej sieci.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
sansit12
Nowy
Posty: 9
Rejestracja: 22 kwie 2014, o 14:49

Re: mix a przeniesienie numeru na abonament

Post autor: sansit12 »

dziekuje a co to znaczy okres promocyjny?

Edycja:

tzn prosze mi powiedziec czy jak doladuje ostatni raz telefon bo zostalo jedno doladowanie to moge mimo to isc do innego operatora i przeniesc numer?bo z tego co wiem wrac z doladowaniem konczy sie umowa?
Ostatnio zmieniony 22 kwie 2014, o 15:28 przez Joanna_Plus, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Połączono posty.
Awatar użytkownika
Joanna_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 22376
Rejestracja: 18 gru 2012, o 19:40

Re: mix a przeniesienie numeru na abonament

Post autor: Joanna_Plus »

sansit12,
sansit12 pisze:dziekuje a co to znaczy okres promocyjny?
Okres trwania promocji, na którą został zawarty kontrakt. Czas oznaczony umowy widnieje w umowie/aneksie.
sansit12 pisze:tzn prosze mi powiedziec czy jak doladuje ostatni raz telefon bo zostalo jedno doladowanie to moge mimo to isc do innego operatora i przeniesc numer?bo z tego co wiem wrac z doladowaniem konczy sie umowa?
Tak. Jeżeli zrealizujesz wszystkie doładowania, na które opiewał dany kontrakt, zobowiązania ulegają zakończeniu i my nie naliczymy kary.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
sansit12
Nowy
Posty: 9
Rejestracja: 22 kwie 2014, o 14:49

Re: mix a przeniesienie numeru na abonament

Post autor: sansit12 »

dobrze a czy istnieje jakis okres wypowiedzenia po wykonaniu ostatniego doladowania?co sie dzieje kiedy doladuje ostatni raz czy moj numer zostanie zablokowany?
Awatar użytkownika
Joanna_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 22376
Rejestracja: 18 gru 2012, o 19:40

Re: mix a przeniesienie numeru na abonament

Post autor: Joanna_Plus »

sansit12,
sansit12 pisze:dobrze a czy istnieje jakis okres wypowiedzenia po wykonaniu ostatniego doladowania?
Możesz doprecyzować? W przypadku numerów Plus Mix nie ma obowiązku składania wypowiedzenia umowy. Realizacja wszystkich zasileń, jest równoznaczna z zakończeniem umowy. Złożenie rezygnacji jest równoznaczne z dezaktywacją konta.
sansit12 pisze:co sie dzieje kiedy doladuje ostatni raz czy moj numer zostanie zablokowany?
Jaki termin ważności pojawia się pod kodem *100#?
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
sansit12
Nowy
Posty: 9
Rejestracja: 22 kwie 2014, o 14:49

Re: mix a przeniesienie numeru na abonament

Post autor: sansit12 »

17.05 z tym,ze zostalo mi jeszcze jedno doladowanie wiec termin ten sie przedluzy.to mam czekac do momnetu az konto wygasnie?
Awatar użytkownika
Joanna_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 22376
Rejestracja: 18 gru 2012, o 19:40

Re: mix a przeniesienie numeru na abonament

Post autor: Joanna_Plus »

sansit12,
sansit12 pisze:17.05 z tym,ze zostalo mi jeszcze jedno doladowanie wiec termin ten sie przedluzy.
Czyli będzie do 16/06.
Po tym czasie połączenia wychodzące zostaną zablokowane. Odbierać rozmowy będzie można jeszcze przez +30 dni. Jeżeli w tym czasie nie nastąpi zasilenie konta, a tym samy przejście na Pokontraktowy system zasileń, numer ulega wyłączeniu.
sansit12 pisze:to mam czekac do momnetu az konto wygasnie?
W przypadku przeniesienia numer nie może być zawieszony z powodu upłynięcia okresu ważności dla usług i połączeń.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
sansit12
Nowy
Posty: 9
Rejestracja: 22 kwie 2014, o 14:49

Re: mix a przeniesienie numeru na abonament

Post autor: sansit12 »

Chciałabym przerejestrować numer z taty na mnie bo ja z niego korzystam i chciałabym sie dowiedziec ile to trwa i czy mogę to zrobić w trkacie trwającej umowy mix plus?
Awatar użytkownika
Joanna_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 22376
Rejestracja: 18 gru 2012, o 19:40

Re: mix a przeniesienie numeru na abonament

Post autor: Joanna_Plus »

sansit12,

przeniesienia może dokonać właściciel numeru. Jeżeli aktualnie jest to Twój tata, to on może dokonać takich czynności. Jeśli aktywacja u nowego operatora ma być na Ciebie, to po zakończonym kontrakcie należy przejść do usług Plus na Kartę, a następnie przerejestrować numer.
W przypadku usług Plus Mix nie ma cesji.

Informacje jak dokonać przejścia do oferty Plus na Kartę znajdziesz na tej stronie: http://www.plus.pl/indywidualna/mixplus ... saNaKarte/.

Proces przerejestrowania numeru opisany jest natomiast w naszym FAQ.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
sansit12
Nowy
Posty: 9
Rejestracja: 22 kwie 2014, o 14:49

Re: mix a przeniesienie numeru na abonament

Post autor: sansit12 »

czyli jezeli doładuję ostatni raz konto umowa wygasa i nie musze czekac do zablkowania konta to jest do wyagsniecia ważnosci aby przeniesc numer i skoro nie ma cesji na mixa to aby przeniesc numer aby byl na mnie w innej sieci tata nie musi nic podpisywac czy jednak musi?
Awatar użytkownika
Joanna_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 22376
Rejestracja: 18 gru 2012, o 19:40

Re: mix a przeniesienie numeru na abonament

Post autor: Joanna_Plus »

sansit12,

tak jak pisałam powyżej, jeżeli Ty chcesz dokonać przeniesienia numeru, to po wprowadzeniu ostatniego doładowania, należy przejść do oferty Plus na Kartę, aby móc przerejestrować numer.

Przejścia dokonasz wysyłając SMS-a o treści PNK na bezpłatny numer 2699.
W ósmym dniu taryfa "Plus na Kartę Więcej w Plusie" zostanie aktywowana na Twoim numerze.
Ważne: aby zmiana została dokonana, konto numeru musi być aktywne (posiadać dodatnie saldo i zachowany termin ważności).

Jeżeli dotrze potwierdzenie zamiany, należy udać się z tatą do punktu i tam na miejscu od ręki dokonać przerejestrowania.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
sansit12
Nowy
Posty: 9
Rejestracja: 22 kwie 2014, o 14:49

Re: mix a przeniesienie numeru na abonament

Post autor: sansit12 »

juz rozumiem;) bardzo dziekuje za informacje.a w przypadku kiedy doladuje juz konto ostatni raz i bede chciala przejsc do innej sieci ale nie przepisywac na mnie numeru to moge to zrobic bez zadnych aktywacji na karte tylko po prsotu przeniesc numer tyle ze z tata bo na niego bedzie numer? czy jest jakis czas okreslony w ktorym po wykonaniu ostatniego doladowania moge przeniesc numer?bo skoro juz nie doladuje tego konta a przeniose to bedzie zadnych problemow czy komplikacji z panstwa strony i nie zostanie na mnie nalozona zadna kara?
Awatar użytkownika
Joanna_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 22376
Rejestracja: 18 gru 2012, o 19:40

Re: mix a przeniesienie numeru na abonament

Post autor: Joanna_Plus »

sansit12,
sansit12 pisze:a w przypadku kiedy doladuje juz konto ostatni raz i bede chciala przejsc do innej sieci ale nie przepisywac na mnie numeru to moge to zrobic bez zadnych aktywacji na karte tylko po prsotu przeniesc numer tyle ze z tata bo na niego bedzie numer?
Tak. Bez przechodzenia do oferty Plus na Kartę, przeniesienia numeru może dokonać tata. Jeżeli zrobisz to Ty, to wniosek zostanie odrzucony z powodu niezgodności danych.
sansit12 pisze:czy jest jakis czas okreslony w ktorym po wykonaniu ostatniego doladowania moge przeniesc numer?
Przeniesienia numeru możesz dokonać w dowolnym momencie. Pamiętaj tylko, żeby konto miało zachowany termin ważności.
sansit12 pisze:bo skoro juz nie doladuje tego konta a przeniose to bedzie zadnych problemow czy komplikacji z panstwa strony i nie zostanie na mnie nalozona zadna kara?
Jeżeli zostaną zrealizowane wszystkie doładowania, na które opiewał kontrakt, kara nie zostanie przez nas naliczona.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
uoahha
Nowy
Posty: 9
Rejestracja: 31 sie 2014, o 16:21

Re: mix a przeniesienie numeru na abonament

Post autor: uoahha »

Witam
Mam telefon w sieci mix plus, ktory wzieła na mnie mama więc umowa itd jest na Nią,
ostatnio skończyły mi się doładowania i chciałabym przepisać numer na mnie, aby za każdym razem czy chce coś załatwić w salonie nie ciągnąc mamy za sobą. Czy mogę to załatwić przez internet czy muszę udać się do salonu aby przepisać numer na mnie? i Czy muszę najpierw przejść z mixa na kartę?
ODPOWIEDZ