Ostatnie doładowanie, a kara umowna

W tym dziale pytamy o Plus Mix i Plus na Kartę. Odpowiedzi udzielą Wam specjaliści Plusa
Regulamin forum
Specjaliści odpowiadają na posty w dni robocze, w godzinach 10:00 – 18:00
natajka8
Prawie PlusManiak
Posty: 38
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 5 cze 2013, o 14:28

Ostatnie doładowanie, a kara umowna

Post autor: natajka8 »

Witam
z powodu osobistych spraw opóźniłam doładowanie i przyszło mi pismo z Plusa o karze umownej, chyba że doładuję do konkretnej daty. Mam doładowania po 50 zł, zostało mi jedno ostatnie i jest to telefon dodatkowy, z którego chcę już zrezygnować i zostać przy jednym, o dziwo kara umowna wynosi 41 zł za to ostatnie doładowanie. Moje pytanie jest następujące czy jeśli zapłacę karę umowną (właściwie wychodzi korzystniej i taniej :-p ) to czy automatycznie umowa jest skończona i nie mam innych zobowiązań? Wpłacam na konto karę umowną i tyle?
ekdar
Szalony PlusManiak
Posty: 1029
Rejestracja: 8 sty 2009, o 17:34
Lokalizacja: Wielkie Księstwo Łowickie

Re: Ostatnie doładowanie, a kara umowna

Post autor: ekdar »

natajka8 pisze:Witam
z powodu osobistych spraw opóźniłam doładowanie i przyszło mi pismo z Plusa o karze umownej, chyba że doładuję do konkretnej daty. Mam doładowania po 50 zł, zostało mi jedno ostatnie i jest to telefon dodatkowy, z którego chcę już zrezygnować i zostać przy jednym, o dziwo kara umowna wynosi 41 zł za to ostatnie doładowanie. Moje pytanie jest następujące czy jeśli zapłacę karę umowną (właściwie wychodzi korzystniej i taniej :-p ) to czy automatycznie umowa jest skończona i nie mam innych zobowiązań? Wpłacam na konto karę umowną i tyle?
tak. ale korzystniej? raptem 9zl taniej a jesli doladujesz za 50 to umowa tez juz jest zakonczona a kwote te mozesz jednak wykorzystac ;-)
natajka8
Prawie PlusManiak
Posty: 38
Rejestracja: 5 cze 2013, o 14:28

Re: Ostatnie doładowanie, a kara umowna

Post autor: natajka8 »

Masz rację, o tym nie pomyślałam bo już chcę się jak najszybciej uwolnić od tej umowy. dzięki ;-)
Awatar użytkownika
Joanna_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 22376
Rejestracja: 18 gru 2012, o 19:40

Re: Ostatnie doładowanie, a kara umowna

Post autor: Joanna_Plus »

Witaj natajka8,

rozwiązania są dwa.
1.
natajka8 pisze:przyszło mi pismo z Plusa o karze umownej, chyba że doładuję do konkretnej daty. Mam doładowania po 50 zł, zostało mi jedno ostatnie
Zrealizowanie tego ostatniego doładowania w terminie podanym w piśmie, a tym samym wywiązanie się z zadeklarowanych zobowiązań. Następnie numer możesz przenieść do Pokontraktowego Systemu Zasileń i korzystać z usług jak do tej pory, a zasilać numer zgodnie z założeniami oferty Plus na Kartę lub po prostu przejść do oferty Plus na Kartę.
2.
natajka8 pisze:kara umowna wynosi 41 zł za to ostatnie doładowanie. Moje pytanie jest następujące czy jeśli zapłacę karę umowną (właściwie wychodzi korzystniej i taniej :-p ) to czy automatycznie umowa jest skończona i nie mam innych zobowiązań? Wpłacam na konto karę umowną i tyle?
Tak. Wpłacasz kwotę na numer konta, podany w piśmie i tym samym zobowiązania ulegają pokryciu. Tylko, że numer zostaje zdezaktywowany.

Podsumowując: wariant nr 1, tak jak wspomniał ekdar, daje możliwość wykorzystania wpłaconej kwoty, a ponadto pozostawia numer do Twojej dyspozycji. Może ten dodatkowy numer okaże się jeszcze kiedyś przydatny :-).
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
ODPOWIEDZ