Brak pakietów non stop dla LTE - SKANDAL!

W tym dziale pytamy o Plus Mix i Plus na Kartę. Odpowiedzi udzielą Wam specjaliści Plusa
Regulamin forum
Specjaliści odpowiadają na posty w dni robocze, w godzinach 10:00 – 18:00
passi_sluzewo
Nowy
Posty: 4
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 11 lip 2013, o 16:31

Brak pakietów non stop dla LTE - SKANDAL!

Post autor: passi_sluzewo »

Witam,
Jakiś czas temu przedłużyłem swoją umowę w MIX – tym razem doładowania 40zł z Internetem LTE. Pani w salonie powiedziała, że będę mógł nadal wykupywać pakiety NON STOP tak jak to miało miejsce w starej umowie. Wykupiłem pakiet NON STOP i po jego wyczerpaniu zginęła mi kasa z konta – pomyślałem że trudno czasem się zdarza. Doładowałem konto i od tej pory nie mogę wykupić żadnego pakietu na Internet.

Po dwóch miesiącach (około tygodnia temu) wygospodarowałem w końcu trochę czasu i udałem się do wymienionego wyżej salonu. Niestety pracownicy nie byli w stanie mi pomóc. Posprawdzali wszystkie uruchomione usługi, stan konta i nadal nie wiedzieli dlaczego przychodzi sms o treści: „Usługa niedostępna, sprawdź czy: […] itd. ”

Zadzwoniłem więc do BOK. Tutaj jakiś młody pan tak się motał, że ledwo wymawiał pełne zdania. Rozmowa trwała 20 minut z czego przez ponad 10 ten pan „szukał” jakiegoś pakietu internetowego dla mnie. W końcu na sam koniec znalazł pakiet 300MB za 7zł i 1GB za 13zł. Oczywiście są to pakiety, po wyczerpaniu których pobierana jest kasa z konta, co mnie w żaden sposób nie zadowala.

Dodam, że od momentu rozpoczęcia problemów z pakietami pojawił się problem ze stanem konta. Po wstukaniu *100# raz pokazuje ponad 13zł następnie 1,50zł i chwilę później 6,30zł.

Problem mniej więcej został opisany teraz czas na moje pytania:

1. O co tu chodzi?
2. Czy istnieją jakieś pakiety NON STOP dla Internetu LTE?
3. Czy można zrezygnować z usługi LTE jeżeli to była część umowy?
4. Co jest przyczyną dziwnej zmiany stanu konta?

Jeżeli nie ma przygotowanych pakietów NON STOP dla Internetu LTE – to jest WSTYD i ŻENADA! :evil:

Proszę o pomoc.

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
poison989
PlusManiak
Posty: 86
Rejestracja: 16 paź 2010, o 13:01
Kontakt:

Re: Brak pakietów non stop dla LTE - SKANDAL!

Post autor: poison989 »

pakietów non stop nie ma dla technologii LTE.
Z LTE raczej nie zrezygnujesz możesz telefon przełączyć po prostu w tryb 3G...

poza tym przy non stop nie powinna ginąć kasa z konta - telefon chyba nie powinien logować się do LTE

jeżeli chcesz korzystać z LTE to tylko wchodzą pakiety które wymieniłeś: 300MB za 7zł i 1GB za 13zł po wyczerpaniu limitu nie ma tzw. lejka tylko jest pobierana opłata.

a pytanie o przyczynę dziwnej zmiany stanu konta lepiej skieruj do bok np. napisz na bok@plus.pl, gdyż specjaliści Plusa nie mają wglądu w Twoje konto ...


zanim podpisałeś umowę mogłeś sprawdzić jakie pakiety Internetowe i w jakiej technologii będą dla Ciebie dostępne (co nie zmienia też faktu, że pracownik Plusa w salonie też powinien o tym powiedzieć) ale z reguły jest tak, że jak klient nie spyta to nie ma informacji...
habish
Szalony PlusManiak
Posty: 5656
Rejestracja: 19 maja 2012, o 14:14
Lokalizacja: Polska

Re: Brak pakietów non stop dla LTE - SKANDAL!

Post autor: habish »

poison989 pisze:pakietów non stop nie ma dla technologii LTE.
Z LTE raczej nie zrezygnujesz możesz telefon przełączyć po prostu w tryb 3G....
Bzdury...

Pakiety internetowe w miksie --> http://internet.plus.pl/indywidualni/in ... w-plus-mix
Jeśli nie możesz ich aktywować poprzez te kody, spróbuj przez Plus Online.

Różny stan konta ma związek z platformą bilingową. Gdy dużo korzystasz z neta system rezerwuje sobie trochę pieniędzy z konta na wypadek gdyby zabrakło ci pakietu internetowego. Po rozliczeniu i odjęciu odpowiedniej ilości danych z pakietu rezerwacja jest zdejmowana. Działa to mniej wiecej w taki sposób. Był już wątek o tym na forum, jest to mało przyjemne rozwiązanie bo non stop można mieć stracha czy ta kwota wróci czy nie, a jak wróci to czy w całości.

Sam mam telefon w abonamencie i nie mam takich obaw.

Za nic w świecie jednak bym nie pakował się w miksa, wiedząc że za 40zł o których piszesz można mieć taką --> http://www.plus.pl/indywidualna/Aboname ... u/Pakiet5/ ofertę abonamentową.
niko10
Szalony PlusManiak
Posty: 860
Rejestracja: 1 cze 2014, o 18:58

Re: Brak pakietów non stop dla LTE - SKANDAL!

Post autor: niko10 »

patryk7588 czytałeś dla jakich taryf są dostępne te pakiety non stop? Czytałeś w jakich taryfach Plus mix jest dostępne LTE?
habish
Szalony PlusManiak
Posty: 5656
Rejestracja: 19 maja 2012, o 14:14
Lokalizacja: Polska

Re: Brak pakietów non stop dla LTE - SKANDAL!

Post autor: habish »

Takie taryfy: Pakiet dostępny dla Abonentów MIXPLUS, którzy korzystają z taryfy MIXPLUS udostępnionej przez Polkomtel od 06.10.2008 r., tj. Mix4, od 14.04.2010 r. tj. Mix4 duo oraz od 20.07.2010 r. tj. Mix4 duo dla Abonentów MIXPLUS, od 13.05.2011 r. tj. MixV oraz od 21.05.2012r. tj Mix6 dla Abonentów Plus Mix (sprawdź swoją taryfę krótkim kodem *147#)

Daj jakiegoś linka do tych taryf miks z LTE bo ja ich na stronie Plusa nie widzę...

Wysłane z mojego Nexus 5 przy użyciu Tapatalka
niko10
Szalony PlusManiak
Posty: 860
Rejestracja: 1 cze 2014, o 18:58

Re: Brak pakietów non stop dla LTE - SKANDAL!

Post autor: niko10 »

Awatar użytkownika
pepcia2
Szalony PlusManiak
Posty: 2903
Rejestracja: 21 sty 2013, o 17:54
Lokalizacja: małopolska

Re: Brak pakietów non stop dla LTE - SKANDAL!

Post autor: pepcia2 »

W mix6 LTE nie ma możliwości włączenia pakietu non stop. Tylko wspomniane wyżej 300MB i 1GB
Niestety w trakcie trwania umowy nie możesz jej zmienić na zwykłą mix6 z pakietami non stop.
Stan konta może 'skakać' jeśli sprawdzasz go przy włączonej transmisji danych. Środki z konta sa rezerwowane na transmisję danych, czego nie zużyjesz zostaje zwrócone na konto.
Awatar użytkownika
Joanna_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 22378
Rejestracja: 18 gru 2012, o 19:40

Re: Brak pakietów non stop dla LTE - SKANDAL!

Post autor: Joanna_Plus »

Witaj passi_sluzewo,

jeżeli umowa została przedłużona w wariancie LTE, to w tym przypadku nie ma możliwości skorzystania z pakietów typu Non Stop.
passi_sluzewo pisze:Wykupiłem pakiet NON STOP i po jego wyczerpaniu zginęła mi kasa z konta – pomyślałem że trudno czasem się zdarza. Doładowałem konto i od tej pory nie mogę wykupić żadnego pakietu na Internet.
Zapewne pakiet ten został wykupiony podczas trwania wcześniejszej umowy, a po wejściu w życie nowych warunków, został dezaktywowany.
passi_sluzewo pisze:Dodam, że od momentu rozpoczęcia problemów z pakietami pojawił się problem ze stanem konta. Po wstukaniu *100# raz pokazuje ponad 13zł następnie 1,50zł i chwilę później 6,30zł.
Tę kwestię opisaliśmy np. w tym wątku: http://plusforum.pl/viewtopic.php?f=99& ... =60#p63524.

W przypadku tego wariantu umowy można skorzystać z dwóch pakietów: 300 MB i 1 GB. Szczegóły na tej stronie: http://www.plus.pl/indywidualna/MixPlus ... nizKoszty/.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
passi_sluzewo
Nowy
Posty: 4
Rejestracja: 11 lip 2013, o 16:31

Re: Brak pakietów non stop dla LTE - SKANDAL!

Post autor: passi_sluzewo »

Dziękuję za powyższe odpowiedzi.

Jeżeli pozostały tylko te dwa pakiety 300mb i 1gb to trudno jakoś to przeżyję.

Zastanawia mnie tylko jedna rzecz - dlaczego tylko ja widzę w tym problem i dlaczego tylko mi nie odpowiada tak mała ilość pakietów internetowych...

Pozdrawiam wszystkich
Awatar użytkownika
poison989
PlusManiak
Posty: 86
Rejestracja: 16 paź 2010, o 13:01
Kontakt:

Re: Brak pakietów non stop dla LTE - SKANDAL!

Post autor: poison989 »

być może inni są bardziej świadomi na jakie warunki się decydują podczas podpisania umowy w taryfach LTE...
habish
Szalony PlusManiak
Posty: 5656
Rejestracja: 19 maja 2012, o 14:14
Lokalizacja: Polska

Re: Brak pakietów non stop dla LTE - SKANDAL!

Post autor: habish »

Ja już nie mam ani jednego znajomego w miksie. Wszyscy przeszli na abonament. Jak dla mnie miks był zawsze drogi. Co z tego że telefon za 1zl, ale w zamian tego jakie stawki...

Wysłane z mojego Nexus 5 przy użyciu Tapatalka
ODPOWIEDZ