Przeniesienie numeru do innej sieci

W tym dziale pytamy o Plus Mix i Plus na Kartę. Odpowiedzi udzielą Wam specjaliści Plusa
Regulamin forum
Specjaliści odpowiadają na posty w dni robocze, w godzinach 10:00 – 18:00
Kris_46
Początkujący PlusManiak
Posty: 11
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 30 cze 2014, o 13:09

Przeniesienie numeru do innej sieci

Post autor: Kris_46 »

Witam. Mam takie pytanie a mianowicie pięć lat temu podpisałem umowę w mix plusie na telefon, który spłacałem doładowaniami. Doładowania były rozłożone w kwocie 30 zł miesięcznie na 3 lata. W ciągu tych 3 lat spłaciłem telefon i mam pytanie czy teraz bez żadnych konsekwencji mogę przenieść numer z Plusa do Play? Czy jak jest telefon spłacony doładowaniami to umowa dalej obowiązuje czy nie?
Awatar użytkownika
Joanna_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 22376
Rejestracja: 18 gru 2012, o 19:40

Re: Przeniesienie numeru do innej sieci

Post autor: Joanna_Plus »

Witaj Kris_46,
Kris_46 pisze:W ciągu tych 3 lat spłaciłem telefon i mam pytanie czy teraz bez żadnych konsekwencji mogę przenieść numer z Plusa do Play?
Tak. W przypadku numerów w usługach Plus Mix, umowa ulega zakończeniu z chwilą wykonania wszystkich doładowań zadeklarowanych w kontrakcie.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
Kris_46
Początkujący PlusManiak
Posty: 11
Rejestracja: 30 cze 2014, o 13:09

Re: Przeniesienie numeru do innej sieci

Post autor: Kris_46 »

A czy mogę w jakikolwiek sposób zmienić taryfe bym miał rok ważności konta po doładowaniu?
Awatar użytkownika
Joanna_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 22376
Rejestracja: 18 gru 2012, o 19:40

Re: Przeniesienie numeru do innej sieci

Post autor: Joanna_Plus »

Kris_46,

teraz pod kodem *100# jaki masz termin ważności?
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
Kris_46
Początkujący PlusManiak
Posty: 11
Rejestracja: 30 cze 2014, o 13:09

Re: Przeniesienie numeru do innej sieci

Post autor: Kris_46 »

24 czerwiec 2014 rok
Awatar użytkownika
Joanna_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 22376
Rejestracja: 18 gru 2012, o 19:40

Re: Przeniesienie numeru do innej sieci

Post autor: Joanna_Plus »

Kris_46,

jeżeli umowa została zakończona, to możesz dokonać przejścia na Pokontraktowy System Zasileń. Nie ma tu wprawdzie rocznej ważności konta, ale doładowania nadają ważność numeru tak jak w ofercie Plus na Kartę. Czyli każde doładowanie odblokuje konto (nie tak jak do tej pory, tylko kwota z kontraktu lub wyższa), a ważność numeru będzie liczona w zależności od kwoty zasilenia – 5 zł – 2 dni; 10 zł – 7 dni, 20 zł – 14; 30 zł – 30 dni, 50 zł – 90 dni; 100 zł – 180 dni.

Więcej informacji na ten temat na tej stronie: http://www.plus.pl/uslugi/pokontraktowy ... emZasilen/. W tym przypadku działają wszystkie promocje/pakiety z oferty Plus Mix, tak jak do tej pory.

Inna ewentualność to przejście do oferty Plus na Kartę. Przed taką zmianą należałoby zasilić konto, ponieważ numer musi być aktywny (posiadać dodatnie saldo i zachowany termin ważności).

Zmiany dokonasz przez wysłanie SMS-a o treści PNK na bezpłatny numer 2699. W ósmym dniu taryfa Plus na Kartę Więcej w Plusie zostanie aktywowana na Twoim numerze (konto w tym czasie musi być cały czas aktywne).
Po zmianie nastąpi wyłączenie pakietów i promocji dostępnych w usługach Plus Mix. Ponowny powrót do tej oferty, będzie dostępny po ponownym podpisaniu nowej umowy.

Więcej na temat oferty Plus na Kartę Więcej w Plusie znajdziesz tutaj: http://www.nakarte.plus.pl/prepaid_new/ ... lusie.html.

Jeżeli interesuję Cię roczna ważność konta, to z taryfy Plus na Kartę Więcej w Plusie, możesz przejść do Plus na Kartę Więcej przez Rok. Koszt zmiany 3 zł. Informacje na ten temat na tej stronie: http://www.nakarte.plus.pl/prepaid_new/ ... z_rok.html.

W razie pytań i wątpliwości – pisz proszę.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
Kris_46
Początkujący PlusManiak
Posty: 11
Rejestracja: 30 cze 2014, o 13:09

Re: Przeniesienie numeru do innej sieci

Post autor: Kris_46 »

Joanna_Plus pisze:Kris_46,

Jeżeli interesuję Cię roczna ważność konta, to z taryfy Plus na Kartę Więcej w Plusie, możesz przejść do Plus na Kartę Więcej przez Rok. Koszt zmiany 3 zł. Informacje na ten temat na tej stronie: http://www.nakarte.plus.pl/prepaid_new/ ... z_rok.html.

W razie pytań i wątpliwości – pisz proszę.
A gdy tak zrobię to później mogę bez żadnego problemu przenieść numer do innej sieci jak bym chciał czy znów musze rezygnować z tej taryfy i dopiero wtedy mogę przenieść numer?
Awatar użytkownika
Joanna_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 22376
Rejestracja: 18 gru 2012, o 19:40

Re: Przeniesienie numeru do innej sieci

Post autor: Joanna_Plus »

Kris_46,

to jest oferta Plus na Kartę, więc takich czynności możesz dokonać w dowolnym momencie.

Oczywiście o ile jesteś właścicielem tego numeru.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
Kris_46
Początkujący PlusManiak
Posty: 11
Rejestracja: 30 cze 2014, o 13:09

Re: Przeniesienie numeru do innej sieci

Post autor: Kris_46 »

Ale chcąc przenieść numer wtedy muszę rezygnować z tej oferty rok ważności konta czy mogę przenieść numer bez problemu?
Awatar użytkownika
Joanna_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 22376
Rejestracja: 18 gru 2012, o 19:40

Re: Przeniesienie numeru do innej sieci

Post autor: Joanna_Plus »

Kris_46,
Kris_46 pisze:le chcąc przenieść numer wtedy muszę rezygnować z tej oferty rok ważności konta
Nic dodatkowo nie trzeba robić. To jest po prostu promocja, której aktywacje możesz zlecić posiadając tą konkretną taryfę.

Ważne: po tym jak już przejdziesz na taryfę Plus na Kartę Więcej przez Rok, należy włączyć kodem *136*11*04# usługę Rok ważności konta, a następnie dokonać zasilenia numeru - http://www.nakarte.plus.pl/prepaid_new/ ... ez_rok.pdf.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
Kris_46
Początkujący PlusManiak
Posty: 11
Rejestracja: 30 cze 2014, o 13:09

Re: Przeniesienie numeru do innej sieci

Post autor: Kris_46 »

Zmieniłem taryfe kodem *147*18# i niby usługa włączona ale doładowałem konto 5 zł i niestety ważność o rok się nie przesunęła.
Ostatnio zmieniony 1 lip 2014, o 11:26 przez Kris_46, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Joanna_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 22376
Rejestracja: 18 gru 2012, o 19:40

Re: Przeniesienie numeru do innej sieci

Post autor: Joanna_Plus »

Kris_46,
Joanna_Plus pisze:Inna ewentualność to przejście do oferty Plus na Kartę. Przed taką zmianą należałoby zasilić konto, ponieważ numer musi być aktywny (posiadać dodatnie saldo i zachowany termin ważności).
Joanna_Plus pisze:Zmiany dokonasz przez wysłanie SMS-a o treści PNK na bezpłatny numer 2699. W ósmym dniu taryfa Plus na Kartę Więcej w Plusie zostanie aktywowana na Twoim numerze (konto w tym czasie musi być cały czas aktywne).
Joanna_Plus pisze:Jeżeli interesuję Cię roczna ważność konta, to z taryfy Plus na Kartę Więcej w Plusie, możesz przejść do Plus na Kartę Więcej przez Rok. Koszt zmiany 3 zł.
Oczywiście zmiana na Plus na Kartę Więcej przez Rok, będzie możliwa po 8 dniach, jak już system dokona przeniesienia numery do oferty Plus na Kartę Więcej w Plusie.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
Kris_46
Początkujący PlusManiak
Posty: 11
Rejestracja: 30 cze 2014, o 13:09

Re: Przeniesienie numeru do innej sieci

Post autor: Kris_46 »

Aha czyli dopiero po 8 dniach od aktywacji usługi rok ważności konta będzie aktywowany ?
Awatar użytkownika
Joanna_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 22376
Rejestracja: 18 gru 2012, o 19:40

Re: Przeniesienie numeru do innej sieci

Post autor: Joanna_Plus »

Kris_46,

po wysłaniu SMS-a, o którym pisałam powyżej, w 8 dniu numer zostanie przeniesiony do oferty Plus na Kartę Więcej w Plusie (warunek – numer musi być cały czas aktywny). Po tej zmianie, będziesz mógł przejść do taryfy Plus na Kartę Więcej przez Rok, a w niej dodać promocję Rok Ważności Konta.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
Kris_46
Początkujący PlusManiak
Posty: 11
Rejestracja: 30 cze 2014, o 13:09

Re: Przeniesienie numeru do innej sieci

Post autor: Kris_46 »

Czyli jak teraz aktywowałem taryfę kodem taryfe kodem *147*18# to po ośmiu dniach mam jeszcze aktywować tym kodem *136*11*04#?
ODPOWIEDZ