Przeniesienie numeru do Plusa

W tym dziale pytamy o Plus Mix i Plus na Kartę. Odpowiedzi udzielą Wam specjaliści Plusa
Regulamin forum
Specjaliści odpowiadają na posty w dni robocze, w godzinach 10:00 – 18:00
salomon112
Nowy
Posty: 8
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 6 sie 2014, o 13:25

Przeniesienie numeru do Plusa

Post autor: salomon112 »

Witajcie,

wiem że często były juz te tematy poruszane ale ostatni jest z 2013 roku a nikt nie chce mi udzielić jednoznacznej informacji. Chciałbym przenieść numer na kartę z mojej obecnej sieci do Plusa. Byłem w salonie w swoim mieście tylko że powiedziano mi że muszę zapłacić 12,50 zł za kartę sim co jest dla mnie niedorzeczne ponieważ: 1. starter w sklepie kosztuje 5 zł. 2. na stronie BOK napisano że przeniesienie jest bezpłatne. W dodatku pani w salonie nie jest w stanie udzielić mi informacji jakie bonusy dostanę przy przeniesieniu, mówi tylko że "coś tam zawsze dają". Niestety ale to mnie nie uświadamia co zyskam przenosząc numer. Czy ktoś jest w stanie mnie uświadomić czy przeniesienie jest bezpłatne i co zyskuję na start w związku z tym?

Dziękuje za odpowiedzi.
Ostatnio zmieniony 26 mar 2015, o 11:47 przez Joanna_Plus, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Zmiana tematu wątku z "Przeniesienie numeru z fioletowej sieci do Plusa" na "Przeniesienie numeru do Plusa".
Awatar użytkownika
Joanna_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 22363
Rejestracja: 18 gru 2012, o 19:40

Re: Przeniesienie numeru z fioletowej sieci do Plusa

Post autor: Joanna_Plus »

Witaj salomon112,

jeżeli przeniesiesz swój numer telefonu z innej sieci do Plusa na Kartę to otrzymasz:

• zwolnienie z opłaty za udostępnienie karty SIM przy przenoszeniu numeru
• 5 zł na start - jednorazowy bonus, który zwiększy saldo konta
• 240 zł gratis - bonusowe zasilenie konta o wartości 20 zł do każdego z dwunastu pierwszych zasileń konta na kwotę co najmniej 30 zł w ciągu pierwszych 365 dni. Łącznie maksymalnie 12 pakietów kwotowych (w sumie 240 zł).
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
salomon112
Nowy
Posty: 8
Rejestracja: 6 sie 2014, o 13:25

Re: Przeniesienie numeru z fioletowej sieci do Plusa

Post autor: salomon112 »

"zwolnienie z opłaty za udostępnienie karty SIM przy przenoszeniu numeru"
Czyli po prostu nic nie płacę w salonie przy przeniesieniu numeru tak?
Awatar użytkownika
Joanna_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 22363
Rejestracja: 18 gru 2012, o 19:40

Re: Przeniesienie numeru z fioletowej sieci do Plusa

Post autor: Joanna_Plus »

salomon112,

dokładnie tak.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
slawtaz
Nowy
Posty: 3
Rejestracja: 6 sie 2014, o 22:22

Re: Przeniesienie numeru z fioletowej sieci do Plusa

Post autor: slawtaz »

Witam

Podłączę się pod temat, bo w sumie mam pytanie z tej samej beczki, a mianowicie:

1. Czy jest możliwość przeniesienia numeru z innej sieci (różowa :P) z abonamentu do plusa na kartę ? Mam okazję zakończyć umowę przed czasem i chciałbym ten fakt wykorzystać.
2. Jaki jest obecnie czas aktywności karty po doładowaniu (a może takie coś już nie istnieje) ? Dawno nie miałem styczności z tel. na kartę i się nie orientuję w tych kwestiach.
3. W jaki najtańszy sposób mogę sprawdzić działanie internetu w miejsach, w których najczęściej korzystam. Wszelkiego radzaju mapki i zapewnienia o zasięgu w 99% miejsc w kraju raczej mnie nie interesują. Chodzi mi o możliwość sprawdzenia tego w telefonie.

dziękuję za odpowiedzi.
Awatar użytkownika
Joanna_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 22363
Rejestracja: 18 gru 2012, o 19:40

Re: Przeniesienie numeru z fioletowej sieci do Plusa

Post autor: Joanna_Plus »

Witaj slawtaz,

1. Tak.
2. Rozumiem, że pytasz o termin ważności konta, po zasileniu numeru. Informacje na ten temat znajdziesz na tej stronie: http://www.plus.pl/uslugi/doladowania-w-plusie-na-karte.
W przypadku wybrania taryfy Plus na Kartę Więcej przez Rok, działa usługa Rok ważności konta po każdym doładowaniu, gdzie po jej aktywacji i zasileniu konta za minimum 5 zł, ważność połączeń wychodzących dodawana jest na +365 dni: http://www.plus.pl/na-karte.
3. Masz na myśli sprawdzenie internetu przed przeniesieniem numeru?
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
salomon112
Nowy
Posty: 8
Rejestracja: 6 sie 2014, o 13:25

Re: Przeniesienie numeru z fioletowej sieci do Plusa

Post autor: salomon112 »

Joanna_Plus dziękuję za odpowiedzi, prawie wszystkie wątpliwości zostały rozwiane mam nadzieję że w salonie pani nadal nie będzie kombinowała z jakimiś opłatami jak zobaczy że jestem zorientowany w tej sprawie. Jednak mam jeszcze pytanie czy kartę sim i wszystkie formalności załatwie jedną wizytą w salonie czy będę musiał raz przyjść załatwić formalności a drugi raz odebrać kartę sim?
ekdar
Szalony PlusManiak
Posty: 1029
Rejestracja: 8 sty 2009, o 17:34
Lokalizacja: Wielkie Księstwo Łowickie

Re: Przeniesienie numeru z fioletowej sieci do Plusa

Post autor: ekdar »

slawtaz pisze: 3. W jaki najtańszy sposób mogę sprawdzić działanie internetu w miejsach, w których najczęściej korzystam. Wszelkiego radzaju mapki i zapewnienia o zasięgu w 99% miejsc w kraju raczej mnie nie interesują. Chodzi mi o możliwość sprawdzenia tego w telefonie.

dziękuję za odpowiedzi.
z tym internetem to jest nie zawsze tak jak piszesz tzn w mojej miejscowosci wg mapek LTE nie powinno byc nawet na zewnatrz a mam normalnie w budynku :-)

a co do sprawdzenia w telefonie...
jak juz bedziesz mial starter to wlacz pakiet internetowy i testuj ;-)
z tym ze jesli chcialbys sprawdzic bo jestes zainteresowany osobno internetem to lepiej wziąc zestaw z modemem lub routerem na probe bo np moj router bez porownania lepiej lapie zasieg niz telefon :-)
slawtaz
Nowy
Posty: 3
Rejestracja: 6 sie 2014, o 22:22

Re: Przeniesienie numeru z fioletowej sieci do Plusa

Post autor: slawtaz »

Joanno, dziękuję za odpowiedzi.
Joanna_Plus pisze: 3. Masz na myśli sprawdzenie internetu przed przeniesieniem numeru?
Tak, dokładnie mi o to chodzi.

ekdar pisze:a co do sprawdzenia w telefonie...
jak juz bedziesz mial starter to wlacz pakiet internetowy i testuj ;-)
z tym ze jesli chcialbys sprawdzic bo jestes zainteresowany osobno internetem to lepiej wziąc zestaw z modemem lub routerem na probe bo np moj router bez porownania lepiej lapie zasieg niz telefon :-)
No tak, ale ja chce przeniesć numer, a nie chce tak skakać między operatorami, bo akurat internet nie działa w sposób wystarczający. Mi chodzi głównie o internet w telefonie, jak bede potrzebował, to sobie udostępnie go do innych urzadzeń.
Awatar użytkownika
Joanna_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 22363
Rejestracja: 18 gru 2012, o 19:40

Re: Przeniesienie numeru z fioletowej sieci do Plusa

Post autor: Joanna_Plus »

salomon112,

tak, sprawę załatwiasz podczas jednej wizyty.

slawtaz,

to najlepszym rozwiązaniem będzie zakup zestawu startowego i przetestowanie tej usługi w danej lokalizacji. Cena startera 5 zł. To wyboru będą 4 oferty. Szczegóły na tej stronie: http://www.plus.pl/na-karte.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
slawtaz
Nowy
Posty: 3
Rejestracja: 6 sie 2014, o 22:22

Re: Przeniesienie numeru z fioletowej sieci do Plusa

Post autor: slawtaz »

Joanna_Plus pisze:W przypadku wybrania taryfy Plus na Kartę Więcej przez Rok, działa usługa Rok ważności konta po każdym doładowaniu, gdzie po jej aktywacji i zasileniu konta za minimum 5 zł, ważność połączeń wychodzących dodawana jest na +365 dni
Wszystko fajnie, ale okres wazności połączen przychodzących to 30 dni, więc oferowanie 365 na wychodzące to troche przereklamowana oferta.

Czy tą ofertę można łączyć z pakietem Internetowym "Pakiet 300 MB na 30 dni" za 7 zł?
Joanna_Plus pisze:to najlepszym rozwiązaniem będzie zakup zestawu startowego i przetestowanie tej usługi w danej lokalizacji.
Czy połączenia internetowe wykonywane z kwoty startera są tych samych parametrów, co w przypadku dodatkowego pakietu internetowego?

I do pełni wiedzy ostatnie pytanie:
Czy jeżeli zrywam umowe u obecnego operatora, z tytułu "z powodu braku akceptacji zmian w regulaminie" to wszystkie formalności załatwię u Was, czy jednak musze coś wcześniej zrobić u obecnego operatora. Przypomnę tylko, że chcę zachować dotychczasowy numer tel.

Dziękuję za odpowiedzi i pozdrawiam
Awatar użytkownika
Joanna_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 22363
Rejestracja: 18 gru 2012, o 19:40

Re: Przeniesienie numeru z fioletowej sieci do Plusa

Post autor: Joanna_Plus »

slawtaz,

w okresie działania połączeń wychodzących, połączenia przychodzące nie są przez nas blokowane.
slawtaz pisze:Czy tą ofertę można łączyć z pakietem Internetowym "Pakiet 300 MB na 30 dni" za 7 zł?
Tak we wszystkich taryfach Więcej, można skorzystać z pakietu 300 MB i 1GB.
slawtaz pisze:Czy połączenia internetowe wykonywane z kwoty startera są tych samych parametrów, co w przypadku dodatkowego pakietu internetowego?
Tak.
slawtaz pisze:Czy jeżeli zrywam umowe u obecnego operatora, z tytułu "z powodu braku akceptacji zmian w regulaminie" to wszystkie formalności załatwię u Was, czy jednak musze coś wcześniej zrobić u obecnego operatora.
To zweryfikuj proszę u aktualnego operatora. Nie wiem jakie zasady rezygnacji w tym przypadku, zostały ustalone w tej sieci.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
HaPe
Szalony PlusManiak
Posty: 424
Rejestracja: 5 maja 2013, o 17:14

Re: Przeniesienie numeru z fioletowej sieci do Plusa

Post autor: HaPe »

Joanna_Plus pisze:salomon112,

tak, sprawę załatwiasz podczas jednej wizyty.
Są salony, które kartę sim wydają dopiero następnego dnia, bo przeniesienie numeru może okazać się niemożliwe, a oni będą mieli jedną kartę sim na minusie przez to.
salomon112
Nowy
Posty: 8
Rejestracja: 6 sie 2014, o 13:25

Re: Przeniesienie numeru z fioletowej sieci do Plusa

Post autor: salomon112 »

A jak poradzić sobie z Panią w salonie która uparcie twierdzi że muszę zapłacić za nową kartę sim?
Awatar użytkownika
Joanna_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 22363
Rejestracja: 18 gru 2012, o 19:40

Re: Przeniesienie numeru z fioletowej sieci do Plusa

Post autor: Joanna_Plus »

salomon112,

podaj mi proszę przez ten formularz nazwę i adres punktu, w którym powyższa sytuacja miała miejsce.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
ODPOWIEDZ