Przeniesienie numeru do Plusa

W tym dziale pytamy o Plus Mix i Plus na Kartę. Odpowiedzi udzielą Wam specjaliści Plusa
Regulamin forum
Specjaliści odpowiadają na posty w dni robocze, w godzinach 10:00 – 18:00
Awatar użytkownika
Magda_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 5614
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 18 gru 2012, o 19:21

Re: Przeniesienie numeru do Plusa

Post autor: Magda_Plus »

WiTT numer, który chcesz przenieść do Plusa do opcji na kartę, musi być Twoją własnością.
Zgodnie z tym, co Ci zasugerował Ron zorientuj się u macierzystego operatora czy przypadkiem będzie możliwość przerejestrowania danego numeru na Ciebie.

Jeśli chodzi o ofertę związaną z przeniesieniem numeru, to możesz ją uzyskać od naszego pracownika, jeśli zostawisz namiary do siebie po kliknięciu w baner jaki znajduje się w moim podpisie.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
Piotr N.
Prawie PlusManiak
Posty: 37
Rejestracja: 11 wrz 2014, o 17:01

Pytania - MIX

Post autor: Piotr N. »

W chwili obecnej posiadam numer w ofercie na kartę u Państwa konkurencji. Rozważając Państwa ofertę, chciałbym poznać kilka interesujących mnie szczegółów.

Po pierwsze, interesuję mnie co mogę otrzymać za przeniesienie numeru i jednocześnie migrację (oprócz 50% za pierwsze 6 doładowań - 90 zł) - dotychczas mam ofertę prepaid, a chciałbym mieć MIX'a. Na co w związku z powyższym mogę liczyć?

Po drugie, chciałbym wiedzieć, czy podpisując umowę załóżmy w październiku 2016 roku, mogę w ciągu pierwszego miesiąca wypełnić warunki zobowiązania - tj. zasilić 24 razy w ciągu jednego miesiąca numer doładowaniem 30 zł? Jeżeli tak, to rozumiem że środki gromadzą/odkładają się na saldzie i przy założeniu, że np. wyłączyłbym wszystkie pakiety oraz nie wykonywał połączeń poza pakietami, to łączne saldo wyniesie 720 zł (24x 30 zł), a połączenia wychodzące i przychodzące będą aktywne przez pełne 24 miesiące? Kwota zgromadzona z doładowań samoczynnie nie przepada? Nie jest tak jak w przypadku oferty na kartę, gdzie po miesiącu jestem ostrzegany iż jeżeli nie doładuję telefonu to całe saldo zostanie wyzerowane?

Po trzecie, czy kwota za przeniesienie numeru (50% za pierwsze 6 doładowań - 90 zł), jest traktowana jako odrębny pakiet i można ją wykorzystywać tylko na zwykłe połączenia komórkowe, stacjonarne, sms'y oraz pakiety, z wyłączeniem usług typu Premium SMS oraz płatnych infolinii? Czy środki te mają określoną ważność? Można je wykorzystać np. tylko w ciągu pierwszych 6 miesięcy, czy również są dostępne przez 24 miesiące.

Po czwarte, jaka jest kolejność ściągania środków za pakiety? Najpierw są pobierane z tego konta promocyjnego na którym jest 90 zł, czy z salda?

Po piąte, czy umowa podpisywana w oddziale znacząco odbiega od tej na stronie? Co w przypadku, gdy obawiam się przekazywania skanu dowodu tożsamości kurierowi? Można się w tym przypadku jakoś zabezpieczyć? Dodam tylko że byłem wcześniej Klientem sieci Plus i posiadałem telefon na kartę zarejestrowany w salonie.

Głównie chodzi mi o to czy przy zrealizowaniu wszystkich doładowań kontraktowych na 30 zł w ciągu pierwszego miesiąca od zawarcia umowy, gwarantuję mi to iż środki nie przepadną i będę miał aktywne połączenia wychodzące przez okres 24 miesięcy?
Ostatnio zmieniony 19 paź 2016, o 21:17 przez sl@w_es, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Przeniesienie do oficjalnego działu
Awatar użytkownika
Ron
V.I.P.
Posty: 1189
Rejestracja: 18 maja 2015, o 18:24
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój

Re: Pytania - MIX

Post autor: Ron »

1. Umowę podpisujesz na doładowania, dlatego możesz zrobić wszystkie doładowania i spłacić umowę.
2. Każde doładowanie kwotą kontraktową wydłuża ważność konta o 30 dni. Okresy Ważności konta sumuje się.
3. SMS na numer 2585 o treści: PZ - ile doładowań pozostało do końca umowy.
4. Bonus Pakiet kwotowy rozliczany jest po wykorzystaniu pakietu kontraktowego lub pakietów cyklicznych. Najprawdopodobniej przed środkami z doładowania konta.

Nie wiem jak jest po spłacie zobowiązania. Prawdopodobnie każde doładowanie dalej dolicza i sumują się okresy ważności, ale niech potwierdzą specjaliści.
Awatar użytkownika
Ewa_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 6975
Rejestracja: 18 gru 2012, o 18:37
Lokalizacja: Warszawa

Re: Przeniesienie numeru do Plusa

Post autor: Ewa_Plus »

Piotr N. ,
-1- poza pakietami kwotowymi o łącznej wartości 90 zł za przeniesienie numeru nie są przewidziane inne bonusy.

-2- możesz zrobić wszystkie zasilenia w ciągu jednego miesiąca. Środki, jak i okres ważności się skumulują, zatem będziesz miał 720 zł i konto aktywne przez 24 miesiące - przy założeniu, że nie będą aktywne żadne płatne pakiety oraz każde doładowanie będzie zrobione oddzielnie (czyli 24 x 30 zł, a nie np. 12 x 60 zł).

-3- będą to odrębne pakiety kwotowe (każdy po 15 zł). Ważność takiego pakietu do 30 dni od momentu aktywacji. Możesz je wykorzystać na zwykłe połączenia komórkowe, stacjonarne, połączenia z Internetem, SMS-y/MMS-y z wyłączeniem usług typu Premium. Nie można jednak przeznaczyć go na zakup innego pakietu.

-4- pakiet kwotowy rozliczany jest przed środkami z salda konta.

-5- umowa podpisywana w oddziale Plusa niewiele różni się od tej na stronie. Różnice mogą być jednak w cenach telefonów.
Piotr N. pisze:Głównie chodzi mi o to czy przy zrealizowaniu wszystkich doładowań kontraktowych na 30 zł w ciągu pierwszego miesiąca od zawarcia umowy, gwarantuję mi to iż środki nie przepadną i będę miał aktywne połączenia wychodzące przez okres 24 miesięcy?
- nie przepadną, zarówno środki z doładowań, jak i okresy ważności się skumulują.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
astrator
Nowy
Posty: 2
Rejestracja: 22 paź 2016, o 09:59

Kilka pytań - "świeżak"

Post autor: astrator »

Witam.

1) Jako świeży klient na kartę (przeniesienie numeru) chciałem się dowiedzieć, czy aby włączyć 50-procentową zniżkę na pakiet 0zł/sms + 0zł/min + 6GB na 30 dni (która pozwala mi zapłacić 14,5zł zamiast 29zł przez 3 miesiące), muszę udać się do salonu i poprosić o włączenie promocji na moim numerze? Przyznam się szczerze, że nie przeczytałem o potrzebie zgłoszenia promocji - jeśli takowe zgłoszenie w salonie jest oczywiście potrzebne. kod - *136*11*05# - edit: sprawdziłem kodem aktywne promocje: Rabat 50% za przeniesienie <data_godzina>, więc sprawa chyba wyjaśniona, ale jeśli ktoś może potwierdzić brak konieczności udania się do salonu, będę wdzięczny

2) Konto ważne rok - załóżmy, że jest 15 listopad 2016. Po aktywacji promocji moje konto (po doładowaniu za 30zł) będzie ważne do 15 listopada czy grudnia 2017? Ponadto, jeśli doładowałem tego 15 listopada, a w grudniu zaniechałem tej czynności, jednak 15 stycznia znów doładowałem - czy konto dalej będzie ważne rok (czyli tak w sumie do 15 lutego)?

3) Czy promocję 5th doładowanie gratis mogę aktywować "bez stażu", jako dopiero kilkudniowy użytkownik plusa (pomijając stary, nieaktywny numer sprzed >8 lat)?

4) Czy po aktywacji pakietu 0zł/sms + 0zł/min + 6GB jest jakiś kod, dzięki któremu mogę sprawdzić zużycie danych (typu "pozostało Ci 2,5GB")?

Dziękuję za każda odpowiedź.
Pozdrawiam

Edycja:

Aktywowałem pakiet 0zł/sms + 0zł/min + 6GB kodem, o którym wspominałem w punkcie pierwszym - *136*11*05# - jednak zamiast 6GB otrzymałem jedynie połowę tej wartości - 3GB.
Co z tym fantem zrobić? Udać się do salonu, zadzwonić na infolinię czy może coś innego?
Ostatnio zmieniony 25 paź 2016, o 10:29 przez Joanna_Plus, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Połączono wątki - ten sam temat/połączono posty.
Awatar użytkownika
Joanna_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 22378
Rejestracja: 18 gru 2012, o 19:40

Re: Przeniesienie numeru do Plusa

Post autor: Joanna_Plus »

Witaj astrator,
astrator pisze:1) Jako świeży klient na kartę (przeniesienie numeru) chciałem się dowiedzieć, czy aby włączyć 50-procentową zniżkę na pakiet 0zł/sms + 0zł/min + 6GB na 30 dni (która pozwala mi zapłacić 14,5zł zamiast 29zł przez 3 miesiące), muszę udać się do salonu i poprosić o włączenie promocji na moim numerze?
Nie:
5. Rabat nie wymaga osobnej aktywacji.
astrator pisze:2) Konto ważne rok - załóżmy, że jest 15 listopad 2016. Po aktywacji promocji moje konto (po doładowaniu za 30zł) będzie ważne do 15 listopada czy grudnia 2017? Ponadto, jeśli doładowałem tego 15 listopada, a w grudniu zaniechałem tej czynności, jednak 15 stycznia znów doładowałem - czy konto dalej będzie ważne rok (czyli tak w sumie do 15 lutego)?
Jeżeli skorzystasz z Roku Ważności Konta, jako promocji za rejestrację numeru, to ważność konta ustawiana zostanie na +365 dni licząc od dnia aktywacji promocji. Następujące po tym fakcie zasilenia, nie wpływają na przedłużenie daty ważności numeru.
W przypadku standardowej promocji Rok Ważności Konta w cenie 10 zł: http://www.plus.pl/documents/16/51652d9 ... _Konta.pdf, promocja dodawana jest na okres 30 dni. Zasilenia konta realizowane w tym czasie, przedłużają ważność konta na rok. Po okresie dezaktywacji promocji (po upływie wspomnianych 30 dni), kolejne zasilenia nie wpływają na ustawioną już datę ważności numeru.
astrator pisze:3) Czy promocję 5th doładowanie gratis mogę aktywować "bez stażu", jako dopiero kilkudniowy użytkownik plusa (pomijając stary, nieaktywny numer sprzed >8 lat)?
Tak.
astrator pisze:4) Czy po aktywacji pakietu 0zł/sms + 0zł/min + 6GB jest jakiś kod, dzięki któremu mogę sprawdzić zużycie danych (typu "pozostało Ci 2,5GB")?
Tak, odbywa się to kodem *136#.
astrator pisze:Aktywowałem pakiet 0zł/sms + 0zł/min + 6GB kodem, o którym wspominałem w punkcie pierwszym - *136*11*05# - jednak zamiast 6GB otrzymałem jedynie połowę tej wartości - 3GB.
Dodatkowe jednostki dodawane są w ciągu 72 godzin: http://www.plus.pl/documents/16/3f98e42 ... 0bd115eac9.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
hehsa
Początkujący PlusManiak
Posty: 10
Rejestracja: 22 maja 2015, o 18:55

przen. z karty play do mix plusa przez intenet - objasnienie

Post autor: hehsa »

witam, niestety w tytule duzo mi sie nie zmiescilo - chodzi mi bardziej o objasnienie dat w umowie

a wiec:
- 02.11 (sroda) wypelnilem przez internet wniosek o przeniesienie numeru z play na karte do mix plusa (standardowy mix z telefonem)
- 08.11 (wtorek) pojawil sie kurier ze wszystkimi dokumentami ktore podpisalem
- 09.11 (sroda) dostalem smsa ze 'dotychczasowy operator potwierdzil termin przeniesienia'

i teraz wlasnie o to mi chodzi. w umowie mam:
(...) zobowiazuje sie rozpoczac swiadczenie uslug (przylaczyc do sieci) w czasie nie dluzszym niz 7 dni od dnia zawarcia umowy
od dnia zawarcia umowy? czyli? na pierwszej stronie dokumentow jest naglowek: "umowa o swiadczenie uslug (...) zawarta w dniu 08.11" oczywiscie przy wniosku zaznaczylem ze nie chce czekac tych 14 dni i rozpoczecie swiadczenia ma nastapic bez tych 14 dni. chyba ze "przylaczenie do sieci" to po prostu aktywacja numeru tymczasowego

natomiast na nastepnej stronie we wniosku (oswiadczenie o przeniesieniu) mam nad miejscem na podpis takie cos:
data oswiadczenia: 2016-11-03
w dodatku na oswiadczeniu jest mowa o 7 dniach ale roboczych natomiast od daty ZLOZENIA WNIOSKU (a tam data 03-11)

wiec te 7 dni (roboczych czy nie?) mam liczyc od "daty oswiadczenia o przeniesienie (03-11)" czy od dnia zawarcia umowy (czyli od dnia gdy przyjechal kurier 08-11). i czy to bedzie na pewno tego OSTATNIEGO siodmego dnia czy moze byc szybciej?

dodam ze numer tymczasowy zostal aktywowany w ten sam dzien gdy dostalem smsa o potwierdzeniu terminu

//edit:
jeszcze jedno wazne. na pierwszej stronie (gdzie jest naglowek "umowa zawarta w dniu 08.11) mam w tabeli "swiadczone uslugi" takie cos:
termin rozpoczenia swiadczenie uslug dla numeru przenoszonego 15-11 $2 Umowy nie stosuje sie
nie stosuje sie? co to znaczy?
Ostatnio zmieniony 10 lis 2016, o 11:56 przez Magda_Plus, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: połączenie wątków
Awatar użytkownika
Basia_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 5187
Rejestracja: 8 wrz 2015, o 14:25

Re: Przeniesienie numeru do Plusa

Post autor: Basia_Plus »

Witaj hehsa,
hehsa pisze: chyba ze "przylaczenie do sieci" to po prostu aktywacja numeru tymczasowego
tak.
hehsa pisze:w dodatku na oswiadczeniu jest mowa o 7 dniach ale roboczych natomiast od daty ZLOZENIA WNIOSKU (a tam data 03-11)

wiec te 7 dni (roboczych czy nie?) mam liczyc od "daty oswiadczenia o przeniesienie (03-11)" czy od dnia zawarcia umowy (czyli od dnia gdy przyjechal kurier 08-11). i czy to bedzie na pewno tego OSTATNIEGO siodmego dnia czy moze byc szybciej?

dodam ze numer tymczasowy zostal aktywowany w ten sam dzien gdy dostalem smsa o potwierdzeniu terminu
W przypadku zawarcia umowy na odległość tak jak jest w Twojej sprawie, Plus ma 14 dni kalendarzowych na aktywację numeru (tymczasowego), gdyż Twój jest przenoszony. Termin uruchomienia numeru jest uzależniony od tego czy wyraziłeś zgodę na wcześniejszą aktywacje karty SIM.
hehsa pisze:termin rozpoczenia swiadczenie uslug dla numeru przenoszonego 15-11 $2 Umowy nie stosuje sie
Proszę, doprecyzuj co masz na myśli.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
hehsa
Początkujący PlusManiak
Posty: 10
Rejestracja: 22 maja 2015, o 18:55

Re: Przeniesienie numeru do Plusa

Post autor: hehsa »

hehsa pisze:Proszę, doprecyzuj co masz na myśli.
tak mam napisane na pierwszej stronie umowy pod tabela z danymi tylko tam oczywiscie zamiast $ powinien byc znak paragrafu

czyli podsumowujac:

we wtorek podpisalem umowe i wszystkie dokumenty
w srode zostal aktywowany numer tymczasowy

pytanie brzmi: ile dni (roboczych czy nie) liczac od ktorego dnia (od oswiadczenia o przeniesieniu z data 03-11 czy od czasu podpisania umowy 08-11) zostanie przeniesiony MOJ NUMER z obecnej sieci do plusa W MIEJSCE tymczasowego numeru?

zgodzilem sie na swiadczenie uslug szybciej niz te 14 dni jesli o te 14 dni pani ma na mysli
Awatar użytkownika
Magda_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 5614
Rejestracja: 18 gru 2012, o 19:21

Re: Przeniesienie numeru do Plusa

Post autor: Magda_Plus »

hehsa dziękuje za doprecyzowanie.
Data przeniesienia Twojego numeru do Plusa, jest zależna od poprzedniego operatora.
Będziemy mogli dokonać podmiany numeru w momencie kiedy uzyskamy informacje, że zostanie uwolniony.

W celu ustalenia konkretnej daty, proszę Cię o kontakt z Działem Obsługi Klienta.
Pracownik sprawdzi kiedy numer będzie dostępny w naszej sieci.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
Awatar użytkownika
wirtualny
Prawie PlusManiak
Posty: 38
Rejestracja: 29 lis 2015, o 12:44

Re: Przeniesienie numeru do Plusa

Post autor: wirtualny »

Cześć ;-)

Jestem w t-mobile na kartę, chcę przenieść do plus (PNK), tak by móc aktywować "rok ważności konta" - dla tej promocji przenoszę.
Nie korzystam praktycznie z telefonu, a w t-mobile trzeba uzupełniać co 3 miesiące po 50 zł by utrzymać ważność konta.

1. Obecny numer w t-mobile mam przyporządkowany do usług bankowych w t-mobile, czy jak przeniosę do plusa, to czy przypadkiem nie wystąpią komplikacje z kontem bankowym? Czy to nie ma znaczenia?

2. Czy utracę stan konta po przeniesieni numeru?

3. Takie przeniesienie odbywa się w dowolnym salonie plusa?

4. Czy przeniesienie jest płatne? jesli tak, to ile kosztuje?
habish
Szalony PlusManiak
Posty: 5656
Rejestracja: 19 maja 2012, o 14:14
Lokalizacja: Polska

Re: Przeniesienie numeru do Plusa

Post autor: habish »

1. O to musisz pytać T-Mobile.
2. Konto będzie wynosić 0zł.
3. Dowolny
4. Darmowy
Awatar użytkownika
wirtualny
Prawie PlusManiak
Posty: 38
Rejestracja: 29 lis 2015, o 12:44

Re: Przeniesienie numeru do Plusa

Post autor: wirtualny »

Dzięki patryk7588, ostatnie pytanie:
"rok ważności konta" - jest promocją czy usługą? Wygląda na to, że promocją, więc może być tak, że szybko się zakończy? I znowu będę musiał uciekać do sieci gdzie dają rok ważności. Numer przeniosę, ale jeszcze nie zdecydowałem czy na pewno do plusa.
pozdrawiam
habish
Szalony PlusManiak
Posty: 5656
Rejestracja: 19 maja 2012, o 14:14
Lokalizacja: Polska

Re: Przeniesienie numeru do Plusa

Post autor: habish »

rafnov
Szalony PlusManiak
Posty: 223
Rejestracja: 17 maja 2016, o 12:07

Re: Przeniesienie numeru do Plusa

Post autor: rafnov »

Czy może mi ktoś przypomnieć jak wygląda bonus za przeniesienie numeru do Plusa? Mam aktywną tę promocję i 0 zł na koncie. Nie wiem ile doładować, bo nie pamiętam jak można korzystać z 20 zł bonusu za doładowanie. Na pewno chcę aktywować Ja+bez limitu + 3 GB za 29 zł oraz 200 minut na stacjonarne, więc trzeba mi przynajmniej 34 zł. Z drugiej strony nie chcę stracić 5-ego doładowania gratis w kwocie 50 zł, bo takie mam do tej pory najniższe doładowanie. Gdybym doładował 50 zł i dostał dodatkowe 20 zł byłoby 70 zł. Czy mogę to wykorzystać przez 2 m-ce na Ja+BL+3GB+200 minut/stacjonarne?
Czy z 20 zł bonusu do doładowania można aktywować jakieś pakiety? Czy to wchodzi na konto główne czy jakieś odrębne?
ODPOWIEDZ