Nie można się do mnie dodzwonić, gdy telefon śpi

W tym dziale pytamy o Plus Mix i Plus na Kartę. Odpowiedzi udzielą Wam specjaliści Plusa
Regulamin forum
Specjaliści odpowiadają na posty w dni robocze, w godzinach 10:00 – 18:00
acroo
Nowy
Posty: 2
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 27 sie 2014, o 06:10

Nie można się do mnie dodzwonić, gdy telefon śpi

Post autor: acroo »

Witam.

Od około 2 tygodni mam problem ze swoim telefonem - Galaxy S2 z brandowanym softem Plusa. Polega on na tym, że po chwili nieużywania (nawet i 10 minutach), telefon jak zasypia, to nie ma możliwości dodzwonienia się do mnie. Pomimo włączonego WiFi, żadna wiadomość nie przychodzi. Dopiero po odblokowaniu klawiatury, telefon budzi się i nagle wszystko zaczyna na niego spływać (smsy o nieodebranych połączeniach, maile, wiadomości na Hangouts itp).

Poszedłem z w/w problemem do salonu Plusa, przedstawiłem temat i zostałem poinformowany, że problem najprawdopodobniej nie dotyczy telefonu tylko nadajników Plusa w Czechowicach-Dziedzicach, bo tu mieszkam. Zalecono mi zgłoszenie sprawy do Biura Obsługi Klienta. Telefonu nie oddałem do serwisu, bo Pani w salonie powiedziała, że to nie jest raczej jego wina. Powiedziała również, że ostatnio miała kilku klientów, którzy przyszli z podobną usterką, a nawet, że ona sama tego doświadczyła. Żeby można się było do mnie dodzwonić wymagany jest restart telefonu.

Pozostaje czekać na naprawę "czegoś" w Plusie. Pytanie tylko czy to faktycznie jest problem po stronie Plusa? Nie do końca bym się zgodził, bo nie widzę związku między niespływaniem na telefon różnych rzeczy po WiFi, gdy telefon śpi, a nadajnikami Plusa.

Czy ktoś wie o co tak naprawdę może chodzić?
Dodam jeszcze tylko, że telefon był wyzerowany, sformatowany, wyczyszczony ale to też nie pomogło.
Ostatnio zmieniony 27 sie 2014, o 06:55 przez sl@w_es, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Przeniesienie do oficjalnego działu
Awatar użytkownika
Joanna_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 22378
Rejestracja: 18 gru 2012, o 19:40

Re: Nie można się do mnie dodzwonić, gdy telefon śpi

Post autor: Joanna_Plus »

Witaj acroo,

jeżeli chodzi o powiat bielski, to sytuacja jest nam znana. Nasi technicy aktualnie pracują nad rozwiązaniem tego problemu.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
acroo
Nowy
Posty: 2
Rejestracja: 27 sie 2014, o 06:10

Re: Nie można się do mnie dodzwonić, gdy telefon śpi

Post autor: acroo »

Witam.

Dziękuję za szybką odpowiedź pani Asiu. Czy są jakieś przewidywania odnośnie daty usunięcia usterki? Ewentualnie proszę o info w tym temacie, jeżeli cokolwiek będzie wiadomo bo nie ukrywam, że kilka razy w/w sytuacja postawiła mnie w niezręcznej sytuacji i używam na codzień numeru zastępczego.

Pozdrawiam :-)
Awatar użytkownika
Joanna_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 22378
Rejestracja: 18 gru 2012, o 19:40

Re: Nie można się do mnie dodzwonić, gdy telefon śpi

Post autor: Joanna_Plus »

Witaj acroo,
acroo pisze:pani Asiu.
Bez pani, będzie zdecydowanie lepiej ;-).
acroo pisze:Czy są jakieś przewidywania odnośnie daty usunięcia usterki? Ewentualnie proszę o info w tym temacie, jeżeli cokolwiek będzie wiadomo
Nie znam niestety czasu rozwiązania tej sprawy. Jako, że nie bardzo ufam swojej pamięci, proszę prześlij mi numer swojego telefonu przez ten formularz. Dodam go wówczas do zgłoszenia technicznego, gdzie po jego zamknięciu, dotrze powiadomienie SMS.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
ODPOWIEDZ