Nowa taryfa PnK bez limitu

W tym dziale pytamy o Plus Mix i Plus na Kartę. Odpowiedzi udzielą Wam specjaliści Plusa
Regulamin forum
Specjaliści odpowiadają na posty w dni robocze, w godzinach 10:00 – 18:00
Awatar użytkownika
Ewa_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 6975
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 18 gru 2012, o 18:37
Lokalizacja: Warszawa

Re: Nowa taryfa PnK bez limitu

Post autor: Ewa_Plus »

Pugilares,
Proszę bardzo:
Roamingowe pakiety internetowe:
• 5 MB, koszt: 5 zł / 1 dzień, wł.: *121*11*81# / wył.: *121*00*81#
• 30 MB, koszt: 15 zł / 3 dni, wł.: *121*11*82# / wył.: *121*00*82#
• 100 MB, koszt: 30 zł / 7 dni, wł.: *121*11*83# / wył.: *121*00*83#
Regulamin / FAQ
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
Pugilares
PlusManiak
Posty: 132
Rejestracja: 17 cze 2013, o 12:45

Re: Nowa taryfa PnK bez limitu

Post autor: Pugilares »

Mocno zamotane z tymi pakietami.

Zaproponowałaś pakiet danych w roamingu 100 MB/7dni=30 zł.
Wygrzebałem Pakiet Atlantycki 100MB/30dni=15 zł.

O co tu chodzi? Dlaczego pakiet, który jest 2× droższy ma 4× krótszy okres ważności i do tego węższy zakres terytorialny (bez USA)?
Awatar użytkownika
Magda_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 5614
Rejestracja: 18 gru 2012, o 19:21

Re: Nowa taryfa PnK bez limitu

Post autor: Magda_Plus »

Pugilares pisze:Mocno zamotane z tymi pakietami.

Zaproponowałaś pakiet danych w roamingu 100 MB/7dni=30 zł.
Wygrzebałem Pakiet Atlantycki 100MB/30dni=15 zł.

O co tu chodzi? Dlaczego pakiet, który jest 2× droższy ma 4× krótszy okres ważności i do tego węższy zakres terytorialny (bez USA)?

Mamy Pakiet Atlantycki dla osób posiadających numery Plus na Kartę i Mix.
Pakiety jakie zaproponowała Ci Ewa_Plus są pakietami dostępnymi wcześniej dla naszych klientów.
Pakiet Atlantycki jest nowszą propozycją.
Ostatnio zmieniony 21 cze 2016, o 16:14 przez Magda_Plus, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: doprecyzowanie odpowiedzi
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
Pugilares
PlusManiak
Posty: 132
Rejestracja: 17 cze 2013, o 12:45

Re: Nowa taryfa PnK bez limitu

Post autor: Pugilares »

Jakie są zalety pakietów zaprezentowanych przez Ewa_Plus w stosunku do Pakietów Atlantyckich?
Zadałem sobie trud przeczytania obu regulaminów i nie znajduję sensu w Pakietach roamingowych wobec Pakietów Atlantyckich. Ale jak to od jakiegoś czasu w Plusie zonk tkwi w szczegółach, które są dobrze schowane przed klientami - ?
Awatar użytkownika
Magda_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 5614
Rejestracja: 18 gru 2012, o 19:21

Re: Nowa taryfa PnK bez limitu

Post autor: Magda_Plus »

Pugilares doprecyzowałam swoją odpowiedź w poprzednim poście. :->
W przypadku taryfy Plus na Kartę Bez Limitu do wykorzystania jest jeden z wariantów Pakietu Atlantyckiego.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
Pugilares
PlusManiak
Posty: 132
Rejestracja: 17 cze 2013, o 12:45

Re: Nowa taryfa PnK bez limitu

Post autor: Pugilares »

Dziękuję bardzo za doprecyzowanie.
I od razu następne pytania :-)
Czy można zmniejszyć limit w Limiterze GPRS?
Czy istnieje w roamingu coś takiego jak "Bezpieczny internet" w kraju?
Awatar użytkownika
Krzysiek_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 17730
Rejestracja: 18 gru 2012, o 17:58

Re: Nowa taryfa PnK bez limitu

Post autor: Krzysiek_Plus »

Pugilares pisze:Czy można zmniejszyć limit w Limiterze GPRS?
Nie, jest to stała wartość 250 MB.
Pugilares pisze:Czy istnieje w roamingu coś takiego jak "Bezpieczny internet" w kraju?
Nie, jest tylko Limiter GPRS.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
misiu-182
Szalony PlusManiak
Posty: 244
Rejestracja: 11 kwie 2016, o 21:45

Re: Nowa taryfa PnK bez limitu

Post autor: misiu-182 »

Dzień dobry.
Kolego Pugilares "Bezpieczny internet" w Plusie w ramach pakietów to jest pod warunkiem, że z niego nie korzystasz. Trzeba uważać na video streaming bo czasami pobierają opłaty w zależności jak w danym dniu system działa. Mi zajęło kilka dni zanim ustaliłem gdzie znikają pieniądze żony. Jest to strona Zoo w San Diego gdzie żona lubi oglądać Pandę Wielką. Co ciekawe najczęściej za połączenia z tą stroną nie są pobierane opłaty. Żona korzysta z niej już od roku a obecnie co jakiś czas nalicza jej kasę. Co ciekawe córce i synowi również nie są naliczane opłaty za połączenia z tą stroną a tylko żonie i to czasami. Ale w regulaminie oczywiście jest stosowny zapis, że mogą naliczać opłaty. Co to za "Bezpieczny internet" skoro wykorzystujesz 30-50% pakietu i jeszcze dopłacasz. Najgorsze, że nie wiesz kiedy i ile. Ale to w końcu Plus - lider internetu mobilnego. Ja już od dawna mam drugą kartę w telefonie, od wolniejszego operatora, która u mnie działa szybciej niż u lidera. Ta firma od jakiegoś czasu stosuje zapisy aby "zadowolony" klient zapłacił możliwie najwięcej.
Bądź czujny - takie proponuje zawołanie.
Pozdrawiam
Załączniki
wp_ss_20160609_0005.png
wp_ss_20160609_0001.png
Pugilares
PlusManiak
Posty: 132
Rejestracja: 17 cze 2013, o 12:45

Re: Nowa taryfa PnK bez limitu

Post autor: Pugilares »

A to ciekawe. Dobrze wiedzieć, zanim spotka niespodzianka.

EDIT:
Nawiasem mówiąc próba przebicia się przez chaos informacyjny na stronach internetowych plusa skłania do refleksji. O co tu chodzi - czy chodzi o zmylenie przeciwnika? Informacje na stronach nie pokrywają się z treścią regulaminów. Np. o Pakietach Atlantyckich na stronie jest informacja, że są do wykorzystania tylko w UE. W regulaminie napisano, że także u niektórych sieciach w USA oraz w kilku krajach europejskich nienależących do UE. To tylko pierwszy z brzegu przykład.
Ostatnio zmieniony 22 cze 2016, o 11:41 przez Ewa_Plus, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Połączyłam posty.
Awatar użytkownika
Ewa_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 6975
Rejestracja: 18 gru 2012, o 18:37
Lokalizacja: Warszawa

Re: Nowa taryfa PnK bez limitu

Post autor: Ewa_Plus »

misiu-182 pisze:Co ciekawe najczęściej za połączenia z tą stroną nie są pobierane opłaty. Żona korzysta z niej już od roku a obecnie co jakiś czas nalicza jej kasę. Co ciekawe córce i synowi również nie są naliczane opłaty za połączenia z tą stroną a tylko żonie i to czasami.
- chodzenie po stronach Zoo w San Deigo nie będzie powodowało opłat dopóki nie wejdzie się na zakładkę podglądu na żywo pandy wielkiej, czy innych zwierząt. A to i tak tylko w przypadku, gdy w telefonie ustawiony jest APN: Plus.
Podejrzewam, że Wasze dzieci mają w telefonach ustawiony APN: Internet i dlatego za podglądanie pandy na stronach zoo nie mają naliczonych opłat. Natomiast Twoja żona ma APN: Plus i wówczas naliczona zostaje opłata.
misiu-182 pisze:Najgorsze, że nie wiesz kiedy i ile.
- wiadomo kiedy i ile - tutaj znajdziesz informację odnośnie korzystania z Videostreamingu: http://bok.plusgsm.pl/Scripts/rightnow. ... faqid=3761


Natomiast aplikacja mobilna nie rozróżnia zwykłych stron od stron RTSP (Real_Time_Streaming_Protocol), nie mniej jednak rozlicza je zgodnie z powyższymi zasadami i dlatego różnicę widać jedynie w opłacie. Za zwykłe strony jest: 0,00 zł, za strony RTSP (jak np. podglądanie pandy na żywo), naliczana jest opłata 0,49 zł za każda rozpoczętą minutę.

Pugilares,
- sprawdziłam tę stronę dotyczącą Pakietu Atlantyckiego: http://www.plus.pl/uslugi/roaming-w-plu ... rte#tabs-4
I jest inaczej, niż piszesz. Jest tam informacja, że pakiet dotyczy krajów UE, Norwegii, Islandii, Lichtensteinu, Szwajcarii i USA (AT&T USA i T-mobile USA).
Obrazek

Jeżeli znajdziesz jakiś błąd na naszych stronach, to daj nam znać, będziemy to zgłaszać administratorowi strony na bieżąco.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
misiu-182
Szalony PlusManiak
Posty: 244
Rejestracja: 11 kwie 2016, o 21:45

Re: Nowa taryfa PnK bez limitu

Post autor: misiu-182 »

Dzień dobry.
Pani Ewo faktycznie żona ma APN Plus i córka również. Sym nie wiem bo jest w akademiku. Czy po zmianie APN (internet) żonie przestaną być naliczane opłaty? Czy jest sposób na ustrzeżenie się opłat z tytułu video streamingu? Czytałem regulamin i wiedziałem, że za oglądanie telewizji czy słuchanie radia internetowego będą naliczane opłaty. Poinformowałem o tym żonę i dzieci. Wcześniej żona czasami oglądała transmisje z kamer internetowych w różnych miejscach na świecie czy filmiki z youtube i nie było problemów. Jak rozpoznać czy połączenie będzie płatne? Wcześniej zgłaszałem już ten problem w wątku "Pakiet internetowy problem" ale nikt nie sugerował zmiany APN. Proszę zrozumieć taż moją złość na firmę Plus bo od kwietnia tego roku mam co chwilę problemy w różnych sprawach i na kilku numerach.
Z góry dziękuję za odpowiedź.
Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Ewa_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 6975
Rejestracja: 18 gru 2012, o 18:37
Lokalizacja: Warszawa

Re: Nowa taryfa PnK bez limitu

Post autor: Ewa_Plus »

misiu-182 ,
misiu-182 pisze:Czy po zmianie APN (internet) żonie przestaną być naliczane opłaty? Czy jest sposób na ustrzeżenie się opłat z tytułu video streamingu?
- zgodnie z informacjami z naszego FAQ:
Przez APN: internet - opłata jak za zwykłą transmisję danych w ofercie Plus Abonament lub Plus na Kartę lub też w ramach dostępnych pakietów.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
szymek krusz
Początkujący PlusManiak
Posty: 16
Rejestracja: 27 sty 2015, o 22:40

Re: Nowa taryfa PnK bez limitu

Post autor: szymek krusz »

Witam
jeśli 6 lipca 2015 roku aktywowałem "promocja Rok ważności konta." Co potwierdził Polkomtel . Poniżej cytat z odpowiedzi:

"Opierając się na danych zebranych w naszym komputerowym systemie obsługi Abonentów Plus informuję, iż 6.7.2015 r. na podstawie Pana zlecenia została aktywowana promocja Rok ważności konta. Okres ważności promocji obowiązywał do 5.8.2015 r. Tym samym ważność konta w ramach ww. promocji mogła być przedłużana jedynie przez zasilenia wykonane w ww. okresie."

Dokonałem też zasilenia w regulaminowym terminie za 6zł.


Dlaczego nie mam aktywnej Taryfy Plus na Kartę Rok Ważności Konta a jest aktywna jest taryfa Plus na Kartę bez limitu?


z poważaniem
Szymek
habish
Szalony PlusManiak
Posty: 5656
Rejestracja: 19 maja 2012, o 14:14
Lokalizacja: Polska

Re: Nowa taryfa PnK bez limitu

Post autor: habish »

Z twojego opisu wynika że wszystko aktywne jest poprawnie.
Z czym masz problem?
Awatar użytkownika
sl@w_es
Moderator
Posty: 4063
Rejestracja: 4 cze 2011, o 12:09
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Nowa taryfa PnK bez limitu

Post autor: sl@w_es »

patryk7588 pisze:Z twojego opisu wynika że wszystko aktywne jest poprawnie.
Z czym masz problem?
@ patryk7588,

wydaje mi się, że problem tkwi w tym:
szymek krusz pisze:(...) Dlaczego nie mam aktywnej Taryfy Plus na Kartę Rok Ważności Konta a jest aktywna jest taryfa Plus na Kartę bez limitu? (...)
@ szymek krusz,

aktywacja promocji Rok ważności konta nie powoduje zmiany taryfy, a jedynie umożliwia wydłużenie ważności konta o 365 dni od daty zasilenia pod warunkiem, że tego zasilenia dokonasz w okresie ważności promocji (30 dni od potwierdzenia aktywacji) kwotą od 5 zł wzwyż.
Aktywowałeś promocję, doładowałeś konto i jego ważność powinna zostać wydłużona o rok; napisałem powinna, bo nie jestem pewien czy tak się stało (nie wynika to jednoznacznie z Twojego posta).
W Twoim przypadku i tak nie zmienisz taryfy na PNK RWK ponieważ masz taryfę nowszą od tej o której napisałeś, na którą chciałbyś dokonać zmiany.
Z nowszej taryfy nie ma odwrotu do starszej oferty - wynika to z Regulaminów.

Chcąc ponownie skorzystać z promocji Rok ważności konta musisz aktywować promocję i zasilić konto w ciągu 30 dni.

Regulamin PromocjiJA + ROK WAŻNOŚCI KONTA
„Nie wystarczy mówić do rzeczy, trzeba mówić do ludzi.” - Stanisław Jerzy Lec
ODPOWIEDZ