Przejście z Mixa do Plusa na karte/ Plusha

W tym dziale pytamy o Plus Mix i Plus na Kartę. Odpowiedzi udzielą Wam specjaliści Plusa
Regulamin forum
Specjaliści odpowiadają na posty w dni robocze, w godzinach 10:00 – 18:00
Awatar użytkownika
nindustrialny
PlusManiak
Posty: 82
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 25 sie 2014, o 07:24

Re: Przejście z Mixa do Plusa na karte/ Plusha

Post autor: nindustrialny »

Joanna_Plus pisze:nindustrialny,

oprócz wykrzyknika, pojawia się jakiś komunikat przy próbie wysłania tych wiadomości? Chodzi o numer, o którym pisaliśmy w tym wątku: http://www.plusforum.pl/viewtopic.php?f ... 25#p200733, tak? Ważność numeru jest do listopada tego roku?

Wyskakuje wykrzyknik.
Dziwna sytuacja.
Jak telefon byl jeszcze w mixie to nie mozna bylo wyslac.
Teraz tez nie mozna.
Awatar użytkownika
Magda_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 5614
Rejestracja: 18 gru 2012, o 19:21

Re: Przejście z Mixa do Plusa na karte/ Plusha

Post autor: Magda_Plus »

nindustrialny czy korzystasz z aparatu jaki masz wpisany w opisie swojego profilu?
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
Awatar użytkownika
nindustrialny
PlusManiak
Posty: 82
Rejestracja: 25 sie 2014, o 07:24

Re: Przejście z Mixa do Plusa na karte/ Plusha

Post autor: nindustrialny »

Telefon to LG L70.
Na koncie dziecko ma 2o iles zlotych.
Dziwi mnie ta sytuacja. NIe mozna wyslac ani pod 2585, ani pod 2699.
Chyba ze ewentualnie sprobuje wyjac baterie i go zrestartowac.
Awatar użytkownika
Joanna_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 22378
Rejestracja: 18 gru 2012, o 19:40

Re: Przejście z Mixa do Plusa na karte/ Plusha

Post autor: Joanna_Plus »

nindustrialny,
nindustrialny pisze:Na koncie dziecko ma 2o iles zlotych.
Rozumiem, że konto numeru ma również aktualnie zachowany okres ważności.
nindustrialny pisze:Chyba ze ewentualnie sprobuje wyjac baterie i go zrestartowac.
Spróbuj proszę. Gdyby problem nadal występował, prośba o przełożenie karty SIM do innego telefonu.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
Kraju
Nowy
Posty: 3
Rejestracja: 5 sie 2016, o 00:23

Zmiana taryfy z MIX 6 na JA + NA KARTĘ

Post autor: Kraju »

Witam
W kwietniu tego roku dokonałem ostatniego zasilenia konta, które zostało mi do końca umowy w MIX-ie. Obecnie nie jestem związany żadnym abonamentem z Plusem. Moja taryfa to MIX6 i chciałbym przejść na taryfę JA + NA KARTĘ. Jednak po wpisaniu kodu *147*21# za każdym razem przychodzi wiadomość, że usługa nie jest dostępna. Próbowałem ją zmienić od kwietnia i do teraz usługa nadal jest niedostępna. Na początku listopada zeszłego roku zmieniłem telefon i w salonie Plusa wymieniłem kartę SIM na micro SIM. Przez to nie mogę zalogować się do Plus online, bo po wpisaniu kodu PUK potrzebnego do zalogowania, wyskakuje komunikat o nieprawidłowych danych logowania. W taryfie MIX 6 ceny za internet są ogromne, dlatego chciałbym przejść na JA + NA KARTĘ. Bardzo proszę o pomoc.
Ostatnio zmieniony 5 sie 2016, o 10:51 przez Joanna_Plus, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Połączono wątki - ten sam temat.
Awatar użytkownika
Joanna_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 22378
Rejestracja: 18 gru 2012, o 19:40

Re: Przejście z Mixa do Plusa na karte/ Plusha

Post autor: Joanna_Plus »

Witaj Kraju,
Kraju pisze:po wpisaniu kodu *147*21# za każdym razem przychodzi wiadomość, że usługa nie jest dostępna.
Jeżeli aktualnie posiadasz numer w usługach Plus Mix, to przejścia do oferty Plus na Kartę nie dokonasz za pomocą kodu. Zmiana na ofertę Plus na Kartę i taryfę Ja+ Na Kartę, odbywa się przez wysłanie SMS-a o treści PNK na numer 2699.
Szczegóły w regulaminie: http://www.plus.pl/documents/16/848e317 ... _Karte.pdf.
Kraju pisze:Na początku listopada zeszłego roku zmieniłem telefon i w salonie Plusa wymieniłem kartę SIM na micro SIM. Przez to nie mogę zalogować się do Plus online, bo po wpisaniu kodu PUK potrzebnego do zalogowania, wyskakuje komunikat o nieprawidłowych danych logowania.
Wpisujesz 4 ostatnie cyfry kodu PUK z nowej czy dotychczasowej karty?
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
Kraju
Nowy
Posty: 3
Rejestracja: 5 sie 2016, o 00:23

Re: Przejście z Mixa do Plusa na karte/ Plusha

Post autor: Kraju »

Joanna_Plus pisze:Wpisujesz 4 ostatnie cyfry kodu PUK z nowej czy dotychczasowej karty?
Aktualnie czekam na zmianę taryfy, także bardzo dziękuję za pomoc.

Co do logowania na stronie, to wpisywałem kod PUK z nowej karty, jak i starej i na żadnej nie chciało się zalogować.
Awatar użytkownika
Joanna_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 22378
Rejestracja: 18 gru 2012, o 19:40

Re: Przejście z Mixa do Plusa na karte/ Plusha

Post autor: Joanna_Plus »

Kraju,
Kraju pisze: Aktualnie czekam na zmianę taryfy, także bardzo dziękuję za pomoc.
Pamiętaj tylko o tym:
7. Jeżeli w okresie siedmiu dni, o których mowa w ust. 5 powyżej upłynie Okres ważności dla
usług wychodzących, o czym Abonent zostanie powiadomiony za pomocą wiadomości SMS, rozwiązanie Dotychczasowej Umowy nie nastąpi. W takim przypadku Abonent będzie mógł skorzystać z Promocji dopiero po zasileniu konta i ponownym wysłaniu wiadomości SMS, o której mowa w ust. 4.
Kraju pisze:Co do logowania na stronie, to wpisywałem kod PUK z nowej karty, jak i starej i na żadnej nie chciało się zalogować.
Wpisujesz cały kod PUK czy jego 4 ostatnie cyfry?
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
Kraju
Nowy
Posty: 3
Rejestracja: 5 sie 2016, o 00:23

Re: Przejście z Mixa do Plusa na karte/ Plusha

Post autor: Kraju »

Joanna_Plus pisze:Wpisujesz cały kod PUK czy jego 4 ostatnie cyfry?
Tak jak jest podane w instrukcji na stronie, czyli 4 ostatnie cyfry kody PUK.
Awatar użytkownika
Joanna_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 22378
Rejestracja: 18 gru 2012, o 19:40

Re: Przejście z Mixa do Plusa na karte/ Plusha

Post autor: Joanna_Plus »

Kraju,
Kraju pisze:Na początku listopada zeszłego roku zmieniłem telefon i w salonie Plusa wymieniłem kartę SIM na micro SIM. Przez to nie mogę zalogować się do Plus online, bo po wpisaniu kodu PUK potrzebnego do zalogowania, wyskakuje komunikat o nieprawidłowych danych logowania.
Czyli przed wymian karty SIM, logowanie do aplikacji było możliwe. Proszę skontaktuj się z naszym BOK: http://www.plus.pl/kontakt, w celu potwierdzenia zgodności kodu PUK umieszczonego na karcie SIM z kodem widniejącym w systemie.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
Izythor
Nowy
Posty: 1
Rejestracja: 30 lis 2016, o 23:51

Re: Przejście z Mixa do Plusa na karte/ Plusha

Post autor: Izythor »

Witam, zakończyła mi się umowa w taryfie Mix6 i od dłuższego czasu nie przedłużałem jej. Z racji na brak atrakcyjnych ofert w mixie i słabe stawki chciałbym przejść do plusa na kartę. Czy niesie to za sobą jakieś konsekwencje, czy będę musiał zarejestrować ten numer czy dane z mixa będą przypisane do tej karty? Czy mogę przejść do Ja + na kartę lub do plush na kartę? Czy będę miał możliwość powrotu do jakiejś taryfy mix? Czy w taryfie Ja + na kartę mogę połączyć pakiety Rozmowy i SMS bez limitu w Plusie oraz Rok Ważności Konta? Dziękuję za odpowiedzi z góry, pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Joanna_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 22378
Rejestracja: 18 gru 2012, o 19:40

Re: Przejście z Mixa do Plusa na karte/ Plusha

Post autor: Joanna_Plus »

Witaj Izythor,
Izythor pisze:czy będę musiał zarejestrować ten numer czy dane z mixa będą przypisane do tej karty?
W przypadku przejścia z usług Plus Mix na Plus na Kartę dane zostają przeniesione.
Izythor pisze:Czy mogę przejść do Ja + na kartę lub do plush na kartę?
Migracja odbywa się do taryfy Ja+ na Kartę: http://www.plus.pl/documents/16/848e317 ... _Karte.pdf. Z niej możesz przejść do oferty Plush na Kartę, natomiast tam nie jest dostępna promocja Rok Ważności Konta.
Izythor pisze:Czy będę miał możliwość powrotu do jakiejś taryfy mix?
Tak, ale wiąże się to z konwersją i zawarciem nowej umowy.
Izythor pisze:Czy w taryfie Ja + na kartę mogę połączyć pakiety Rozmowy i SMS bez limitu w Plusie oraz Rok Ważności Konta?
Tak, Ja + Rozmowy i SMS-y bez limitu w sieci (za 10 zł), można aktywować z RWK. Rok Ważności Konta nie łączy się tylko z promocją Ja + Zawsze bez limitu w Plus.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
marmat
PlusManiak
Posty: 98
Rejestracja: 19 gru 2012, o 11:44

Koniec doładowań w mix, jak przejść na kartę?

Post autor: marmat »

Witam,
pozostało mi tylko 1 doładowanie w mixie. Co muszę zrobić, aby po jego wykorzystaniu przejść do taryfy na kartę? W jakim czasie od ostatniego doładowania mogę przejść do oferty na kartę?
Ostatnio zmieniony 20 sty 2017, o 10:45 przez Magda_Plus, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: połącz wątki
Awatar użytkownika
Magda_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 5614
Rejestracja: 18 gru 2012, o 19:21

Re: Przejście z Mixa do Plusa na karte/ Plusha

Post autor: Magda_Plus »

marmat poniżej znajduję się odpowiedź.
Joanna_Plus pisze:Jeżeli aktualnie posiadasz numer w usługach Plus Mix, to przejścia do oferty Plus na Kartę nie dokonasz za pomocą kodu. Zmiana na ofertę Plus na Kartę i taryfę Ja+ Na Kartę, odbywa się przez wysłanie SMS-a o treści PNK na numer 2699.
Szczegóły w regulaminie: http://www.plus.pl/documents/16/848e317 ... _Karte.pdf.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
marmat
PlusManiak
Posty: 98
Rejestracja: 19 gru 2012, o 11:44

Re: Przejście z Mixa do Plusa na karte/ Plusha

Post autor: marmat »

Witam,
postąpiłem wedle zaleceń z posta powyższego. 12.02 wysłałem sms, dostałem odpowiedź, że w ciągu 7 dni zostanę przeniesiony na kartę. Ok niech będzie.
Dzisiaj mija 5 dzień a ja dostaje kolejnego smsa o treści:
Szanowny Kliencie mamy dla Ciebie wazna wiadomosc. Zadzwon pod numer 222127463 (oplata jak za zwykle polaczenie telefoniczne) z numeru, na ktory otrzymales tego SMS-a. Pozdrawiamy PLUS

To jest jakieś niedorzeczne. Codziennie dostaje takie smsy, jakiś gość do mnie wydzwania z tego numeru żebym przedłużył umowę. JA PO PROSTU CHCĘ PRZEJŚĆ NA KARTĘ I WYNIEŚĆ SIĘ DO INNEJ SIECI.

Czy jest możliwość zaniechania tych działań i po prostu przeniesienia mnie na kartę?
ODPOWIEDZ