Problem z siecią ?

W tym dziale pytamy o Plus Mix i Plus na Kartę. Odpowiedzi udzielą Wam specjaliści Plusa
Regulamin forum
Specjaliści odpowiadają na posty w dni robocze, w godzinach 10:00 – 18:00
noj89
Początkujący PlusManiak
Posty: 19
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 23 paź 2012, o 15:56

Problem z siecią ?

Post autor: noj89 »

Dzień dobry.
Od pewnego momentu mam problem z ' siecią " choć nie jestem pewien czy to wina sieci, czy może mojego telefonu.
Czasem dostaje smsy które zawierają część treści wysłanej w tym momencie, oraz część którą ktoś wysłał mi przykładowo pół roku temu. Nie koniecznie od tego samego nadawcy. Wszystko dostaje w jednej wiadomości.
W drugą stronę też tak to działa. Gdy pisałem do kogoś, dołączyło treść z smsa którego wysłałem bardzo dawno temu do innego odbiorcy.
Proszę o pomoc.
Moja oferta to plus na kartę, więcej w plusie.
Tryb sieci WCDMA/GSM
Awatar użytkownika
Joanna_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 22378
Rejestracja: 18 gru 2012, o 19:40

Re: Problem z siecią ?

Post autor: Joanna_Plus »

Witaj noj89,
noj89 pisze:Czasem dostaje smsy które zawierają część treści wysłanej w tym momencie, oraz część którą ktoś wysłał mi przykładowo pół roku temu.
Siec nie ma możliwości połączenia takich wiadomości, ponieważ SMS-y w naszym Centrum SMS przechowywane są maksymalnie 7 dni: http://bok.plusgsm.pl/Scripts/rightnow. ... _faqid=789.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
noj89
Początkujący PlusManiak
Posty: 19
Rejestracja: 23 paź 2012, o 15:56

Re: Problem z siecią ?

Post autor: noj89 »

Joanna_Plus pisze:Witaj noj89,
noj89 pisze:Czasem dostaje smsy które zawierają część treści wysłanej w tym momencie, oraz część którą ktoś wysłał mi przykładowo pół roku temu.
Siec nie ma możliwości połączenia takich wiadomości, ponieważ SMS-y w naszym Centrum SMS przechowywane są maksymalnie 7 dni: http://bok.plusgsm.pl/Scripts/rightnow. ... _faqid=789.
Co mogę zrobić, aby to wyeliminować ? Rozumiem, że to wina mojego telefonu.
niko10
Szalony PlusManiak
Posty: 860
Rejestracja: 1 cze 2014, o 18:58

Re: Problem z siecią ?

Post autor: niko10 »

Przywrócić ustawienia fabryczne lub spróbować innej aplikacji do SMS https://play.google.com/store/search?q=sms&c=apps&hl=pl
noj89
Początkujący PlusManiak
Posty: 19
Rejestracja: 23 paź 2012, o 15:56

Re: Problem z siecią ?

Post autor: noj89 »

Którą z tych aplikacji byś polecił ? Dzięki za odpowiedź.
niko10
Szalony PlusManiak
Posty: 860
Rejestracja: 1 cze 2014, o 18:58

Re: Problem z siecią ?

Post autor: niko10 »

Wiesz co wszystkie te na górze są dobre i dobrze oceniane, kwestia tylko jak Ci się podobają z wyglądu. Kiedyś korzystałem z Handcent SMS, ale zmieniłem telefon i teraz od producenta mi pasuje.
noj89
Początkujący PlusManiak
Posty: 19
Rejestracja: 23 paź 2012, o 15:56

Re: Problem z siecią ?

Post autor: noj89 »

Ok :) Bardzo mi pomogłeś. Mam nadzieję że to rozwiąże problem. A jak zmienić ustawienia aby ta aplikacja była aktywna zamiast tej od producenta ?
niko10
Szalony PlusManiak
Posty: 860
Rejestracja: 1 cze 2014, o 18:58

Re: Problem z siecią ?

Post autor: niko10 »

W aplikacji, którą pobierzesz. Np. Handcent SMS klikasz 3 kropki i ustawienia, ustawienia aplikacji, a potem Deault Messaging apliccation. Możesz też pobrać polski język, w innych aplikacjach jest podobnie.
ODPOWIEDZ