roznica w stanie kontas

W tym dziale pytamy o Plus Mix i Plus na Kartę. Odpowiedzi udzielą Wam specjaliści Plusa
Regulamin forum
Specjaliści odpowiadają na posty w dni robocze, w godzinach 10:00 – 18:00
Ricca
Początkujący PlusManiak
Posty: 17
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 7 paź 2014, o 17:04

roznica w stanie kontas

Post autor: Ricca »

Witam,
Może pytanie dziwne ale ...
Wpisując kod *100# pokazuje mi że mam na koncie 1,42.
Przy wykonywaniu połączenia, po jego zakończeniu w podsumowaniu rozmowy stan konta wynosi ok 54,00 zł +/- bo normalnie ścina za rozmowę ( sekundowo lub 0,39 za Plusa, przy czym przy Mixie 50 miałam mieć 0,29 zł do Plusa). Z czego mogą wynikać takie różnice ?

Próbując uruchomić pakiet internetowy wnioskuję, że na koncie jednak mam 1,42, bo dostałam sms zwrotnego, że coś może blokować usługę lub nie mam środków wystarczających na koncie. Znów Plus mnie zadziwia.

Dodatkowo miałam wyłączony pakiet danych - nie poprzez kod ale zdalnie z telefonu " wyłacz transmisję danych" a mimo to telefon łączył się z internetem i ścięło mi z konta widocznie kasę, ale skąd ta różnica?!

Joanno prosze o pomoc znów.
Awatar użytkownika
Joanna_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 22374
Rejestracja: 18 gru 2012, o 19:40

Re: roznica w stanie kontas

Post autor: Joanna_Plus »

Witaj Ricca,
Ricca pisze:Wpisując kod *100# pokazuje mi że mam na koncie 1,42.
Przy wykonywaniu połączenia, po jego zakończeniu w podsumowaniu rozmowy stan konta wynosi ok 54,00 zł +/- bo normalnie ścina za rozmowę ( sekundowo lub 0,39 za Plusa, przy czym przy Mixie 50 miałam mieć 0,29 zł do Plusa). Z czego mogą wynikać takie różnice ?
Dokonaj proszę weryfikacji salda, przy wyłączonej transmisji danych w aparacie.
Ricca pisze:Próbując uruchomić pakiet internetowy wnioskuję, że na koncie jednak mam 1,42, bo dostałam sms zwrotnego, że coś może blokować usługę lub nie mam środków wystarczających na koncie. Znów Plus mnie zadziwia.
Jaki pakiet próbujesz włączyć? Podaj proszę co dokładnie pojawia się w informacji zwrotnej po wpisaniu kodu *136#.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
Ricca
Początkujący PlusManiak
Posty: 17
Rejestracja: 7 paź 2014, o 17:04

Re: roznica w stanie kontas

Post autor: Ricca »

Saldo weryfikuję tylko przy wyłaczonej transmisji danych, wyłaczyłam praktycznie od razu po uruchomieniu telefonu, gdyż nie chciałam aby pobierało mi środki z konta ( co pewnie i tak zrobiło, bo wyłaczyłam usługę po ok 2h ).


Co do pakietu najpierw wyłaczyłam kodem pakiet który mam dodany do konta tj 125 MB, potem próbowałam właczyć ten za 9 zł na cały miesiąc kodem.
\Po wpisaniu *136# mam takie cos
" Aktywne promocje: SMSy do wszystkich sieci za 3 gr14-11-2014 05:52, 29 gr za rozmowe w Plusie, Jedna stawka, LTE w Mix6, Jedna stawka Mix29gr 04-11-2014 11:01, 39 gr za rozmowę w Plusie."


Wiec cos tu jest sprzecznego z ta stawką i jak mam rozumieć LTE w Plusie ? Pakiet 125 MB wyłaczyłam kodem i dostałam info zwrotne " promocja z pakietem 125 MB (50/42) została wyłączona.
Awatar użytkownika
Joanna_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 22374
Rejestracja: 18 gru 2012, o 19:40

Re: roznica w stanie kontas

Post autor: Joanna_Plus »

Ricca,
Ricca pisze: LTE w Mix6
Jest to umowa w wariancie z dostępem do technologii LTE. Tym samym nie zadziałają tutaj pakiety typu Non Stop. W tym przypadku można dodać 300 MB lub 1 GB. Szczegóły w regulaminie: https://polkomtel.com.pl/indywidualna/M ... sieMix.pdf.

Ważne: nie są to pakiety typu Non Stop, czyli po wykorzystaniu jednostek, rozliczenia następują ze środków zgormadzonych na koncie, zgodnie z cennikiem taryfy.
Ricca pisze:Wiec cos tu jest sprzecznego z ta stawką
Jedna stawka Mix29gr - jest to stawka za minutę połączenia do wszystkich sieci. Odnawia się po każdym zasileniu konta. Obowiązuje przez całą umowę. Po czasie oznaczonym Umowy, opłaty za minutę połączenia będą naliczane zgodnie ze stawką 0,49 zł.

Jedna stawka – oznacza zrównanie cennika za połączenia do sieci Play oraz pozostałych mniejszych operatorów. Pozostaje po zakończeniu umowy.

29gr za rozmowę w Plusie – jest to ta usługa: http://www.plus.pl/uslugi/stala-oplata-za-rozmowe - czyli za połączenie w ramach sieci płacisz 29 groszy bez względu na czas trwania rozmowy.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
Ricca
Początkujący PlusManiak
Posty: 17
Rejestracja: 7 paź 2014, o 17:04

Re: roznica w stanie kontas

Post autor: Ricca »

"29gr za rozmowę w Plusie – jest to ta usługa: http://www.plus.pl/uslugi/stala-oplata-za-rozmowe - czyli za połączenie w ramach sieci płacisz 29 groszy bez względu na czas trwania rozmowy." - obejmuje 36i6 ? bo ostatnio za rozmowę w podsumowaniu miałam 0,39 gr.

LTE jeżeli pakiet nie jest aktywowany i usługa transmisji danych jest zdalnie wyłaczona w telefonie nie powinno mi pobierać pieniedzy z konta?
Awatar użytkownika
Joanna_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 22374
Rejestracja: 18 gru 2012, o 19:40

Re: roznica w stanie kontas

Post autor: Joanna_Plus »

Ricca,
Ricca pisze:"29gr za rozmowę w Plusie – jest to ta usługa: http://www.plus.pl/uslugi/stala-oplata-za-rozmowe - czyli za połączenie w ramach sieci płacisz 29 groszy bez względu na czas trwania rozmowy." - obejmuje 36i6 ? bo ostatnio za rozmowę w podsumowaniu miałam 0,39 gr.
Tak, usługa działa również na połączenia do numerów 36i6.
Ricca pisze:29 gr za rozmowe w Plusie
Ricca pisze:39 gr za rozmowę w Plusie
Widzę, że włączone są dwie promocje. W tym przypadku wariant 39 groszy należałoby wyłączyć. Posiadasz kod PUK do tego numeru?
Ricca pisze:LTE jeżeli pakiet nie jest aktywowany i usługa transmisji danych jest zdalnie wyłaczona w telefonie nie powinno mi pobierać pieniedzy z konta?
Nie, jeżeli wyłączymy transmisję danych w telefonie.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
Ricca
Początkujący PlusManiak
Posty: 17
Rejestracja: 7 paź 2014, o 17:04

Re: roznica w stanie kontas

Post autor: Ricca »

PUK mam , ale to jutro podam, bo nie mam przy sobie.
jak mogły być włączone dwie promocje jeżeli ja niczego nie uruchamiałam ?
Może to wiąże się z przejsciem z Mix 30 na Mix 50 i Pan mi zapomniał czegoś wyłaczyć ?
Awatar użytkownika
Joanna_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 22374
Rejestracja: 18 gru 2012, o 19:40

Re: roznica w stanie kontas

Post autor: Joanna_Plus »

Ricca,
Ricca pisze:PUK mam , ale to jutro podam, bo nie mam przy sobie.
Pytam o kod PUK, ponieważ posiadając jego 4 ostatnie cyfry, można zarządzać kontem przez aplikację Plus online. Tam też będzie możliwość wyłączenia tej opcji:
Ricca pisze:39 gr za rozmowę w Plusie
Ricca pisze:jak mogły być włączone dwie promocje jeżeli ja niczego nie uruchamiałam ?
Może to wiąże się z przejsciem z Mix 30 na Mix 50 i Pan mi zapomniał czegoś wyłaczyć ?
Wariant 39 gr za rozmowę w Plusie, najprawdopodobniej pochodzi z wcześniejszej umowy.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
ODPOWIEDZ