Przenoszenie numeru z Orange do Plus i problem

W tym dziale pytamy o Plus Mix i Plus na Kartę. Odpowiedzi udzielą Wam specjaliści Plusa
Regulamin forum
Specjaliści odpowiadają na posty w dni robocze, w godzinach 10:00 – 18:00
VictorX
Nowy
Posty: 2
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 5 lis 2014, o 13:29

Przenoszenie numeru z Orange do Plus i problem

Post autor: VictorX »

Witam!

Wczoraj zleciłem przeniesienie numeru z Orange do Plus. Miałem numer w Orange Pop, bez żadnej umowy, więc nie powinno być żadnego problemu. Zatem podpisałem wszystkie dokumenty, otrzymałem moją kartę nanoSIM. Dziś rano zobaczyłem, że na komórce mam informację "Brak sieci" więc pomyślałem, że już jestem w Plus.

Wyłamałem ze startera nową kartę Plusa, włożyłem do telefonu i... mam ten sam komunikat. Karta jest cały czas nieaktywna w Plusie. Odczekałem jeszcze chwilę, problem nie ustąpił, a jest już południe, a ja jestem nieosiągalny pod telefonem, co jest dla mnie poważnym problemem. Dlatego się niepokoję, bo nie mogę pozwolić sobie na taki zastój.

Dodam, że zgłaszałem sprawę na biuro obsługi, nawet dwukrotnie. Dowiedziałem się, że "mój numer został przejęty przez Polkomtel, ale wystąpił problem techniczny". Za pierwszym razem konsultantka podała mi, że jego naprawa potrwa "do godziny" (dzwoniłem ok 9:30), za drugim już nie podała ile.

Czy mogę prosić o pomoc? Będę naprawdę wdzięczny za jakiekolwiek rady, co mogę zrobić aby mój telefon zadziałał, bo przyznaję, że nie spodziewałem się takiego problemu. Celowo wybrałem Plusa, a nie jednego z wirtualnych operatorów (choć mają lepszą ofertę) licząc, że obsługa klienta będzie tu bardziej fachowa.

Pozdrawiam
Jakub Stanisław Wolak

Ps. Dodam, że co jakiś czas włączam i wyłączam tryb samolot, a nawet całkowicie restartuję telefon, ale niestety nie przynosi to żadnego rezultatu. Cały czas mam komunikat "brak sieci".
Ostatnio zmieniony 5 lis 2014, o 14:02 przez VictorX, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Joanna_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 22378
Rejestracja: 18 gru 2012, o 19:40

Re: Przenoszenie numeru z Orange do Plus i problem

Post autor: Joanna_Plus »

Witaj VictorX,

ukryj proszę numer telefonu. Nie podajemy na forum takich danych.
Jest możliwość sprawdzenia działania tej karty na innym telefonie?
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
VictorX
Nowy
Posty: 2
Rejestracja: 5 lis 2014, o 13:29

Re: Przenoszenie numeru z Orange do Plus i problem

Post autor: VictorX »

Oki, numer został ukryty.

Niestety nie. Jak wspomniałem, to karta nanoSIM, a ja mam tylko jedno urządzenie pod ręką, które obsługuje ten standard. Adapter też mam tylko z micro na zwykłą SIM więc jestem bezradny.

Edycja:

Nie wiem czy to Pani zasługa, czy nie, ale numer zaczął działać! Jakby nie było, niezwykle dziękuję za pomoc i serdecznie pozdrawiam! Witam w Plusie!
Ostatnio zmieniony 5 lis 2014, o 14:29 przez Joanna_Plus, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Połączono posty.
Awatar użytkownika
Joanna_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 22378
Rejestracja: 18 gru 2012, o 19:40

Re: Przenoszenie numeru z Orange do Plus i problem

Post autor: Joanna_Plus »

VictorX,
VictorX pisze:numer zaczął działać!
:-)
Witam w Plusie i również serdecznie pozdrawiam.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
ODPOWIEDZ