Znikające i pojawiające się środki na koncie po zasileniu

W tym dziale pytamy o Plus Mix i Plus na Kartę. Odpowiedzi udzielą Wam specjaliści Plusa
Regulamin forum
Specjaliści odpowiadają na posty w dni robocze, w godzinach 10:00 – 18:00
Kipcior
Początkujący PlusManiak
Posty: 25
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 13 lis 2014, o 15:18

Znikające i pojawiające się środki na koncie po zasileniu

Post autor: Kipcior »

Witam,

posiadam telefon z kartą Plusa. Przedwczoraj dostałem ostatnie powiadomienie o końcu ważności konta w kolejnym dniu czyli wczorajszym. Tego samego dnia tj we wtorek aktywowałem promocję Rok ważności konta i po jej aktywowaniu doładowałem konto kwotą 5 PLN (jako warunek pełnej aktywacji tej promocji). Wówczas na koncie miałem saldo w kwocie niecałe 180 PLN, aktywacja jednej z promocji zjadła mi 3 PLN. tego samego dnia dostałem potwierdzenie, że konto jest ważne do 11.11.2015 i kwota środków pozostała na tym samym poziomie. Niestety w dniu wczorajszym po wysłaniu kodu STan konta (*100#) okazało się, że saldo stopniało do 33 PLN czyli tak jakby zjadło mi 150 PLN. Wysłałem maila poprzez formularz kontaktowy z prośba o wyjaśnienie, ale do teraz nie otrzymałem na niego odpowiedzi. Co ciekawe dzisiaj kwota salda zwiększyła się do 61 PLN. Nie bardzo wiem o co chodzi tzn czemu zabrano mi z konta te 150 PLN i skąd te nagłe "doładowania z dnia na dzień". Bardzo proszę o pomoc w wyjaśnieniu tej sytuacji. Dodam, żę aby aktywowac promocję Rok waznosci na rtok musiałem wczesniej aktywować taryfę PNK Rok Ważności Konta za co własnie pobrało mi te 3 PLN. Dziwne jest też to, że jak wysyłam kod *136# to pokazuje mi się jakiś dziwny pakiet: 30 bezpłatnych wizytówek (30 SMS), którego świadomie nigdy nie aktywowałem. Po wpisaniu *121# dostaje info "aktywne promocje: Rok ważnosci konta ".
Ostatnio zmieniony 13 lis 2014, o 15:48 przez Krzysiek_Plus, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: zmiana działu na zgodny z tematem.
Awatar użytkownika
Joanna_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 22378
Rejestracja: 18 gru 2012, o 19:40

Re: Znikające i pojawiające się środki na koncie po zasileni

Post autor: Joanna_Plus »

Witaj Kipcior,

model telefonu to ten podany w opisie profilu? W aparacie nie jest włączona transmisja danych?
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
Kipcior
Początkujący PlusManiak
Posty: 25
Rejestracja: 13 lis 2014, o 15:18

Re: Znikające i pojawiające się środki na koncie po zasileni

Post autor: Kipcior »

Tak, ten model telefonu. Transmisja danych włączona, ale z pewnością nie ściągnął przez noc danych za 150 PLN. Zresztą od pół roku mam ją włączoną i stan konta pozostawał niezmienny.
Awatar użytkownika
Joanna_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 22378
Rejestracja: 18 gru 2012, o 19:40

Re: Znikające i pojawiające się środki na koncie po zasileni

Post autor: Joanna_Plus »

Kipcior,

czyli jest to smartfon. Jeżeli transmisja danych jest włączona, a na koncie nie ma aktywnego pakietu internetowego, to transmisja danych działająca w tle, będzie rozliczana ze środków zgromadzonych na koncie, zgodnie z cennikiem taryfy.

Weryfikacji salda, należy dokonać kilka minut po wyłączeniu transmisji danych w aparacie.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
Kipcior
Początkujący PlusManiak
Posty: 25
Rejestracja: 13 lis 2014, o 15:18

Re: Znikające i pojawiające się środki na koncie po zasileni

Post autor: Kipcior »

Ja już nic nie rozumiem. Przed chwilą sprawdziłem za pomocą opcji Stan konta i znowu mam nieco ponad 30 PLN tak jakby to 61 było nieaktywne. Czy odpowiedź na *100# zalezy od tego czy w danym momencie jest właczona lub wyłaczona transmisja danych?? Bo nie rozumiem, czemu było 32, potem w dniu dzisiejszym 61 i teraz znowuż 30. Jesli byłoby tak, że ściąga mi kasę z konta przy właczonej transmisji danych to skąd ten 30 złotowy przyrost od wczoraj????

Druga sprawa. Przedwczoraj miałem aktywny pakiet internetowy i intencją moją było przedłużenie ważności konta, bo smartfona używam tylko na potrzeby internetu, rzadko z niego dzwonię. Czy mam rozumieć, że uruchamiając promocję przedłuzenia na rok wykasował mi się pakiet internetowy ??

i kolejna sprawa. Ile danych musiałbym ściągnąć, żeby zjadło mi 150 PLN?? Z tego co widzę stawki są 0,03 pln za 100kB a więc musiałbym pociągnąc plus minus 500MB. Sprawdzam w telefonie i za 2 dni tj 11 (którego jeszcze obowiązywał pakiet stary z 12 GB danych w pakiecie) i za 12 łącznie ściągneła 80 MB. A my tu mówimy, ze w nocy z 11 na 12 miało zejśc 150 PLN - nijak się to nie kalkuluje.

Pytanie więc czy jest możliwe, że w wyniku uruchomienia jakiejś promocji, bądź z uwagi na to, że promocję uruchamiałem w ostatni dzień przed wygasnięciem poprzedniego doładowania po prostu skasowana mi dotychczasowe środki.
Awatar użytkownika
Joanna_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 22378
Rejestracja: 18 gru 2012, o 19:40

Re: Znikające i pojawiające się środki na koncie po zasileni

Post autor: Joanna_Plus »

Kipcior,
Kipcior pisze:Ja już nic nie rozumiem. Przed chwilą sprawdziłem za pomocą opcji Stan konta i znowu mam nieco ponad 30 PLN tak jakby to 61 było nieaktywne. Czy odpowiedź na *100# zalezy od tego czy w danym momencie jest właczona lub wyłaczona transmisja danych?? Bo nie rozumiem, czemu było 32, potem w dniu dzisiejszym 61 i teraz znowuż 30. Jesli byłoby tak, że ściąga mi kasę z konta przy właczonej transmisji danych to skąd ten 30 złotowy przyrost od wczoraj????
Temat ten poruszaliśmy np. w tym wątku: http://plusforum.pl/viewtopic.php?f=99& ... =60#p63524.
Kipcior pisze:Druga sprawa. Przedwczoraj miałem aktywny pakiet internetowy i intencją moją było przedłużenie ważności konta, bo smartfona używam tylko na potrzeby internetu, rzadko z niego dzwonię. Czy mam rozumieć, że uruchamiając promocję przedłuzenia na rok wykasował mi się pakiet internetowy ??
Z jakiej taryfy korzystałeś wcześniej?
Kipcior pisze:którego jeszcze obowiązywał pakiet stary z 12 GB danych w pakiecie
Nie mamy takich pakietów internetowych.
Kipcior pisze:musiałem wczesniej aktywować taryfę PNK Rok Ważności Konta
Kipcior pisze:Z tego co widzę stawki są 0,03 pln za 100kB
Cennik w tej taryfie to 0,29 zł za każde rozpoczęte 100 kB odebranych i wysłanych danych naliczane oddzielnie: http://www.plus.pl/documents/16/bec3c9e ... ez_rok.pdf.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
Kipcior
Początkujący PlusManiak
Posty: 25
Rejestracja: 13 lis 2014, o 15:18

Re: Znikające i pojawiające się środki na koncie po zasileni

Post autor: Kipcior »

Na pytanie z jakiej konkretnie taryfy korzystałem wcześniej trudno mi odpowiedzieć, bo mnogość taryf jest tak duża, że nikt nie jest w stanie tego ogarnąć. Z analizy archiwalnych wiadomości z plusa wynika, że: w maju miałem aktywny pakiet: Plus internet Bonus 12.15 GB. W lipcu kończyła się jego ważnośc i po doładowaniu miałem ten sam pakiet z 27,15 GB danych.Ten pakiet był cały czas aktywny do 11 listopada kiedy to uruchomiłem tę nieszczęsną usługę rok wazności konta (choć jak widzę istnieje kilka hybryd tej usługi pewnie po to, żeby wprowadzić klienta w błąd). Potem przyszło, że :
Taryfa PNK Rok Ważności Konta została aktywowana. Pobraliśmy opłatę3 PLN. i nastepnie po doładowaniu kwotą 5 PLN dostałem informację: "Kwota doładowania 5 PLN. Stan konta 178,45 PLN". 12 jak już pisałem nagle okazało się, ze jest 32-33 PLN. Czy mam rozumiec,że nieświadomie wyłączyłem pakiet internetowy (lub też nie przedłużyłem go) i wpadłem w jakieś drakońskie jak na te czasy stawki internetu, które spowodowały ściągnięcie 150 PLN w jedną noc ? Pomyśleć, że jedyne co chciałem to nie utracić pieniędzy z konta przdłużając jego ważnośc na rok czasu. Czy w ogóle jest to możliwe??
Awatar użytkownika
Joanna_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 22378
Rejestracja: 18 gru 2012, o 19:40

Re: Znikające i pojawiające się środki na koncie po zasileni

Post autor: Joanna_Plus »

Kipcior,

czyli na koncie numeru była aktywna taryfa Nowy Plus Internet na Kartę. Po zmianie, wszystkie pakiety i promocje ulegają dezaktywacji: http://www.plus.pl/documents/16/e77cef9 ... ez_rok.pdf:
e. Wszelkie dotychczasowe usługi/pakiety/promocje jakie Abonent posiadał na swoim koncie, a które nie są dostępne dla Abonentów korzystających z taryfy Plus na Kartę Więcej przez Rok ulegają dezaktywacji.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
Kipcior
Początkujący PlusManiak
Posty: 25
Rejestracja: 13 lis 2014, o 15:18

Re: Znikające i pojawiające się środki na koncie po zasileni

Post autor: Kipcior »

Rozumiem, czyli można powiedzieć brzydko, że klient nie doczytał to go oskubiemy z pieniędzy. Wina po stronie klienta rzecz jasna, bo nie doczytał, ale trudno tutaj oprzeć się wrażeniu, że specjalnie namnożono tyle ofert, a co za tym idzie regulaminów, żeby właśnie klient nie doczytał, kliknął za szybko, zmienił nie tak ofertę przypadkiem, bo kto przewertuje 5 regulaminów, żeby znaleźć ten jeden kruczek. Trudno inaczej niż chęcią wycyckania klienta, który nie doczytał, wytłumaczyć fakt, że z jednej strony można kupić za niewielkie pieniądze pakiet kilku GB dający możliwość korzystania z internetu przez długi czas, a jednocześnie w innym pakiecie, którego uruchomienie sprowadza się do uruchomienia jednego zdalnego kodu, oskubać go na 150 PLN za transfer rzędu 50 MB. Wcześniej korzystałem z usług konkurencji, gdzie akurat w tym względzie wszystko było jasne i przejrzyste i jak widać chyba przyjdzie mi do nich wrócić. Mimo wszystko dziękuję Pani za informację. Muszę pogodzić się z tym, że Plusowi udało się mnie wycyckać, ale to działania mające krótkie nogi bo dzisiaj zarobiliście na mnie 150PLN, ale to ostatnie pieniądze, jakie ta firma na mnie zarobi. Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Joanna_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 22378
Rejestracja: 18 gru 2012, o 19:40

Re: Znikające i pojawiające się środki na koncie po zasileni

Post autor: Joanna_Plus »

Kipcior,

w każdym regulaminie zmiany taryfy jest zapis o tym, że po migracji dotychczasowe pakiety i promocje ulegają dezaktywacji. Poniżej przykładowe regulaminy:

http://www.plus.pl/documents/16/1c814f2 ... limitu.pdf
http://www.plus.pl/documents/16/8dbb571 ... stkich.pdf
http://www.plus.pl/documents/16/61e0e62 ... _SMSow.pdf

Nie możemy przenieść usługi, która nie jest przewidziana w danej ofercie. O dezaktywacji promocji i pakietów, po zmianie taryfy, pisałam też wielokrotnie na forum:

http://plusforum.pl/viewtopic.php?f=99& ... fy#p126699
http://plusforum.pl/viewtopic.php?f=99& ... fy#p120407
http://plusforum.pl/viewtopic.php?f=99& ... fy#p114966

Zawsze w przypadku jakichkolwiek wątpliwości można zapytać, korzystając z dostępnych kanałów komunikacji: BOK, chat, e-mail, punkt, Facebook czy forum.

Mnogość ofert jest podyktowana dopasowaniem produktów do potrzeb Użytkowników.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
Kipcior
Początkujący PlusManiak
Posty: 25
Rejestracja: 13 lis 2014, o 15:18

Re: Znikające i pojawiające się środki na koncie po zasileni

Post autor: Kipcior »

Pani Joanno, ja nie wątpię, że formalnie rzecz biorąc racja tkwi po Państwa stronie. Nie wertowałem ton regulaminów i wpadłem w pułapkę - nie ma podstaw do reklamacji. A jednak nie przekonuje mnie to co Pani pisze odnośnie mnogości ofert, bo gdyby to miało działać na korzyść abonentów to nie byłoby możliwości z dnia na dzień jednym SMSem zmienić oferty w wyniku czego traci się 150 PLN no i klienta. Wystarczyłoby nawet jakieś ostrzeżenie tymczasem ja nawet nie miałem pełnej świadomości utraty pakietu internetowego i przejście na kosmiczne ceny, mam nauczkę i kolejną firmę na liście cenzurowanych, która stosuje tego typu zabiegi.

Interesuje mnie w tej chwili jeszcze co ja jako klient powinienem był zrobić, żeby przedłużyć ważność konta na rok czasu jednocześnie nie tracąc pieniędzy z konta i zachowując możliwość korzystania z internetu w ramach jakiegoś pakietu, a nie za 0,29 za 100kB (absurdalna cena).
Awatar użytkownika
Joanna_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 22378
Rejestracja: 18 gru 2012, o 19:40

Re: Znikające i pojawiające się środki na koncie po zasileni

Post autor: Joanna_Plus »

Kipcior,
Kipcior pisze:A jednak nie przekonuje mnie to co Pani pisze odnośnie mnogości ofert, bo gdyby to miało działać na korzyść abonentów to nie byłoby możliwości z dnia na dzień jednym SMSem zmienić oferty
Każda zmiana taryfy w ofercie Plus na Kartę odbywa się za pomocą kodu.
Kipcior pisze:Interesuje mnie w tej chwili jeszcze co ja jako klient powinienem był zrobić, żeby przedłużyć ważność konta na rok czasu jednocześnie nie tracąc pieniędzy z konta i zachowując możliwość korzystania z internetu w ramach jakiegoś pakietu, a nie za 0,29 za 100kB (absurdalna cena).
Należało aktywować, któryś z pakietów, dostępnych w taryfach Więcej: http://bok.plusgsm.pl/Scripts/rightnow. ... p_lva=3673.

Uwaga: nie są to pakiety typu Non Stop, czyli po wykorzystaniu jednostek, dalsze rozliczenia dokonywane są ze środków zgromadzonych na koncie numeru. W przypadku aktywacji pakietu podczas trwania sesji (połączenia z Internetem), należy najpierw dokonać rozłączenia transmisji danych, a następnie ponownie zestawić połączenie.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
Kipcior
Początkujący PlusManiak
Posty: 25
Rejestracja: 13 lis 2014, o 15:18

Re: Znikające i pojawiające się środki na koncie po zasileni

Post autor: Kipcior »

Pominęła Pani oczywiście bardzo istotną informację, że pakiet taki ważny jest tylko 720 godzin co czyni bezużytecznym uruchamianie ważności konta na rok bo i tak trzeba by co miesiąc wykupywać kolejne pakiety, żeby nie wpaść w pułapkę w jaką wpadłem ja. Z tego wynika, że nie istnieje możliwość uruchomienia pakietu internetowego który byłby ważny bądź do wyczerpania przyznanej ilości transferu bądź cały rok bez doładowywania jeśli starczy w ramach przyznanego transferu??
Awatar użytkownika
Joanna_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 22378
Rejestracja: 18 gru 2012, o 19:40

Re: Znikające i pojawiające się środki na koncie po zasileni

Post autor: Joanna_Plus »

Kipcior,
Kipcior pisze:Pominęła Pani oczywiście bardzo istotną informację, że pakiet taki ważny jest tylko 720 godzin
Taka informacja znajdujesz w w naszym FAQ, który powyżej podlinkowałam.
Kipcior pisze:trzeba by co miesiąc wykupywać kolejne pakiety
Pakiety są cykliczne, czyli automatycznie odnawiają się co 30 dni, jeżeli na koncie numeru są zapewnione środki. Pełen regulamin znajduje się tutaj: https://www.plus.pl/documents/16/9097cc ... 77817c2962.
Kipcior pisze:Z tego wynika, że nie istnieje możliwość uruchomienia pakietu internetowego który byłby ważny bądź do wyczerpania przyznanej ilości transferu bądź cały rok bez doładowywania jeśli starczy w ramach przyznanego transferu??
Nie, nie mamy pakietów z terminem ważności +365 dni.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
Kipcior
Początkujący PlusManiak
Posty: 25
Rejestracja: 13 lis 2014, o 15:18

Re: Znikające i pojawiające się środki na koncie po zasileni

Post autor: Kipcior »

Joanna_Plus pisze:Kipcior,
Kipcior pisze:Pominęła Pani oczywiście bardzo istotną informację, że pakiet taki ważny jest tylko 720 godzin
Taka informacja znajdujesz w w naszym FAQ, który powyżej podlinkowałam.
Właśnie o czymś takim wcześniej pisałem. Świadome pomijanie pewnych istotnych faktów w treści bezpośredniego przekazu i odsyłanie do regulaminów to jest niestety, nie tylko w plusie, częsta praktyka firm liczących na to, że klient nie doczyta.
Joanna_Plus pisze:
Kipcior pisze:Z tego wynika, że nie istnieje możliwość uruchomienia pakietu internetowego który byłby ważny bądź do wyczerpania przyznanej ilości transferu bądź cały rok bez doładowywania jeśli starczy w ramach przyznanego transferu??
Nie, nie mamy pakietów z terminem ważności +365 dni.
A konkurencja ma :)

Dziękuję Pani za wszystkie odpowiedzi. Wiem już wszystko co chciałem wiedzieć na ten temat.
ODPOWIEDZ