Rok ważności konta

W tym dziale pytamy o Plus Mix i Plus na Kartę. Odpowiedzi udzielą Wam specjaliści Plusa
Regulamin forum
Specjaliści odpowiadają na posty w dni robocze, w godzinach 10:00 – 18:00
erol
Początkujący PlusManiak
Posty: 18
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 16 lis 2013, o 11:36

Re: Rok ważności konta

Post autor: erol »

Zasiliłem konto 30PLN, ale przed aktywacją. Czyli muszę zasilić jeszcze raz na min. 5 PLN?

edit: Zasiliłem konto jescze raz za 5PLN i dalej mam konto ważne do 21.06.2015
Awatar użytkownika
Joanna_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 22374
Rejestracja: 18 gru 2012, o 19:40

Re: Rok ważności konta

Post autor: Joanna_Plus »

erol,
erol pisze:Czyli muszę zasilić jeszcze raz na min. 5 PLN?
Tak. Musi odbyć się zasilenie przy aktywnej promocji.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
zbiggy
PlusManiak
Posty: 58
Rejestracja: 2 lut 2014, o 17:02

Rok ważności konta - różnica między taryfą i promocją

Post autor: zbiggy »

Rok ważności konta - jaka jest różnica między taryfą i promocją?

Mam aktywną taryfę: PNK Rok Waznosci Konta
i aktywną promocję Rok waznosci konta.

Czy ja muszę mieć te 2 rzeczy włączone razem aby rok ważności działał? Czy mogę np. zmienić taryfę na inną lub wyłączyć promocję? Bo rozumiem, że obie te rzeczy robią to samo, dublują się i po prostu można jedną wyłaczyć?
Ostatnio zmieniony 15 cze 2015, o 10:32 przez Joanna_Plus, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Połączono wątki - ten sam temat.
Awatar użytkownika
sl@w_es
Moderator
Posty: 4064
Rejestracja: 4 cze 2011, o 12:09
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Rok ważności konta - różnica między taryfą i promocją

Post autor: sl@w_es »

Taryfa PNK Rok ważności konta lub inaczej PNK więcej przez rok to tylko taryfa, a promocja Rok ważności konta do usługa dodatkowa dla tej taryfy dzięki której każde doładowanie od 5 zł wzwyż przedłuża ważność konta o 365 dni daty doładowania.
Chcesz mieć roczną ważność konta w tej taryfie musisz mieć i taryfę i promocję.
Promocja RWK bez taryfy nie istnieje, ale taryfa bez promocji i owszem.

Taryfę możesz zmienić, ale tym samym pozbędziesz się rocznej ważności. Zmieniając na najnowszą taryfę (PNK bez limitu lub Plush bez limitu) nie wrócisz do poprzednio używanej, ale w tej pierwszej możesz mieć roczną ważność konta tyle, że na innych zasadach niż obecnie.
„Nie wystarczy mówić do rzeczy, trzeba mówić do ludzi.” - Stanisław Jerzy Lec
PumpRage
Nowy
Posty: 2
Rejestracja: 15 cze 2015, o 21:31

Rok ważności konta.

Post autor: PumpRage »

Witam. Skończyła mi się umowa 3 letnia w plusie. Wszystkie zasilenia wykonane itd. i mam na koncie ponad 200zł, ale konto blokuje mi się i co miecha muszę kupić doładowanie za 50 mimo że umowa się skończyła... I chciałbym aktywować usługę "Rok ważności konta" tylko nwm czy w mojej taryfie ( MixV ) jest ona dostępna...
Ostatnio zmieniony 16 cze 2015, o 10:57 przez Joanna_Plus, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Połączono wątki - ten sam temat.
Awatar użytkownika
pepcia2
Szalony PlusManiak
Posty: 2903
Rejestracja: 21 sty 2013, o 17:54
Lokalizacja: małopolska

Re: Rok ważności konta.

Post autor: pepcia2 »

W mix nie ma roku ważności.
Musisz przejść na ofertę na kartę: należy wysłać sms PNK na 2699. W ósmym dniu taryfa zostanie zmieniona na Plush.
Potem należy przejść do taryfy PNK bez limitu kodem *147*20# koszt 3zł i aktywować Rok ważności *136*11*18# koszt 10zł. Następnie w ciągu 30dni trzeba zasilic konto za min. 5zł
Awatar użytkownika
Joanna_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 22374
Rejestracja: 18 gru 2012, o 19:40

Re: Rok ważności konta

Post autor: Joanna_Plus »

Witaj PumpRage,
pepcia2 pisze:W mix nie ma roku ważności.
Potwierdzam.
pepcia2 pisze:Musisz przejść na ofertę na kartę: należy wysłać sms PNK na 2699. W ósmym dniu taryfa zostanie zmieniona na Plush.
Zgadza się. Tutaj znajdziesz regulamin migracji: https://www.plushbezlimitu.pl/download/ ... _Karte.pdf. Więcej na ten temat pisaliśmy też np. w tym wątku: http://www.plusforum.pl/viewtopic.php?f ... 9&start=30.
pepcia2 pisze:Potem należy przejść do taryfy PNK bez limitu kodem *147*20# koszt 3zł i aktywować Rok ważności *136*11*18# koszt 10zł. Następnie w ciągu 30dni trzeba zasilic konto za min. 5zł
Promocje dostępne dla taryfy Plus na Kartę bez limitu, zamieściliśmy w naszym FAQ.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
PumpRage
Nowy
Posty: 2
Rejestracja: 15 cze 2015, o 21:31

Re: Rok ważności konta

Post autor: PumpRage »

Ok dziękuję za odpowiedz.
Mam jeszcze dwa pytania:

1) APrzejście z Mix'u na PNK przedłuża mi umowę z plusem? Czy już jestem "wolny" i mogę korzystać z numeru tak jak bym kupił zwykłą startówkę?

2) Jaka jest stawka za połączenia w PNK? Bo w mixie miałem do plusa 29GR za rozmowę a w PNK jakie będą koszty?
Awatar użytkownika
sl@w_es
Moderator
Posty: 4064
Rejestracja: 4 cze 2011, o 12:09
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Rok ważności konta

Post autor: sl@w_es »

PumpRage pisze:(...) Mam jeszcze dwa pytania: (...)
1) Co masz na myśli pisząc "Przejście z Mix'u na PNK przedłuża mi umowę z Plusem"?

Po przejściu z Mix-a na PNK korzystasz z numeru tak jakbyś zakupił "zwykłą startówkę" z określoną taryfą - bez zobowiązań, ale z zachowaniem określonych zasad.
Taryfę (po przejściu) możesz zmienić, ale zakres zmian masz ograniczony - do woli możesz zmieniać pomiędzy Plush bez limitu i PNK bez limitu przy czym koszt każdej zmiany to 3 zł. Jedyna różnica to taka, że zaraz po przejściu z Mix-a jesteś zarejestrowanym użytkownikiem w ofercie na kartę.
Z chwilą przejścia usługa świadczona będzie w oparciu o:

Regulamin świadczenia usług telekomunikacyjnych przez POLKOMTEL Sp. z o.o. dla Abonentów Simplus/Sami Swoi

2) Podstawowe stawki w taryfie PNK bez limitu:
- rozmowy - 0,29 zł/min
- SMS - 0,19 zł
- MMS - 0,19 zł

Szczegóły opłat:

Cennik Taryfy Plus na Kartę bez limitu

Oczywistym faktem jest, że w celu obniżenia kosztów połączeń i SMS-ów można skorzystać z różnorodnych promocji.
Szczegóły na stronie:

http://www.plus.pl/na-karte
„Nie wystarczy mówić do rzeczy, trzeba mówić do ludzi.” - Stanisław Jerzy Lec
michal2682
Początkujący PlusManiak
Posty: 13
Rejestracja: 28 cze 2011, o 11:14

Re: Rok ważności konta

Post autor: michal2682 »

Po 30 dniach zdezaktywowała mi się promocja Rok Ważności Konta w taryfie PKN bez limitu. Czy za każdą następną aktywację będzie również pobierana opłata 10zł? Bo pkt.4 regulaminu mówi, że opłata za aktywację promocji jest jednorazowa. :-)
W dodatku na bok plusa jest chyba pewna nieścisłość: "Po włączeniu promocji w taryfie Plus na Kartę bez limitu kodem, jeśli w ciągu 30 dni nie zasilisz konta, następuje automatyczne wyłączenie promocji. Skutkuje to koniecznością ponownej jej aktywacji." A jak zasilę to mi się nie wyłączy? Ja zasiliłem i też się wyłączyła.
Awatar użytkownika
Joanna_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 22374
Rejestracja: 18 gru 2012, o 19:40

Re: Rok ważności konta

Post autor: Joanna_Plus »

michal2682,
michal2682 pisze:Czy za każdą następną aktywację będzie również pobierana opłata 10zł?
Tak, jeżeli za rok będziesz chciał dodać ważność swojego numeru na kolejne +365 dni, to aktywacja usługi będzie kosztować 10 zł (o ile nie zmienią się zasady jej działania).
michal2682 pisze:"Po włączeniu promocji w taryfie Plus na Kartę bez limitu kodem, jeśli w ciągu 30 dni nie zasilisz konta, następuje automatyczne wyłączenie promocji. Skutkuje to koniecznością ponownej jej aktywacji." A jak zasilę to mi się nie wyłączy? Ja zasiliłem i też się wyłączyła.
Sama promocja ulega dezaktywacji po okresie 30 dni. Jeżeli nie zasilisz konta, to nie nadasz mu ważności na rok (wymagane czynności to aktywacja promocji + zasilenie konta za minimum 5 zł w okresie 30 dni).
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
michal2682
Początkujący PlusManiak
Posty: 13
Rejestracja: 28 cze 2011, o 11:14

Re: Rok ważności konta

Post autor: michal2682 »

Dziękuję za udzieloną odpowiedź. Tylko nie rozumiem zwrotu "jednorazowa opłata" w regulaminie. Skoro ta opłata jest pobierana za każdym razem, to chyba raczej nie jest "jednorazowa".
Awatar użytkownika
krzyss79
Szalony PlusManiak
Posty: 229
Rejestracja: 3 lut 2013, o 23:15
Lokalizacja: Małopolskie

Re: Rok ważności konta

Post autor: krzyss79 »

opłata jednorazowa 10zł na 365dni następny rok następna opłata.
Awatar użytkownika
Joanna_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 22374
Rejestracja: 18 gru 2012, o 19:40

Re: Rok ważności konta

Post autor: Joanna_Plus »

michal2682,
krzyss79 pisze:opłata jednorazowa 10zł na 365dni następny rok następna opłata.
Dokładnie tak.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
Tomasz75
Początkujący PlusManiak
Posty: 21
Rejestracja: 7 wrz 2013, o 22:59

Promocja

Post autor: Tomasz75 »

Witam
Zmieniłem taryfę na "Bez limitu do wszystkich"
Włączyłem promocję rok ważności konta
doładowałem konto 5PLN przedłużyło o rok zgoda i tu moje pytanie
Dlaczego na Plusonline po wlaczeniu promocji rok waznosci konta i zasilenu kwota 5 PLN nadal pokazuje ze mam miesiac na doladowanie bo wylaczy sie promocja "rok waznosci konta"
Ostatnio zmieniony 4 wrz 2015, o 12:11 przez Joanna_Plus, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Połączono wątki - ten sam temat.
ODPOWIEDZ