Spieniężenie pozostałych środków na koncie

W tym dziale pytamy o Plus Mix i Plus na Kartę. Odpowiedzi udzielą Wam specjaliści Plusa
Regulamin forum
Specjaliści odpowiadają na posty w dni robocze, w godzinach 10:00 – 18:00
dareios
PlusManiak
Posty: 77
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 7 sie 2014, o 21:40
Lokalizacja: WL

Spieniężenie pozostałych środków na koncie

Post autor: dareios »

Dzień dobry
Jak w temacie.Chodzi o to,że mam numer prepaid, którego nie będę już używał i chciałbym spieniężyć pozostałe na koncie środki. Teleprzelewem nie mogę tego zrobić bo to kwota ~3zł, może śmieszna, ale to zawsze 10 min. rozmowy :-D . Czy jest to możliwe i jaka jest procedura?
Awatar użytkownika
sl@w_es
Moderator
Posty: 4063
Rejestracja: 4 cze 2011, o 12:09
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Spieniężenie pozostałych środków na koncie

Post autor: sl@w_es »

Nie ma możliwości "spieniężenia" raz włożonych środków na konto numeru tel (poza usługą Teleprzelew) - telefon (numer) nie jest kontem bankowym. Nie pozostaje Ci zatem nic innego jak "10 min. rozmowy" chyba, że wspomożesz jakąś fundację wysyłając SMS-a mieszczącego się w tej kwocie.
„Nie wystarczy mówić do rzeczy, trzeba mówić do ludzi.” - Stanisław Jerzy Lec
paula10053
Nowy
Posty: 1
Rejestracja: 1 sty 2018, o 17:19

Pieniądze na koncie Mix

Post autor: paula10053 »

Witam mam taki problem, mam kartę w Plus Mix i doładowałam sobie telefon, na koncie mam 180 zł, co z tymi pieniędzmi, nie umiem ich wykorzystać bo wszystko mam w mixie. Co z tymi pieniędzmi, jeżeli przedłuże umowę, czy mogę je jakoś odzyskac? Pozostało mi trochę doładowań do końca umowy czy będą z tego konta ściągać czy muszę robić doładowania co miesiąc?
Ostatnio zmieniony 2 sty 2018, o 11:23 przez Joanna_Plus, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Połączono wątki - ten sam temat.
Awatar użytkownika
sl@w_es
Moderator
Posty: 4063
Rejestracja: 4 cze 2011, o 12:09
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Pieniądze na koncie Mix

Post autor: sl@w_es »

Pieniądze raz włożone na konto numeru w formie doładowań w ofercie Mix możesz wykorzystać tylko na usługi świadczone przez Operatora; inaczej mówiąc nie ma możliwości, aby kasa wróciła do Ciebie w czystej gotówce.
Jeśli obecnie ważność Twojego konta wybiega w przyszłość to radzę zapomnieć o przedłużaniu umowy w tej chwili, bo stan środków w "skarbonce" będzie wzrastał.
Przedłużenie umowy nie powoduje utraty środków z konta - pozostają w niezmienionej wysokości.
„Nie wystarczy mówić do rzeczy, trzeba mówić do ludzi.” - Stanisław Jerzy Lec
Awatar użytkownika
Joanna_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 22365
Rejestracja: 18 gru 2012, o 19:40

Re: Spieniężenie pozostałych środków na koncie

Post autor: Joanna_Plus »

Witaj paula10053,

w nawiązaniu do tego pytania:
paula10053 pisze:Pozostało mi trochę doładowań do końca umowy czy będą z tego konta ściągać czy muszę robić doładowania co miesiąc?
nie, konto należy zasilać kwotą zadeklarowaną w aneksie co najmniej raz na 30 dni (w pierwszych trzydziestu dniach po przedłużeniu umowy, będą wymagane dwa takie zasilenia).
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
Awatar użytkownika
Ron
V.I.P.
Posty: 1176
Rejestracja: 18 maja 2015, o 18:24
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój

Re: Spieniężenie pozostałych środków na koncie

Post autor: Ron »

Dodam tylko, że w Plus Mix zobowiązaniem jest utrzymywanie ważności konta na połączenia wychodzące. Nie musi być doładowania w każdym miesiącu kalendarzowym jak masz ważne konto na połączenia wychodzące, ale w okresie zastrzeżonym należy spłacić wszystkie doładowania.
Awatar użytkownika
Joanna_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 22365
Rejestracja: 18 gru 2012, o 19:40

Re: Spieniężenie pozostałych środków na koncie

Post autor: Joanna_Plus »

Ron,

trafna uwaga :-). W ofercie Plus Mix terminy ważności się sumują.
Ron pisze:Nie musi być doładowania w każdym miesiącu kalendarzowym jak masz ważne konto na połączenia wychodzące
Jeżeli w którymś miesiącu/miesiącach zostanie dokonanych więcej doładowań kontraktową kwotą, to wówczas kolejne będzie wymagane po upływie terminu ważności widocznego pod kodami *100#/*125#.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
ODPOWIEDZ