Blokada SMS Premium

W tym dziale pytamy o Plus Mix i Plus na Kartę. Odpowiedzi udzielą Wam specjaliści Plusa
Regulamin forum
Specjaliści odpowiadają na posty w dni robocze, w godzinach 10:00 – 18:00
Awatar użytkownika
sl@w_es
Moderator
Posty: 4063
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 4 cze 2011, o 12:09
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Blokada SMS Premium

Post autor: sl@w_es »

Na początek sprawdź aktywne subskrypcje: SMS o treści LISTA na nr 8888.
Szerzej o tym m.in. w wątku SMS'y PREMIUM jak wyłączyć - różne kody
Hankowsky pisze:Witam
zostałem wprowadzony w bład i wyslałem sms na numer 92590 który się okazał sms premium i z mojego konta zostało pobrane 30.75 PLN
Chodzi o ten przekręt:
- http://technowinki.onet.pl/internet-i-s ... 2590/19pyl
- https://niebezpiecznik.pl/post/cwany-sm ... meru-92590

UKE OSTRZEGA - JAK ROZPOZNAĆ KOSZTOWNEGO SMS-A [VIDEO]
Hankowsky pisze:jak mogę sprawdzić dane podmiotu świadczącego usługi tego SMS Premium ?
Jakaś dobra rada co do reklamacji ?
Czy Plus GSM możę zwrócić pobrane pieniądze ?
http://www.uke.gov.pl/tablice/NumerUpo- ... ution=e1s1

Jak już dowiesz się co to za firma i ustalisz jej numer REGON, NIP lub KRS to polecam tę stronę:
https://wyszukiwarkaregon.stat.gov.pl/appBIR/index.aspx

Reklamacja? Hm, będzie ciężko, ale zapoznaj się z artykułem Uwaga! Pod żadnym pozorem nie odpowiadaj na SMS-a z numeru 92550 na pewno będzie pomocny.
„Nie wystarczy mówić do rzeczy, trzeba mówić do ludzi.” - Stanisław Jerzy Lec
Hankowsky
Początkujący PlusManiak
Posty: 21
Rejestracja: 7 gru 2014, o 15:31

Re: Blokada SMS Premium

Post autor: Hankowsky »

@sl@w_es dzięki za linki i info.

Sytuacja nie jest prosta jak w przekręcie o pogodzie.
Osoba podszywająca się pod polskiego Youtubera ( ta sama nazwa konta i avatar na YT ) w komentarzu wideo tego youtubera podała link do strony ( gonciarz.uci.pl ) z konkursem na darmowy t-shirt. Strona informowała iz należy wyslac darmowy sms na numer 92590 a w treści napisać "AG.WEJDZ" i po tym sms zostałem skasowany 30.75 pln.
Komentarz z linkiem na Youtube został skasowany a strona nie działa ( posiadam prt sc strony )

Z bazy danych UKE wynika że właścicielem tego numeru jest:
Teleaudio Dwa Sp. z o.o. Sp. Komandytowo-Akcyjna, Al. Jerozolimskie 81, 02-001 Warszawa

Co do reklamacji w Plus Gsm w zaistniałej sytuacji :
Według przdedstawiciela firmy Cashbill SA z artykułu http://tech.wp.pl/kat,1009781,title,Uwa ... aid=117b63
Cytat z artykułu :
" WP.PL: Do kogo pokrzywdzeni mogą zwrócić się z reklamacją?
CashBill S.A.: Klienci, którzy padli ofiarą nieuczciwych praktyk dla usług Premium Rate powinni złożyć reklamację przede wszystkim u swojego operatora GSM, jako jedynego podmiotu mogącego anulować obciążenie konta abonenta "

WP.PL: Czy w toku rozpatrywania reklamacji jest możliwość odzyskania straconych pieniędzy?
CashBill S.A.: Jedynym podmiotem mogącym anulować obciążenie konta abonenta jest operator GSM, jako podmiot takie obciążenie pobierający.

więc rozumiem że Plus Gsm ma możliwość odzyskania tych pieniedzy, w sytuacji gdy padłem ofiarą oszustwa.
Awatar użytkownika
Joanna_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 22363
Rejestracja: 18 gru 2012, o 19:40

Re: Blokada SMS Premium

Post autor: Joanna_Plus »

Hankowsky,

złóż proszę reklamację, najlepiej drogą elektroniczną, aby zamieścić zrzut ekranu, o którym pisałeś powyżej.

Następnie odezwij się do mnie przez ten formularz. Decyzję w tym zakresie podejmuje Departament Reklamacji, więc nic nie mogę obiecać, ale zobaczymy co da się zrobić ;-).
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
darkko
PlusManiak
Posty: 51
Rejestracja: 8 lut 2013, o 15:55

uslugi Premium

Post autor: darkko »

witam.
dzis przyszedl mi sms o takiej tresci -Platna usluga Premium zostala wlaczona(koszt 6,15zl brutto/dzien).Aby wylaczyc wyslij sms o tresci KDW.MCKEY NA NUMER 7936. prosze o informacje co mam zrobic,ale ja zadnej uslugi nie wlaczalem.i jakby byla wlaczona to jak mam ja wylaczyc.pozdrawiam
Ostatnio zmieniony 14 wrz 2016, o 10:49 przez Joanna_Plus, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Połączono wątki - ten sam temat.
Awatar użytkownika
sl@w_es
Moderator
Posty: 4063
Rejestracja: 4 cze 2011, o 12:09
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: uslugi Premium

Post autor: sl@w_es »

@ darkko,

wyślij SMS o treści LISTA na nr 8888 - tę wiadomość wyślesz bezpłatnie.
W odpowiedzi zwrotnej otrzymasz listę aktywnych subskrypcji dla tego numeru.
Jeśli odpowiedź będzie następującej treści:
Aktualnie posiadasz 0 aktywnych subskrypcji; oraz za pomocą wiadomości płatnych przy odbiorze opłacasz dostęp do 0 usług:
to nie rób nic.
Złodzieje wymyślili nowy sposób na kradzież kasy; wysyłając SMS o treści przez nich podanej tak naprawdę nic nie wyłączasz, a wręcz przeciwnie, wyrażasz zgodę na otrzymywanie płatnych wiadomości z tego numeru.
„Nie wystarczy mówić do rzeczy, trzeba mówić do ludzi.” - Stanisław Jerzy Lec
Hankowsky
Początkujący PlusManiak
Posty: 21
Rejestracja: 7 gru 2014, o 15:31

Re: Blokada SMS Premium

Post autor: Hankowsky »

@Joanna_Plus

No i pechunio reklamacja odrzucona.
Najwyraźniej fakt iż zostałem wprowadzony w błąd co do opłaty za tego sms'a nie ma znaczenia w całym tym przekręcie. Ważne żebym pamiętał zarejestrować kartę ( w plusie najlepiej oczywiście ), oraz ważne żebym wiedział jak działają smsy premium. Z sms premium korzystam i wiem jak działają, ale korzystam jak znam opłate a nie jak ktoś mnie robi konia.

Wynika z tego że Plus nie ma problemu w pomocy firmą zewnętrznym w okradaniu klientów.
30 pln i tak by do was poszło w całości a tak trzeba było się podzielić, ale to pewnie nie pierwszy i nie ostatni raz wiec jest spoko.

Ciekawi mnie tylko jakie "dochodzenie" przeprowadziła pani młodsza specjalistka rozpatrując tą reklamacje oprócz sprawdzenia czy ten sms został wysłany z mojego numeru.
Awatar użytkownika
monter
PlusManiak
Posty: 115
Rejestracja: 3 sty 2013, o 14:39

Re: Blokada SMS Premium

Post autor: monter »

Witam!

Jak sprawdzić, które blokady PREMIUM ma się włączone?
W opisie dot. blokad usług Premium nie ma na ten temat informacji.

Pozdrawiam!
Awatar użytkownika
Przemek_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 1261
Rejestracja: 17 mar 2016, o 13:51

Re: Blokada SMS Premium

Post autor: Przemek_Plus »

monter, możesz skontaktować się w tej sprawie z naszą infolinią pod numerem 601 102 601 (Koszt połączenia zgodny z taryfą operatora. http://www.plus.pl/kontakt), bądź też z Internetową Obsługą Klienta poprzez kanał autoryzowany.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
Awatar użytkownika
monter
PlusManiak
Posty: 115
Rejestracja: 3 sty 2013, o 14:39

Re: Blokada SMS Premium

Post autor: monter »

Plusie,
bardzo słabe to rozwiązanie. Włączyć się da kodem, wyłączyć też, ale jak chcesz sprawdzić, to "podanie" trzeba pisać.

Skontaktowałem się z poziomu mobilnego Plus Online z Internetową Obsługą Klienta.
Po kilku godzinach dostałem odpowiedź:
Szanowni Państwo,

dziękuję za przesłaną wiadomość.

W celu uzyskania informacji na temat poruszonej kwestii, proszę o wskazanie poniższych danych:

- imię i nazwisko,
- PESEL (NIP i nazwa firmy w przypadku, gdy numer zarejestrowany jest na firmę).

Dodam, że uzupełnienie danych konieczne jest w celu identyfikacji. Wyżej opisana procedura pozwoli mi na udzielenie odpowiedzi w oparciu o konto klienta, a także weryfikację, czy korespondencja prowadzona jest przez osobę upoważnioną.

xxxx
Departament Reklamacji
Skoro pisałem przez Plus Online, to przecież już się zautoryzowałem. Po co kolejna autoryzacja (w tym PESEL)?
Bardzo dziwne macie te procedury. Skutecznie zniechęcają do korzystania z Waszych usług.

A wystarczy uruchomić nowy kod, np.: LIMIT LISTA, który wysłany na 2601 da w ciągu kilku(-nastu) sekund listę aktywnych blokad usług Premium.

Miłego dnia!
WXuser
Szalony PlusManiak
Posty: 203
Rejestracja: 30 lip 2014, o 11:26

Re: Blokada SMS Premium

Post autor: WXuser »

Basia_Plus pisze:Witaj WXuser,

prześlij proszę numer telefonu i numery, z których te wiadomości są wysyłane przez ten formularz.

nie wiem czy Pani Basia jeszcze tutaj zagląda, ale wysłałem Pani w formularzu prośbę o blokadę dwóch numerów.
pozdrawiam
Awatar użytkownika
Basia_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 5177
Rejestracja: 8 wrz 2015, o 14:25

Re: Blokada SMS Premium

Post autor: Basia_Plus »

WXuser,

sprawdź pocztę.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
Danio98
Nowy
Posty: 1
Rejestracja: 4 lip 2019, o 18:15

Re: Blokada SMS Premium

Post autor: Danio98 »

Witam, mam ten sam problem. Mógłby mi ktoś pomóc?
Awatar użytkownika
Ewa_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 6975
Rejestracja: 18 gru 2012, o 18:37
Lokalizacja: Warszawa

Re: Blokada SMS Premium

Post autor: Ewa_Plus »

Witaj Danio98,
- czy możesz napisać coś więcej? Z czym dokładnie jest problem?
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
konstancja1330
Nowy
Posty: 1
Rejestracja: 18 wrz 2019, o 16:15

Usługi Premium

Post autor: konstancja1330 »

Witam,
Mam problem z wysyłaniem smsów na krótkie numery (np 77038). Ostatni raz udało mi się wysłać takiego smsa w czerwcu,a od tego czasu przy wysyłaniu wiadomości wyświetla się komunikat: Błąd sms.
Mam zwiększone usługi premium na 100zł.
Mam ponad 100zł na koncie.
Byłam w salonie Plusa, gdzie panie nie mogły znaleźć żadnego problemu ani w systemie ani w telefonie. Poleciły mi infolinię. Ale nic to nie dało, ponieważ mogłam zgłosić problem podając jeden numer na który nie mogę wysłać takiego smsa, a u mnie ŻADEN numer nie działa. Więc pani stwierdziła, że nie może pomóc (jedynie zgłosić to do działu technicznego - ale gdy spytałam czy to pomoże nic konkretnego nie odpowiedziała).
Nie mam możliwości przełożenia karty sim do innego telefonu. Jednak brat oraz koleżanka wysłali smsa na ten sam numer co ja i udało im się to. A u mnie cały czas wyskakuje błąd sms.
Czy da się w jakiś sposób to odblokować/naprawić?
Ostatnio zmieniony 18 wrz 2019, o 16:38 przez Joanna_Plus, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Połączono wątki - ten sam temat.
Awatar użytkownika
Joanna_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 22363
Rejestracja: 18 gru 2012, o 19:40

Re: Blokada SMS Premium

Post autor: Joanna_Plus »

Witaj konstancja1330,
konstancja1330 pisze:jedynie zgłosić to do działu technicznego
Finalnie takie zgłoszenie zostało wysłane?
konstancja1330 pisze:u mnie ŻADEN numer nie działa
Standardowe wiadomości SMS możesz wysyłać?
Model telefonu to ten podany w opisie profilu?
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
ODPOWIEDZ