Blokada SMS Premium

W tym dziale pytamy o Plus Mix i Plus na Kartę. Odpowiedzi udzielą Wam specjaliści Plusa
Regulamin forum
Specjaliści odpowiadają na posty w dni robocze, w godzinach 10:00 – 18:00
okradzionyprzezsms
Nowy
Posty: 4
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 1 wrz 2016, o 00:10

Czy da się zatrzymać kradzież kasy przez Mobiltek?

Post autor: okradzionyprzezsms »

Dzień dobry,
mam problem z firmą Mobiltek, która bez mojej zgody przysyła mi płatne sms-y często z numeru 7168 i wtedy zabierają mi złodzieje 1,23 zł, rzadziej z droższych numerów. Nigdy żadnych sms-ów do nich nie wysyłałem, więc nie wiem jakim prawem to robią. Próbowałem już pisać e-maile to tej złodziejskiej firmy i skorzystałem z opcji na ich stronie: "wypisz z rozsyłek płatnych i bezpłatnych" jednak to nic nie dało. W Plusie mnie olali dlatego, że kazali wysyłać mi różne sms-y które nic nie dały. LISTA pod 8888 - 0 subskrypcji, START BLOKADA pod 8888, nic nie dało. Numer 7168 niby zablokowali, ale nadal to przychodzi. Jeszcze dodatkowo twierdzą, że niby nie są ode mnie pobierane opłaty za te sms-y. Żadnych wirusów nie mam dlatego, że korzystam że starego Samsung Avila z javą, który służy mi tylko do dzwonienia.
Zawsze gdy przyjdzie sms od nich to zabiera mi równo 1,23 zł (wiem, bo sprawdzam stan konta teraz często).
Proszę o pomoc - żadnych zgód nie wysyłałem, Plus ma to gdzieś, a złodzieje dalej kradną.
Zdążyli mi już ukraść powyżej 50 zł.
Ostatnio zmieniony 1 wrz 2016, o 12:07 przez Magda_Plus, łącznie zmieniany 2 razy.
Powód: Przeniesienie do oficjalnego działu. Połączenie wątków
Awatar użytkownika
Magda_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 5614
Rejestracja: 18 gru 2012, o 19:21

Re: Blokada SMS Premium

Post autor: Magda_Plus »

okradzionyprzezsms pisze:Numer 7168 niby zablokowali, ale nadal to przychodzi.
A możesz napisać kto zablokował? Jeśli tak, to kiedy prosiłeś o zablokowanie?
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
okradzionyprzezsms
Nowy
Posty: 4
Rejestracja: 1 wrz 2016, o 00:10

Re: Blokada SMS Premium

Post autor: okradzionyprzezsms »

Dawno już prosiłem o zablokowanie i to trzy razy i to nic nie dało.
Raz 22 czerwca, Drugi 23 czerwca, Trzeci 30 czerwca 2016 roku.
Oczywiście zdanie
Wyjaśniam, że dane SMS-y nie są wysyłane z Plusa i nie są pobierane za nie żadne opłaty.
jest kłamstwem ponieważ po sms-ach z np. 7168 nadal schodzi 1,23zł a po wyższych numerach typu 7347 schodzi około 3,46zł, wiem to napewno bo sprawdzałem stan konta przed i po tych sms-ach.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Magda_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 5614
Rejestracja: 18 gru 2012, o 19:21

Re: Blokada SMS Premium

Post autor: Magda_Plus »

Jeśli dobrze rozumiem to z numeru 7347 już nie dostajesz wiadomości?
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
okradzionyprzezsms
Nowy
Posty: 4
Rejestracja: 1 wrz 2016, o 00:10

Re: Blokada SMS Premium

Post autor: okradzionyprzezsms »

Z 7347 tylko raz dostałem i już nie dostaje, ale 7168 dostaje często i ten numer wysysa mi pieniądze z konta.
Awatar użytkownika
Basia_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 5187
Rejestracja: 8 wrz 2015, o 14:25

Re: Blokada SMS Premium

Post autor: Basia_Plus »

okradzionyprzezsms,

prześlij proszę numer telefonu poprzez ten formularz.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
paula246
Początkujący PlusManiak
Posty: 28
Rejestracja: 23 kwie 2013, o 22:31

Re: Blokada SMS Premium

Post autor: paula246 »

Witam,
już kiedyś pisałam tu o moim problemie i nadal nie został rozwiązany. Otóż od marca tego roku mam nowy telefon i mój problem polega na tym że nie mogę wysyłać smsów premium. Nie działa nawet sms o treści "stop blokada" na numer 8888. Po prostu nie wysyła i już. Mam ustawioną promocję "premia za staż", to jeszcze na starym telefonie zrobiłam, dostałam ją już na nowym telefonie i wykorzystać nie mogłam. Tak samo nie mogę zlikwidować tej promocji bo numer zaczyna się na 8 i automatycznie mi odrzuca tego smsa. Byłam w sklepie gdzie kupiłam ten telefon i powiedzieli że nie ma takiego czegoś jak blokada w tym modelu, stwierdzili że to w sieci jest coś nie tak. Raz mi tu ktoś napisał że to wina modelu. Sama nie wiem, chciałabym w końcu to wyjaśnić bo to jest trochę denerwujące, nie mogę na nic wysłać smsa!
Awatar użytkownika
Joanna_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 22378
Rejestracja: 18 gru 2012, o 19:40

Re: Blokada SMS Premium

Post autor: Joanna_Plus »

Witaj paula246,
paula246 pisze:już kiedyś pisałam tu o moim problemie i nadal nie został rozwiązany.
Tu na forum?
paula246 pisze:Po prostu nie wysyła i już.
Jaki wówczas pojawia się komunikat? Jak wygląda sprawa po przełożeniu karty SIM do innego telefonu?
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
okradzionyprzezsms
Nowy
Posty: 4
Rejestracja: 1 wrz 2016, o 00:10

Re: Blokada SMS Premium

Post autor: okradzionyprzezsms »

Przekazałam numer do werfikacji i ewentualnej blokaday SMS, która będzie aktywowana w ciągu 5 dni roboczych.
Usługę świadczy Mobiltek S.A. Reklamacje można składać na adres:reklamacje@mobiltek.pl
To jest śmieszne że w plusie to nie ja złodzieje decydują o tym że mogą sobie bezkarnie kraść kasę z konta, dlatego niedługo przenoszę numer do Orange gdzie to ja a nie złodzieje (typu mobiltek) decyduje o tym na co ja kasę wydam. U konkurencji taka blokada następuje natychmiast, i obejmuje pełen zakres (i wystarczy tylko co najciekawsze raz powiedzieć, tak tylko raz powiedzieć naprawdę, a nie męczyć się z każdym numer po kolei!).
Dlatego podziękuje plusowi za skuteczne odstraszanie swoich klientów, i zmuszanie ich do uciekania do innych sieci gdzie ważniejszy jest klient od złodzieja typu ,,mobiltek", bo nie godzę się na to że takie firmy mogą decydować o moich pieniądzach.
Awatar użytkownika
Magda_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 5614
Rejestracja: 18 gru 2012, o 19:21

Re: Blokada SMS Premium

Post autor: Magda_Plus »

okradzionyprzezsms czy w dalszym ciągu nie możesz zostajesz obciążany kosztami odbieranych SMS-ów? Jeśli tak, to czy masz takiego SMS-a czy mógłbyś załączyć zrzut ekranu z jego treści oraz z numeru jaki do Ciebie przyszedł?
W jaki sposób weryfikujesz to, że pieniądze znikają Ci z konta?
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
paula246
Początkujący PlusManiak
Posty: 28
Rejestracja: 23 kwie 2013, o 22:31

Re: Blokada SMS Premium

Post autor: paula246 »

Joanna_Plus pisze:Witaj paula246,
paula246 pisze:już kiedyś pisałam tu o moim problemie i nadal nie został rozwiązany.
Tu na forum?
paula246 pisze:Po prostu nie wysyła i już.
Jaki wówczas pojawia się komunikat? Jak wygląda sprawa po przełożeniu karty SIM do innego telefonu?
Tak jest, tu na tym forum o tym pisałam ale jakiś czas temu.
Włożyłam kartę do innego telefonu i pojawia się taki sam komunikat, w sensie nie wysyła tych sms-ów
Awatar użytkownika
Joanna_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 22378
Rejestracja: 18 gru 2012, o 19:40

Re: Blokada SMS Premium

Post autor: Joanna_Plus »

paula246,
paula246 pisze: Tak jest, tu na tym forum o tym pisałam ale jakiś czas temu.
Przeczytałam wszystkie Twoje posty i nie widzę w nich nic o problemach z SMS-ami Premium. Numer telefonu również nigdy nie był do nas przesyłany.

Tutaj formularz do mnie. Prześlij proszę numer, na którym występuje powyższa sytuacja.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
paula246
Początkujący PlusManiak
Posty: 28
Rejestracja: 23 kwie 2013, o 22:31

Re: Blokada SMS Premium

Post autor: paula246 »

Joanna_Plus pisze:paula246,
paula246 pisze: Tak jest, tu na tym forum o tym pisałam ale jakiś czas temu.
Przeczytałam wszystkie Twoje posty i nie widzę w nich nic o problemach z SMS-ami Premium. Numer telefonu również nigdy nie był do nas przesyłany.

Tutaj formularz do mnie. Prześlij proszę numer, na którym występuje powyższa sytuacja.
Być może pisałam wtedy z innego konta ale pamiętam że na pewno tu opisywałam swój problem. Nieważne, wysłałam Pani mój numer przez formularz.
Awatar użytkownika
Joanna_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 22378
Rejestracja: 18 gru 2012, o 19:40

Re: Blokada SMS Premium

Post autor: Joanna_Plus »

paula246,

moja odpowiedź na Twojej skrzynce.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
Hankowsky
Początkujący PlusManiak
Posty: 21
Rejestracja: 7 gru 2014, o 15:31

Re: Blokada SMS Premium

Post autor: Hankowsky »

Witam
zostałem wprowadzony w bład i wyslałem sms na numer 92590 który się okazał sms premium i z mojego konta zostało pobrane 30.75 PLN jak mogę sprawdzić dane podmiotu świadczącego usługi tego SMS Premium ?
Jakaś dobra rada co do reklamacji ?
Czy Plus GSM możę zwrócić pobrane pieniądze ?
ODPOWIEDZ