Przedłużenie umowy w Plus Mix - pytania i wątpliwości.

W tym dziale pytamy o Plus Mix i Plus na Kartę. Odpowiedzi udzielą Wam specjaliści Plusa
Regulamin forum
Specjaliści odpowiadają na posty w dni robocze, w godzinach 10:00 – 18:00
starback
Nowy
Posty: 2
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 25 lip 2017, o 19:34

MIX -Przedłużenie umowy przez internet - brak przesyłki

Post autor: starback »

Witam,
Mam problem z zamówieniem ze sklepu internetowego. Do końca kontraktu pozostało mi 7 zasileń. W dniu 12.07.17 skorzystałem z dostępnej dla mnie opcji przedłużenia umowy o kolejne 42 doładowania. Zamówiłem telefon LG X Power2. Otrzymałem maila z nr. zamówienia i terminem dostawy na 14.07.17. Wszystkie usługi zostały aktywowane, liczba zasileń wzrosła do 49, pakiety czekają na aktywację. Nie otrzymałem nr. przesyłki z firmy kurierskiej. Paczka nie dotarła w terminie. Pracownik infolinii sklepu internetowego powiadomił mnie iż mają problem techniczny i zamówienia nie były realizowane w terminie i otrzymam informację z nr. przesyłki w przeciągu 2 dni. Do 17.07.17 brak odpowiedzi oraz przesyłki. Po kolejnym telefonie na infolinię dowiedziałem się że są opóźnienia i paczka dotrze do 2 dni gdyż nie mają informacji od firmy kurierskiej czy paczka została odebrana przez kuriera. Po dwóch dniach nadal cisza. Kolejny telefon na infolinię - znów brak jakiejkolwiek informacji - przesyłka wciąż w realizacji. W sumie wykonałem 4 telefony na infolinię. Brak maila lub sms,a z informacją o przesyłce. W dniu 24.07.17 podczas kolejnej już rozmowy z konsultantem sklepu dowiedziałem się że kurier był u mnie rzekomo 14,17 i 18.07.2017 i nikogo nie zastał więc w dniu 20.07.17 dokonał zwrotu telefonu do sklepu - w tych dniach byłem w domu jak również żona. Ja wiem że kurier nie ma obowiązku dzwonić do klienta ale być niby 3 razy i nie spróbować się kontaktować? Poprosiłem o ponowne wysłanie zamówienia - otrzymałem informację iż przesyłka dotrze w środę. Dziś kontrolnie znów zadzwoniłem by się upewnić że kurier paczkę odebrał i jutro do mnie dotrze - i co? Znów brak informacji o przesyłce. Pan znów zgłosił po raz kolejny interwencję i znów przekazał do ponowienia wysyłki.

Numer zamówienia: 201707123302788.

To jest po prostu porażka. Gdybym chociaż miał informację o nr. przesyłki sam skontaktował bym się z firmą kurierską. Brak jakiejkolwiek informacji o przesyłce.do 24.07 byłem informowany o opóźnieniu i że mam czekać a potem że sam nie odebrałem. Na paczkę miałem czekać 2-3 dni a czekam już od 14.07.2017. taryfa aktywna woła o zasilenie a telefonu i umowy jak nie było tak nie ma. jestem w Plusie od 2005 roku - wciąż ten sam numer. Mam internet i telefon żony również w MIX. jeżeli w dniu jutrzejszym tj. 26.07.17 zgodnie z zapowiedzią telefonu lub jakiejkolwiek informacji nie dostanę będę niestety zmuszony z rezygnacji z przedłużenia umowy i po wykorzystaniu reszty tj. 7 doładowań zmienić operatora. Ile można czekać na przesyłkę ? Często zamawiam przesyłki kurierskie i kurier zawsze wcześniej dzwoni. Ja tez pracuję i nie mogę wciąż siedzieć w domu i czekać na kuriera.

Proszę o pomoc w sprawie i ewentualne info w jaki sposób mogę zrezygnować z przedłużenia umowy której de facto nie otrzymałem i nie podpisałem.

Pozdrawiam,
Marcin.
Ostatnio zmieniony 26 lip 2017, o 11:32 przez Joanna_Plus, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Połączono wątki - ten sam temat.
Awatar użytkownika
Joanna_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 22365
Rejestracja: 18 gru 2012, o 19:40

Re: Przedłużenie umowy w Plus Mix - pytania i wątpliwości.

Post autor: Joanna_Plus »

Witaj starback,

najmocniej przepraszam za zaistniałą sytuację. Przekazałam sprawę do weryfikacji do obsługi sklepu internetowego.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
starback
Nowy
Posty: 2
Rejestracja: 25 lip 2017, o 19:34

Re: Przedłużenie umowy w Plus Mix - pytania i wątpliwości.

Post autor: starback »

Witam,
Dopiero dziś (26.07.17) dosłownie przed chwilą dostałem smsa z numerem listu przewozowego paczki z terminem dostawy 14.07.2017 (?). Dokładnie na ta wiadomość czekałem tyle dni. Za każdym razem gdy dzwoniłem od pracowników sklepu nie udało mi się również tej informacji uzyskać. Jako stały wieloletni klient plusa jestem zawiedziony sklepem internetowym i poczułem się olany przez pracowników sklepu. Pozdrawiam i dziękuję za odpowiedz.
Awatar użytkownika
Joanna_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 22365
Rejestracja: 18 gru 2012, o 19:40

Re: Przedłużenie umowy w Plus Mix - pytania i wątpliwości.

Post autor: Joanna_Plus »

starback,

mam nadzieję, że sprawę uda się szybko wyjaśnić i doprowadzić do szczęśliwego finału. Jeszcze raz bardzo przepraszam za wszelkie utrudnienia.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
lidka82
Nowy
Posty: 1
Rejestracja: 11 sie 2017, o 21:27

Re: Przedłużenie umowy w Plus Mix - pytania i wątpliwości.

Post autor: lidka82 »

Witam
Jeśli będę chciała przenieść numer mixplus do innej sieci to muszę wcześniej wypowiedzieć umowę? Czy po prostu po dokonaniu ostatniego doładowania umowa wygasa automatycznie?
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Ewa_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 6975
Rejestracja: 18 gru 2012, o 18:37
Lokalizacja: Warszawa

Re: Przedłużenie umowy w Plus Mix - pytania i wątpliwości.

Post autor: Ewa_Plus »

Witaj lidka82,
- jeśli po ostatnim kontraktowym zasileniu konta, wykonasz jeszcze jedno doładowanie za minimum 5 zł, to przejdziesz na tzw. Pokontraktowy System Zasileń. Jeśli tego nie zrobisz, to numer zostanie dezaktywowany po upływie terminu ważności.
Przeniesienie do innej sieci załatwiasz u nowego operatora. On w Twoim imieniu już dokona wszelkich formalności związanych z wypowiedzeniem umowy. Ty ze swojej strony musisz tylko przypilnować, żeby do czasu przeniesienia Twój numer pozostawał aktywny.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
michal2460
Początkujący PlusManiak
Posty: 19
Rejestracja: 21 sty 2015, o 18:27

Re: Przedłużenie umowy w Plus Mix - pytania i wątpliwości.

Post autor: michal2460 »

Witam mam pytanko czy po skończonej umowie w Mix Plus muszę pisać wypowiedzenie umowy . Dziękuje za odpowiedz.
Awatar użytkownika
Basia_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 5177
Rejestracja: 8 wrz 2015, o 14:25

Re: Przedłużenie umowy w Plus Mix - pytania i wątpliwości.

Post autor: Basia_Plus »

Witaj michal2460,

nie wymagamy złożenia wypowiedzenia. Z chwilą wykonaniu ostatniego kontraktowego zasilenia, umowa ulega rozwiązaniu. Wypowiedzenie jest potrzebne wówczas gdy chcesz dezaktywować numer.
Ewa_Plus pisze:- jeśli po ostatnim kontraktowym zasileniu konta, wykonasz jeszcze jedno doładowanie za minimum 5 zł, to przejdziesz na tzw. Pokontraktowy System Zasileń. Jeśli tego nie zrobisz, to numer zostanie dezaktywowany po upływie terminu ważności.
Wyłączenie numeru dokonywane jest po 30 dniach od blokady połączeń wychodzących.
Po zakonczeniu kontraktu istnieje możliwość przeniesienia numeru do oferty Plus na Kartę.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
michal2460
Początkujący PlusManiak
Posty: 19
Rejestracja: 21 sty 2015, o 18:27

Re: Przedłużenie umowy w Plus Mix - pytania i wątpliwości.

Post autor: michal2460 »

W Plusie na abonament idzie zamówić i wybrać telefon przez internet w Plus mix nie ma takiej możliwości po podaniu numeru piszę w sklepie znajduje się już zamówienie z podanym numerem. 2 lata wstecz mogłem wybrać telefon tez już takiej możliwości brak. U konkurencji mogę wybrać i zamówić telefon jaki mi odpowiada. Dziękuje za pomoc i pozdrawiam
Awatar użytkownika
Basia_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 5177
Rejestracja: 8 wrz 2015, o 14:25

Re: Przedłużenie umowy w Plus Mix - pytania i wątpliwości.

Post autor: Basia_Plus »

michal2460,
michal2460 pisze:przez internet w Plus mix nie ma takiej możliwości po podaniu numeru piszę w sklepie znajduje się już zamówienie z podanym numerem.
jeśli jesteś zainteresowany przedłużeniem umowy, podaj proszę numer telefonu poprzez ten formularz, przekażę sprawę do sklepu internetowego.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
rogervin
Początkujący PlusManiak
Posty: 10
Rejestracja: 4 gru 2015, o 10:58

Re: Przedłużenie umowy w Plus Mix - pytania i wątpliwości.

Post autor: rogervin »

Przedłużenie umowy mix. Kwota doładowania wynosiła 50zł, teraz jest to 40zł. Pozostały trzy doładowania z poprzedniej umowy, rozumiem że je także wykonuje kwotą 40zł ? Nadal jest tak, że po podpisaniu umowy konto należy zasilić dwukrotnie ?
Awatar użytkownika
Joanna_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 22365
Rejestracja: 18 gru 2012, o 19:40

Re: Przedłużenie umowy w Plus Mix - pytania i wątpliwości.

Post autor: Joanna_Plus »

rogervin,
rogervin pisze:Pozostały trzy doładowania z poprzedniej umowy, rozumiem że je także wykonuje kwotą 40zł ?
Po otrzymaniu SMS-a z potwierdzeniem wejścia w życie nowych warunków, zasilenia ulegają zsumowaniu i zaczyna obowiązywać kwota z aktualnej (nowej) umowy.
rogervin pisze:Nadal jest tak, że po podpisaniu umowy konto należy zasilić dwukrotnie ?
Tak.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
rogervin
Początkujący PlusManiak
Posty: 10
Rejestracja: 4 gru 2015, o 10:58

Re: Przedłużenie umowy w Plus Mix - pytania i wątpliwości.

Post autor: rogervin »

Joanna_Plus,

Rozumiem, dziękuję za informacje.
Zari
Nowy
Posty: 7
Rejestracja: 3 sty 2013, o 13:05

Re: Przedłużenie umowy w Plus Mix - pytania i wątpliwości.

Post autor: Zari »

Mam kilka pytań związanych z przedłużeniem mixa.
1. Wczoraj przedłużyłem telefonicznie mixa, aktualnie mam jeszcze pakiet 300min do wszystkich ze starej umowy oraz 500 z nowej. Rozumiem że pakiet 300 min. muszę wyłączyć gdyż w innym wypadku będzie się przedłużał?
2. Przedłużyłem mixa na 30zł bez telefonu, czyli zgodnie z smsem 500 min, 6GB - ale przy zalogowaniu do Plus Online wyświetla się info o 500min ale tylko 4GB... to jakiś błąd Plus Online??
3. W Plus Online brak zakładki od internetu, nie wiem ile zużyłem...
4. Konsultant poinformował mnie że w przypadku doładowania naraz np. 10x30PLN dostanę 60GB ważne 10 miesięcy...czy czasem się nie pomylił?? Nigdy tak nie będę doładowywał ale chciałbym rozwiać wątpliwości.
Awatar użytkownika
Joanna_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 22365
Rejestracja: 18 gru 2012, o 19:40

Re: Przedłużenie umowy w Plus Mix - pytania i wątpliwości.

Post autor: Joanna_Plus »

Zari,

te nowe warunki weszły już w życie (nastąpiło podpisanie umowy i dotarł SMS potwierdzający aktywację nowych warunków)?
Zari pisze:4. Konsultant poinformował mnie że w przypadku doładowania naraz np. 10x30PLN dostanę 60GB ważne 10 miesięcy...czy czasem się nie pomylił??
Nie, pakiety cykliczne odnawiane są co 30 dni.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
ODPOWIEDZ