Problem z sms'ami

W tym dziale pytamy o Plus Mix i Plus na Kartę. Odpowiedzi udzielą Wam specjaliści Plusa
Regulamin forum
Specjaliści odpowiadają na posty w dni robocze, w godzinach 10:00 – 18:00
bulik_pl
Nowy
Posty: 3
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 3 sty 2013, o 17:34

Re: Problem z sms'ami

Post autor: bulik_pl »

No tak teraz wszystko gra :) Tylko czemu prędzej nie miałem z tym problemu? Coś jednak musi być nie tak tylko co?
Huciap
PlusManiak
Posty: 91
Rejestracja: 1 cze 2012, o 21:06

Re: Problem z sms'ami

Post autor: Huciap »

Tak też ma z plusa.
Awatar użytkownika
Joanna_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 22365
Rejestracja: 18 gru 2012, o 19:40

Re: Problem z sms'ami

Post autor: Joanna_Plus »

Huciap, a próbowaliście przestawić tryb pracy sieci na GSM/2G?
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
Hitomi_vision
Nowy
Posty: 2
Rejestracja: 3 sty 2013, o 15:46

Re: Problem z sms'ami

Post autor: Hitomi_vision »

Ech czemu my biedni użytkownicy mamy coś przestawiać. My na szczęście wiemy już coś więcej o tej sprawie ale inni którzy na forum nie zaglądają jak będą wiedzieli co można poprawić?

Dla sprawdzenia czy jest jakaś modernizacja w okolicy - mieszkam w Częstochowie (dzielnica Lisiniec) i wczoraj w godzinach od 12:00 do 18:00 nie dochodziły do mnie żadne smsy. Po 18:00 przyszły wszystkie oprócz bankowych.
Awatar użytkownika
Krzysiek_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 17730
Rejestracja: 18 gru 2012, o 17:58

Re: Problem z sms'ami

Post autor: Krzysiek_Plus »

Hitomi_vision pisze:Ech czemu my biedni użytkownicy mamy coś przestawiać. My na szczęście wiemy już coś więcej o tej sprawie ale inni którzy na forum nie zaglądają jak będą wiedzieli co można poprawić?

Dla sprawdzenia czy jest jakaś modernizacja w okolicy - mieszkam w Częstochowie (dzielnica Lisiniec) i wczoraj w godzinach od 12:00 do 18:00 nie dochodziły do mnie żadne smsy. Po 18:00 przyszły wszystkie oprócz bankowych.
Witam Hitomi_vision!

Problem nie jest związany z lokalnymi modernizacjami, przynajmniej nic na to nie wskazuje.

Wczorajsza sytuacja tyczyła się tylko użytkowników zalogowanych do technologii 3g. Zaś w dniu dzisiejszym nie zarejestrowaliśmy żadnych nowych przypadków. :-)

Jeśli jednak komuś zdarzy się podobna sytuacja, proszę o informacje poprzez :arrow: formularz podając:
-dokładny adres
-numer telefonu
-informacje czy problem występuje również w gsm/2g

+podanie numeru zgłoszenia tutaj w temacie
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
PanMartik
PlusManiak
Posty: 105
Rejestracja: 4 sty 2013, o 01:58
Kontakt:

Re: Problem z sms'ami

Post autor: PanMartik »

Zaobserwowałem podobny problem przed świętami Bożego Narodzenia. Wysyłałem sporo smsów do koleżanki, część z nich z niewyjaśnionych przyczyn nie dotarła a na drugi dzień otrzymałem raport "wiadomość nie dotarła". Rozmowy także się zacinają. Niepokojące co się stało z Plusem.

Zgłoszenie zostało przekazane do Biura Obsługi Klienta - Dział Techniczny. Zarejestrowane pod numerem GCTR0009640.
Odpowiadam tylko na Forum. Nie odpowiadam na PW.
Awatar użytkownika
Krzysiek_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 17730
Rejestracja: 18 gru 2012, o 17:58

Re: Problem z sms'ami

Post autor: Krzysiek_Plus »

PanMartik pisze:Zaobserwowałem podobny problem przed świętami Bożego Narodzenia. Wysyłałem sporo smsów do koleżanki, część z nich z niewyjaśnionych przyczyn nie dotarła a na drugi dzień otrzymałem raport "wiadomość nie dotarła". Rozmowy także się zacinają. Niepokojące co się stało z Plusem.

Zgłoszenie zostało przekazane do Biura Obsługi Klienta - Dział Techniczny. Zarejestrowane pod numerem GCTR0009640.
GCTR 9640 jest problemem lokalnym i tyczy się zasięgu. Nie jest on powiązany z sytuacją jaka wystąpiła w dniu wczorajszym.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
Awatar użytkownika
Jrv
Szalony PlusManiak
Posty: 1208
Rejestracja: 5 paź 2011, o 20:10
Lokalizacja: Łódź

Re: Problem z sms'ami

Post autor: Jrv »

A ja tylko chciałbym zwrócić uwagę na fakt, że sms nie jest usługą natychmiastową i opóźnienia są możliwe. Żaden operator nie gwarantuje dostarczenia sms natychmiast po wysłaniu czy nawet w kilka minut po tym fakcie.
Nie pomagam na PW. Forum służy do zadawania pytań i tu odpowiadam w wolnej chwili.
Ania0830
PlusManiak
Posty: 111
Rejestracja: 2 sty 2013, o 18:08

Re: Problem z sms'ami

Post autor: Ania0830 »

tak tylko jak przez dłuzszy czas problem wystepuje to jest to denerwujace
cycu2007
Nowy
Posty: 1
Rejestracja: 10 maja 2017, o 20:03

Brak nadawcy przy przyjściu smsa

Post autor: cycu2007 »

Witam.
Mam telefon Samsung j5 2016 i wszystko było ok. Na ekranie blokady jak przychodził SMS to pojawiała się ramka i nazwa nadawcy (np. mama czy tata). A teraz jest w miejscu nadawcy tylko Nowa wiadomość a nic nie wyłączyłem. Smsy wszystkie wykasowałem i telwfon zresetowalem do ustawien fabrycznych ale nic to nie dało. Jak to naprawić? Wydaje mi się że to może być wina karty sim skoro to nie od telefonu.
Ostatnio zmieniony 11 maja 2017, o 10:33 przez Joanna_Plus, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Połączono wątki - ten sam temat.
Awatar użytkownika
Joanna_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 22365
Rejestracja: 18 gru 2012, o 19:40

Re: Problem z sms'ami

Post autor: Joanna_Plus »

Witaj cycu2007,

sprawdź proszę czy w telefonie posiadasz taką opcję jak -> Powiadomienia na ekranie blokady -> Pokazuj zawartość.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
misiu-182
Szalony PlusManiak
Posty: 244
Rejestracja: 11 kwie 2016, o 21:45

Re: Problem z sms'ami

Post autor: misiu-182 »

Dzień dobry,
mam zagadkę do rozwiązania. Stary telefon, MaxCom (dla seniora z klawiaturą i bez internetu) zaopatrzony w kartę SIM zarejestrowaną na mnie, użytkowany przez moją 91-letnią babkę, wysyła co jakiś czas SMS-y na jakiś dziwny numer (146615*450947824), za co pobierana jest opłata 0,62 zł/sms. Pierwszy raz zauważyłem to 20.02.2022. Były to 4 SMS-y pod rząd na ten sam numer. Teraz 30.07. były to 2 SMS-y. Babcia nie potrafi wysłać SMS-a a w zakładce "wysłane" w historii telefonu nie ma żadnego śladu. Za pierwszym razem myślałem, że to jakiś zbieg okoliczności. W niezablokowanym telefonie, losowo powciskaly się klawisze i zostały wysłane takie SMS-y. Ale teraz, kolejny raz to samo, to jest nieprawdopodobne. Czy ktoś ma pojęcie co to może być i jak ewentualnie się tego pozbyć?
Pozdrawiam.
Załączniki
Screenshot_2022-08-01-09-59-57-572_pl.plus.plusonline.jpg
Awatar użytkownika
imarcin0409
PlusManiak
Posty: 109
Rejestracja: 17 wrz 2021, o 22:10
Lokalizacja: /home

Re: Problem z sms'ami

Post autor: imarcin0409 »

Przycisk SOS aktywny/skonfigurowany?
Pozdrawiam,
imarcin0409

Obrazek
misiu-182
Szalony PlusManiak
Posty: 244
Rejestracja: 11 kwie 2016, o 21:45

Re: Problem z sms'ami

Post autor: misiu-182 »

Przycisk SOS był aktywny ale nie był skonfigurowany. Nr alarmowy wpisany był 11 (pewnie ja zmieniłem ze 112 bo nie może być pusty) a dodatkowe nie były zapisane. Wyłączyłem go całkiem. Wcześniej wywołałam alarm i SMS nie został wysłany.
Awatar użytkownika
imarcin0409
PlusManiak
Posty: 109
Rejestracja: 17 wrz 2021, o 22:10
Lokalizacja: /home

Re: Problem z sms'ami

Post autor: imarcin0409 »

To może przywróć mu ustawienia fabryczne, o ile już tego nie zrobiłeś, ewentualnie skontaktuj się z firmą Maxcom.
Miałem coś podobnego z modelem MM111 i wtedy zresetowanie pomogło.
Pozdrawiam,
imarcin0409

Obrazek
ODPOWIEDZ