Problem z sms'ami

W tym dziale pytamy o Plus Mix i Plus na Kartę. Odpowiedzi udzielą Wam specjaliści Plusa
Regulamin forum
Specjaliści odpowiadają na posty w dni robocze, w godzinach 10:00 – 18:00
Awatar użytkownika
Elgie
Początkujący PlusManiak
Posty: 13
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 3 sty 2013, o 15:35

Problem z sms'ami

Post autor: Elgie »

Witam! Zauważyłem, że od dłuższego czasu mam pewien problem z dostawą sms'ów zarówno do mnie jak i ode mnie. Problem nie występuje tylko w u mnie jak również u brata i jego dziewczyny, więc nie może to być wina telefonu.
Dzwonić i korzystać z internetu można, nie zauważyłem problemów, zasięg również jest ale sms'y nie dochodzą w pore, czasem nawet po kilku godzinach. Bardzo utrudnia to rozmowę. Pozdrawiam
natalka1988
Nowy
Posty: 4
Rejestracja: 3 sty 2013, o 16:14

Re: Problem z sms'ami

Post autor: natalka1988 »

Ja też mam ten sam problem... Dzieje się to od jakiegoś tygodnia (od kiedy mam nowy telefon). Przekładając kartę do starego aparatu smsy dochodzą bez problemu...
Hitomi_vision
Nowy
Posty: 2
Rejestracja: 3 sty 2013, o 15:46

Re: Problem z sms'ami

Post autor: Hitomi_vision »

Czekam na odpowiedź na to samo pytanie. U mnie problemem nie jest telefon.
natalka1988
Nowy
Posty: 4
Rejestracja: 3 sty 2013, o 16:14

Re: Problem z sms'ami

Post autor: natalka1988 »

W moim przypadku napewno to też nie jest wina telefonu.
Awatar użytkownika
Krzysiek_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 17730
Rejestracja: 18 gru 2012, o 17:58

Re: Problem z sms'ami

Post autor: Krzysiek_Plus »

Elgie pisze:Witam! Zauważyłem, że od dłuższego czasu mam pewien problem z dostawą sms'ów zarówno do mnie jak i ode mnie. Problem nie występuje tylko w u mnie jak również u brata i jego dziewczyny, więc nie może to być wina telefonu.
Dzwonić i korzystać z internetu można, nie zauważyłem problemów, zasięg również jest ale sms'y nie dochodzą w pore, czasem nawet po kilku godzinach. Bardzo utrudnia to rozmowę. Pozdrawiam
Jak duże są to opóźnienia. Proszę podaj miejscowość w której masz problemy.
natalka1988 pisze:Ja też mam ten sam problem... Dzieje się to od jakiegoś tygodnia (od kiedy mam nowy telefon). Przekładając kartę do starego aparatu smsy dochodzą bez problemu...
Jeśli w starym aparacie działa prawidłowo to raczej winna nowego telefonu. Może warto by było spróbować zrobić restart do ustawień fabrycznych.
Hitomi_vision pisze:Czekam na odpowiedź na to samo pytanie. U mnie problemem nie jest telefon.
Proszę podaj więcej informacji. Też masz problem tylko z SMS ?
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
Awatar użytkownika
Elgie
Początkujący PlusManiak
Posty: 13
Rejestracja: 3 sty 2013, o 15:35

Re: Problem z sms'ami

Post autor: Elgie »

Czasem sms'y dochodzą bez problemu, a czasem po długim czasie, różnie. Często od rana nie działa i w godzinach wieczornych przychodzą sms'y z całego dnia, czasem co kilka minut przychodzi kilka sms'ów na raz. Woj Lubelskie, 20km od Zamościa (Bodaczów), a ta druga osoba, o której wspomniałem około 5km od Zamościa.
Garjusz
Administrator
Administrator
Posty: 2869
Rejestracja: 5 paź 2007, o 18:42
Lokalizacja: PlusForum
Kontakt:

Re: Problem z sms'ami

Post autor: Garjusz »

Elgie Plus od grudnia modernizuje swoją sieć, może właśnie gdzieś w twoim regionie
http://www.plusblog.pl/plus-modernizuje-swoja-siec/
natalka1988
Nowy
Posty: 4
Rejestracja: 3 sty 2013, o 16:14

Re: Problem z sms'ami

Post autor: natalka1988 »

Też mam taki sam problem jak "Elgie". Przywrocenie ustawień fabrycznych nic nie dało.

Woj dolnośląskie, Lądek Zdój.
Huciap
PlusManiak
Posty: 91
Rejestracja: 1 cze 2012, o 21:06

Re: Problem z sms'ami

Post autor: Huciap »

Ja mam ten sam problem, kiedy dziewczyna do mnie piszę to sms'y od Niej przychodzą mi niekiedy z 15 min opóźnieniem...Tak samo jak ja jej wysyłam....Mieszkam w Katowicach. Telefon to HTC Wildfire S ale próbowałem też na innym i jest dalej to samo....
Awatar użytkownika
Krzysiek_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 17730
Rejestracja: 18 gru 2012, o 17:58

Re: Problem z sms'ami

Post autor: Krzysiek_Plus »

Elgie pisze:Czasem sms'y dochodzą bez problemu, a czasem po długim czasie, różnie. Często od rana nie działa i w godzinach wieczornych przychodzą sms'y z całego dnia, czasem co kilka minut przychodzi kilka sms'ów na raz. Woj Lubelskie, 20km od Zamościa (Bodaczów), a ta druga osoba, o której wspomniałem około 5km od Zamościa.
Sprawdziłem nie robimy i nie robiliśmy nic bezpośrednio w twojej okolicy. Proszę zgłoś sprawę przez forumlarz przekażemy dalej.
W zgłoszeniu podaj numeru telefonu, dokładny adres, datę i godzinne ostatniego takiego przypadku.


natalka1988 pisze:Też mam taki sam problem jak "Elgie". Przywrocenie ustawień fabrycznych nic nie dało.

Woj dolnośląskie, Lądek Zdój.
Pisałaś że w starym aparacie jest oke, więc jak pisałem wcześniej sprawa raczej wygląda na problem po stronie aparatu. W bezpośredniej okolicy Lądka Zdrój również nie były wykonywane żadne modernizacje.
Proponuje ewentualnie w nowym aparacie przestawić na sam GSM/2g i sprawdź czy problem występuje.
Jaki to telefon?

Huciap pisze:Ja mam ten sam problem, kiedy dziewczyna do mnie piszę to sms'y od Niej przychodzą mi niekiedy z 15 min opóźnieniem...Tak samo jak ja jej wysyłam....Mieszkam w Katowicach. Telefon to HTC Wildfire S ale próbowałem też na innym i jest dalej to samo....
Twoja dziewczyna też ma numer w Plusie?
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
bulik_pl
Nowy
Posty: 3
Rejestracja: 3 sty 2013, o 17:34

Re: Problem z sms'ami

Post autor: bulik_pl »

Witam. Tak samo mam problem z przychodzącymi smsami i czasami z wychodzącymi. Te przychodzące czasami przychodzą w tym samym czasie po kilka równocześnie. Czas oczekiwania na smsa jest ogromny. Moja miejscowość to Czerwionka - Leszczyny i zauważyłem gdy dojeżdżam do Żor to smsy, których wcześniej nie dostałem nagle przychodzą na raz.. Z wiadomościami wychodzącymi jest tak że czasami nie mogę ich wysłać pomimo tego że mam pełny zasięg. Co do rozmów telefonicznych i transferu danych nie mam żadnych zastrzeżeń.
Awatar użytkownika
Elgie
Początkujący PlusManiak
Posty: 13
Rejestracja: 3 sty 2013, o 15:35

Re: Problem z sms'ami

Post autor: Elgie »

Ok, więc teraz nie będę zgłaszał, ponieważ nie pamiętam dokładnej daty i godziny. Zgłoszę, gdy następny raz mi się zablokuje. Pozdrawiam
natalka1988
Nowy
Posty: 4
Rejestracja: 3 sty 2013, o 16:14

Re: Problem z sms'ami

Post autor: natalka1988 »

Przestawiłam na samo GSM i narazie działa :-) Dzięki
bulik_pl
Nowy
Posty: 3
Rejestracja: 3 sty 2013, o 17:34

Re: Problem z sms'ami

Post autor: bulik_pl »

Właśnie teraz zauważyłem że kiedy ktoś do mnie zadzwoni albo ja do kogoś to docierają do mnie w tym czasie smsy a chwilę po zakończeniu rozmowy wysłałem smsa co wcześniej było niemożliwe.
Awatar użytkownika
Krzysiek_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 17730
Rejestracja: 18 gru 2012, o 17:58

Re: Problem z sms'ami

Post autor: Krzysiek_Plus »

bulik_pl pisze:Właśnie teraz zauważyłem że kiedy ktoś do mnie zadzwoni albo ja do kogoś to docierają do mnie w tym czasie smsy a chwilę po zakończeniu rozmowy wysłałem smsa co wcześniej było niemożliwe.
A spróbuj tak jak natalka1988 przestawić na sam GSM/2g.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
ODPOWIEDZ