Pakiet sms ;)

W tym dziale pytamy o Plus Mix i Plus na Kartę. Odpowiedzi udzielą Wam specjaliści Plusa
Regulamin forum
Specjaliści odpowiadają na posty w dni robocze, w godzinach 10:00 – 18:00
diablostar
Nowy
Posty: 2
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 3 sty 2013, o 20:21

Pakiet sms ;)

Post autor: diablostar »

Witam, mam takie pytanie ;)
Raz w miesiącu włącza mi się pakiet 500 SMS-ów do Plus (5 zł), ale np. wykorzystam te 500 SMS-ów, a miesiąc nie upłynął, bo bardzo często piszę to dlaczego nie mogę ponownie go w miesiącu aktywować?
Może polecicie coś lepszego?
W innych sieciach SMS-y zw tej samej są bezpłatne, a tu muszę płacić 39 gr; w przybliżeniu miesięcznym to ok 39 zł, rocznym to suma około 500 zł które w innej sieci mogłyby zostać w kieszeni...
krzysztof851
Początkujący PlusManiak
Posty: 15
Rejestracja: 18 paź 2011, o 17:21

Re: Pakiet sms ;)

Post autor: krzysztof851 »

Możesz w jednym miesiącu aktywować kilka pakietów (prawdopodobnie do 5) ale najpierw trzeba zdeaktywować stary, wykorzystany już pakiet. Tak przynajmniej jest w mixie.
Co do ceny 39 groszy za sms to nie wiem co masz za taryfe bo normalna cena smsa w plusie wynosi 19 groszy, a te 39 to mms moze tyle kosztować.

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
The master
Nowy
Posty: 6
Rejestracja: 3 sty 2013, o 14:03
Lokalizacja: Opolskie

Re: Pakiet sms ;)

Post autor: The master »

Jeśli wypiszesz pakiet 500 sms wpisujesz kod - *121*00*01#, tym kodem deaktywujesz poprzedni pakiet. Następnie po potwierdzeniu dezaktywacji wpisujesz kod - *121*11*01# i masz ponownie 500 smsów. Taką operację możesz wykonać do 5 razy w miesiącu, następna aktywacja przed upływem miesiąca od włączenia pierwszego pakietu będzie niemożliwa.

Przykład, aktywowane pakiety były w dniach:
01, 04, 08, 11, 14 - pakiet aktywowany 14go wykorzystasz prędzej to kolejny będzie mógł być włączony dopiero 01 itd. Oczywiście godzina aktywacji też ma znaczenie. Aktywowany pakiet był 01 o godz. 20:13 to po wykorzystaniu ostatniego piątego pakietu w miesiącu kolejny możesz włączyć 01 o godz. 20:13.

Lipa straszna, ale nie ma na to innej rady...
[center]Dopóki walczysz, jesteś zwycięzcą![/center]
Awatar użytkownika
sl@w_es
Moderator
Posty: 4064
Rejestracja: 4 cze 2011, o 12:09
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Pakiet sms ;)

Post autor: sl@w_es »

diablostar pisze:(...) Raz w miesiącu włącza mi się pakiet 500 SMS-ów do Plus (5 zł), ale np. wykorzystam te 500 SMS-ów, a miesiąc nie upłynął, bo bardzo często piszę to dlaczego nie mogę ponownie go w miesiącu aktywować?
Może polecicie coś lepszego?
W innych sieciach SMS-y zw tej samej są bezpłatne, a tu muszę płacić 39 gr; w przybliżeniu miesięcznym to ok 39 zł, rocznym to suma około 500 zł które w innej sieci mogłyby zostać w kieszeni...
Po pierwsze to określ z jakiego Mixa korzystasz (*147#), bo podajesz usługi i pakiety dostępne w dwóch różnych taryfach - MIX V i MIX 6, a nie da się korzystać z dwóch naraz.
Po drugie gdybyś korzystał z SMS-ów po 39 gr za każdy dzień wysyłania to Twoje wyliczenia są błędne; 0,39 zł x 30 dni = 11,70 zł na miesiąc. Resztę policz sam doliczając 10 zł - jednorazowy koszt aktywacji usługi.

P.S.
W umowach Mix 6 podpisanych po 21-08-2012 roku koszt usługi Nielimitowane SMSy w Plusie wzrósł do 0,49 zł za dzień SMS-owania.
„Nie wystarczy mówić do rzeczy, trzeba mówić do ludzi.” - Stanisław Jerzy Lec
Awatar użytkownika
Joanna_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 22378
Rejestracja: 18 gru 2012, o 19:40

Re: Pakiet sms ;)

Post autor: Joanna_Plus »

diablostar, czekamy na informacje od Ciebie o aktualnie posiadanej taryfie :-).
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
diablostar
Nowy
Posty: 2
Rejestracja: 3 sty 2013, o 20:21

Re: Pakiet sms ;)

Post autor: diablostar »

MixV
Ostatnio zmieniony 3 lut 2013, o 19:38 przez diablostar, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Joanna_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 22378
Rejestracja: 18 gru 2012, o 19:40

Re: Pakiet sms ;)

Post autor: Joanna_Plus »

diablostar,

jeżeli posiadasz taryfę Plus Mix V, to w przypadku pakietu 500 SMS do Plusa, sprawa aktywacji wygląda dokładni tak jak opisał ją The master.

Dodatkowo możesz jeszcze skorzystać z pakietu 250 SMS-ów do wszystkich: http://plus.pl/indywidualna/MixPlus/Akt ... szystkich/.

A w kwestii cennika podstawowego , koszt wysłania wiadomości to 0,19 zł.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
klaudiusia026
Nowy
Posty: 4
Rejestracja: 6 lut 2013, o 13:11

pakiet 500 sms

Post autor: klaudiusia026 »

dlaczego nie moge aktywować pakietu ? Mam na koncie powyżej 6 zł.
chciałabym wykupić pakiet 500 smsów, po raz pierwszy w tym miesiącu.
Próbowałam także przez EBOOKA, lecz także nie działa.
Nie wiem co mam zrobić, potrzebuje pakietu.
Awatar użytkownika
Joanna_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 22378
Rejestracja: 18 gru 2012, o 19:40

Re: pakiet 500 sms

Post autor: Joanna_Plus »

klaudiusia026,

rozumiem, że masz taryfę Plus Mix V.
A jaki jest komunikat, przy próbie włączenia pakietu?
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
klaudiusia026
Nowy
Posty: 4
Rejestracja: 6 lut 2013, o 13:11

Re: Pakiet sms ;)

Post autor: klaudiusia026 »

przy każdej próbie przychodzi sms z trzema punktami. Żeby sprawdzić czy mam wymaganą ilość pieniędzy na koncie, czy nie wyklucza sie z inną usługą i czy spełnione są inne warunki w celu aktywacji.
Awatar użytkownika
Joanna_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 22378
Rejestracja: 18 gru 2012, o 19:40

Re: Pakiet sms ;)

Post autor: Joanna_Plus »

klaudiusia026,

czyli został wykorzystany limit 5 pakietów w ciągu 31 dni, tak jak opisał to The master.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
klaudiusia026
Nowy
Posty: 4
Rejestracja: 6 lut 2013, o 13:11

Re: Pakiet sms ;)

Post autor: klaudiusia026 »

nie, w tym miesiącu (lutym) nie wykupywałam jeszcze żadnego pakietu.
Proszę aby biuro plusa rozwiązało ten problem
klaudiusia026
Nowy
Posty: 4
Rejestracja: 6 lut 2013, o 13:11

Re: Pakiet sms ;)

Post autor: klaudiusia026 »

PONIEWAŻ NIE PIERWSZY RAZ ZDARZA SIĘ TAKA SYTUACJA
Ostatnio zmieniony 7 lut 2013, o 14:37 przez Krzysiek_Plus, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Ostrzeżenie: Pkt 9 regulaminu. "Nie piszemy dużymi literami. Postów nie piszemy w całości pogrubieniem, kursywą lub kolorową czcionką."
Awatar użytkownika
Krzysiek_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 17730
Rejestracja: 18 gru 2012, o 17:58

Re: Pakiet sms ;)

Post autor: Krzysiek_Plus »

klaudiusia026 pisze:nie, w tym miesiącu (lutym) nie wykupywałam jeszcze żadnego pakietu.
Proszę aby biuro plusa rozwiązało ten problem
Proszę zapoznaj się postem The master
The master pisze:Jeśli wypiszesz pakiet 500 sms wpisujesz kod - *121*00*01#, tym kodem deaktywujesz poprzedni pakiet. Następnie po potwierdzeniu dezaktywacji wpisujesz kod - *121*11*01# i masz ponownie 500 smsów. Taką operację możesz wykonać do 5 razy w miesiącu, następna aktywacja przed upływem miesiąca od włączenia pierwszego pakietu będzie niemożliwa.

Przykład, aktywowane pakiety były w dniach:
01, 04, 08, 11, 14 - pakiet aktywowany 14go wykorzystasz prędzej to kolejny będzie mógł być włączony dopiero 01 itd. Oczywiście godzina aktywacji też ma znaczenie. Aktywowany pakiet był 01 o godz. 20:13 to po wykorzystaniu ostatniego piątego pakietu w miesiącu kolejny możesz włączyć 01 o godz. 20:13.

Lipa straszna, ale nie ma na to innej rady...
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
choreszko1992
Nowy
Posty: 1
Rejestracja: 27 mar 2014, o 23:05

problem z aktywacja pakietów sms

Post autor: choreszko1992 »

Nie mogę aktywować pakietu sms. Ani 500 sms do plusa ani 250 do wszystkich mimo iz nie mam ich aktywnych, jestem w taryfie mix V
Ostatnio zmieniony 28 mar 2014, o 11:17 przez Joanna_Plus, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Połączono wątki – ten sam temat.
ODPOWIEDZ