Problem z zasięgiem 3G

W tym dziale pytamy o Plus Mix i Plus na Kartę. Odpowiedzi udzielą Wam specjaliści Plusa
Regulamin forum
Specjaliści odpowiadają na posty w dni robocze, w godzinach 10:00 – 18:00
Paulinapoznań
Początkujący PlusManiak
Posty: 22
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 6 sty 2013, o 08:26

Problem z zasięgiem 3G

Post autor: Paulinapoznań »

Witam, mam taki problem, mieszkam w okolicy Bochni i wczoraj aktywowałam pakiet internetowy 15 non stop w plus mixie i mam problemy z łączeniem z siecia 3G w swoim telefonie, ikonka jest, połączyło ale nie ładuje stron, nie działa HSDPA, nie przełącza, dodam że próbowałam konfigurować punkt dostepowy ale nie pomogło, kilka tygodni wcześniej nie było takiego problemu, łaczyło normalnie. Prosiłabym o pomoc.
wartek
Początkujący PlusManiak
Posty: 18
Rejestracja: 4 sty 2013, o 12:19

Re: Problem z zasięgiem 3G

Post autor: wartek »

Czesc
Napisz jaki masz model telefonu. Jaką masz przeglądarkę w telefonie? Czy jakieś inne aplikacje jak pogoda działają normalnie?
Paulinapoznań
Początkujący PlusManiak
Posty: 22
Rejestracja: 6 sty 2013, o 08:26

Re: Problem z zasięgiem 3G

Post autor: Paulinapoznań »

Mam telefon z Androidem LG Swift GT540. Korzystam z Opery mini, internet jest ale nie można się połaczyć z 3G, wyskakuje ikonka ale nie łaczy się z internetem, na żadnej innej aplikacji nie działa, jakiś czas temu działało wszystko, może zasięg nie był na cztery kreski ale działało, no chyba coś złego się dzieje z tym Plusem...
mariusz9a
Administrator
Administrator
Posty: 6153
Rejestracja: 20 lip 2008, o 12:42
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Problem z zasięgiem 3G

Post autor: mariusz9a »

A standardowa przeglądarka wbudowana w system wyświetla strony?
"Szczęśliwy, kto umie dzielić się z innymi"
Obrazek
Paulinapoznań
Początkujący PlusManiak
Posty: 22
Rejestracja: 6 sty 2013, o 08:26

Re: Problem z zasięgiem 3G

Post autor: Paulinapoznań »

Wyświetla ale na normalnym 2G ale wolno ładuje, to tak wyglada jakbym nie miała aktywnego pakietu internetu a aktywowałam, kase zjadło i jak sprawdzam *136# to jest pakiet aktywny, nie wiem co jest grane. Jak jest obniżona prędkość to właśnie nie ma HSDPA, ja teraz nie mam.
Awatar użytkownika
Jrv
Szalony PlusManiak
Posty: 1208
Rejestracja: 5 paź 2011, o 20:10
Lokalizacja: Łódź

Re: Problem z zasięgiem 3G

Post autor: Jrv »

Ale pakiet nie definiuje prędkości połączenia - chyba, że wyczerpany non stop - tylko zasięg, liczba użytkowników, urządzenie.
Skoro pakiet aktywowałaś i nie jest jeszcze wykorzystany to łączysz się z najszybszą MOŻLIWĄ prędkością. Jeżeli są problemy przełóż kartę do innego - skonfigurowanego - telefonu. Jeżeli i tam będzie problem można dzwonić na BOK zgłaszając wadliwe działanie usług.
Nie pomagam na PW. Forum służy do zadawania pytań i tu odpowiadam w wolnej chwili.
Awatar użytkownika
luki
Szalony PlusManiak
Posty: 1577
Rejestracja: 19 wrz 2011, o 11:23

Re: Problem z zasięgiem 3G

Post autor: luki »

Paulinapoznań pisze:Wyświetla ale na normalnym 2G ale wolno ładuje, to tak wyglada jakbym nie miała aktywnego pakietu internetu a aktywowałam, kase zjadło i jak sprawdzam *136# to jest pakiet aktywny, nie wiem co jest grane. Jak jest obniżona prędkość to właśnie nie ma HSDPA, ja teraz nie mam.

Paulina, ale nawet jeśli jest zmniejszona prędkość z powodu przekroczenia pakietu, to działa wolno, jednak dalej na wyświetlaczu wyświetla się ikona 3G lub H/H+. Daje to informacje w jakiej technologii jesteś zalogowana. Z powodu samego przekroczenia pakietu nigdy nie przeskakuje z automatu na 2G, no chyba, że wynika to z innych przyczyn np. modernizacji infrastruktury czy problemów z zasięgiem. Pozdrawiam
wartek
Początkujący PlusManiak
Posty: 18
Rejestracja: 4 sty 2013, o 12:19

Re: Problem z zasięgiem 3G

Post autor: wartek »

po pierwsze to w różnych miejscach trwa ta modernizacja sieci ale nie sadze aby to było przyczyną tych problemów. Zobacz czy ubywa danych jak sprawdzisz stan pakietu. Wejdź w ustawienia,aplikacje wybierz opere i wyczyść dane. Jeśli możesz to ściągnij przez wifi lub w innym telefonie program SPEED TEST z google play i sprawdź jaką masz prędkość i ping. Poza tym jak jeśli wcześniej było wszystko dobrze a teraz nie to zgłaszaj sprawę do biura obsługi.
Pozdrawiam i życzę cierpliwości w kontakcie z nimi
Paulinapoznań
Początkujący PlusManiak
Posty: 22
Rejestracja: 6 sty 2013, o 08:26

Re: Problem z zasięgiem 3G

Post autor: Paulinapoznań »

luki, tak pokazuje ale nie łączy się przez HSDPA, ja teraz tak mam i na HSDPA wogóle nie przeskakuje a mam wykupiony pakiet, predkość nie jest obniżona. ściagnełam ten program do sprawdzenia prędkości, wyszło mi tak: pobieranie 30/ kbps a wysyłanie 71/kbps sprawdzałam to na 2G. Nadajnik z Gdowa.
Awatar użytkownika
luki
Szalony PlusManiak
Posty: 1577
Rejestracja: 19 wrz 2011, o 11:23

Re: Problem z zasięgiem 3G

Post autor: luki »

3G prawdopodobnie nie działa po stronie sieci.
Awatar użytkownika
Joanna_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 22365
Rejestracja: 18 gru 2012, o 19:40

Re: Problem z zasięgiem 3G

Post autor: Joanna_Plus »

Paulinapoznań, a jak sprawa teraz wygląda?
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
Paulinapoznań
Początkujący PlusManiak
Posty: 22
Rejestracja: 6 sty 2013, o 08:26

Re: Problem z zasięgiem 3G

Post autor: Paulinapoznań »

Sieć 3G jest ale wolno ładuje, ale HSDPA nie ma, nie łaczy wogóle.
Awatar użytkownika
Joanna_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 22365
Rejestracja: 18 gru 2012, o 19:40

Re: Problem z zasięgiem 3G

Post autor: Joanna_Plus »

Paulinapoznań, proszę prześlij przez ten formularz, następujące informacje:

- dokładne miejsce wystąpienia problemu (województwo, powiat, miasto, ulica),

- numer telefonu.

Numer zgłoszenia, któy otrzymasz w odpowiedzi, zamieść proszę w poście.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
ODPOWIEDZ