Problem SMS Pakiet

W tym dziale pytamy o Plus Mix i Plus na Kartę. Odpowiedzi udzielą Wam specjaliści Plusa
Regulamin forum
Specjaliści odpowiadają na posty w dni robocze, w godzinach 10:00 – 18:00
kzgjoke16
Nowy
Posty: 7
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 7 sty 2013, o 13:21

Problem SMS Pakiet

Post autor: kzgjoke16 »

Witam!
Jestem długoletnim klientem Plusa, przed dwoma tygodniami przedłużyłem umowę z Wami po raz już trzeci, na 42 miesiące w doładowaniach 50 zł każde. Podkreślam, że mam Mixa. Pierwsze doładowanie uzupełniłem wczoraj wieczorem, gdyż wcześniej nie miałem na to srodków. I teraz tak: dziś w okolicach godziny 11 przed południem chciałem wykupić pakiet Bezlik SMS kodem *136*11*01#, przed przedłużeniem umowy wszystko było ok, działało bez problemu, dostawałem potwierdzającego sms o treści "Usługa Bezlik/Nielimitowane SMS została aktywowana, pobrano opłatę 8 zł" mniej więcej tak to wyglądało. Dziś jednak dostałem sms, po wpisaniu ww. kodu, o treści "Promocja Nielimitowane rozmowy w Plusie została włączona, pobraliśmy jednorazową opłatę 10 zł". Po wejściu do internetu (z tym problemu nie mam, heh) jeden post na stronie Plusa mówi, że ten kod (zgodnie z moimi oczekiwaniami) uaktywnia usługę Bezlik SMS, natomiast inny post mówi, że ów kod uaktywnia właśnie promocję nielimitowanych rozmów, a tego nie chcę. Jaki kod dezaktywuje ten pakiet rozmów? I jaki kod aktywuje mi pakiet Bezlik SMS? I dlaczego wcześniej, przed przedłużeniem umowy nic takiego nie miałem, a teraz nagle mam. Ma to związek z przedłużeniem umowy?
I druga sprawa, moja luba zaproponowała mi abym skorzystał z kodu, którego ona używa. Jest to kod na nielimitowane rozmowy i sms z jednym wybranym numerem w plusie, i odzwierciedla go treść *104*11*48wybrany_numer# . Zgodziłem się, wpisałem poprawnie ów kod i dostałem sms potwierdzający, zgodny z oczekiwaniami. Jednak po napisaniu sms do tego numeru, za każdym razem zabiera mi pieniądze z konta wysokości ponad 15gr za każdy. A przecież miały one być darmowe. W czym problem? Czy jedna sprawa ma/ może mieć związek z drugą? POMOCY!
Awatar użytkownika
Joanna_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 22365
Rejestracja: 18 gru 2012, o 19:40

Re: Problem SMS Pakiet

Post autor: Joanna_Plus »

Witaj,

kzgjoke16, jeżeli przedłużyłeś umowę, to automatycznie z chwilą wejścia jej w życie, taryfa zostaje zmieniona na Plus Mix VI. Kod *136*11*01#, który wpisałeś w Twojej dotychczasowej taryfie aktywował promocję Bezlik SMS, zaś w taryfie Plus Mix VI, aktywuje Nielimitowane rozmowy w Plusie.

Wszystkie usługi umożliwiające obniżenie kosztów w posiadanej przez Ciebie taryfie, znajdziesz na stronie, pod hasłem Promocje dla Klientów posiadających aktualną taryfę.

Natomiast w kwestii kodu *104*11*48wybrany_numer#, to uaktywnia on Nielimitowane rozmowy z 5 wybranymi numerami w Plusie i na stacjonarne. Dotyczy to tylko rozmów, a nie SMS-ów.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
kzgjoke16
Nowy
Posty: 7
Rejestracja: 7 sty 2013, o 13:21

Re: Problem SMS Pakiet

Post autor: kzgjoke16 »

W takim razie nie pozostaje mi nic innego jak tylko gorąco podziękować za fachową poradę i wyjaśnienie sytuacji- ślicznie dziękuję! Przydatne i teraz i na przyszłość informacje. Pozdrawiam!
Awatar użytkownika
Jrv
Szalony PlusManiak
Posty: 1208
Rejestracja: 5 paź 2011, o 20:10
Lokalizacja: Łódź

Re: Problem SMS Pakiet

Post autor: Jrv »

Przedłużyłeś umowę i zgodnie z jej warunkami zmieniłeś taryfę na taryfę mix6. Wpisujesz kod, który we wcześniejszej taryfie włączał nielimitowane smsy w tej włącza rozmowy. Wszystko jest ok. Wyłączać rozmów teraz się już nie opłaca - opłata pobierana jednorazowo przy włączaniu. Smsy włączysz kodem *136*11*02# i znowu 10zł koszt aktywacji a później 49gr za pierwszy sms dziennie do plus.
W usłudze wybranych numerów darmowe są jedynie rozmowy.
Sprawdź na stronie usługi dla taryfy mix6 i wszystko będzie jasne.

Edit: Za późno :p
Nie pomagam na PW. Forum służy do zadawania pytań i tu odpowiadam w wolnej chwili.
kzgjoke16
Nowy
Posty: 7
Rejestracja: 7 sty 2013, o 13:21

Re: Problem SMS Pakiet

Post autor: kzgjoke16 »

Wszedłem na stronę i przejrzałem (prawie) promocje dotyczące Mixa VI. Dlaczego PRAWIE? Poniewasz gdy chcę wejść w zakładkę "Nielimitowane SMS-y do wszystkich sieci za 5zł miesięcznie- najtaniej na rynku" wyskakuje mi http://www.plus.pl/indywidualna/MixPlus ... Smartfony/ nie potrafię tego obejść i nie mogę poczytać nic o tej usłudze, a zainteresowałem się nią najbardziej. Może ktoś mi tu w skrócie opisać tą promocję? Z góry dziękuję!
Awatar użytkownika
Joanna_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 22365
Rejestracja: 18 gru 2012, o 19:40

Re: Problem SMS Pakiet

Post autor: Joanna_Plus »

Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
kzgjoke16
Nowy
Posty: 7
Rejestracja: 7 sty 2013, o 13:21

Re: Problem SMS Pakiet

Post autor: kzgjoke16 »

Jest to ta sama promocja, która mnie interesuje?


Edit: ta sama ;p dzięki
Awatar użytkownika
Joanna_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 22365
Rejestracja: 18 gru 2012, o 19:40

Re: Problem SMS Pakiet

Post autor: Joanna_Plus »

To jest usługa Nielimitowane SMSy do wszystkich sieci. Koszt aktywacji na 30 dni 5 zł. W ramach usługi, obniżamy kosz wysłania wiadomości do wszystkich krajowych sieci komórkowych do 3 gr :-) .
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
Tomcze
Nowy
Posty: 1
Rejestracja: 7 sty 2013, o 15:34

Re: Problem SMS Pakiet

Post autor: Tomcze »

Witam mam problem z aktywacja pakietu sms (500 sms za 1 grosz) kodem *121*11*01# ponieważ skończył mi się ale zanim go chciałem aktywować musiałem go dezaktywować kodem *121*00*01# jak robię to zawsze gdy chce aktywować pakiet na nowo i podczas aktywacji na nowo wyskakuje mi Service unavailable itd żebym sprawdził czy posiadam środki na kącie a konto załadowałem wczoraj. Pytanie kiedy to naprawicie bo od wczoraj się mecze z ta aktywacja i dalej to samo a nie zamierzam płacić za każdego smsa gdyż wypisuje ich bardzo dużo.
Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Jrv
Szalony PlusManiak
Posty: 1208
Rejestracja: 5 paź 2011, o 20:10
Lokalizacja: Łódź

Re: Problem SMS Pakiet

Post autor: Jrv »

Naprawi się prawdopodobnie wtedy gdy upłynie 31dni od aktywacji najstarszego - z pięciu ostatnich - pakietów. Zgodnie z regulaminem usługi :)
Nie pomagam na PW. Forum służy do zadawania pytań i tu odpowiadam w wolnej chwili.
ODPOWIEDZ