Zaproponowana oferta!

W tym dziale pytamy o Plus Mix i Plus na Kartę. Odpowiedzi udzielą Wam specjaliści Plusa
Regulamin forum
Specjaliści odpowiadają na posty w dni robocze, w godzinach 10:00 – 18:00
Ka-Ka
Początkujący PlusManiak
Posty: 26
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 27 gru 2012, o 16:24

Zaproponowana oferta!

Post autor: Ka-Ka »

Witam,
dzisiaj dostałem pięknego sms-a od sieci Plus.
"Przedłuż umowę w Plusie, a tańsza o 100 zł Nokia 300 będzie Twoja już za 1 zł w taryfie 40zł/36 zasileń. Odwiedź ble ble ble..." Pierwsze co zrobiłem po przeczytaniu to nieźle się uśmiałem, bo promocja przednia :) po ochłonięciu mega promocja dla mnie starego, poczciwego, wiernego klienta patrze na stronę a tam dla nowego klienta nokia 300 za 1 zł w doładowaniach 40 zł/36 zasileń ;)

Moje pytanie jest takie: gdzie ja widzę błąd w tej promocji przedłużeniowej?
To jest promocja przedłużeniowa czy po prostu mam to traktować jako żarcik ze strony sieci?

Bardzo bym prosił aby Pani Joanna się w tym temacie wypowiedziała - może wyć nawet obszerna wypowiedz :)

Pozdro all
Awatar użytkownika
Jrv
Szalony PlusManiak
Posty: 1208
Rejestracja: 5 paź 2011, o 20:10
Lokalizacja: Łódź

Re: Zaproponowana oferta!

Post autor: Jrv »

Odpowiedź na Twoje pierwsze pytanie:
Nie wiem. Powiedz więc gdzie widzisz błąd?

I druga odpowiedź:
"Przedłuż umowę w Plusie..." Tak jest to promocja przedłużeniowa.

luki kiedyś ładnie opisał sprawę przedłużenia umowy i roszczeń. Jesteś w mix uważasz, że lepiej mają nowi klienci to przejdź do Plus na Kartę i bądź nowym klientem. Wolisz przedłużyć umowę to zrób to. Przedłużając umowę dostajesz usługi, których nie ma przy aktywacji - może Cię zaskoczę ale Plus nadal jest firmą świadczącą usługi telekomunikacyjne a nie sprzedającą telefony.
Nie pomagam na PW. Forum służy do zadawania pytań i tu odpowiadam w wolnej chwili.
Awatar użytkownika
carloss23
PlusManiak
Posty: 73
Rejestracja: 3 sty 2013, o 19:22
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski

Re: Zaproponowana oferta!

Post autor: carloss23 »

Jrv pisze:Odpowiedź na Twoje pierwsze pytanie:
Nie wiem. Powiedz więc gdzie widzisz błąd?

I druga odpowiedź:
"Przedłuż umowę w Plusie..." Tak jest to promocja przedłużeniowa.

luki kiedyś ładnie opisał sprawę przedłużenia umowy i roszczeń. Jesteś w mix uważasz, że lepiej mają nowi klienci to przejdź do Plus na Kartę i bądź nowym klientem. Wolisz przedłużyć umowę to zrób to. Przedłużając umowę dostajesz usługi, których nie ma przy aktywacji - może Cię zaskoczę ale Plus nadal jest firmą świadczącą usługi telekomunikacyjne a nie sprzedającą telefony.
Ja zauważam taką różnicę iż oferta niektórych telefonów dla nowych klientów niczym się nie różni od klientów przedłużających jeżeli ten sam telefon jest w takiej samej cenie dla nas obojga. Nie o to chodzi by kogoś zbijać z drogi i proponować mu przejście do Plusa na kartę, a trzeba walczyć o każdego klienta indywidualnie. Sam pewnie każdy z nas chciałby, aby był obsługiwany z drugiej strony towarami najwyższej jakości i korzystał z najlepszej oferty na rynku. Nie wspominając o obsłudze klienta.

Przedłużając umowę, jakie mamy plusy od innych nowych użytkowników w Mixie? Proszę o wymianę ich.

Mnie osobiście bardzo zaskoczyło to zdanie, iż Plus jest nadal firmą świadczącą usługi telekomunikacyjne, a nie sprzedającą telefony.
Awatar użytkownika
Gryzzli
Starszy Plusmaniak
Posty: 194
Rejestracja: 6 sty 2013, o 20:47
Lokalizacja: Warszawa - centrum

Re: Zaproponowana oferta!

Post autor: Gryzzli »

Telefon jest tylko dodatkiem do świadczenia usług telekomunikacyjnych.

Wiadomo, każdy by chciał przykładem HTC one x+ za 1 zł w opcji 24 doładowania po 30 zł.
Znając życie i chęć zysku większość tych klientów chcących taniej super telefon tego samego dnia wystawiłaby go na aukcji z tekstem -"telefon prosto z salonu" i kup teraz po cenie fabrycznej.

Nie pasuje proponowany telefon?

Używaj dotychczasowego, a otrzymany zostaw jako awaryjny i tyle.

Chcecie tanie, dobre fony?

Operator musiałby pilnować, aby kupujący nie sprzedał otrzymanego telefonu przez cały okres umowy i żądał jego zwrotu po zakończeniu lub chęci przedłużenia umowy.

Wtedy owszem stali klienci mieliby lepiej ale zbyt dużym kosztem.
Obrazek
Ka-Ka
Początkujący PlusManiak
Posty: 26
Rejestracja: 27 gru 2012, o 16:24

Re: Zaproponowana oferta!

Post autor: Ka-Ka »

Gryzzli nie chce telefonu za złotówkę tylko więcej szacunku do starego klienta. Wiadomo, że telefony dobre kosztują więc chociaż niech będą za połowę ceny jak dla nowego klienta. Jeśli wymogiem miałoby być przedstawienie starej umowy wraz z telefonem to nie ma problemu. W każdej chwili mogę podejść do najbliższego punku Plusa, przedstawić umowy z 8 lat wraz z telefonami i ich numerami seryjnymi jakie są wpisane w umowę.
Awatar użytkownika
Gryzzli
Starszy Plusmaniak
Posty: 194
Rejestracja: 6 sty 2013, o 20:47
Lokalizacja: Warszawa - centrum

Re: Zaproponowana oferta!

Post autor: Gryzzli »

Zatem niech ludzie z Plusa czytają i wyciągają wnioski:-)
Obrazek
Awatar użytkownika
Joanna_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 22376
Rejestracja: 18 gru 2012, o 19:40

Re: Zaproponowana oferta!

Post autor: Joanna_Plus »

Ka-Ka,

otrzymałeś wiadomość z jedną z propozycji, z jakimś jednym, określonym wariantem.
Tak jak pisałam w innym wątku, ceny aparatów w przypadku nowych aktywacji i przy przedłużeniu umowy, kształtują się na pewnym zbliżonym poziomie. Wynika to głównie z tego, że producent określa za swój sprzęt, konkretną cenę, nie bacząc na to, kto będzie końcowym odbiorcą aparatu.

carloss23,

jako osoba przedłużająca umowę, masz możliwość bezpłatnej zmiany taryfy, na najnowszą i obecnie obowiązującą. W zależności od tego, kiedy ostatnia umowa była zawierana, zazwyczaj też, ulega obniżeniu cennik podstawowy. Jako stały Klient, masz możliwość otrzymania stawki 29 gr. za połączenie w sieci Plus (stała opłata za rozmowę).

Nowy Klient nie ma możliwości podpisania umowy bez wymiany telefonu, a z dodatkowymi bonusami. Ty ją masz. Umowa może być krótka, bo nawet na 12 doładowań i z dodatkową kwotą od 100 do 400 zł.

Zapewne wiecie, że uzyskanie kompromisy, który w tym samym stopniu zadawalałby wszystkie strony, jest niezwykle trudne to realizacji… ale wszystkie opinie i sugestie przekazujemy dalej.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
ODPOWIEDZ