Ipla - Pakiet internetowy a naliczanie z konta.

W tym dziale pytamy o Plus Mix i Plus na Kartę. Odpowiedzi udzielą Wam specjaliści Plusa
Regulamin forum
Specjaliści odpowiadają na posty w dni robocze, w godzinach 10:00 – 18:00
Awatar użytkownika
MarcinM
Starszy Plusmaniak
Posty: 151
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 17 lut 2013, o 13:03

Re: Ipla - Pakiet internetowy a naliczanie z konta.

Post autor: MarcinM »

Krzysiek_Plus w kwestii odpowiedzi "tak" chodziło o braki w podanych wartościach konfiguracji, czy o WAP?
Nie odpowiadam na PW. Zadaj mi pytanie na Forum.
Awatar użytkownika
Krzysiek_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 17730
Rejestracja: 18 gru 2012, o 17:58

Re: Ipla - Pakiet internetowy a naliczanie z konta.

Post autor: Krzysiek_Plus »

Tak, na konfiguracje:
MarcinM pisze:1.Menu - Ustawienia - Konfiguracja - Własne ustawienia - Opcje - Dodaj nowy (punkt dostępu)- Internet.
2.Nazwa konta: Internet
3.Nazwa użytkownika: puste,
4.Hasło: puste,
5.Pref. punktu dost.: Nie.
3.Przechodzimy do Ust. punktu dost. - Proxy - Wyłączone.
4.Wchodzimy w Ustaw. nośnika.
5.Pkt dost. dan. p.: internet,
6. Typ sieci: IPv4
7. Typ uwierzytelnienia: normalne
8.Nazwa użytkownika pozostawiamy puste,
9.Hasło pozostawiamy puste.
Naciskamy trzykrotnie Wróć Zaznaczamy konfiguracje Internet - Opcje - Uaktywnij, pokazuje mi "uaktywnione dla Web"
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
Awatar użytkownika
MarcinM
Starszy Plusmaniak
Posty: 151
Rejestracja: 17 lut 2013, o 13:03

Re: Ipla - Pakiet internetowy a naliczanie z konta.

Post autor: MarcinM »

Krzysiek_Plus tylko pytanie dlaczego ona nie działa w sieci Plus tak jak powinna? Przy Play działa a przecież to własne ustawienia.
Nie odpowiadam na PW. Zadaj mi pytanie na Forum.
Awatar użytkownika
Krzysiek_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 17730
Rejestracja: 18 gru 2012, o 17:58

Re: Ipla - Pakiet internetowy a naliczanie z konta.

Post autor: Krzysiek_Plus »

MarcinM pisze:Krzysiek_Plus tylko pytanie dlaczego ona nie działa w sieci Plus tak jak powinna?
tzn. co masz dokładnie na myśli rozwiń swoją wypowiedź :roll:

Dodam, że jest to podstawowa konfiguracja pod internet w Plusie.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
Awatar użytkownika
MarcinM
Starszy Plusmaniak
Posty: 151
Rejestracja: 17 lut 2013, o 13:03

Re: Ipla - Pakiet internetowy a naliczanie z konta.

Post autor: MarcinM »

Krzysiek_Plus mam tu na myśli właśnie kwestie poboru opłat z konta głównego za korzystanie z YouTube, nawet mimo podstawowych ustawień pod APN. Wiem, że nie ma porównania między Play a Plus lecz tam to działa..zastanawia mnie co jest nie tak..a może w Plus tak jest że pobiera z konta a ustawienia nic nie dają?
Nie odpowiadam na PW. Zadaj mi pytanie na Forum.
Awatar użytkownika
Krzysiek_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 17730
Rejestracja: 18 gru 2012, o 17:58

Re: Ipla - Pakiet internetowy a naliczanie z konta.

Post autor: Krzysiek_Plus »

MarcinM ale z tego co zrozumiałem z twoich poprzednich postów to:
1. Wcześnie miałeś konfiguracje pod APN: plus a nie interent.
2. Miałeś również wprowadzoną konfiguracje pod Video, która była głównym powodem naliczania opłaty.

Więc naprawdę nie rozumiem obecnie twojego pytania :roll: . Proszę wprowadź konfiguracje i dostosuj się do wskazówek z poprzednich postów.

Gdyż w twoim przypadku rozwianiem całego problemu jest zastąpienie APN Video APN Internet, jeśli dokonasz takiej zmiany opłaty nie będą naliczane.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
Awatar użytkownika
MarcinM
Starszy Plusmaniak
Posty: 151
Rejestracja: 17 lut 2013, o 13:03

Re: Ipla - Pakiet internetowy a naliczanie z konta.

Post autor: MarcinM »

Krzysiek_Plus zastosowałem zmiany w konfiguracji. Już mówię jak to wygląda..Domyślne ustawienia konfiguracji- własna konfiguracja ustawień apn internet (oprócz tego dostępne możliwości plus, wap, mms) jeśli wykasuje "plus" będzie brak połączenia z internetem-sprawdzone , preferowany punkt dost. - internet ale gprs (oprócz tego dostępne wap) i powiem od razu takie mam możliwości. Sam już nic nie wiem z tego :/
Nie odpowiadam na PW. Zadaj mi pytanie na Forum.
Awatar użytkownika
Jrv
Szalony PlusManiak
Posty: 1208
Rejestracja: 5 paź 2011, o 20:10
Lokalizacja: Łódź

Re: Ipla - Pakiet internetowy a naliczanie z konta.

Post autor: Jrv »

Ale masz nokie, aye? To jeszcze w ustawieniach multimediów/VOD musisz mieć wyprany profil o którym mowa. Te ustawienia, które teraz poruszacie odnoszą się do przeglądania stron a nie dostępu video.
Tak więc w samym odtwarzaczu musisz przestawić punkt dostępu.
Nie pomagam na PW. Forum służy do zadawania pytań i tu odpowiadam w wolnej chwili.
Awatar użytkownika
MarcinM
Starszy Plusmaniak
Posty: 151
Rejestracja: 17 lut 2013, o 13:03

Re: Ipla - Pakiet internetowy a naliczanie z konta.

Post autor: MarcinM »

Jrv mam nokie 300 asha. To o czym napisałeś także brałem pod uwagę i nawet sprawdzałem w odtwarzaczu dostępne konfiguracje: plus i video natomiast własnej konfiguracji nie ma wcale i właśnie w tym problem. Przecież aktywny jest pakiet internet a za oglądanie np teledysku schodzą pieniądze z konta. Wszędzie na serio szukam rozwiązań i się zastanawiam czy ten telefon taki kiepski czy to ja coś źle robię. Każdą opcję biorę pod uwagę.
Nie odpowiadam na PW. Zadaj mi pytanie na Forum.
Awatar użytkownika
Krzysiek_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 17730
Rejestracja: 18 gru 2012, o 17:58

Re: Ipla - Pakiet internetowy a naliczanie z konta.

Post autor: Krzysiek_Plus »

Jrv tak, ale narazie staramy się by ustawiony został APN: interenet jako głowny
Gdyż mimo usnięcia apn:video takie połaczenia są relizowane odpłtanie.
MarcinM pisze: Usunąłem więc ustawienia konfiguracyjne video, zostawiając tylko wap, internet, mms, włąsne ustawienia internet oraz ustawienia wgrane pod nazwą Plus. Korzystam z przeglądarki Opera. Dodatkowa opłata jednak dalej jest pobierana..dziwne.
Jrv mam nokie 300 asha. To o czym napisałeś także brałem pod uwagę i nawet sprawdzałem w odtwarzaczu dostępne konfiguracje: plus i video natomiast własnej konfiguracji nie ma wcale i właśnie w tym problem.
Ale konfiguracje Video mialeś usunać. I jak wybierałeś profil Plus to też pobierało ci opłatę?
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
Awatar użytkownika
MarcinM
Starszy Plusmaniak
Posty: 151
Rejestracja: 17 lut 2013, o 13:03

Re: Ipla - Pakiet internetowy a naliczanie z konta.

Post autor: MarcinM »

Krzysiek_Plus powyżej pisałem o ustawieniach konfiguracji samego telefonu domyslne-plus, własne ustawienia, wap, mms oraz preferowany punkt dost. tylko internet i wap. Ustawienia video pozostały w samym odtwarzaczu i za żadne skarby nie można ich usunąć..w odtwarzaczu do wyboru jest albo plus albo video i nic więcej.

Ustawienia odtwarzacza video - połączenia strumieniowego:
konfiguracja - plus (brak innych opcji)

konto - video (innych wyborów brak)
Mimo konfiguracji Plus dalej pobiera środki z konta.
Nie odpowiadam na PW. Zadaj mi pytanie na Forum.
Awatar użytkownika
Ingritte
Początkujący PlusManiak
Posty: 22
Rejestracja: 21 lut 2013, o 18:11

Re: Ipla - Pakiet internetowy a naliczanie z konta.

Post autor: Ingritte »

Obecnie mam ten sam telefon - Tipo, byłam w Plusie i o to pytałam; dowiedziałam się jednak, że nie da się oglądać seriali/filmów za darmo. Oczywiście za samo wejście w aplikację się nie płaci (jeśli ma się pakiet internetowy), ale za oglądanie już są naliczane koszty pomimo pakietu. To prawda? Czy z yt jest tak samo?
Awatar użytkownika
MarcinM
Starszy Plusmaniak
Posty: 151
Rejestracja: 17 lut 2013, o 13:03

Re: Ipla - Pakiet internetowy a naliczanie z konta.

Post autor: MarcinM »

Ingritte pisze:Obecnie mam ten sam telefon - Tipo, byłam w Plusie i o to pytałam; dowiedziałam się jednak, że nie da się oglądać seriali/filmów za darmo. Oczywiście za samo wejście w aplikację się nie płaci (jeśli ma się pakiet internetowy), ale za oglądanie już są naliczane koszty pomimo pakietu. To prawda? Czy z yt jest tak samo?
Tak w moim przypadku właśnie tak jest, wejście na samą stronę youtube nic nie pobiera z konta, ale już odtworzenie teledysku video tak. Prawdopodobnie chodzi o ustawienia z jednej strony APN Internet, a z drugiej ustawienia odtwarzacza w telefonie. No i jak masz ustawienia video w konfiguracji telefonu to je wykasuj.

Ja tak zrobiłem, a mimo to dalej schodzą środki z konta. Obecnie już nie mam jak sprawdzić, pobrało mi przez niedociągnięte video w telefonie około 10 może 15 złotych :-/
Nie odpowiadam na PW. Zadaj mi pytanie na Forum.
Awatar użytkownika
Ingritte
Początkujący PlusManiak
Posty: 22
Rejestracja: 21 lut 2013, o 18:11

Re: Ipla - Pakiet internetowy a naliczanie z konta.

Post autor: Ingritte »

Ale wiem, że mimo tego da się jakoś zrobić, aby nie pobierało środków z konta, a z pakietu. Spotykałam ludzi, którzy właśnie tak mieli. A w Plusie zmywają mnie, mówiąc, że nie ma szans żeby tak było.
Awatar użytkownika
MarcinM
Starszy Plusmaniak
Posty: 151
Rejestracja: 17 lut 2013, o 13:03

Re: Ipla - Pakiet internetowy a naliczanie z konta.

Post autor: MarcinM »

Ingritte pisze:Ale wiem, że mimo tego da się jakoś zrobić, aby nie pobierało środków z konta, a z pakietu. Spotykałam ludzi, którzy właśnie tak mieli. A w Plusie zmywają mnie, mówiąc, że nie ma szans żeby tak było.
Ja dzwoniłem do serwisu Nokia, też powiedzieli że to raczej kwestia sieci. Konfiguracji typowej dla tego rodzaju przypadków faktycznie nie ma, trzeba ręcznie wprowadzać konfigurację pod APN ale to tylko do przeglądania stron tak jak napisał wyżej Jrv, natomiast dodatkowo trzeba by zmienić ustawienia w odtwarzaczu...w moim przypadku nie ma dodatkowych opcji i tu jest problem. Ale nie sądzę aby Plus "zlewał" Twój problem, czasami po prostu trzeba odczekać trochę, muszą przeanalizować problem a to czasami trochę trwa.
Nie odpowiadam na PW. Zadaj mi pytanie na Forum.
ODPOWIEDZ