Pokontraktowy System zasileń

W tym dziale pytamy o Plus Mix i Plus na Kartę. Odpowiedzi udzielą Wam specjaliści Plusa
Regulamin forum
Specjaliści odpowiadają na posty w dni robocze, w godzinach 10:00 – 18:00
WSXqaz
Nowy
Posty: 1
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 19 lut 2013, o 19:39

Pokontraktowy System zasileń

Post autor: WSXqaz »

Witam,
Uczestniczę już w tej promocji od lutego 2012. Mam pytanie odnośnie okresu ważności dla usług przychodzących.
Mam taryfę Mix III, spotkałem się z dwoma przypadkami a mianowicie z 30 i 365 dni:

-pod tym linkiem w regulaminie jest napisane, że jest to 30 dni
http://www.plus.pl/indywidualna/MixPlus ... asilen.pdf

-tutaj znowu 365 dni (na dole strony)
http://www.plus.pl/indywidualna/MixPlus ... sciZasilen

Jak to jest w końcu, czy coś uległo zmianie, czy 365 dni dotyczy jedynie taryfy Mix6(ja mam mix3)?

Pytanie 2. Gdzieś zgubiłem kod PUK. Mam umowę i kartę a raczej tą cześć z której wyłamuję się kartę sim jednak ani na umowie ani na plastiku nigdzie nie ma PUK-u, więc musiał on być na jakimś innym papierku, którego za chiny nie mogę znaleźć. karta nie jest zablokowana mogę wykonywać połączenia ale gdybym kiedyś np. zapomniał :mrgreen: PIN-u to lipa. Jak mogę odzyskać PUK, czy muszę iść do salonu, czy mogę to załatwić przez BOK telefonicznie dzwoniąc z tego nr albo przez internet. Wiem, że najlepiej byłoby iść do salonu ale nie mam czasu ostatnio stąd moje pytanie.

Pozdrawiam
Simsiara1701
Prawie PlusManiak
Posty: 47
Rejestracja: 15 wrz 2010, o 10:37

Re: Pokontraktowy System zasileń

Post autor: Simsiara1701 »

Sam sobie odpowiedziałeś, a mianowicie dzwonisz do BOK oni Ci tam mogą podać kod PUK. Przynajmniej mi się tak udało i mojej dziewczynie, już kilka lat minęło od kiedy mamy mix i nie pamiętam nawet gdzie dałem kopertę którą kiedyś dostaliśmy z numerami, więc zadzwoniłem i mi powiedzieli nie pamiętam co tam musiałem podać więc spróbuj.
Awatar użytkownika
Joanna_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 22363
Rejestracja: 18 gru 2012, o 19:40

Re: Pokontraktowy System zasileń

Post autor: Joanna_Plus »

Witaj WSXqaz,

30 dni o których piszesz, dotyczy użytkowników, którzy posiadają taryfę Mix i po wywiązaniu się z umowy, nie dokonali żadnego dodatkowego zasilenia. W przypadku promocji Pokontraktowy System Zasileń, automatycznie ważność połączeń wychodzących ustawiana jest na +365 dni.

W kwestii uzyskania kodu PUK, jeżeli jesteś właścicielem numeru, bądź osobą upoważnioną, to wystarczy, że skontaktujesz się telefonicznie z BOK pod numerem 2601. Drogą e-mail takie informacje nie są przekazywane.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
Awatar użytkownika
sl@w_es
Moderator
Posty: 4063
Rejestracja: 4 cze 2011, o 12:09
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Koniec umowy, a mniejsze opłaty.

Post autor: sl@w_es »

O ile rzeczywiście wywiązałeś się z kontraktu to nie musisz zasilać konta kwotą wynikającą z niego; wystarczy, że przejdziesz na Pokontraktowy system zasileń.
Co to jest i jak działa dowiesz się ze strony http://www.plus.pl/uslugi/pokontraktowy-system-zasilen
Sugeruję również zapoznanie się z Regulaminem tej promocji do którego odnośnik znajdziesz na powyższej stronie.

Jest jeszcze drugi sposób na pozbycie się nadmiaru środków na koncie - przejście do oferty na kartę, ale wiąże się to ze zmianą taryfy. Opis w linku http://bok.plusgsm.pl/Scripts/rightnow. ... faqid=1670

W razie niejasności - pytaj, ktoś z pewnością odpowie.
„Nie wystarczy mówić do rzeczy, trzeba mówić do ludzi.” - Stanisław Jerzy Lec
habish
Szalony PlusManiak
Posty: 5656
Rejestracja: 19 maja 2012, o 14:14
Lokalizacja: Polska

Re: Koniec umowy, a mniejsze opłaty.

Post autor: habish »

Nie musisz nic podpisywać.
Możesz przejść do Plus na kartę i mieć np. No Limit do Plusa - rozmowy i SMSy za 0 zł, lub np. No Limit do wszystkich sieci - rozmowy, SMSy oraz 6GB Internetu za 29 zł miesięcznie.
Awatar użytkownika
sl@w_es
Moderator
Posty: 4063
Rejestracja: 4 cze 2011, o 12:09
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Koniec umowy, a mniejsze opłaty.

Post autor: sl@w_es »

miki772 pisze:Po zakończeniu zasiliłem swoje konto właśnie kwotą 5zł i muszę płacić dalej normalnie. (...)
Nie nazwałbym tego normalnym płaceniem; 5 zł nadaje ważność konta dla połączeń wychodzących na okres 2 dni. Chcąc korzystać z telefonu w późniejszym czasie należy je ponownie zasilić. Nie musisz jednak zasilać co chwilę za 5 zł wystarczy, że zasilisz je raz, ale odpowiednio wyższą kwotą. Moim zdaniem, najbardziej ekonomicznym doładowaniem, jeśli przy doładowaniu nie korzystasz z innych promocji jest kwota 100 zł; dostajesz 115 zł na konto i na 180 dni masz spokój z doładowaniem.
Tak przedstawia się sprawa jeśli zostajesz w pokontraktowym Mixie.

Jeśli zdecydujesz się przejść do oferty na kartę to oprócz tego o czym wspomniał patryk7588 możesz skorzystać z promocji Rok ważności konta. Co to oznacza? Przez 365 nie musisz zasilać konta (o ile masz na nim tyle środków, że wystarczy Ci na swobodne korzystanie z usług oferowanych przez Operatora).
A te 10 zł o którym napisałeś to nic innego jak opłata za aktywację promocji Rok ważności konta.
Należy jeszcze dodać, że aby ważność konta wydłużyła się o rok konieczne jest jego zasilenie - w ciągu 30 dni od uruchomienia promocji minimum 5 zł.

Dobrze, trochę się rozpisałem, a Ty póki co jesteś na etapie wyboru między Mix, a Kartą.
„Nie wystarczy mówić do rzeczy, trzeba mówić do ludzi.” - Stanisław Jerzy Lec
Awatar użytkownika
Joanna_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 22363
Rejestracja: 18 gru 2012, o 19:40

Re: Pokontraktowy System zasileń

Post autor: Joanna_Plus »

Witaj miki772,

chyba wszystkie Twoje wątpliwości zostały już rozwiane ;-).
sl@w_es pisze:Jeśli zdecydujesz się przejść do oferty na kartę to oprócz tego o czym wspomniał patryk7588 możesz skorzystać z promocji Rok ważności konta. Co to oznacza? Przez 365 nie musisz zasilać konta (o ile masz na nim tyle środków, że wystarczy Ci na swobodne korzystanie z usług oferowanych przez Operatora).
A te 10 zł o którym napisałeś to nic innego jak opłata za aktywację promocji Rok ważności konta.
Należy jeszcze dodać, że aby ważność konta wydłużyła się o rok konieczne jest jego zasilenie - w ciągu 30 dni od uruchomienia promocji minimum 5 zł.
Odnośnie rocznej ważności konta to dodam, że do 28/02/2017 można włączyć Rok Ważności Konta w ramach bonusów za rejestrację numeru. Szczegóły znajdziesz tutaj.
Oczywiście w przypadku migracji z oferty Plus Mix do Plus na Kartę, dane zostają przeniesione.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
bodek510
Szalony PlusManiak
Posty: 318
Rejestracja: 8 sty 2013, o 22:48
Lokalizacja: Europa, raz tu raz tam.
Kontakt:

Re: Pokontraktowy System zasileń

Post autor: bodek510 »

A w przypadku spłacenia wszystkich zasileń i ważności konta do marca 2019 roku, mogę doładować normalnie konto i rozmawiać kiedy chcę przez ten numer, czy też muszę przejść na inny wariant?
Awatar użytkownika
Joanna_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 22363
Rejestracja: 18 gru 2012, o 19:40

Re: Pokontraktowy System zasileń

Post autor: Joanna_Plus »

bodek510,
bodek510 pisze:A w przypadku spłacenia wszystkich zasileń i ważności konta do marca 2019 roku, mogę doładować normalnie konto i rozmawiać kiedy chcę przez ten numer
Tak.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
ODPOWIEDZ