Słaby lub BRAK zasięgu sieci Plus.

W tym dziale pytamy o Plus Mix i Plus na Kartę. Odpowiedzi udzielą Wam specjaliści Plusa
Regulamin forum
Specjaliści odpowiadają na posty w dni robocze, w godzinach 10:00 – 18:00
Awatar użytkownika
Przemek_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 1261
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 17 mar 2016, o 13:51

Re: Słaby lub BRAK zasięgu sieci Plus.

Post autor: Przemek_Plus »

emkana pisze:1. To co napisał Paweł333 – godziny przedpołudniowe, wczoraj, centrum Barwic, brak możliwości dzwonienia, korzystania z internetu. Poprawa?
Tak jak wspomniałem w poście skierowanym do Paweła333, w dniu wczorajszym stacja zapewniająca zasięg w Barwicach (BT43690) nie pracowała, ale awaria została już usunięta.
emkana pisze:2. Proszę o konkretną radę: co z tym fantem teraz robić?
Czy możesz napisać, ile kresek zasięgu uzyskiwałaś wcześniej przy wymuszonej transmisji 2G, a ile teraz?
emkana pisze:3. Praca w 2G nic nie zmienia. Nadal jest kiepsko. A internet mam owszem, ale jak wyjdę z domu.
Jeżeli chodzi o transmisję danych, to obecnie uruchamiamy częstotliwość U900 na najbliższej względem Polnych stacji BT43190 w Chłopowie, w lutym natomiast dodamy LTE1800 na stacji BT43690 w pobliżu Barwic.
emkana pisze:4. Tak nieco retorycznie… Dlaczego po dokonaniu zgłoszenia na Państwa infolinii nic się nie dzieje? Nie ma żadnego odzewu?
Jako obsługa forum nie mamy możliwości odsłuchania Twojej rozmowy z konsultantem, tym nie mniej jeżeli zostało przyjęte zgłoszenie, to po zakończeniu jego analizy powinnaś otrzymać SMSa na numer telefonu, którego ono dotyczyło.
emkana pisze:5. Kiedy prace zostaną zakończone i czy po tej modernizacji będzie możliwość korzystania z internetu, wysyłania mmsów itd.? W jakim stopniu poprawiona zostanie jakość Państwa usług? Tak realnie...
Prace związane z dodaniem U900 powinny zakończyć się najpóźniej w tym lub przyszłym tygodniu. Do tego dochodzi konieczność przeprowadzenia wymaganych testów, więc komercyjne oddanie nowej częstotliwości powinno nastąpić na przełomie tego i przyszłego roku. Wówczas będziesz miała możliwość samodzielnego sprawdzenia poziomu zasięgu 3G w Twojej lokalizacji. Tak jak wspomniałem, sygnał dociera przez tłumiący jego siłę las, tym niemniej zasięg w wspomnianej technologii powinien ulec zauważalnej poprawie.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
Paweł333
Prawie PlusManiak
Posty: 33
Rejestracja: 10 lis 2016, o 00:56

Re: Słaby lub BRAK zasięgu sieci Plus.

Post autor: Paweł333 »

emkana pisze:Przemek_Plus - Hm. Ta odpowiedź nie rozwiązuje moich problemów ponieważ:

1. To co napisał Paweł333 – godziny przedpołudniowe, wczoraj, centrum Barwic, brak możliwości dzwonienia, korzystania z internetu. Poprawa? Gdzieś na wysokości Szczecinka. Zapytam przewrotnie – mamy się przeprowadzić? ;) Chyba do innej sieci najpierw, bo w odróżnieniu do Pawła333 nie mam zamiaru mieć dwóch kart i zastanawiać się czy ta z Plusa zadziała czy nie koniecznie. Nie po to płacę 70 zł miesięcznie za telefon... .
Wiesz że ich to i tak nie obchodzi ile my płacimy i jakie mamy problemy z zasięgiem zauważyłem to dzwoniąc do BOK kiedy tłumacze panu o co chodzi a on "widzę zgłoszenie jest rozwiązane więc to nie jest możliwe żeby pan miał dalej problem" więc ja go zgasiłem mówiąc że złożę skargę za niewłaściwe zachowanie a on się rozłączył :) z tego co wiem to konsultant powinien do końca wysłuchać a nie odrazu tak reagować. Brzydko mówiąc jest tak w plusie: " podpisałeś umowę to siedź na dupie i nie narzekaj" :) inaczej tego nie skomentuję :)
HAL 9000

Re: Słaby lub BRAK zasięgu sieci Plus.

Post autor: HAL 9000 »

Przemek_Plus pisze:
Uzyskałem informację od odpowiedniej komórki naszej firmy, iż będziemy przeprowadzać jeszcze pomiary zasięgu w Barwicach i ponownie zweryfikujemy konfigurację nadajnika w ten sposób, aby upewnić się, że zapewnia maksymalny możliwy poziom zasięgu w okolicy.
Pozwole sie wtracic. Autentycznie cieszy Wasze zaangazowanie, robicie dobra robote w odroznieniu od BOK. Warto jednak wyslac sugestie technikom, ze trzeba po prostu wybudowac stacje w samej miejscowosci. Konkurencja wziela to pod uwage. Zobaczcie sami: http://beta.btsearch.pl/?dataSource=uke ... 54&zoom=13

Mozna sie zawsze podczepic pod konkurencje. W Przybkowie mozna bylo to i tam moze mozna. Tym bardziej, ze to kosciol. Kler lubi zapach mamony. https://www.google.pl/maps/place/Plac+W ... 23!6m1!1e1

Jak wiec - wyslecie sugestie do technikow?
Paweł333
Prawie PlusManiak
Posty: 33
Rejestracja: 10 lis 2016, o 00:56

Re: Słaby lub BRAK zasięgu sieci Plus.

Post autor: Paweł333 »

HAL 9000 pisze:
Przemek_Plus pisze:
Uzyskałem informację od odpowiedniej komórki naszej firmy, iż będziemy przeprowadzać jeszcze pomiary zasięgu w Barwicach i ponownie zweryfikujemy konfigurację nadajnika w ten sposób, aby upewnić się, że zapewnia maksymalny możliwy poziom zasięgu w okolicy.
Pozwole sie wtracic. Autentycznie cieszy Wasze zaangazowanie, robicie dobra robote w odroznieniu od BOK. Warto jednak wyslac sugestie technikom, ze trzeba po prostu wybudowac stacje w samej miejscowosci. Konkurencja wziela to pod uwage. Zobaczcie sami: http://beta.btsearch.pl/?dataSource=uke ... 54&zoom=13

Mozna sie zawsze podczepic pod konkurencje. W Przybkowie mozna bylo to i tam moze mozna. Tym bardziej, ze to kosciol. Kler lubi zapach mamony. https://www.google.pl/maps/place/Plac+W ... 23!6m1!1e1

Jak wiec - wyslecie sugestie do technikow?
Dzięki bardzo normalnie bym ci podał rękę gdybym cie zobaczył bo w końcu ktoś to zauważył ,twoja wypowiedź jest bardzo dobra ale już mówiłem to konsultantom na infolinii , ich odpowiedź "na tą chwilę nie mamy żadnych planów ponieważ nadajnik w przybkowiu funkcjonuję normalnie " ale tak jak wspominałem wcześniej mieszkam w centrum jedna kreska 3G, brak lte w domu na zewnątrz 3-4 kreski z tragicznym wynikiem(LTE) , jeśli chcem wykonać połączenie które nie będzie przerywało wychodzę na klatkę , w domu połowa połączeń nie dochodzi dostaje potem opóźnione smsy z usługi Ktoś dzwonił jeśli ktoś mnie pilnie będzie potrzebował to się nie dodzwoni , dziś zarejestrowałem kartę z Orange i trzymam go w 2 slocie aby ktoś mógł się do mnie dodzwonić ale za to jestem pozbawiony karty pamięci ponieważ 2 slot służy albo do karty sim albo do k. pamięci , oraz muszę doładowywać kartę z plusa i orange , ponieważ ostatnio była awaria że przez cały dzień nie było zasięgu a dzisiaj zasięg często znikał a telefon potrzebny jest w tym trakcie :) . Człowieku zostań właścicielem Plusa uratujesz nas :)
emkana
Nowy
Posty: 4
Rejestracja: 5 gru 2016, o 13:30

Re: Słaby lub BRAK zasięgu sieci Plus.

Post autor: emkana »

Przemek_Plus - Czy możesz napisać, ile kresek zasięgu uzyskiwałaś wcześniej przy wymuszonej transmisji 2G, a ile teraz?

Nie mam pojęcia ile wcześniej było kresek na 2G ponieważ nie musiałam mieć wymuszonej transmisji. Usługi działały i nie interesowałam się ustawieniami, parametrami sieci. Obecnie w domu (po ustawieniu 2G) mam 1 słabiuteńką kreseczkę z literką E (czasami zdarza się że pojawia się druga). To ledwo wystarcza na podstawowe funkcje czyli wysłanie sms albo rozmowę. Z internetu już nie skorzystam…
Awatar użytkownika
Przemek_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 1261
Rejestracja: 17 mar 2016, o 13:51

Re: Słaby lub BRAK zasięgu sieci Plus.

Post autor: Przemek_Plus »

HAL 9000, skierowałem już zapytanie o szanse na uruchomienie nowej stacji w miejscowości Polne i niestety, ale aktualnie:
Przemek_Plus pisze:w najbliższym czasie brak planów co do postawienia nowego nadajnika na obszarze Twojej miejscowości.
emkana, podeślij mi proszę tym formularzem numer telefonu, na którym obserwujesz pogorszenie się zasięgu wraz z informacją (na tyle, na ile to możliwe), od kiedy dokładnie zasięg się pogorszył. Jak wspomniałem, słaby sygnał wynika z uwarunkowań terenowych, ale dla pewności zgłoszę prośbę o sprawdzenie działania stacji, z której uzyskujesz sygnał.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
HAL 9000

Re: Słaby lub BRAK zasięgu sieci Plus.

Post autor: HAL 9000 »

Przemek_Plus pisze:HAL 9000, skierowałem już zapytanie o szanse na uruchomienie nowej stacji w miejscowości Polne i niestety, ale aktualnie:
Przemek_Plus pisze:w najbliższym czasie brak planów co do postawienia nowego nadajnika na obszarze Twojej miejscowości.
Przemek, nie chodzi o miejscowosc Polne w tym wypadku, ktory opisywalem tylko o miejscowosc Barwice - wieza kosciola w centrum czeka :-) Mozesz to zasugerowac technikom?

Polne to inna historia i tam jest zle dla wszystkich operatorow. Moze cos ciut lepiej dla konkurencji ze stacji wsi Okole, ale znajac ja nie liczybym na to. Zreszta mapa mowi sama za siebie:
http://beta.btsearch.pl/?dataSource=loc ... 92&zoom=13
Awatar użytkownika
Przemek_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 1261
Rejestracja: 17 mar 2016, o 13:51

Re: Słaby lub BRAK zasięgu sieci Plus.

Post autor: Przemek_Plus »

HAL 9000, w Barwicach obecnie również nie ma planów na stację, ale oczywiście prześlę Twój poprzedni post do odpowiedniego działu jako sugestię dogodnej lokalizacji dla nowego BTSa.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
Paweł333
Prawie PlusManiak
Posty: 33
Rejestracja: 10 lis 2016, o 00:56

Re: Słaby lub BRAK zasięgu sieci Plus.

Post autor: Paweł333 »

Przemek_Plus pisze:HAL 9000, w Barwicach obecnie również nie ma planów na stację, ale oczywiście prześlę Twój poprzedni post do odpowiedniego działu jako sugestię dogodnej lokalizacji dla nowego BTSa.
Wyślij któregoś z waszych techników tak na tydzień aby pomieszkał w Barwicach z kartą Plus może wtedy zauważą ten problem :)
Jarocinianin93
PlusManiak
Posty: 99
Rejestracja: 12 wrz 2016, o 22:21
Lokalizacja: Wielkopolska/Jarocin/Żerków

Problem z zasięgiem po burzy... oraz brak prądu

Post autor: Jarocinianin93 »

Plusie mam pytanie dla was. Dlaczego nie wyposażyliście stacji bazowej w zasialnie awaryjne? Jak prąd mi wyłączą ( mieszkam na wsi a zazwyczaj po burzy czesto zasilanie wyłączają) to i automatycznie pada zasięg sieci Plus... i jest problem pozniej z dzwonieniem... nie daj boże komuś coś sie stanie i jak pozniej człowiek wezwie pomoc? Aby dzwonic to musze specjalnie wychodzić na zewnątrz... Wyjasni mi to ktoś? Na zdjęciu które zasyłam widac ze nie ma zadnego zasialnia awaryjnego ten nadajnik... Problem pojawia sie w okresie letnim po burzy oraz gdy prąd wyłącza np problem z dostawcą prądu Miejscowośc LUBINIA MAŁA WIELKOPOLSKA
Załączniki
Brak zasilania na tejże stacji...
Brak zasilania na tejże stacji...
Ostatnio zmieniony 20 gru 2016, o 17:42 przez Jarocinianin93, łącznie zmieniany 2 razy.
mz84
Nowy
Posty: 1
Rejestracja: 7 gru 2016, o 23:48

Re: Słaby lub BRAK zasięgu sieci Plus.

Post autor: mz84 »

Witam,

mam ogromny problem z zasięgiem w miejscowości Suchów, woj. lubuskie. Próbowałem już na różnych modelach telefonów, ale żaden nie łapie zasięgu sieci Plus. Ani 2G, ani 3G.. Czy macie jakieś plany związane ze wzmocnieniem sygnału w tym obszarze?

pozdrawiam
irek
Awatar użytkownika
Przemek_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 1261
Rejestracja: 17 mar 2016, o 13:51

Re: Słaby lub BRAK zasięgu sieci Plus.

Post autor: Przemek_Plus »

mz84, najbliższa nasza stacja znajduje się w miejscowości Wygon, jest to więc blisko 7 km przez niemal całkowicie zalesiony teren. Stąd też problemy z uzyskaniem sygnału. Niestety, obecnie nie ma planów na postawienie nowego nadajnika w lokalizacji bliższej względem osady, o którą pytasz.

Jarocinianin93, podaj proszę dokładną lokalizację stacji, o którą pytasz, a także informację, kiedy (orientacyjnie) ostatni raz zaobserwowałeś przypadek braku zasięgu z tego nadajnika?
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
emkana
Nowy
Posty: 4
Rejestracja: 5 gru 2016, o 13:30

Re: Słaby lub BRAK zasięgu sieci Plus.

Post autor: emkana »

Przemek_Plus – wysłałam zgłoszenie. Teraz czekam na odpowiedź i konkretne działania.

Szanowni Panowie, ja rozumiem, że mam w miejscu gdzie mieszkam dość trudne warunki do odbioru sygnału. Ale! Na litość… nie od dziś to wiadomo. Pewnie nie jestem też pierwszą osobą która zgłasza tego typu kwestie! Zastanawiające jest natomiast to iż Plus nie dokłada starań do tego aby o ludzi którzy korzystają z usług tejże sieci dbać! Przecież ta zielona „plama” lasu nie zniknie. Ileś osób oczekuje konkretnych działań… Czy to tak wiele? Zobaczymy jak wyjdzie ta modernizacja, czy sygnał się wzmocni.
Awatar użytkownika
Przemek_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 1261
Rejestracja: 17 mar 2016, o 13:51

Re: Słaby lub BRAK zasięgu sieci Plus.

Post autor: Przemek_Plus »

emkana, wiadomość dotarła - dziękuję za numer. Poprosiłem o pilną analizę zgłoszenia. Zakończenie prac modernizacyjnych na stacji w Chłopowie jest planowane najpóźniej na koniec przyszłego tygodnia i parametry sygnału (zwłaszcza 3G) powinny się wówczas poprawić.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
Paweł333
Prawie PlusManiak
Posty: 33
Rejestracja: 10 lis 2016, o 00:56

Re: Słaby lub BRAK zasięgu sieci Plus.

Post autor: Paweł333 »

Co z tymi pomiarami dotyczącymi zasięgu na terenie Barwice, bo z dnia na dzień jest gorzej pojawił się nowy problem przy 1 - 2 kreskach nie dochodzą połączenia osoby dzwoniąc do mnie słyszą komunikat że jestem niedostępny a gdy ja próbuję wykonać połączenie jest długa cisza po czym połączenie jest anulowane, smsy o próbie połączenia nie dochodzą wiec nie mam jak oddzwaniać jedynie jak jestem na zewnątrz, jeśli nie zostanie to naprawione to będę zmuszony zgłosić to do UKE ponieważ nie można tak robić to jest oszukiwanie klienta.
ODPOWIEDZ